Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Obozavam kad komsije provereno znaju ko je u nasem rosteru od koga skuplji, da je kodi skuplji od korija i da svima samo rastu plate. Stefan Jankovic mnogo skuplji od Birce je...po kojoj logici? 😆

 

jel možeš da mi ukažeš gde su ti postovi, pošto ja očigledno nehajno prelećem preko istih

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, đubrivo. said:

 

onda nema mesta svim ovim postovima na temi od starta nove sezone u ratio-smislu:

obogaljiš ekipu za skoro vrhunskog trenera i ne pojačaš je igrački.

 

onda je mera tog tima upravo ono što sada isporučuje: top 4 u aba i top qrac u ec. prijatno i doviđenja.

 

Samo sam čekao tebe :D

 

Ipak ima velike razlike između realnog smanjenja očekivanja posle svega što se desilo i onoga što mi igramo na početku sezone. 

Mi ne igramo na top 4 ABA nivou, uspeli smo da izgubimo već 3 tekme na domaćem terenu, jednu od ekipe koja je sve posle toga ubedljivo izgubila.

 

 

6 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ja apsolutno nisam zanemarivao uticaj trenera, bas naprotiv

 

drugo, dangubic nije 3 puta jeftiniji igrac od redinga

i ovo pod 4 - jel ima negde zvanican info za to?

 

Nije tri puta, ali sigurno je jeftiniji. Kod Mike je razlika sigurno više od 3 puta u odnosu na Arta, barem ako računamo taj početak sezone.

 

Ovo pod 4 - pa sigurno da nema zvanično saopštenje kluba, ali se moglo pročitati u mnogim Ostojinim izjavama, plus se provlačilo po medijima kada je Trinki odlazio. Nešto što je realnost u dobrom delu klubova u Evropi, od nižih liga, do vrlo jakih klubova. Igrači to zato ii prihvataju jer su svesni da se niko neće zaleteti da im da više, ali sigurno da nema neki posebno dobar uticaj na ekipu.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alex_Serbia said:

Obozavam kad komsije provereno znaju ko je u nasem rosteru od koga skuplji, da je kodi skuplji od korija i da svima samo rastu plate. Stefan Jankovic mnogo skuplji od Birce je...po kojoj logici? 😆

 

Ucili smo od najboljih 😴

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, realno *w said:

 

Samo sam čekao tebe 😄

 

Ipak ima velike razlike između realnog smanjenja očekivanja posle svega što se desilo i onoga što mi igramo na početku sezone. 

Mi ne igramo na top 4 ABA nivou, uspeli smo da izgubimo već 3 tekme na domaćem terenu, jednu od ekipe koja je sve posle toga ubedljivo izgubila.

 

 

ma neka bude tako, samo kažem da je to onda neka realna mera, kao cedevita-olimpija, koja btw verovatno ima solidnog trenera u najavi ali tako neki tim koji o dobrim danima dobije egal i jače od sebe a o lošim danima može da izgubi od svakoga

28 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Bukvalno imas stranicu iza. Msm da je Pavijan, ako ne gresim.

 

mfmilan je još juče pričao na temu

 

ona fora

niko:

mfmilan: ne znam zašto ganciji pričaju kako su rosteri egal

 

svako ko tvrdi da su rosteri egal je bolid i za trampa i vučića i đuku

Link to comment
Share on other sites

Bilo je prica i da je Tomas dobio milionski ugovor kad je dosao iz FIBA LS, pa i Volden iz FIBA EC, pa sad Volden posle obestecenja i prelaska u neprijatni tabor izbi na 250k.

 

Mislim ako cemo tako da pricamo, imam ja nesto u .xls, samo da pronadjem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, đubrivo. said:

 

mfmilan je još juče pričao na temu

 

ona fora

niko:

mfmilan: ne znam zašto ganciji pričaju kako su rosteri egal

 

svako ko tvrdi da su rosteri egal je bolid i za trampa i vučića i đuku

Znači ja sam to izmislio from thin air? Ok, izvinjavam se.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasno kako jedan KARAMAJKL završi u Igokei a jedan MIKA u Partizanu.
I onda te KARAMAJKL kara za sve pare...
 
Jebem ti i upravu i skauting i sporckog dišu i sve...
Ti si sad kao cuo za njega pre ove utakmice sa Partizanom??? Njemu je najbolji tim u karijeri bio Uniks u kom je odigrao 10-ak utakmica. Ponekad je menjao i 3 kluba po sezoni, statistika nista posebno. Uostalom, on tamo ima potpunu slobodu. Jedno je igrati u Igokei, drugacije u Partizanu.
Podseca me ovo na ono dovodjenje Corsley Edwards-a pre par godina. Imao je jednu solidnu sezonu u vtb ligi i oni ga iskopali. To je sezona kad je Igokea bila prva, a mi osvojili Aba.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da nisam čuo, ne pratim baš toliko.

Ne treba ja ni da pratim, čemu služi skauting i sporcki dir?

A ne treba više od ove jedne utakmice da vidiš razliku... ogromnu...

 

EDIT

A i nije ni prvi put da razni anonimusi šilje patku na Partizanu,

kako u košarci, tako i u fudbalu. 

Edited by goofy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Samo sam čekao tebe 😄

 

Ipak ima velike razlike između realnog smanjenja očekivanja posle svega što se desilo i onoga što mi igramo na početku sezone. 

Mi ne igramo na top 4 ABA nivou, uspeli smo da izgubimo već 3 tekme na domaćem terenu, jednu od ekipe koja je sve posle toga ubedljivo izgubila.

 

 

 

Nije tri puta, ali sigurno je jeftiniji. Kod Mike je razlika sigurno više od 3 puta u odnosu na Arta, barem ako računamo taj početak sezone.

 

Ovo pod 4 - pa sigurno da nema zvanično saopštenje kluba, ali se moglo pročitati u mnogim Ostojinim izjavama, plus se provlačilo po medijima kada je Trinki odlazio. Nešto što je realnost u dobrom delu klubova u Evropi, od nižih liga, do vrlo jakih klubova. Igrači to zato ii prihvataju jer su svesni da se niko neće zaleteti da im da više, ali sigurno da nema neki posebno dobar uticaj na ekipu.

 

Mika je oko 270k. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goofy said:

Meni samo nije jasno kako jedan KARAMAJKL završi u Igokei a jedan MIKA u Partizanu.

I onda te KARAMAJKL kara za sve pare...

 

Jebem ti i upravu i skauting i sporckog dišu i sve...

 

Da je kojim slučajem obrnuto, Karmajkl ne bi mogao da ubode vola znaš-već-gde, a Mika bi nas znaš-već-šta i uzduž i popreko...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Zaboravlja se da je EL fin izlog i samim tim jako privlacan americkim kosarkasima. Sasvim sam siguran da Lojd ne bi dosao u Partizan i da mu je ponudjeno 100k vise, jer covek jednostavno zeli da svoj boravak u Zvezdi iskoristi, ne samo za bolji ugovor vec za povratak, pre svega u NBA. Velika, prosto velika je razlika izmedju EL i EC, kako u kvalitetu tako i u paznji koju privlaci. 

Poenta celog upisa je da se za priblizan budzet moze napraviti gotovo duplo snazniji tim, ako se pristojno skautira, onda kada se igra EL. Prosto je za isti novac prioriteti kod svih igraca, a pogotovo kod americkih su NBA, EL, EC, Kina. Retko koji igrac koji ima prodju u NBA ce doci u EL cak i za veci novac, isti slucaj je i sa EL-EC odnosom. Prioriteti mogu da se promene pred kraj karijere, ali i onda je pitanje motiva upitno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/3/2020 at 6:41 PM, Alex_Serbia said:

Nije se nista tu ustedelo. To su svakako pare kojima ce se krpiti rupe i dugovi.

 

S druge strane, ja zaista ne znam kada smo mi mogli da priustimo jednog dzordanlojdovskog tipa igraca, da usled finansijskog kraha izazvanog virusom nas tim bude nikad jaci, skuplji, sa trenerom koji je poklonio 800K Monaku.

 

Sto kaze Isiah, slucajno.

 

Pa to samo znaci da drzava gura Crvenu zvezdu, ne i da se nesto lose postavlja prema Partizanu.

 

Ne znam ko je pisao da li je bitno da li se igra EL, ali da, bitno je. I naravno da klub koji igra EL mora da ima dosta veci budzet i dosta vise para na raspolaganju od kluba koji igra EC. Prosto, ni nema nikakvog smisla igrati Bartomeuovo takmicenje bez velikog budzeta (pitanje je ima li ga smisla igrati uopste, ali to je neka druga tema).

 

Jedini potez koji je Saruman napravio protiv Partizana je bio kada je zavrnuo slavinu sve dok Vujosevic nije napustio klupu. Ali, to je deo severnokorejanizma u pokusaju, da niko ne sme da kaze ista lose o vladaru koji je premudar, umire od posla, velicanstven i pun briga za svoj narod.

 

Ne znam kako se uopste doslo do ove (ili prosle) sezone i nekog loseg odnosa prema Partizanu. Ako je razlog zato sto uvek treba davati isto Partizanu i Crvenoj zvezdi - pa to je besmislen razlog, jer se zasniva na populizmu i ako cemo da se bavimo populizmom, daj da gasimo sve ostale klubove i neka Partizan i Crvena zvezda igraju u dvoje domaca takmicenja (uz FMP i Mladost). Jer je razlog zasto je fer dati Partizanu 2 ili 3 miliona, a nijednom drugom klubu ni 500 000 taj "ma koga briga za te klubove, za Partizan navijaju milioni". A to je populizam, nesto sto je stalno bilo bolest ovog drustva, a posebno se rasirilo kada su ex radikali i ex demokrate zajedno dosli na vlast. Pa jedni laju "zasto navijas za Rijeku, a ne za velicine iz BG", a svi zajedno kradu.

 

Sustina je, normalno je da u ovoj situaciji Partizan ima manji budzet od Crvene zvezde osim ako necemo da posmatramo "pola navija za jedan, pola navija za drugi, dajte i jednima i drugima". Moraju da postoje neki kriterijumi koji se ticu rezultata i davanja iz budzeta Srbije, a ako je bio trenutak za protestovanje, bio je ako je Partizan bio u EL i nije dobio isti iznos kao i Crvena zvezda - sto je bilo pre dosta godina.

 

Razlog zasto klubovi ne padnu pod teretom vlastitih dugova je upravo u drzavi - Srbija trosi milione na svoja dva kluba (iako su svi klubovi njeni, a ne samo ta dva), a Hrvatska i Slovenija su digli ruke, ne mogu, nece ili ne vide interes i zato i imamo rezultate kakve imamo i kvote od 1.05 kad Partizan ili Crvena zvezda docekuju Cibonu.

Edited by goldberg
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...