Jump to content

VN Italije 2020. (4.-6. septembar)


Alen13ASC

Recommended Posts

Cestitke Gasliju, veliki uspeh za njega. 

Razocaran sam zbog McLarena, verujem da je i ceo tim. Mercedes i Redbul u isto vreme poklanjaju pozicije manje od jednom u sezoni i to je moralo da se iskoristi. Dodatno, honda koja ih je zamalo sahranila je zavrsila ispred.

Steta sto Sainz ide u Ferrari, odlican je vozac i ne treba mu to u karijeri.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf kakva trka! :jumping:

 

Cestitka Gasliju i "Minardiju", sad ce biti opet problem za RBR sta raditi sa Albonom kada imaju pobednika u rezervnom timu. Cestitke i za Meklaren, nadao sam se potajno podijumu posle kvalifikacija ali nisam verovao da mozemo ispred pink Mercedesa, a na kraju smo i ispred oba fabricka. Doduse, da nije bilo kazne za Hamiltona ne bi ga niko danas uhvatio to je valjda svima jasno.

 

Saucesce navijacima Ferarija, znam kako vam je, imali smo to isto onih par godina s Hondom. Bice bolje!

 

Treba nam vise ovakvih trka.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Alek The Great said:

Mislim da moja jucerasnja teorija nije bas za odbacivanje. Botas se zalio na podesavanja. Hamilton jeste bolji vozac, ali nije kao da je preticao neke vrhunske vozace.

 

Mercedes je vrhunski pripremio auto, jedini problem na njemu je bio Bottas. Pretekao je, cini mi se, jedino Kimija na crvenim gumama u Alfi. 

Mogu da potpisem da bi Hamilton pobedio da je trku poceo sa poslednje pozicije.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Ako izuzmemo neočekivan rasplet koji je posljedica prekida trke na sredini (zašto prekid a ne SC?), za mene je sve ostalo daleko od oduševljenja. Gasly je pobijedio zato što je pravilima dozvoljeno da se tokom prekida mijenjaju gume, znači 20 sekundi nezaslužene prednosti je imao u odnosu na Sainza!? Sa tih +20 sekundi završio bi na 9. mjestu ili bi se borio za 8. sa Strollom koji je također profitirao od tih nelogičnosti.

 

Nakon restarta trke i odlaska Hamiltona u boks, poredak prvih šest nije se mijenjao (ako izuzmemo što su svi prelazili mučenog Kimija). Znači 25 krugova "vozića" bez ijednog preticanja u "top 6", i to gdje su svi (osim Bottasa) vozili na nož jer im se ovakva šansa neće skoro ukazati.

 

Pa, majka mu stara, zar je taj zrak toliko prljav da ni s DRS-om niko ne može preteći? Hoće li nakon ovog "uspješnog eksperimenta" s prekidom smisliti neku inovaciju da začine trke… Recimo, trka iz dva dijela, gdje bi se u drugom dijelu startovalo obrnutim redoslijedom kao onomad u WTCC-u gdje je bilo bitno zauzeti 10. mjesto u prvoj trci.

 

 

Edited by Chico Serra
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Strašne situacije za Ferari, moglo je ovo biti s gorim posledicama. Sva sreća Lekler je dobro, to je najvažnije.

 

Čestitke Gazliju, iskorišćene sve šanse, kapa dole. Meklaren zamalo, uhh ali zadovoljan sam s P2. Strol kako se god okrene još jedno sretno postolje, uzeo je Perezovu sreću apropo toga.

 

Mečka dokazala da je ipak ranjiva, prvo Maks u 70 Godišnjici F1 pa sad Gazli i ekipa u Italiji.

 

Dve godine zaredom italijanska hima se čuje u Monci, lepo je to.

 

Sutra ide tema za Toskanu! Jedva čekam to ludilo od staze!

Link to comment
Share on other sites

Drugi deo trke je bio fenomenalan, ali uprkos tome kod mene nije izazvao nikakvu pozitivnu emociju, strast, a dvoumio sam se da li uopste i gledati taj restart. Super je kad se karte izmesaju, ali kada se to radi vestacki i u kontinuitetu onda je bas besmisleno, no vidim i po komentarima ovde da se to vecini svidja tako da je sasvim izvesno da ce nastaviti sa tom praksom. Za mene je ovaj sport juce i definitvno umro, iako je vec godinama bio na aparatima. Moto GP je jos jedino pravo trkanje koje imamo , pitanje je do kad, jer ce i to uskoro sigurno biti sterilizovano, ali bar za sada je pravo.

 

Da li u pravilima jos uvek postoji virtuelni SC? Ako postoji cemu sluzi kad ga nisu primenili za Magnusena? Bolid uredno parkiran kraj staze odmah do otvora u zastitnoj ogradi i ti umesto da ga uguras tamo resavas da zoves SC i guras ga u pit line? Takvu odluku moze doneti samo lud ili zlonameran covek, a znamo da ovi u direkciji ipak nisu bas dijabole...Kad je Liberti kupio F1 izrazio sam sumnje da ce do ovoga doci, amerikanizacija, tj preslkavanje Indija i Naskara, za svaki udes ili kvar ponistavanje trke i sve ispocetka, jeftin sou 🤮

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Romantik said:

Drugi deo trke je bio fenomenalan, ali uprkos tome kod mene nije izazvao nikakvu pozitivnu emociju, strast, a dvoumio sam se da li uopste i gledati taj restart. Super je kad se karte izmesaju, ali kada se to radi vestacki i u kontinuitetu onda je bas besmisleno, no vidim i po komentarima ovde da se to vecini svidja tako da je sasvim izvesno da ce nastaviti sa tom praksom. Za mene je ovaj sport juce i definitvno umro, iako je vec godinama bio na aparatima. Moto GP je jos jedino pravo trkanje koje imamo , pitanje je do kad, jer ce i to uskoro sigurno biti sterilizovano, ali bar za sada je pravo.

 

Da li u pravilima jos uvek postoji virtuelni SC? Ako postoji cemu sluzi kad ga nisu primenili za Magnusena? Bolid uredno parkiran kraj staze odmah do otvora u zastitnoj ogradi i ti umesto da ga uguras tamo resavas da zoves SC i guras ga u pit line? Takvu odluku moze doneti samo lud ili zlonameran covek, a znamo da ovi u direkciji ipak nisu bas dijabole...Kad je Liberti kupio F1 izrazio sam sumnje da ce do ovoga doci, amerikanizacija, tj preslkavanje Indija i Naskara, za svaki udes ili kvar ponistavanje trke i sve ispocetka, jeftin sou 🤮

 

Ako napravimo paralelu sa MGP gde zaista jeste vrhunsko trkanje, juče smo imali gomilu podudarnosti. Vetel nije mogao da jednostavno iskoči iz bolida kao Vinjales kada je ostao bez kočnica, a Sainc i Gasli su se klali bukvalno do poslednjeg metra. Sa druge strane, praktično čitavu trku smo imali vozić gde su jedni drugima duvali za vrat, a ako se ima u vidu da su ovi bolidi jezivo komplikovani za vožnju i surovi za praćenje, onda imam samo reči hvale za (skoro) kompletan grid.

Liberti medija otkad je preuzela F1 radi odličan posao, šampionat je približen navijačima a Vila Bukstona prosto obožavam.

 

Žao mi je što imaš takav utisak, mislim da nije utemeljen na činjeničnom stanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Romantik said:

Drugi deo trke je bio fenomenalan, ali uprkos tome kod mene nije izazvao nikakvu pozitivnu emociju, strast, a dvoumio sam se da li uopste i gledati taj restart. Super je kad se karte izmesaju, ali kada se to radi vestacki i u kontinuitetu onda je bas besmisleno, no vidim i po komentarima ovde da se to vecini svidja tako da je sasvim izvesno da ce nastaviti sa tom praksom. Za mene je ovaj sport juce i definitvno umro, iako je vec godinama bio na aparatima. Moto GP je jos jedino pravo trkanje koje imamo , pitanje je do kad, jer ce i to uskoro sigurno biti sterilizovano, ali bar za sada je pravo.

 

Da li u pravilima jos uvek postoji virtuelni SC? Ako postoji cemu sluzi kad ga nisu primenili za Magnusena? Bolid uredno parkiran kraj staze odmah do otvora u zastitnoj ogradi i ti umesto da ga uguras tamo resavas da zoves SC i guras ga u pit line? Takvu odluku moze doneti samo lud ili zlonameran covek, a znamo da ovi u direkciji ipak nisu bas dijabole...Kad je Liberti kupio F1 izrazio sam sumnje da ce do ovoga doci, amerikanizacija, tj preslkavanje Indija i Naskara, za svaki udes ili kvar ponistavanje trke i sve ispocetka, jeftin sou 🤮

 

U MotoGP su u prethodne 2 nedelje samo srecom izbegnute 2-3 pogibije. Izvini, ja necu da gledam takve stvari i nadam se da ce biti sterilizovan do te mere da bude gledljiv. Ja zaista ne razumem ljude koji bi da zrtvuju bezbednost zarad zabave.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Romantik said:

Da li u pravilima jos uvek postoji virtuelni SC? Ako postoji cemu sluzi kad ga nisu primenili za Magnusena? Bolid uredno parkiran kraj staze odmah do otvora u zastitnoj ogradi i ti umesto da ga uguras tamo resavas da zoves SC i guras ga u pit line? Takvu odluku moze doneti samo lud ili zlonameran covek, a znamo da ovi u direkciji ipak nisu bas dijabole...Kad je Liberti kupio F1 izrazio sam sumnje da ce do ovoga doci, amerikanizacija, tj preslkavanje Indija i Naskara, za svaki udes ili kvar ponistavanje trke i sve ispocetka, jeftin sou 🤮

 

Trebao je biti VSC u toj situaciji ali nisu mogli Magnusena da uguraju kroz taj otvor jer navodno nije dovoljno sirok (otvor, ne Magnusen, a ni magnusenov bolid). Italijanska posla, nisu prilagodili infrastrukturu nakon sto su pre koju godinu prosirili bolide. A cak i da su ga gurali napred imali su opciju da zatvore pitlajn i teraju VSC i dalje pa otvore tek kad skinu VSC sto bi verovatno bilo i najcistije s obzirom da niko ne bi mogao da uhvati prednost "jeftinog" pitstopa.

Meni je problematicnija situacija sa crvenom zastavom, ne sto su je zvali (Leklerov udes je bio tezak i trebalo je puno popravljati ogradu, uz brzine u Parabolici niko normalan ne bi smeo da posalje redare tamo dok bolidi pice okolo pa makar i sa duplom zutom zastavom, a da je bio (V)SC iscurelo bi previse krugova dok se to sve ne popravi), nego cinjenica da je dozvoljen rad na bolidima dok je trka suspendovana. Pod crvenim cak i u mrskim Amerikama mehanicarima nije dozvoljeno da dodiruju bolide (mogu vozacu da dodaju flasu vode ili sunco/kisobran) a ni vozacima da ih napustaju, a u F1 lepo odrade kompletne popravke, izdiskutuju se sa inzenjerima 1:1 bez radio-veze (dakle moguc prenos informacija koji inace nije dozvoljen)... Ovo nije novotarija ali me je oduvek iritiralo. Jel' suspendovana trka, sve zamrznuto? Onda treba da se restartuje pod identicnim okolnostima kakve su bile u momentu suspenzije a ne da imas kompletan reset i novu trku. A i stojeci restart (e ovo je novo) mi je bzvz.

Link to comment
Share on other sites

Po prvi put od kraja 2013. godine sam uživao u trci. Nije bilo taksiranja, štednje goriva, jurenja delta vremena (koje izračuna računar u Maranelu, Brekliju, Milton Kinsu ili Vokingu), sklanjanja vozaca iz midfielda vodećima iako se bore za poziciju (jer čemu trud, svakako će nas obići) i sličnog što je karakteristično za hibridnu eru F1. Liberty je zabranom promene moda rada motora uvela možda najbolje pravilo u zadnjih 10 godina. 

Nadam se da će nas u nastavku sezone očekivati trkanje pod "punim gasom" što i jeste osnovna karakteristika Formule 1. Koga zanima pouzdanost, taktika, štednja guma i goriva ima razne Le Mans serije.

Link to comment
Share on other sites

Moja žena je tek ove godine prvi put krenula aktivno da prati F1 sa mnom (a doduše i ja sam pogledao svaki minut, vrlo često bih gledao torent uveče 😄 ) i žena se rasplakala kad je Gasli pobedio a fazon do sad je bio "jel to beše onaj što si rekao da su ga zamenili sa onim drugim iz redbula?". Tako da eto samo da kažem da emotivni deo nije falio kod novih fanova 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Chico Serra said:

Šta sam rekao... Uskoro start obrnutim redoslijedom.

 

Doduse, to za cega Bron lobira vec par godina je nesto drugacije od onog sto imamo u drugim serijama - oni zele da zamene kvalifikacije u subotu jednom kratkom kvalifikacionom trkom s obrnutim redosledom trenutnog redosleda na tabeli sampionata. Pa bi tako (da se to vozi sada) u subotu umesto kvalifikacija na Mudjelu imali sprint trku od 10-tak krugova na kojoj bi s pola startovao Rasel, za njim Grozan, Kimi, Latifi, Magnusen, Djovinaci, Kvjat, Fetel, Okon, Perez, Rikjardo, Sains, Gasli, Lekler, Albon, Noris, Strol, Maks, Botas i kao poslednji Hamilton. Pobeda u ovoj trci se ne bi racunala u ukupan broj pobeda vozaca ali bi njen resultat odredjivao grid za nedeljnu "glavnu" trku na kompletnu granpri duzinu od 59 krugova. Sto bi onda znacilo da Mercedesi ne bi imali zacementiranih 1-2 na gridu nego bi kretali negde sa 5-6-7 mesta, a u konacnom zbiru verovatno ne bi imalo puno razlike jer bi Hamilton ponovo bio sampion okreni-obrni.

Meni je ovo bezveze iz dva razloga - prvi je to sto smatram da je sadasnji sistem kvalifikacija dobar i dovoljno atraktivan a ono sto valja ne treba menjati, a drugi to sto Bron i ostale glavonje u F1 ne kapiraju da publika u F1 trazi nepredvidljivost, da sansu da se bore za pobede imaju i neki drugi vozaci osim 2-3 "dezurna krivca" a ne vestacko mesanje karata ciji ce konacni rezultat da bude isti kao da nista nisi radio samo sto ce Hamilton morati malo jace da se potrudi da pobedi sa petog mesta nego kad startuje sa prvog.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...