Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Meni se ni ne ide u EL u ovakvom sistemu.
Tek kad EL vrati stari sistem grupa, Top16 grupa i plejofa mozemo da govorimo o licenci.
 
Ovako je EC zakon i svaka utakmica, svako kolo donosi novo uzbudjenje.
Nema tankovanja, svako ima sansu, nema odustajanja.
 
Takmicarski do samog kraja.
Apsolutno se ne slazem. Ovo je po meni najbolji sistem, igra se vise utakmica, pogotovo ove slabije ekipe.
Link to comment
Share on other sites

Ovakav sistem Evrolige je napravljen po volji najbogatijih, jer kada je ligaski sistem, sa puno redovnih kola, onda bogati klubovi mogu i da podnesu neke beznacajne poraze jer se uvek moze nadoknaditi. Sa druge strane, za manje i siromasnije klubove bolji je sistem grupa, jer onda mozes da izbegnes vecinu od azdaja. Upadnes u grupu od 6 timova od kojih su jaki prva dva, ostali su tu na tvom nivou, a prolaze 4 iz grupe. I onda napravis par iznenadjenja i eto ti ga visok plasman. U danasnjem formatu moras da nacinis 10 iznenadjenja da bi primirisao top 8 fazi.

 

I tek ce biti nefer za manje klubove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ali isti taj mali klub bi sad mogao da odigra 34 utakmice, a pre je mogao 10, plus eventualno ako prođe još. 

Meni je mnogo veći problem što postoje nedodirljivi, nego sam format takmičenja. 
Npr. zamislite da postoji neka veća borba za opstanak, da 4 ekipe ispadaju, a 4 ulaze iz EK. Pa bi bila dobra i borba za opstanak

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uvrnuto said:

Pa dobro, ali isti taj mali klub bi sad mogao da odigra 34 utakmice, a pre je mogao 10, plus eventualno ako prođe još. 

Meni je mnogo veći problem što postoje nedodirljivi, nego sam format takmičenja. 
Npr. zamislite da postoji neka veća borba za opstanak, da 4 ekipe ispadaju, a 4 ulaze iz EK. Pa bi bila dobra i borba za opstanak

Da, zarada je bolja ali je teže doći do zapaženog rezultata.

Link to comment
Share on other sites

Upitna je i zarada kad imas 17 putovanja, 17 nocenja, 17 organizacija...

Niko jos da napise koliko kostaju troskovi cartera, spojenih putovanja, hoteli, sudije, redari...

 

Jos na primer puknes takmicarski na pola i ne prodajes vise ni dnevne ulaznice.

A da ne pominjemo tekucu sezonu kad od navijaca imas 0, a sponzori gledaju kako da prezive i izvuku potpisana sponzorstva.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cooper said:

Meni se ni ne ide u EL u ovakvom sistemu.

Tek kad EL vrati stari sistem grupa, Top16 grupa i plejofa mozemo da govorimo o licenci.

 

Ovako je EC zakon i svaka utakmica, svako kolo donosi novo uzbudjenje.

Nema tankovanja, svako ima sansu, nema odustajanja.

 

Takmicarski do samog kraja.

 

dogodine u povratku kupa šampiona aka KEŠa

 

idem sam 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jakob Aman said:

Koja crna EL. Sa dva upotrebljiva centra je maksimum ovaj plasman u top16 evrokupa. Ne ocekujem vise bilo sta. Realno.

 

Pričali smo pre neki dan na tu temu, EL bi mogli da igraju CMM, Jara, Pejdž, Tomas i Mozli kao bekap centar. Trifa da bude u 12. Mogli bi da igraju i Rade i Zagor, ali samo jedan od njih i to pored neke ozbiljne trojke. Čak to i nije loše, solidna je to osnova, ali bi tu trebala tri preozbiljna pojačanja + bar 2 uporetljiva igrača za rotaciju.

 

Ali suvišna je to priča, očigledno da ne postoje ambicije za takvo nešto.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uvrnuto said:

Pa dobro, ali isti taj mali klub bi sad mogao da odigra 34 utakmice, a pre je mogao 10, plus eventualno ako prođe još. 

Meni je mnogo veći problem što postoje nedodirljivi, nego sam format takmičenja. 
Npr. zamislite da postoji neka veća borba za opstanak, da 4 ekipe ispadaju, a 4 ulaze iz EK. Pa bi bila dobra i borba za opstanak

 

To je nesto drugo, onda ne bi ni bilo ovako smesnih rezultata.

 

Ja stvarno ne znam ni za jedno ekipno takmicenje gde vise od 50% ekipa nakon zavrsetka regularnog takmicenja ne nastavljaju nigde - nema ispadanja, nema prolaska dalje. To ima samo jos u ABA ligi, ali tu bar ima tih par derbija gde se igra u meso i nema popustanja.

 

Uzalud svi ti jaki mecevi, ako ce se svi zavrsavati sa +15 ili -12.

Link to comment
Share on other sites

je*es takmicenje u kojem pobednik moze da se obrise sa nagradnim fondom

realno tim ti je tezak 30 - 40 milki a ti kao osvajac dobijes sve skupa dal 2 miliona nek je i 2,5 

mislim besmisleno je, tuzno je ako je to nesto najbolje sto evropska kosarka moze da ponudi

Link to comment
Share on other sites

Jebali ga ili ne najbolje/najjače je takmičenje u evropi i svima bi nam bilo drago da ga zaigramo. 
Što se mene tiče, bilo koji format u kojem se zna ko ispada a ko upada u El bi bio idealan. 
 
 
 
 
 
 
Nego, kako ćemo protiv Milenka, srce mi se cijepa. 
Pustiće Milenko, ugovorom je obavezan na 5min protiv svoga kluba.
Jel fura mustaće u roza dresu?
Link to comment
Share on other sites

Mega zajebana tekma sutra protiv Mege.

Bukvalno, ali bukvalno bez prava na poraz.

Dosta dobra ekipa, napaljena i odlicno vodjena sa klupe.

 

Jos kad se doda da su uvek ekstra motivisani protiv nas, bice bas zajebano.

Opet ce morati Tomas da rilja 35 minuta.

 

Da stvar bude jos gora, delegirani su dokazani mrzitelji Partizana, Obrknezevic i Juras.

Uzas.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...