Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Ne razumem šta želiš da kažeš stvarno, ako sam dobro ukapirao dobra je EL u kojoj se sve zna - Real, Barsa i CSKA deru sve 20 razlike, a ovi slabiji mogu da dobiju nekog eventualno kod kuće, nikako ne smeju u gostima, a nečuveno je imati bolji skor u gostima nego kod kuće. Dajte još moćni Budiveljnik i Nanter pa da se igra. Naravno da bismo svi voleli da takmičenje nije zatvoreno i da klubovi iz EC imaju veću prođu, ali očigledno je već godinama da liga ne ide u tom pravcu. 

 

45 minutes ago, Sector said:

Kad @goldberg vidi rezultat u Spaniji.. :lol_2:

 

Uzimam daljinski prebacujem, bilo 50 - 51 i sta vidim, +18 za Albu. :ajme:

 

Opet cirkus kolo, mislim Alba i Asvel obaraju rekorde u trojkama, pa ovo je sve ludje i ludje.

 

Da odgovorim na pitanje, da, Barcelona, CSKA i Real i treba sve da delju, pa kada pobedis takve ekipe slavis tri dana. Mi smo u starom sistemu dobijali meceve sa ludom serijom trojki i na ludilo Pionira. Ekipe sa dna tabele nekog dobiju kod kuce, mogu samo da sanjaju da dobiju u gostima i kad dobiju to bude trijumf trenera i njegove postavke igre, borbenosti igraca i srece.

 

Partizan kad je dobijao meceve, morao je krvavo da zaradi svaku pobedu, da proliju litre znoja. Da se ne lazemo i mi smo isto tako dobijali, puls ode na 110 kad se prati mec.

 

Sada? Alba kao da je Barcelona dosla u Valenciu, Asvel kao da je Real sa Chachom, Rudijem i Llulom iz najboljih dana dosao da igra EL, pa pazi ovo: Fenerbahce - Valencia, Valencia - Alba, Zenit - Fenerbahce, Alba - Zenit, sve cetiri pobede gostiju.

 

Neka vracaju stari sistem dok nisu ukinuli kosarku u Evropi i dok nismo dobili regularni deo NBA samo bez drafta, zvezda i velikih budzeta.

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Chaos Is Me said:

Aha sad mi je konačno jasno u kom grmu leži zec. Kiselo grožđe pomešano sa aparthejd retorikom. Odoh ja dalje svojim putem. 

 

42 minutes ago, Recoba said:

Ova mukica je pala na Zenitu (očigledno ne prvi put), pa je sad malo kivna ccc

 

Hajde, biće popravni sutra. 

 

40 minutes ago, Vamos Laki said:

Goldberg nikako da pogodi Zenit na kladzi 😂😂😂

 

Ljudi, sta vi pisete? Kakva kladionica, kakav aparthejd?

 

Kad je Bartomeu odlucio da se napravi da prosla sezona nije postojala, medju retkima sam ukazivao da je EC morao da se igra i da su morali da nadju nacin da zavrse bar ABA i EC na terenu.

 

Nista SNS nije ucinio protiv Partizana, njima je Bartomeu presudio i dugo ce im trebati da se oporave.

 

Oko propasti evrolige gde 10 timova od 18 ne idu u TOP 8 i gde je manje vise bitno samo da li si 4., 5., 6., 7.,  do 10. mesta dok ostali klubovi nemaju za sta da se bore je vec sve ispricano.

 

Uzmite epske sezone Dejana Radonjica (kad smo usli u TOP 8 i kad smo bili 9.), koliko je tu legendarnih meceva odigrano i koliko je to sve bilo podupreto kvalitetom koji je prikazan. Ja skoro da i nemam emocija prema nasim pobedama u poslednje dve sezone, niti ista imamo od njih, a retko kada smo nadigrali protivnika koji je dosao gladan pobede (izuzimam CSKA ove sezone i jos neke meceve). Evo, ove sezone, Armani u gostima, Baskonia kao laksi trening, Asvel laksi trening, da li je to mozda posledica dobre taktike ili borbenosti kao u mecevima u ranijim sezonama. Pa skoro svi kazu da imamo krs tim i taj krs tim dobije lagano takva 3 meca.

 

Budimo realni i pogledajmo koliko je meceva odluceno tako sto autsajder povede sa 17:8 i lagano vodi do kraja. Nenormalno mnogo meceva ove sezone je imalo takav epilog i bice toga sve vise jer nijedna utakmica ne odlucuje vise ni o cemu.

 

Kladionica ne igra ovde nikakvu ulogu, da igra, pisao bi o tome da je "bas sad nekome morao da udje poslednji sut" ili "da moj tim bas sad ne moze nista da pogodi".

 

Hocu da gledam mec gde pobeda i poraz za oba tima znace zivot i smrt, ne revijalnu utakmicu gde Asvel i Alba od pocetka do kraja vode dvocifrenom razlikom. Salili se vi ili ne, Partizan i Crvena zvezda kao autsajderi u ranijem sistemu su retko kad igrali takve meceve. Svaka pobeda je morala da se zaradi i protivnik ne samo da je odlazio porazen nego i besan zbog poraza.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Aha sad mi je konačno jasno u kom grmu leži zec. Kiselo grožđe pomešano sa aparthejd retorikom. Odoh ja dalje svojim putem. 

 

On nije navijac kkp :wink2:

Malo ga je lose upakovao, ali se apsolutno slazem da dosta meceva trenutno manje vise nista ne znaci, da ima previse meceva, da ekipe svesno kuliraju neke meceve itd. I to nema veze ni sa jednim od nasih timova, oba tima su imali uspehe u EL sa drugacijim formatom koji je bio znacajno zanimljiviji za gledanje. A nema veze ni sa overall kvalitetom igraca koji igraju Evroligu, ovo je cista posledica pogresnog formata za evropsku kosarku.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Evo je jos jedna cirkus utakmica, u kojoj Baskonia bez Wildoze rasrafljuje skoro pa kompletni Efes.

 

Zanimljiv je tok rezultata, bilo je 16-10 (ocekivano i normalno), pa 20-17, pa 30-26, ali onda ide 32-36, pa 37-42 na poluvremenu i sta se desava? Rapsodija gostiju van linije 6,75 i lagan odlazak na +10 i to je kraj.

 

Ono sto najvise nervira je da 99% meceva u kojima jedna ekipa povede dvocifrenim rezultatom to znaci i blamazu na kraju, gubitnicki tim digne ruke i preda mec. Kao da je bitno sta se odigra do 10., 15. ili 25. minuta, ako ne ide, predaj mec, ne zamaraj se, ima jos milion kola.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sector said:

Himki je sprdacina od ekipe. 

 

Ne znam kako su to oni sprdacina od ekipe, a ove silne ekipe koje se predaju cim gube dvocifrenom razlikom nisu?

 

Mislim, njihova odbrana u poslednjem napadu jeste WTF momenat, ali je i to pola meceva u EL u kojima je dovoljno da gost autsajder povede nekih 44:36 protiv favorita i ove mrzi da se dalje trude.

 

Kako je Asvel dosao do dve pobede kod kuce objasnio je danas Real - na 68:80 su poceli da igraju onako kako se ocekuje od Reala i Asvel nije znao gde se nalazi. Za razliku od njih, Barcelona se blamira u Francuskoj i stalno je na -7 do -17,  a PAO je predao mec jer je lakse dobiti Armani izgleda.

 

Dosli smo do toga da Crvena zvezda ponizi Baskoniju sa 20 razlike, onda Efes sa 5 igraca + Balbay + Sanli lagano dobije Crvenu zvezdu, pridruze im se Micic, Beubois i Dunston i Baskonia obrise patos sa njima.

 

Kad ima previse novca, a premalo robe nastupa inflacija (pa zalud i milioni u dzepovima). Isto tako, kad ima previse meceva i, jos gore, kad ima previse pobeda slabijih ekipa, nastupa inflacija i takvi rezultati vise nista ne vrede. Eto to je sadasnjost i buducnost ovakve evrolige i to ne vidi samo neko ko misli da jedina kritika stize iz redova ljubitelja Vujosevica i njegovih rezultata.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Normalno da je ovo preveliki broj meceva, ali nije realno da se menja zato sto veci broj meceva znaci vise novca. A znamo kako funkcionise Evroliga.
Normalno i da nema vise one drazi kada se pobedi neki od najvecih timova, zato sto je to normalno u ovakvom sistemu.
Alba i Aito su mi dobra prica, furaju svoj stil. Ali iskreno, pitanje je da li bi do sada imali ijednu pobedu da se igra jedno kolo na dve nedelje kao nekada. 
Zato sto bilo koja ozbiljnija ekipa (tj skoro sve ELekipe) ukoliko se spremi za takav nacin igre, resava ih lagano. 
Trening nedostaje mnogo, pa su sada svi srecni kada ugrabe 7 dana bez utakmice ne bi li nesto uradili.
Ukratko, zrtvuju kosarku radi para.
Uskoro nece igrati nijedan tim iz regiona, bas me zanima kako ce se to odraziti na nase klubove.

Edited by boki111
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

 

Ne znam kako su to oni sprdacina od ekipe

 

Zato sto igraju ovakvu kosarku sa rosterom koji nije daleko od F4 nivoa.

 

+15  imaju u prvom poluvremen i uspjevaju da odu na odmor u minusu. Igraju kao neki Sasari, uzasna komunikacija u odbrani. Na kraju ih dobio Bayern koji nije imao ni 2 dobra poteza u zadnjoj cetvrtini. Kurtinaitis uvodi raspalog Karaseva da odigra odbranu u zavrsnici a ovaj pravi faul na 15 metara od kosa, u bonusu...

 

Jovic bio vrlo dobar do zavrsnice kad je promasio onaj zicer. Ali bice on ok vremenom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sector said:

 

Zato sto igraju ovakvu kosarku sa rosterom koji nije daleko od F4 nivoa.

 

+15  imaju u prvom poluvremen i uspjevaju da odu na odmor u minusu. Igraju kao neki Sasari, uzasna komunikacija u odbrani. Na kraju ih dobio Bayern koji nije imao ni 2 dobra poteza u zadnjoj cetvrtini. Kurtinaitis uvodi raspalog Karaseva da odigra odbranu u zavrsnici a ovaj pravi faul na 15 metara od kosa, u bonusu...

 

Jovic bio vrlo dobar do zavrsnice kad je promasio onaj zicer. Ali bice on ok vremenom.

 

Pa ja se slazem sa tobom da oni jesu sprdnja od ekipe, ali ne mogu samo oni biti sprdnja, a ovi ostali rezultati nesto normalno.

 

Mislim da su oni uvek igrali ovako sa Shvedom, ali su ranije bili u manjini sa jos 2-3 ekipe koje su se raspadale. Sad je pocelo da dobija razmere sveopsteg ludila, i taj "virus Khimkija" je poceo da se siri na sve vise ekipa, ali to je razumljivo kad ti od jednog meca nista ne zavisi jer si tako postavio takmicenje.

 

Zasto kazem da je sve gore i gore, a da je sad eskaliralo? Zato sto smo ranije imali jedan mec po danu tipa Efes - Baskonia ili Valencia - Alba, a sad imamo 1 normalan mec, jedan polunormalan i gomilu gde jednu ekipu mrzi da zivi, a ne da igra, pa se ostatak meca svodi na otaljavanje.

 

Evo, najbolji primer - Asvel nije uspeo da obori rekord po broju ubacenih trojki Buducnosti. Razlika u ova dva slucaja je sto je Buducnost - CSKA bio mec za uzivanje, te trojke su ulazile na -8 i pri neresenom rezultatu u vreme kad je CSKA takodje lagano resavao skoro svaki napad, napet mec dve ekipe koje ne zele da odstupe od pobede. Upalim Asvel - Barcelona, +8 za Asvel, ovi se batrgaju i nesto pokusavaju, ali ih iskreno mrzi da stizu dvocifrenu razliku. Mislis da nisu mogli kao Real da se malo oznoje u poslednjoj cetvrtini? Mogli su, ali sto bi, da li ce imati 8-1 ili 7-2 sta ih briga, a to sto su bas Asvel pocastili, a ne Albu koju su pobedili 40 razlike, pa sta ces, to je sve stvar srece. Pa jeste, ali takve pobede nemaju nikakav ukus i takvo takmicenje nema nikakav ukus.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sjajnih individualaca na mecu Himki-Milano. Utisak kao da gledas all star mec. Steta sto Hmkmi ima ovog dunstera na klupi koji ne bi imao autoritet ni nad juniorskim timom. Malopre satro nesto nabacio Svedu, a ovaj mu rece rec, dve i Kurtinaitis se samo okrenu i nastavi da blene u teren onim njegovim mula pogledom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...