Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Uprkos uvreženom mišljenju da je najveća mana ovog tima odbrana (jeste, ogroman je problem), mislim da veći problem leži u onom što su mnogi već apostrofirali na ovom forumu, a to je bezidejna igra veznog reda koji se sastoji od velikog broja bezličnih igrača. Jednostavno, nijedan ne pravi razliku na terenu niti ima uticaj na istu. Maksimović, Lukić, Grujić, Ilić... stavi u tim koga god hoćeš, isto je. Izuzetak su Tadić i SMS kad mu se nađe uloga i kad je raspoložen za igru. Nekako imam utisak da Piksi nema previše poverenja u Samardžića, koji nije mogao da dobije šansu ni protiv ovakvog protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Naša repka ima taj običaj da nekog proslavi u fudbalu. Ovaj pur skoro Bugare..ti se i sami ne sećaju kad su nekog poslednji put dobili.

Naši došli da otaljaju.
Jun je uveliko odmakao,svima je pun kurac sezone i hoće što pre na odmor,pa je takav bio i pristup i kvalitet igre. Ja sam očekivao upravo 1:1 baš iz ovih razloga,ali nisam mislio da ćemo se toliko mučiti. Naravno,osetilo se i da nam fale prva tri špica,jer su J&J očajno reagovali u nekoliko situacija..obojica su se spetljala u prilikama. Jović je Benzema za ovu dvojicu.

Odbrana nam je smehotres..čovek bi očekivao da će vremenom biti bolji zbog uigranosti ako ništa drugo. Umosto toga,nesporazumi,ispadanja..Gudelja ili na zadnjeg veznog ili na klupu..meni je on kao štoper nagazna mina..

Ne znam..ajde da ovo izdanje pripišem gorepomenutim faktorima. Ne bi valjalo da je nešto drugo...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam ocekivao nikakvu igru  i mucenje, ali pre svega iz razloga sto nisu igrali spicevi, nijedan od tri glavna. Jovanovic i Joveljic, ok, postujem i cenim trud zaista, ali Mitrovic i Vlahovic su svetska klasa. 

Igra nikakva, od SP ne igramo nista, na sve tri utakmice je bilo jadno, ali u CG smo dobili jer je Vlahovic izmislio iz nicega dva gola, to je jedina razlika u odnosu na Razgrad. 

 

Grupa je takva da je verovatno najslabija u istoriji svih kvalfikacionih grupa za Euro i SP unazad 30ak sezona, jer ne pamtim slabiji kvalitet kod svih 5 timova, ukupno gledano, Madjari su timski verovatno najbolji, Srbija po imenima, ali ovo sto igraju od SP pa navaomo je jad i beda. 

Vezni red trom, spor, bez zara, energije i zelje, stoperi ocekivano kikseri na sirokom prostoru, Piski je odavno procitana knjiga, on sto je uradio u proslim kvalfikacijama i Ligi Nacija je na motivaciju tima i nista vise, jer on ima skromno takticko trenersko znanje, onako primati golove na SP je blamaza, doslovce BLAMAZA, 8 komada u tri utakmice, time je sve receno. 

 

A sad i najjaci njegov adut - motivacija, ne radi vise tj njegov glas ne dopire do tima. 

Bice muke ako se ovako nastavi, mada zaista ne znam sta bi trebalo da se desi pa da u ovoj grupi ne budes medju dva, jedino da izgubis kuci od CG i Madjarske i da ne dobijes Litvaniju u gostima recimo. 

Ali tesko da ce to biti, na jesen kad se odmore i spicevi bude spremni, to ce biti drugacije, ali sve skupa ovo je jad i beda i nema sta da traze na Euro, isto kao na SP, samo da odu i da se vrate. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Piksi je do SP forsirao dosta ofanzivnu i hrabru igru. Medjutim u poslednje vreme je poceo da forsira igru sa 2 zadnja vezna, a uz to se oslonio na Zivkovica na za njega neprirodnoj poziciji i tako u potpunosti ubio fluidnost u igri.

 

Piksi mora podhitno da resi ta 2 problema. Prvo da napravi zdraviju rotaciju na desnom boku (Lazovic, Radonjic, S. Mitrovic), a onda i da preko Ilica i Grujica, pa i SMS-a, napravi vise kreacije u sredini.

 

Treci problem je biologija Tadica, za sada bez prave podrske za njega. Samardzic mora da se istrpi, a i Ziletu da se promeni pozicija. Rano je još za zaključke, videcemo kako cemo izgledati na jesen. Ima još dovoljno vremena do Eura da se skockaju stvari.

 

Selektori kada naprave neku dobru pricu, cesto ne razumeju da je posle jednog dobrog ciklusa, potrebno regenerisati ekipu. To ni Antic nije razumeo posle sjajnih kvalifikacija. Vreme prolazi, igrači stare, menja im se forma, protivnici se bolje pripremaju, čitaju igru...

 

Ne deluje da Piksi to za sada konta, ali ima još dovoljno vremena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lukic sedi na klupi u Fulamu,

ono malo sto je igrao je slabo

Maksimovic,obecavao je,ali ostao je na proseku u prosecnoj ekipi u Hetafeu

 

A Samardzic i Ilic koji su imali fantasticne sezone u Seriji A,i koje traze najbolji timovi,

sede na klupi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pricam vec godinu dana da je S. Mitrovic dobro resenje za winga, drago mi je da je Bahar to uvideo. Za sada dobro izgleda i bilo bi super da se etablira na toj poziciji ove sezone. Samo ga u repki vise vidim na desnoj strani koja nam je kritična.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Njegov novi timski drug Ruben Neves je to uradio sa 26, a prica se da im se pridruzuje i Bernardo Silva.

 

Priča se po internetu da će Ruben Neveš "na pozajmicu" u Njukasl (oba kluba imaju istog gazdu) i da tako na elegantan način Njukasl zaobilazi finansijska fer-plej pravila UEFE.

 

Moguće da će na isti fazon i Sergej i još poneko njegovim stopama.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stiletto said:

 

Priča se po internetu da će Ruben Neveš "na pozajmicu" u Njukasl (oba kluba imaju istog gazdu) i da tako na elegantan način Njukasl zaobilazi finansijska fer-plej pravila UEFE.

 

Moguće da će na isti fazon i Sergej i još poneko njegovim stopama.

Nije isključeno, ali Saudijci ganjaju organizaciju SP i zbog toga jačaju svoju ligu, tako da je verovatnije da su dovedeni da ostanu.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Uzece ogroman novac,

ako nista u 31 godini,

moze da ode besplatno u bilo koji vrv veliki italijanski klub

samo da se otarasi gazde iz Lazija

koji je odbijao ponude preko 100 mil evra i za Sergeja i za Andersona.

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vlaDixXx said:

koji je odbijao ponude preko 100 mil evra i za Sergeja i za Andersona.

Bajka je da je bilo takvih ponuda. Kao odbili 100 miliona a prihvatili 40. Pa što sada neko ko je nudio više od 100, ne ponudi makar 50?

Klasičan menadžerski spin i to se znalo od prvog dana kada su počeli sa nerealnim "ponudama".

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2023 at 3:58 PM, vlaDixXx said:

Uzece ogroman novac,

ako nista u 31 godini,

moze da ode besplatno u bilo koji vrv veliki italijanski klub

samo da se otarasi gazde iz Lazija

koji je odbijao ponude preko 100 mil evra i za Sergeja i za Andersona.

Da, nakon 3 sezone rekreacije će u neki od velikih klubova u Italiji. Al zamalo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2023 at 4:53 PM, Bugl Khan said:

Da, nakon 3 sezone rekreacije će u neki od velikih klubova u Italiji. Al zamalo.

 

Mislis da nece tim putem ici Sergej,Ruben Neves,,cak i Brozovic kad napuni 33,34 godine. kad zavrsi ugovor...

a mozda i odu pre toga

Nisu oni toliko matori

 

Pa veliki italijanski klubovi dovode  samo stare igrace...

 

Moguc triling nasih igraca u Salzburgu(Ratkov,Pavlovic,Terzic)

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...