Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

55 minutes ago, BethH969 said:

A Vidić, Ivanović, Kolarov? Oni nisu godinama igrali u PL?  Dobro možda nije 5,6 ali Vidić i Ivanović su bili kapiteni. 

Svejedno, poenta je da nemamo takve igrače više.  Naši igrači su prosečni. I takva nam je i reprezentacija.  Sergej je extra talenat bio  , ali njegova je nesreća što je igrao u jednom prosečnom klubu kao što je Lacio. I onda da bi pobegao iz tog kluba jedino gde je mogao da ode je u SA .  Ne znam , možda sam ja laik za fudbal, ali po meni mi nemamo ni jednog igrača da kažeš da je extra talenat. 

Igraci su nam prosecni, a trener i igra ispodprosecni. To je sustina. Ti kad pogledas nasu igru jako lako vidis da to nije ni blizu maksimum, sta god taj maksimum bio. Uvek vidis da nesto fali, da nesto ne funkcionise, ne secam se kada sam pomislio "ok, to je najbolje u ovom momentu, ne moze vise", a ocekivanja su mi minimalna sto se tice reprezentacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BethH969 said:

Ne znam , možda sam ja laik za fudbal, ali po meni mi nemamo ni jednog igrača da kažeš da je extra talenat. 


Nemamo, ali koliko reprezentacija ima?

 

Pomenuo je Barkli Dansku. Danska ima: 1. fudbalske trenere a ne reciklirane Laudrupe, Šmajhela, Gravesena (dugogodišnji pomoćnik nasledio pre mesec dana dugogodišnjeg prvog trenera koji je igrao polufinale EP, imao istorijske kvalifikacije). 
 

2. Kompetitivnu ligu sa 12 ekipa, poznatu po dobrom radu sa decom, ekipe koje finansijske i kvalitativne razlike nadomešćuju kreativnim fudbalskim rešenjima: prekidi, tranzicija, fizikalnost. Privatne klubove sa vlasnicima koji se bave njima sa brigom i interesom. Egipćanin, Britanac, Amer, konzorcijumi, lokalna finansiranja. 
 

3. Konekcije u fudbalskom svetu - što kroz deljeno vlasništvo - što kroz rad sa inostranim akademijama, klubovima, reč filijala znači više od Zvezda-Grafičar odnosa. 
 

4. Daleko bolju i normalniju političku, sociološku, ekonomsku sredinu, koja koliko god individualac pimplao loptu, utiče na razvoj i uspeh kolektivnog sporta. Pogotovo sporta u kojem se skoro ceo kontinent nadmeće. Nemaš premijera, precednika, Kokezu i Tvorzana kao najbitnije ljude, već ili perspektivne fudbalske radnike - ili jednostavno lice koje je dovoljno odgovorno ili makar nije maliciozno. 
 

5. Imaju mnogo bolju tržišnu poziciju, gde mladi i talentovani igrači neretko uleću u 11 Bundesligaša i ostalih jakih liga. Bukvalno da pozavide i mnogo uspešnije reprezentacije od nas. 
 

Šta hoću da kažem? Ok, ako nemaš sve ovo iznad - šta možeš? Utopistički je očekivati da se u Srbiji bilo koja od ovih tačaka ikada ispuni. Ali možeš da gvirneš u Poljsku, Gruziju, Mađarsku, Albaniju, Vels, Češku, Tursku, Austriju. Neki i dalje imaju drugačiji fudbalski DNK od nas, ali neki imaju i lošiji, sa još većim limitima, pa su ostvarivali nešto - dovoljno za 'bolje od nas' status. Nekada je sreća, ali nekada... nekada je dovoljno da imaš trenera koji nije ili majstor ili neznalica, nego je na drugoj strani 'Piksi' spektruma, pa se okružio poštenim ljudima koji razumeju fudbal u 2024, prišao igračima sa nečim opipljivijim od jeftinog populizma i izgradio kolektiv koji kao takav može da napravi neki rezultat. 
 

Danas je više nego ikada nepotreban 'igrač ekstra klase' da bi pobedio utakmicu, prošao grupu. Nas dobijaju isključivo ekipe koje rade osnove dobro, a ne one ekipe koje imaju 6 Modrića i 5 Kviča Kvarackelija pa da kažeš - mi to nemamo. 
 

Nemamo disciplinu (očigledno i u svlačionici i na terenu). Nemamo ideologiju - da li smo ekipa koja će da koristi duple blokove i napucava Mitrovića ili smo ekipa koja će da koristi Vlahovića kao centralnu figuru, tako što će igrati u tranziciji? Da li želimo balansiran sistem gde metodično vrtimo više stilova/modela? Šta nam je forte - šta nam je mana, kako to ukombinovati da kao celina budemo najbolje pretpostavljeni za nekakav rezultat?

 

Sve to jedan čovek može, ako se okruži ljudima koji će biti deo tima. Ali ne može ako taj jedan čovek to ne razume, neće ili ne može da okupi. Takav čovek nam baš, baš ne treba kao trener. A baš takvog smo dobili. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

I da, sigurno bi pomoglo da imaš nekoliko vrhunskih igrača. Ali takvi igrači prozru neznalicu, konfliktaru i egomanijaka na keca, pa bismo verovatno imali nove drame, nove Matiće, Sergeje i Mitroviće. 
 

Ne treba nam 10k evra plata da krenemo da živimo lepše. Pomoglo bi, ali za početak može da se baci cumsock iz ćoška sobe koja liči više na popišanu buvaru, da se ne doomscroll-uje do 4, da ti žu-žu ne bude vrhunac unosa kalorija, da se operu zubi i izađe na vazduh. 
 

Ne mislim da nam je svima kolektivno potreban baby steps lajf koučing, nego sam zgranut da pored svega što možemo & moramo bolje - neko smatra da nam ono na šta najmanje možemo da utičemo (talenat) - fali da prođemo jebenu EP grupu. 
 

Kada budemo minumume, osnove, postulate bilo kakvog kolektivnog cimanja odradili makar okej, možemo da pričamo 'eh samo da nam je PL mamojebac'. Trenutno smo rastrzana skupina koju vodi nekadašnji vrhunski igrač i kurac od trenera. U finansije se razume i diler trave, pa ne znači da može da odgovorno i dobro radi sa parama. To što je ušao u srca Nišlijama, zvezdašima i Japancima je trenutno relevantno za njegovu rolu isto koliko i dileru da dođe da bude kreditni inspektor.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Barkley#34 said:

Kako lik razmišlja, svaka mu čast! Jedan od najboljih intervjua koji sam pročitao već poduže, po razmišljanju me nekako podseti na pokojnog Djindjića. I za takvog lika nema mesta u rukovodstvu FSS-a, kao što ni za Zorana nije bilo mesta u vlasti.

 

Takođe kakav pandan košarci. Jeste da je KSS sve i svašta ali u odnosu na FSS su svemirski brod. Ipak su omogućili mudrim znalcima kao Kari da rade svoj posao.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Jeste da je KSS sve i svašta ali u odnosu na FSS su svemirski brod. Ipak su omogućili mudrim znalcima kao Kari da rade svoj posao.

 

U košarci se obrće neuporedivo manje novca nego u fudbalu, da nije tako davno bi imali nekog košarkškog  Kokezu na čelu KSS ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam ja rekla da je nama potreban samo talenat da prodjemo grupu. Rekla sam da nemamo neke talente. To je bitna razlika. Naravno da je sve oko reprezentacije kompleksniji problem . Ali ti problemi nisu počeli od juče. Samo izgleda da mi imamo memoriju zlatne ribice pa odjednom samo Piksi kriv. 

 

Link to comment
Share on other sites

I još da izjavim za dnevnik da ja fudbal uopšte ne pratim već godinama. Sad sam gledala reprezentaciju čisto iz nekih privatnih razloga. Zvezdu gledam samo u Evropi. Nekad sam bila fan Man. UTD al otkad je Ser Alex otišao ne pratim ni to više. Tako da što se mene tiče baš me briga ko će nam biti selektor.

Samo mi je simpatično kako baš sad vama partizanovcima smeta sve u vezi fudbala, a pre 8-9 godina je sve bilo med i mleko kad ste vi osvajali tiutle. 

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ko je to izjavio ovde?

Pa svi pljujete po Piksiju kako je on glavni krivac za sve.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BethH969 said:

Samo mi je simpatično kako baš sad vama partizanovcima smeta sve u vezi fudbala, a pre 8-9 godina je sve bilo med i mleko kad ste vi osvajali tiutle. 

Kao prvo, većina ljudi koji ovde pišu o fudbalu a pritom i negativno o Piksiju su Zvezdaši. Što se tiče pokušaja da skreneš ovu temu na klubašenje, promašila si loptu tako da te ne bih više zadržavao. Dalje, iz većine tvojih odgovora vidim da niti si čitala temu niti imaš šta ozbiljno da kažeš tako da doviđenja što se mene tiče.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Kao prvo, većina ljudi koji ovde pišu o fudbalu a pritom i negativno o Piksiju su Zvezdaši. Što se tiče pokušaja da skreneš ovu temu na klubašenje, promašila si loptu tako da te ne bih više zadržavao. Dalje, iz većine tvojih odgovora vidim da niti si čitala temu niti imaš šta ozbiljno da kažeš tako da doviđenja što se mene tiče.

Ma ok, nema razloga da budeš tako nepristojan.  I ovako nemam nameru da se nastavljam dalje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BethH969 said:

Pa svi pljujete po Piksiju kako je on glavni krivac za sve.

 

Glavni krivac za performans u kvalifikacijama i samom EP svakako jeste. Da je jedini kriv za sveopšte stanje nije niti je to iko tvrdio bilo gde. Ljudi su želeli da mu vide leđa odmah posle SP, dok sam recimo ja (kao neko ko kenja po Piksiju često) tvrdio da mora da ostane jer nisam verovao da je toliko konfliktan i da je na kraju dana trenerska neznalica.

 

2 hours ago, BethH969 said:

Nisam ja rekla da je nama potreban samo talenat da prodjemo grupu. Rekla sam da nemamo neke talente. 

 

Da se ne vraćam kako si rekla, neka bude da je tako. Moj odgovor je i bio usmeren prema ljudima koji ističu "netalentovanost", što je skroz pogrešno. Imamo ga dovoljno da ne budemo ovako loši i neuspešni. To potvrđuju druge reprezentacije sa manje talenta koje ostvaruju rezultate, samo nama nikako da se omakne.

 

Ali okej, tačno je da nemamo vrhunske igrače trenutno.

 

Ovo za klubaštvo ti nije na mestu, ipak Pikseto daje baš mnogo argumenata za kritike, nevezano za boje.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

 

Glavni krivac za performans u kvalifikacijama i samom EP svakako jeste. Da je jedini kriv za sveopšte stanje nije niti je to iko tvrdio bilo gde. Ljudi su želeli da mu vide leđa odmah posle SP, dok sam recimo ja (kao neko ko kenja po Piksiju često) tvrdio da mora da ostane jer nisam verovao da je toliko konfliktan i da je na kraju dana trenerska neznalica.

 

 

Da se ne vraćam kako si rekla, neka bude da je tako. Moj odgovor je i bio usmeren prema ljudima koji ističu "netalentovanost", što je skroz pogrešno. Imamo ga dovoljno da ne budemo ovako loši i neuspešni. To potvrđuju druge reprezentacije sa manje talenta koje ostvaruju rezultate, samo nama nikako da se omakne.

 

Ali okej, tačno je da nemamo vrhunske igrače trenutno.

 

Ovo za klubaštvo ti nije na mestu, ipak Pikseto daje baš mnogo argumenata za kritike, nevezano za boje.

Mislila sam na opšte stanje u fudbalu nevezano za Piksija. Čitala sam ja tvoje postove i ranije i stvarno si upućen u fudbal  i vidi se da pratiš. Ja zaista slabo pratim  ali eto to je neko moje mišljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Branko Radujko novi generalni sekretar saveza.

Kvazi treneri Batak,Matić i Petrić postali selektori u tri generacije.

Je l' Matić beše onaj što se u svakom klubu zadržao dva i po treninga? Čuka pa Novi Pazar, tako nešto.

 

Petriću je očigledno dosadno pa se zajebava. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BethH969 said:

Samo mi je simpatično kako baš sad vama partizanovcima smeta sve u vezi fudbala, a pre 8-9 godina je sve bilo med i mleko kad ste vi osvajali tiutle. 

Smeta i Zvezdasima ne brini.

 

Nije glavni odgovorni(FSS) ali je drugi po redu. A on svojim potezima jos to produbljuje(izjave i sklanjanje po savezu ko je protiv njega). Ocigledno mu se moze jer Vucic stoji iza njega.

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Je l' Matić beše onaj što se u svakom klubu zadržao dva i po treninga? Čuka pa Novi Pazar, tako nešto.

 

Petriću je očigledno dosadno pa se zajebava. 

Matic je promenio vec 5-6 klubova a u svakom mesec dana....

 

Ako i toliko.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Igora Matića se slobodno može reći da je najgori trener u Srbiji,a to nije mali "podvig" obzirom kakva nam je "struka" ...

Ćoveka su postavili za selektora jer bukvalno nema šanse da bi ga posle onoga što je pokazao na klupi Čuke i Pazaraca angažovao i neki zonaš ...

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2024 at 12:05 PM, McLeod said:

Kada smo poslednji put imali 5-6 igraca u PL? 

 

On 9/12/2024 at 12:40 PM, Stiletto said:

 

Ja iz malog mozga mogu da istresem dve grupe po četiri.

 

 

I sada imamo četiri - Lukić, Milenković, Petrović i Nedeljković.

Dakle nije do toga.

Link to comment
Share on other sites

Au koji je cirkus ovo sa trenerima, bukvalno bolje trenere ima Radnik Surdulica u OS.

 

Matic i Batak su mozda dva najkorumpiranija trenera u Srbiji. Bukvalno s njima se dogovor postize za 15 minuta. 

 

Lukovic isto los covek i los trener.

 

Petric vadi prosek, ali cim je i on tu i cim se on bavi gradnjama po Vracaru, mnogo tu toga smrdi.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Markoss said:

Petric vadi prosek, ali cim je i on tu i cim se on bavi gradnjama po Vracaru, mnogo tu toga smrdi.

Hoće da bude trener pa ipak neće, pa onda opet hoće, pa neće, pa sad još jednom hoće. Kažem, zajebava se na račun svih.

 

Inače, ovo je deo Šurbatovićevog intervjua, dosta zanimljivo, a može se primeniti i na nove kao selektore:

Quote

Jedino čime nisam zadovoljan, znači ono što je moj delokrug posla sam apsolutno zadovoljan, jedino što nisam zadovoljan i to je jedan od velikih razloga, ali to je interni problem, što dve godine mi nisu dozvolili da napravim sistematizaciju i da smanjim broj zaposlenih. Kako je ko dolazio, zapošljavao je ljude. Umesto da dolaze najbolji i najsposobniji u Savez, mi smo bili dom za nesnađene, dolazili su ljudi tu, eto da dođu na platu. Mi imamo godinama puno ljudi koji godinama ne dolaze na posao, a primaju plate, koji su zaštićeni. Ja sam rekao ili mi dajte odrešene ruke da smanjim broj zaposlenih za 20 ili 30 jer imamo prekomeran broj, postali smo nefunkcionalni, nema više sa kim da se radi. Ja ću vam reći da je Fudbalski savez Jugoslavije imao samo 19 zaposlenih. A mi smo sad blizu broja 100. Nema potrebe zaista. Time nisam zadovoljan. Nisam uspeo.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...