Jump to content

UEFA Europa League '20/21.


Lobotomija

Recommended Posts

image.png.784b8347a6177705728fb6d8a1a35ab6.png

 

Evo nas opet na istoj temi - borba za 15. mesto i dva tima u kvalifikacijama za LS. 

 

Turska je ovde prilicno sigurna, pa cemo da vidimo za ostale:

 

Danska - svaka pobeda im znaci 0,5 bodova, remi 0,25. Ne verujem da Midtjylland moze da osvoji ni bod pored Atalante, Ajaxa i Liverpoola.

Kipar - imaju samo jos Omoniu, a oni su u grupi sa Granadom, PAOK - om i PSV - om. Imaju samo bod i tu su jer su eliminasali Crvenu zvezdu i pomogli Kipru da stekne prednost.

Srbija - Dve pobede Crvene zvezde donele su poen na listi (4 boda deli se sa 4). Sa jos dve smo na 26.250 sto znaci da ce nedostajati jos dve pobede i remi - zavisice dosta od zreba, ali, paradoksalno, plasman u grupama LE potencijalno moze da donese Zvezdi bar osam bodova, a u LS 4 + broj bodova u grupi, pa vi vidite sta je bolje.

 

Grcka - svaka pobeda im vredi 0,4, a remi 0,2 boda. Imaju PAOK i AEK koji ce donositi bodove i oni nas uskoro prestizu na listi.

Svajcarska - imaju samo YB koji zaostaje dve pobede za Crvenom zvezdom.

Ceska - slicno kao i Grcka, pobeda im vredi samo 0,4 boda. To znaci da zaostaju pet pobeda, ali imaju i tri kluba.

Hrvatska - imaju Dinamo i Rijeku, ali Rijeka nesto i nece skupiti dosta bodova i time i ispadaju iz 15, sto je i bila realnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sledece sezone je manje klubova u LE, valjda 32 ce biti. Menjaju se valjda ta takmicenja evro kupova. Ne znam da li od sledece sezone krece i ta super liga klubova? Valjda se ubacuje i jos jedno, trece klupsko evropsko takmicenje? Pisem napamet, nisam gledao nista tacno ali tako sam cuo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tako je prema prvobitnom planu Uefe, ali su se nešto ućutali, možda promene zbog kovida. Znaćemo za koji mesec.

 

Mislim da nemamo šansi za to famozno 15. mesto do kraja sezone. Previše nam beže ovi ispred a par zemalja iza nas ima po 2-3 tima i toliko šansi da skupljaju bodove.

 

Međutim, ovim Zvezdinim pobedama smo skoro izjednačili bodove koji su obrisani prethodne sezone (4,250), a pošto postoje realne šanse da CZ osvoji još koji bod, bar nećemo imati ''rupu'' koju bismo vukli pet sezona. Sledeće sezone nam se brišu 2,875 bodova od pre nekoliko godina, dok se konkurenciji briše značajno više. Zbog kontinuiteta poslednjih godina za sada smo na 12. startnoj poziciji nakon što se to obriše. Ako bismo i naredne godine imali bar 4-5 bodova mogli bismo da se ušunjamo u prvih 15.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gledao Gent i Zvezdu pa se mislim koliko bi reprezentacija sa Krstajom ili Tumbom izgubila da je ovako odigrala, a da protivnik odigra isto ovako kao Gent 😂

 

Eto to je razlika kad na jednoj strani imas trenera sa sampionskom aurom koja ga pratila kroz karijeru, a na drugoj Tumbu i Krstaju. 😄

 

Mislim da Stankovic moze biti dobar trener. Izvlaci preko maksimuma iz svoje ekipe i vidi se da dosta energije prenosi na ekipu.

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

Update:

 

image.png.6258772ebf2a68a04a001355255781a7.png

 

U odnosu na prethodnu rundu:

 

Danska +0, Kipar +0, Srbija +0,500, Grcka +0, Svajcarska +0,500, Ceska +0,800, Hrvatska +0,400.

 

Danska ima Midtjyland, od njih se ne ocekuju novi bodovi i oni ostaju na 27,375.

 

Kipar ima Omoniju koja je poslednja na tabeli, trenutno su na 27,250.

 

Grcka ima AEK, Olympiacos i PAOK i oni ce svakako napredovati na listi.

 

Trenutno, fali nam 3 pobede Crvene zvezde da se izjednacimo sa Kiprom, odnosno 4 ako zelimo da sigurno imamo 2 predstavnika one tamo sezone. To bi znacilo Slovan, uz mozda i remi sa Hoffenheimom i u 1/16 finala i pobedu u revansu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Dinamo je jedina momčad u ovogodišnjim grupama (CL i EL) koja još nije primila gol. Zoki "the clean sheet" Mamić. 

Očekujem da ipak nađu način da ne odu dalje.

 

Ni mene ne bi previše iznenadilo da uprskaju stvar :classic_biggrin: Mislim da su i Feyenoord i CSKA bolje ekipe, ali, Dinamo je ove sezone u grupama napokon imao i sreće (za sada). Nema tu neke previše smislene igre za moj ukus, barem ono što sam gledao, ali rezultat je tu. Moguće da i previše očekujem s obzirom na što sam navikao zadnjih sezona.

 

Nego, meni nije jasno kako je Wolfsberger spakirao 4 komada Feyenoordu u gostima. Ok, 3 penala, ali kako su uopće došli u šansu za gol? A onaj Rnić što je ušao sad protiv Dinama na poluvremenu, čovjek em što izgleda kao da je već 5 godina u penziji, em što ima reakcije koje to u stvari i nisu, prati pogledom igrača koji mu ide ususret i ovaj zabija gol npr. (situacija kod 2. gola).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

 

Ni mene ne bi previše iznenadilo da uprskaju stvar :classic_biggrin: Mislim da su i Feyenoord i CSKA bolje ekipe, ali, Dinamo je ove sezone u grupama napokon imao i sreće (za sada). Nema tu neke previše smislene igre za moj ukus, barem ono što sam gledao, ali rezultat je tu. Moguće da i previše očekujem s obzirom na što sam navikao zadnjih sezona.

 

Nego, meni nije jasno kako je Wolfsberger spakirao 4 komada Feyenoordu u gostima. Ok, 3 penala, ali kako su uopće došli u šansu za gol? A onaj Rnić što je ušao sad protiv Dinama na poluvremenu, čovjek em što izgleda kao da je već 5 godina u penziji, em što ima reakcije koje to u stvari i nisu, prati pogledom igrača koji mu ide ususret i ovaj zabija gol npr. (situacija kod 2. gola).

Po meni je samo CSKA bolja ekipa. Dinamo je na Maksimiru protiv Feyenoorda odigrao očajno i završilo je 0:0. Uglavnom ide se u Rotterdam i čeka se CSKA doma. To bi baš moglo bit dinamovskih 0 bodova. Al vidjet ćemo. 

Wolfsberger je kanta od ekipe. Da im nije bilo golmana i Petkovićeve zajebancije moglo je bit 5:0 lagano. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Uglavnom ide se u Rotterdam i čeka se CSKA doma. To bi baš moglo bit dinamovskih 0 bodova.

 

Moglo bi 😄 Mene bi iznenadilo da ne izgube u Rotterdamu. Ako CSKA dobije Austrijance (a ne vidim kako neće) onda će im i zadnje kolo "igrati" za prolazak dalje, tako da, istina, daleko je još kraj. Mada, ako kojim slučajem CSKA i Wolfsberger remiziraju u idućem kolu, onda se Dinamo plasirao dalje bez obzira šta uradio u zadnja dva kola.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Abudžaba Dabila said:

 

Moglo bi 😄 Mene bi iznenadilo da ne izgube u Rotterdamu. Ako CSKA dobije Austrijance (a ne vidim kako neće) onda će im i zadnje kolo "igrati" za prolazak dalje, tako da, istina, daleko je još kraj. Mada, ako kojim slučajem CSKA i Wolfsberger remiziraju u idućem kolu, onda se Dinamo plasirao dalje bez obzira šta uradio u zadnja dva kola.

Ne vidim kako CSKA neće dobit Wolfsberger. Dinamo treba uzet bar bod u Rotterdamu, to bi trebalo bit dosta. Ako se ne stvori krug Feyenoord, Dinamo, CSKA di svi imaju 9 bodova. Tu Dinamo puši. Uglavnom sve ovisi o nama, ali nagledao sam se takvih failova da me ništa ne bi čudilo. Pa evo, samo od prošle sezone primjer. Imaš 3:1 u 90. minuti za prolaz grupe CL i ti primiš 2 gola. U sljedeća 2 kola od mogućih 6 uzmeš 0 bodova i rezultati se poklope tako da ne da nisi prošao dalje u CL, nego si završio zadnji. Da ne spominjem Herenveen, Olympiacos, Steauu, Atletico Madrid, Newcastle, Werder, Sheriff, prvu Atalantu itd. Desetljeća tuge i jada uz poneki bljesak di bi razmontirali neko baš veliko ime ili u skupini ili bi ih izbacili na 2 utakmice. I kad pogledaš da je taj nesretni Dinamo koji ispada na razne načine u biti najbolji Dinamo još od 1967. Dinamo od te 1967. (kad je izbacio i Juve, i Eintracht, i dobio superjaki Leeds u finalu) pa sve do 90ih nije prošao više od 2 kola u Europi. 43 godine bez proljeća u Europi. I onda to proljeće uzme tako da pregazi sve redom u skupini. Kod nas nema između. Nema prolaska na neko provlačenje. Zato se bojim da ne bi opet ispali. U Rotterdam po pobjedu pa šta bude. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neme said:

@Bugl Khan Nemanja Rnić aka Rna, provlačio se kroz Partizan u vreme kad su bili šampioni godinama zaredom. Poznat po navici da okružitm sudiju. :classic_biggrin:

 

 

Oldie but goldie  : )

 


0' - dvojica glavnih arbitara daju znake za početak meča, posle kraće svađe i u raskoraku od nekoliko sekundi. Đokić kratko dodaje loptu Ailtonu, u koga uleće Rnić sa obe noge i glavom, i lomi mu obe ruke i potkolenicu. Odmah kreće sam da okružuje glavne sudije, i prolazi bez kartona.

2' - ulazi Purović umesto Ailtona. Pri ulasku sapliće trenera Ješića sa leđa, što sudije ne vide. Ješić rezignirano psuje Zvezdana Terzića i govori da ne priznaje poraz od OFK.

7' - posle kraćeg perioda apovezane™ igre, prva šansa za goste. Bajić topovskim udarcem glavom pokušava da savlada Pantića, koji izbija loptu vrhom kopačke iz samog gornjeg desnog ugla, pritom zaradivši kurje oko.

12' - Zvezda nastavlja sa atacima - Bajić je ponovo pokušao posle centašuta Pantića iz peterca po zemlji. Lopta pogađa obe stative, odbija se od Pantićevog kurjeg oka i završava u korneru.

15' - igra se nastavlja sudijskom loptom posle vraćanja Pantića u igru. Tomić tera Bajića koji hoće da izvede sudijsku loptu.

24' - posle odlične kombinacije u svom šesnaestercu, Biševac i Basta uspevaju kao na tačni da posluže Mirosavljevića, koji pokušava makazicama da uputi loptu ka Zvezdinom golu. Ne uspeva pošto je lopta išla po zemlji, pada i lomi nos. Rnić okružuje sudiju i prolazi sa opomenom. Mirosavljević nastavlja meč sa maskom.

32' - GOL!!! Posle nekoliko auspešnih™ pokušaja, Bajić konačno uspeva. Marinković ga je odlično poslužio povratnom loptom pred šesnaesterac, a Bajić odlično uočava zaspalog Pantića i lobuje ga za 1:0 za Zvezdu. Rnić okružuje sudiju, prilazi Đokić da ih razdvoji i pritom gazi Rnića. Obojica dobijaju žute kartone, Ješić se unosi u lice pomoćnom arbitru Adaševiću i govori da za njega utakmica protiv OFK nije završena. Sa istoka u teren upada jedna domina.

40' - Basta aoprezno™ startuje, promašivši Smiljanića sa obe noge i uletevši u Milovanovića. Stvara se gužva na terenu, Rnić okružuje sudiju, Gaj ga hvata za čelo, prileće Biševac, udara Bajića koji počinje da plače. Gaj dobija žuti karton i šamar od Smiljanića, koji sudije ne vide.

45+2' - sudije sviraju kraj poluvremena, posle kraće međusobne tuče (Rnić ih okružuje) i u raskoraku od 40 sekundi. Ješić ide za Zvezdinim sudijom, psujući ga i govoreći da je Partizan postigao gol protiv OFK i da za njega to još nije gotovo.

46' - navijači Zvezde izlaze sa severne tribine, protestujući povodom odluke uprave Partizana da ne dozvoli prodaju orasnica na tribini (Žarko Zečević je i najavio tu akciju, pozivajući se na nedavno usvojeni Zakon o zaštiti zdravlja navijača). Zvezda ostaje bez podrške.

51' - Bajić ne uspeva da iskoristi odličan centaršut Baste, lopta upućena glavom prolazi milimetar iznad prečke. Rnić okružuje stativu i udara je glavom, što sudije ne vide. Tomić prilazi i razdvaja stativu i njega.

58' - Odita izlazi sam ispred Ranđelovića posle odličnog pasa Milijaša i auspele™ ofsajd zamke Biševca i Pantića. Snažno zahvata loptu desnom nogom, spada mu kopačka i udara Ranđelovića u lice, a lopta mu se nabija na bosu nogu. Kraći prekid zbog ukazivanja pomoći Zvezdinom golmanu (Rnić okružuje kopačku, prilazi Zajić i odvlači ga).

64' - zrno soli sa semenke doleće sa zapadne tribine i pogađa Zvezdinog trenera Bajevića u glavu. Oblivenom krvlju ukazuje mu se pomoć. Sa istoka u teren upadaju dve domine, crni lovac i beli pešak. Đokić prilazi da vrati belog pešaka na tribine, prilazi mu Smiljanić i unosi mu se nogom u facu. Nastaje opšta tuča (Rnić okružuje sve, Bajić opet plače).

68' - nekoliko navijača sa zastavom „Grobari Kališ” preskače ogradu uz pomoć ljubaznih policajaca i ulazi u teren. Tomić im pomaže da pređu atletsku stazu i biva nagrađen aplauzom. Kraći prekid meča (Rnić okružuje samog sebe i udara se glavom u nos, što sudije ne vide).

75' - konačno dobra akcija veznog reda Zvezde i napadača Partizana. Milovanović odličnom povratnom loptom upošljava Oditu, koji asistira Laziću. Međutim, Lazić istrčava sa loptom van terena dobrih 50 metara, stiže do ograde juga, šutira i pogađa semafor. Potom skida dres proslavljajući navodni pogodak, za šta biva kažnjen žutim kartonom.

80' - Ješić vrši 3 izmene odjednom (usput mrmljajući sebi u bradu kako se ne miri sa rezultatom protiv OFK). Umesto Odite, Lazića i Mirosavljevića ulaze Mihajlov, Asprogenis i Jahić. Partizan steže obruč, međutim na drugoj strani Bajić preti. Njegov šut sa 10 metara zaustavlja stativa.

84' - GOL!!! Odlična duga lopta Biševca ka Puroviću, koji u dubokom ofsajdu maestralno prima loptu obema rukama, zaleće se u Asprogenisa đonom i poentira polaganjem. Sudija Adašević je pustio da se igra nastavi, posle čega ga okružuju svi igrači Partizana osim Rnića (koji okružuje navijače na istoku i dobija drugi žuti karton). Još nekoliko navijača sa istoka upada u teren, jedan od njih grize Bastu posle čega mu spada veštačka vilica. Cela šahovska tabla pogađa Ranđelovića u glavu, uleće i trener Ješić sa namerom da objasni sudijama da nikad neće prihvatiti poraz od OFK. Kreće opšta tuča. Ceo istok skandira „Gde su pare od stare devizne štednje”, ubacuju se razni predmeti poput katetera, naočara, gusaka i blanko penzionih čekova. Ranđelović dobija crveni karton zbog odbijanja da izvuče glavu iz šahovske table, Đokić dobija crveni zbog unošenja u šah. tablu Ranđeloviću, sudije u opštom metežu sviraju kraj (posle obostranog ranjavanja mačetama i raskoraka od 5 minuta).

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Bugl Khan said:

Po meni je samo CSKA bolja ekipa. Dinamo je na Maksimiru protiv Feyenoorda odigrao očajno i završilo je 0:0. Uglavnom ide se u Rotterdam i čeka se CSKA doma. To bi baš moglo bit dinamovskih 0 bodova. Al vidjet ćemo. 

Wolfsberger je kanta od ekipe. Da im nije bilo golmana i Petkovićeve zajebancije moglo je bit 5:0 lagano. 

 

Kako je u Zagrebu bilo samo 1:0 za Dinamo?

 

Moze Wolfsberger da prodje cak i sa dva remija, ako Dinamo pobedi Feyenord u gostima.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

 

Kako je u Zagrebu bilo samo 1:0 za Dinamo?

 

Moze Wolfsberger da prodje cak i sa dva remija, ako Dinamo pobedi Feyenord u gostima.

Cijelo poluvrijeme imali Austrijanci igrača manje. Zatvorili se i Dinamo nije nalazio način da ih probije. Negdje u 80. minuti je Atiemwen, koji ne igra skoro uopće, izvrsno primio ubačaj Majera na prsa i iz okreta zabio za 1:0. Fenomenalan gol. Oni ne znam da li su i jednom puknuli prema golu Dinama. 

https://streamable.com/8fotrn

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bugl Khan said:

Jeste prvi vi u onoj Mickey Mouse skupini? Ako niste da vas riješimo odma za zagrijavanje pred ozbiljnije momčadi

Nismo hteli da se zamaramo, a i hladno je da se igra. Spremamo se za proleće.

Vas ćemo za kraj, četvrtfinale recimo. Pre toga da vratimo neke stare dugove.

Još kada se pojacamo sa Marinom i Dragovićem....

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...