Jump to content

EUROLEAGUE 2020/21, devotion in the time of covid


Chaos Is Me

Recommended Posts

19 minutes ago, Sector said:

Hermannsson bas lose izgleda u Valensiji. Izgleda da je i on igrac sistema i kad izadje iz istog ne snalazi se bas dobro.

 

 

Ja uzeo Hermansona u fantaziju, očekivao da će biti barem solidan tu. 

 

 

3 hours ago, propolis said:

 

Dzabe visinska prednost kad je spor i nespretan. Zbog toga je los na niskom postu i gotovo nikad ga neces videti sa se spusti dole makar imao i visinsku prednost. 

 

A brzina i spretnost su inače ključni faktori u davanju zicera preko, za glavnu nižeg, igrača. Ok, da ne dužim, moje mišljenje je da je to prednost koja je bačena u vodu, sa druge strane, ispaštao je zbog šuta Rubita sa distance, tako je tu čist minus. 

 

Link to comment
Share on other sites

Naravno da je trebala da ide koja lopta na niski post. Problem Zvezde je upravo taj nedostatak balansa izmedju spoljne i unutrasnje linije. Nemas postenu opciju koja moze da izmisli poene u reketu. To treba Zvezdi kada im neko ugusi spoljnu liniju kao sinoc Zalgiris. Kuzmic nikada nije imao neki repertoar poteza na niskom potezu, prilicno je trapav, ali treba mu ponekad baciti koju loptu da proba da odigra 1 na 1. Cisto zbog balansa u napadu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, realno *w said:

A brzina i spretnost su inače ključni faktori u davanju zicera preko, za glavnu nižeg, igrača. Ok, da ne dužim, moje mišljenje je da je to prednost koja je bačena u vodu, sa druge strane, ispaštao je zbog šuta Rubita sa distance, tako je tu čist minus. 

 

Naravno da jesu jer niži čuvar je brži i moze da mu iscacka loptu ili da ga omete dovoljno da promasi.

Kuzmic na niskom postu je van komforne zone i to je to. 

Link to comment
Share on other sites

Pa koja mu je onda komforna zona, visoki post? :lol_2:

 

Ne mislim ja da mu se, kao Jokiću, da lopta na 5-6 metara od koša, da zida do dole, pa da mu treba ne znam kakava tehnika. Nego nešto tipa da pravi neke blokove na base line-u, pa se otvara iz njih, da u startu primi loptu na metar od koša, gde bi mogao da završi bez ijednog vođenja i nekog centarskog poteza, barem protiv toliko nižeg igrača.

 

Da je ovo tako prosto kao što si ti napisao, ja ne znam za šta bi centri služili, osim onih sa vrhunskom centarskom tehnikom, kakvih ima jako malo. Svi bi igrali sa krilima na 5. 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, realno *w said:

Pa koja mu je onda komforna zona, visoki post? :lol_2:

 

Ne mislim ja da mu se, kao Jokiću, da lopta na 5-6 metara od koša, da zida do dole, pa da mu treba ne znam kakava tehnika. Nego nešto tipa da pravi neke blokove na base line-u, pa se otvara iz njih, da u startu primi loptu na metar od koša, gde bi mogao da završi bez ijednog vođenja i nekog centarskog poteza, barem protiv toliko nižeg igrača.

 

Da je ovo tako prosto kao što si ti napisao, ja ne znam za šta bi centri služili, osim onih sa vrhunskom centarskom tehnikom, kakvih ima jako malo. Svi bi igrali sa krilima na 5. 

 

Kuzmiceva komforna zona je skok, a poprilično je los na niskom postu. Kod Saleta u Pao su ga svi prozvali da je drvo i kad je dolazio u Zvezdu svi su bili izuzetno skeptični. 

On je odigrao jednu sezonu odlicno i to onu kod Radonje, a sve pre i posle toga je bilo očajno(izmedju ostalog i povrede su uticale na to).

 

Postoje centri koji mogu da iskoriste prednost na niskom postu, a postoji tip centara koji to ne umeju. 

 

Bas nesto gledam sinoc Dubljevica, kakva majstoricina. To je centar koji svo napadačko oružje ima na maxu. Milina da gledas kako igra. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Trinkijeri je ozbiljno zategao Bajern. Igraju brutalnu odbranu, 11 lopti su ukrali za poluvrijeme. Lucic je odlican. Rejnolds igra sjajno, prebrze noge ima + cepa midrange kao od sale. 

tintoreto je to, no bumo vidli..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Odlicna utakmica Bajerna, doduse pretekose na kraju sami od sebe. Vidi se od samog starta pecat Trinkijerija, mogli su lako da budu na 3-0.

 

Elem, drago mi je da zivimo u zemlji kosarke i posledicno nemamo gde da gledamo fener-cska 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sada vec odlozenih (a ne otkazanih) utakmica EL, jedino kada bi moglo da se igraju te odlozene utakmice su mozda:

 

- nedelje kada nema duplih kola EL, gde bi onda (trenutna lista timova) Zenit, Baskonija, Valensija, Asvel, PAO i Zvezda imali "duplo kolo" i igrali te propustene utakmice

 

-FIBA "prozori" za utakmice reprezentacija, ako bude kao i do sada u tim nedeljama se igrala samo EL, EK, domace i regionalne lige su imale pauzu pa bi tokom vikenda (kada EL timovi igraju domaca/regionalna takmicenja) mogle da se igraju te odlozene utakmice

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...