Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

Evo jos jedna pobeda Zenita u gostima, ma cirkus.

 

Tuzno je u sta se pretvorila EL sa ovim formatom i jos je korona dokusurila. CSKA - Real smehotres od zavrsnice, toliko malo energije CSKA, ali su imali srece da otvoreni sutevi ne udju. Pa onda cirkus dodavanje za zicer Tavaresa na +3 za CSKA.

 

Alba je bolja od Khimkija za 20 razlike, da bas je tako. I ovaj mec u Beogradu, 5 igraca Efesa + Balbay i nimalo otpora sa druge strane, revijalan mec takoreci.

 

Ne moze to tako vise, da Alba moze da dobije CSKA u Moskvi ne zbog svoje dobre igre, nego jer se igracima CSKA ne igra tog dana.

 

Maccabi - Khimki je bio jedini mec vredan pracenja, sve ovo ostalo kao turnir Pece Stojanovica, a gledalaca shodno kvalitetu i zalaganju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Evo jos jedna pobeda Zenita u gostima, ma cirkus.

 

Tuzno je u sta se pretvorila EL sa ovim formatom i jos je korona dokusurila. CSKA - Real smehotres od zavrsnice, toliko malo energije CSKA, ali su imali srece da otvoreni sutevi ne udju. Pa onda cirkus dodavanje za zicer Tavaresa na +3 za CSKA.

 

Alba je bolja od Khimkija za 20 razlike, da bas je tako. I ovaj mec u Beogradu, 5 igraca Efesa + Balbay i nimalo otpora sa druge strane, revijalan mec takoreci.

 

Ne moze to tako vise, da Alba moze da dobije CSKA u Moskvi ne zbog svoje dobre igre, nego jer se igracima CSKA ne igra tog dana.

 

Maccabi - Khimki je bio jedini mec vredan pracenja, sve ovo ostalo kao turnir Pece Stojanovica, a gledalaca shodno kvalitetu i zalaganju.

Meni je Real bio dobar mec. Nadmudrivanje dva dobra trenera. Luda zavrsnica i pobeda u zadnjoj sekundi. Sta bi ti vise od jedne utakmice?

 

Alba ako dobije CSKA ili Zvezda, onda EL nije zanimljiva i CSKA je izgubio jer im se nije igralo.

 

EL je sve izjednacenija, budzeti nekih timova jesu ogromni, ali razlike na papiru nisu toliko velike. 

 

Igra se u nehumanim uslovima sa puno protokola pre meca i generalno svaki dan, minut..tako da ovo i nije tako lose. Licno bih pravio balone..ali..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, LosmiSK said:

Meni je Real bio dobar mec. Nadmudrivanje dva dobra trenera. Luda zavrsnica i pobeda u zadnjoj sekundi. Sta bi ti vise od jedne utakmice?

 

Recimo da ne gube loptu onako besmisleno na 38 sekundi do kraja meca dok imaju +2 i da pre i posle toga ne odigraju onako losu odbranu.

 

CSKA je to trebalo lagano da dobije, Real je dosao bez jednog od dva najbolja igraca.

 

9 minutes ago, LosmiSK said:

Alba ako dobije CSKA ili Zvezda, onda EL nije zanimljiva i CSKA je izgubio jer im se nije igralo.

 

Crvena zvezda je dobila mec koji je isao u oba pravca i bio vrlo napet i neizvestan. Alba je klasican EL mec koji klubovi igraju jer moraju, autsjader povede i stalno vodi i favorit nikad ne ucini napor da ga ugrozi.

 

To prosto nisu iste situacije. Bilo je jos dosta takvih meceva i ove i prosle sezone.

 

9 minutes ago, LosmiSK said:

EL je sve izjednacenija, budzeti nekih timova jesu ogromni, ali razlike na papiru nisu toliko velike. 

 

Pa ipak, mozemo samo da sanjamo situaciju da klub kao sto je Partizan ode 3 puta medju osam najboljih.

 

Za EL bi daleko bolje bilo da ukine F4, uvede PO, uvede ispadanje i ulazak iz EC. Ovako, kopiraju NBA, samo u NBA imas najbolje zvezde, imas draft gde se biraju nove zvezde, a ovde nemas nista od toga osim meceva koji rezultatski ne donose nista.

 

9 minutes ago, LosmiSK said:

Igra se u nehumanim uslovima sa puno protokola pre meca i generalno svaki dan, minut..tako da ovo i nije tako lose. Licno bih pravio balone..ali..

 

Ma ova sezona jos i nekako, ali ni prosla nije bila nista bolja.

 

Imao si Zalgiris sa Jasikevicijusem koji se borio na vecini meceva i koji je imao ocekivane rezultate, ovi ostali izgube kod kuce 20 razlike kad najmanje ocekujes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

Recimo da ne gube loptu onako besmisleno na 38 sekundi do kraja meca dok imaju +2 i da pre i posle toga ne odigraju onako losu odbranu.

 

CSKA je to trebalo lagano da dobije, Real je dosao bez jednog od dva najbolja igraca.

 

 

Crvena zvezda je dobila mec koji je isao u oba pravca i bio vrlo napet i neizvestan. Alba je klasican EL mec koji klubovi igraju jer moraju, autsjader povede i stalno vodi i favorit nikad ne ucini napor da ga ugrozi.

 

To prosto nisu iste situacije. Bilo je jos dosta takvih meceva i ove i prosle sezone.

 

 

Pa ipak, mozemo samo da sanjamo situaciju da klub kao sto je Partizan ode 3 puta medju osam najboljih.

 

Za EL bi daleko bolje bilo da ukine F4, uvede PO, uvede ispadanje i ulazak iz EC. Ovako, kopiraju NBA, samo u NBA imas najbolje zvezde, imas draft gde se biraju nove zvezde, a ovde nemas nista od toga osim meceva koji rezultatski ne donose nista.

 

 

Ma ova sezona jos i nekako, ali ni prosla nije bila nista bolja.

 

Imao si Zalgiris sa Jasikevicijusem koji se borio na vecini meceva i koji je imao ocekivane rezultate, ovi ostali izgube kod kuce 20 razlike kad najmanje ocekujes.

Njih je ubio Lamonika kad nije svirao faul u napadu Ljulja pa onda ni faul na Sengeliom. CSKA je odlican tim, posebno ako proigraju konacno Letonac i Hiliard.

 

Bilo je tu dosta taktickog nadmudrivanja, mene zanima hoce li traziti movog PG ili ce onom malcu dati vecu minutazu.

 

Zvezdin mec nije isao u oba pravca, vec u jednom. Alba je dobar tim i buducnost evropske kosarke, zdravi temelji. 

 

Za F4 se slazem, nesto najgluplje na svetu po meni. Mogu se ponoviti uspesi kkp-a, ali treba za to ceo sistem da se menja i nema neke veze sa tim top8. Prosto Zvezda je Srbija u malom gde jedan covek zna sve...

 

Meni se isto svidjaju lige po 18klubova sa ispadanjima...i onda PO..do kraja.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Evo jos jedna pobeda Zenita u gostima, ma cirkus.

 

Tuzno je u sta se pretvorila EL sa ovim formatom i jos je korona dokusurila. CSKA - Real smehotres od zavrsnice, toliko malo energije CSKA, ali su imali srece da otvoreni sutevi ne udju. Pa onda cirkus dodavanje za zicer Tavaresa na +3 za CSKA.

 

Alba je bolja od Khimkija za 20 razlike, da bas je tako. I ovaj mec u Beogradu, 5 igraca Efesa + Balbay i nimalo otpora sa druge strane, revijalan mec takoreci.

 

Ne moze to tako vise, da Alba moze da dobije CSKA u Moskvi ne zbog svoje dobre igre, nego jer se igracima CSKA ne igra tog dana.

 

Maccabi - Khimki je bio jedini mec vredan pracenja, sve ovo ostalo kao turnir Pece Stojanovica, a gledalaca shodno kvalitetu i zalaganju.

Šta je tačno cilj i suština ovog posta? Nikako ne mogu da provalim. 

  • Like 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Dug je put prešao Ataman od onog lika od pre 10 godina, to ovoga sinoć. Koliko je smiren bio tokom cele tekme, recimo na 4 minuta bez koša i 8-0 za CZ, ne pomišlja da traži tajmaut, aposlutno poverenje u ekipu.

Ljudi došli sa jasnim planom da probaju da uspore tekmu, opale puno trojki, to savršeno sproveli u delo.

 

Sa druge strane, Obradović nemi posmatrač utakmica, da li ja nisam skontao, ali delovalo mi je kao da se tu nije probalo ništa promeniti. Prvo mi je palo na pamet ono što je Dule uvek radio u tim situacijama - ok, nek taj glavni igrač da 30, dosta ga faulirati, ali zaustaviti sve ostale i ne raspucati celu ekipu. Pa onda umaranje nekim presingom, posebno kada je Larkin na klupi, iznuđivanje nekih mismečeva sa ciljem izvlačenja fula, itd.

 

***

 

Nisam gledao Himki, bilo mi je zanimljivije samouništenje Makabija. Ali gledam Šved i Mekalum tipa 5-24 iz igre, Šved sam 7 izgubljenih, baš su izdominirali.

 

Makabi povezao dva samoubistva. Što reče Haos, uspeli su da budu veći Armani od Armanija, a to nije lako.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Šta je tačno cilj i suština ovog posta? Nikako ne mogu da provalim. 

 

Sustina je da je mec postaje negledljiv ako nema zara, energije i volje na terenu oba tima da dodju do pobede.

 

Ne gledam EL jer tu moze da se vide najbolji evropski igraci ili najkvalitetnija kosarka, vec zato sto mecevi, pogotovo derbi mecevi donose napetost i neizvesnost jer nijedna ekipa ne zeli da izgubi i ucinice sve da ne dodje do poraza.

 

Ovo juce je miljama daleko od toga i samo je podsetilo na Barcelona - CSKA 74-93 ili neke takve rezultate. Pocev od Zenita koji igra opusteno u gostima, a na svom terenu ne zna da se sabere, meca u Beogradu koji je Efes dobio jer je Crvena zvezda izgledala totalno iscedjeno, meca u Moskvi koji je CSKA jedva dobio i pored toga sto je Real dosao obezglavljen, meca u Berlinu koji je sprdnja sam po sebi.

 

Jednostavno, postalo je nemoguce predvideti tok prosecnog meca u EL i to traje sa ovim formatom. Nikad ne znas kako ce neka ekipa uci u mec i da li ce biti u borbenom naboju ili ce mlako otaljatavati posao od pocetka do kraja. Uporedite to sa ranijim mecevima i formatom gde Crvena zvezda nije u formi i gubi nekoliko meceva zaredom, onda dolazi Miller i 3 meca kod kuce igramo na veliki broj poena i dobijamo. Pa i ranije, za Partizan se znalo da je kod kuce neugodan, a u gostima nemocan, tu je retko kad dolazilo do iznenadjenja.

 

Lige se igraju zbog nekog rezultatskog cilja, inace sve pocne da podseca na revijalni "turnir na Kritu".

 

tl/dr Raniji format EL je bio kao serija cija se radnja nastavlja iz epizode u epizodu. Mogao si iz prethodnih meceva da zakljucis zasto je doslo do odredjenog rezultata. Ovaj format je serija cija je svaka epizoda nezavisna jedna od druge.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

resenje se samo namece:

1. zabraniti igracima da budu umorni/povredjeni

2. ukinuti virus da moze publika da se vrati i donese home court advantage kao nekada

 

3. Vratiti takmicenje na stari format, grupe 4*6, pa 8*2, pa cetvrtfinale, pa F4 ili PO do kraja. Cak ne bi bilo ni problema sa terminima odlozenih meceva.

 

Vec sam napisao da ni prosle sezone nije postojao HCA. To je zbog besmislene teznje da se kopira NBA samo u pogledu nebitnosti meceva jer ih ima 82 (ovde 34).

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Valensiji fali bar jedan cvrsci igrac u reketu da bi se moglo reci da imaju potpuni balans u ekipi.

Svakako igraju jako dopadljivu kosarku.

Btw vlasnik Valensije je tezak preko 5bln USD, Vanja pre neki dan rece da imaju nba centar i najbolje moguce uslove.

Cudi me da nikad nije ulozio koji milion vise.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Vamos Laki said:

Valensiji fali bar jedan cvrsci igrac u reketu da bi se moglo reci da imaju potpuni balans u ekipi.

Svakako igraju jako dopadljivu kosarku.

Btw vlasnik Valensije je tezak preko 5bln USD, Vanja pre neki dan rece da imaju nba centar i najbolje moguce uslove.

Cudi me da nikad nije ulozio koji milion vise.

 

Negde sam procitao da mu je razmisljanje takvo da mu se ne isplati jer bi Barcelona i Real svakako samo ulozili vise i opet bi bili na istom.

 

Dobra je ekipa Valencia, a konacno smo mogli da gledamo neizvesnu zavrsnicu i dobru kosarku. Kamo srece da je vise takvih meceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...