Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Za plasman na neko takmicenje ova LN rekao bih da nije bitna, ali je vrlo verovatno bitna za rangiranje kasnije kad se izvlace grupe. Ne znam kakav uticaj ce LN imati kad bude uoci SP-a i da li ce uopste imati posto je ovo UEFA takmicenje, ne FIFA? Ovo sada je imalo jer je bilo uoci EP-a.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lajavi krelac said:

Za plasman na neko takmicenje ova LN rekao bih da nije bitna, ali je vrlo verovatno bitna za rangiranje kasnije kad se izvlace grupe. Ne znam kakav uticaj ce LN imati kad bude uoci SP-a i da li ce uopste imati posto je ovo UEFA takmicenje, ne FIFA? Ovo sada je imalo jer je bilo uoci EP-a.

Ja sam mislio da LN određuje šešire za kvalifikacije, ali izgleda da ne. Ono što može da nosi, i to je izvesno, su mesta za baraž.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih ipak voleo da odigramo protiv Madjara i Turaka u ovom sastavu iz Norveske, da vidimo na cemu smo sa njim i plus da ne izgubimo kontinuitet. Vidim da retko koja reprezentacija sara i kombinuje u LN za sada. Dobro neke imaju sirok kvalitetan roster pa onda i nije problem. Ali uglavnom se igra sa jakim sastavima. Imamo sansu da ostanemo u toj ligi 2 i za sledecu LN i trebamo to da iskoristimo.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Don Juan said:

Stvarno zanimljiva statistika reprezentacija iz bivše SFRJ i Škota. Imaju bolji skor i od Hrvata i od Bosanaca i od Makedonaca. Sa Slovencima su egal, a samo protiv nas imaju negativan skor, do duše na samo dva meča.

Malo zabrinjavajuće.

 

Mi ih nikad nismo dobili. Zadnji put su nas tukli i u Zg ( 6. mjesec, tradicionalno najgora izdanja reprezentacije u kvalama) i u Škotskoj. Al imali smo Štimca na klupi tako da gore nije moglo. A klasični otočani, ne znaju ali trče i skaču.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Ja sam mislio da LN određuje šešire za kvalifikacije, ali izgleda da ne. Ono što može da nosi, i to je izvesno, su mesta za baraž.

Baraž za SP? Zar ne ide to kroz kvalifikacije?

Mislio sam da je bitna samo za EURO što se kvalifikacija tile

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bugl Khan said:

Baraž za SP? Zar ne ide to kroz kvalifikacije?

Mislio sam da je bitna samo za EURO što se kvalifikacija tile

Kroz oba. Svi drugi i 2 najbolja iz lige nacija koja nisu u ta 2( tj nisu ili 1 ili 2 u svojoj grupi za kvalifikacije za SP).
Te 12 ekipe daju 3 za Sp slicno ovome sto sada gledamo.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Znači ako npr 2 tima iz lige A budu 3. u kvalama, oni idu u to razigravanje? Nisam pratio baš za EURO jer ne ide onaj ko neće. Gruzija i Makedonija razigravaju za mjesto na EURU jbt.

Tako je 
Play-off stage: The 10 group runners-up would be joined by the best 2 Nations League group winners, based on the Nations League overall ranking, that finished outside the top two of their qualifying group. These 12 teams will be drawn into three play-off paths, playing two rounds of single-match play-offs (semi-finals and finals, with the home teams to be drawn), with the 3 path winners qualifying for the World Cup
Ma ovo za EP je ozbiljna smejurija, jbg kada vec ide pola Evrope na to prvenstvo neka udje i neka iz 10 esalona. Sledeci put ove semi ozbiljne da su pametne pa da tenkuju u ligi nacija da bi imali solidne sanse za ulazak na EP
Inace ova pobeda protiv Norvezana nas je gurnula u 2 sesir za WC kvalifikacije
.

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lajavi krelac said:

Ja bih ipak voleo da odigramo protiv Madjara i Turaka u ovom sastavu iz Norveske, da vidimo na cemu smo sa njim i plus da ne izgubimo kontinuitet. Vidim da retko koja reprezentacija sara i kombinuje u LN za sada. Dobro neke imaju sirok kvalitetan roster pa onda i nije problem. Ali uglavnom se igra sa jakim sastavima. Imamo sansu da ostanemo u toj ligi 2 i za sledecu LN i trebamo to da iskoristimo.

 

Tesko da ce iko igrati u istom sastavu 3 utakmice u 6 dana. Posebno sto smo mi imali 120 iscrpljujucih minuta. Što neko reče, zašto je zvao 30 igrača ako neće da rotira. Mi nemamo igrace top klase kao nekada Vidica, ali imamo dubinu koju treba da koristimo. Vazno je uigravati tim, ali iato tako je važno uključivati veći broj igrača, jer nam neće uvek istih 11 biti na raspolaganju. Nas sastav je jak i kada igraju Tadic i Đuricic, ali i kada igraju SMS i Radonjic ili Katai i Ljajic. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Znači ako npr 2 tima iz lige A budu 3. u kvalama, oni idu u to razigravanje? Nisam pratio baš za EURO jer ne ide onaj ko neće. Gruzija i Makedonija razigravaju za mjesto na EURU jbt.

Tako je. To bi praktično značili da su timovi koji se takmiče u A ligi u suštini vrlo blizu makar baraža. Naravno, ako ne bude nekih velikih iznenađenja

Link to comment
Share on other sites

Al ponovo mislim da ce se sad opustiti i da od toga nema nista, i da ovo protiv Norvezana je samo povremeni izlet koji je napravljen jer je javnost bila skroz razocarana i nikakav pritisak nije imao na utakmicu. A sada vec vidim da se novine utrkuju ko ce objaviti nesto o mocnoj fudbalskoj reprezentaciji Srbije. Ne verujem ni u Tumbu da moze da smiri sad strasti jer ne deluje mi kao covek kome je disciplina jaca strana. I naravno uvek prisutni savez koji je truo do koske. Ludilo bi bilo pomisliti da se neko iz tog miljea ne zeli okititi malo i ugraditi.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Selektor said:

 

Tesko da ce iko igrati u istom sastavu 3 utakmice u 6 dana. Posebno sto smo mi imali 120 iscrpljujucih minuta. Što neko reče, zašto je zvao 30 igrača ako neće da rotira. Mi nemamo igrace top klase kao nekada Vidica, ali imamo dubinu koju treba da koristimo. Vazno je uigravati tim, ali iato tako je važno uključivati veći broj igrača, jer nam neće uvek istih 11 biti na raspolaganju. Nas sastav je jak i kada igraju Tadic i Đuricic, ali i kada igraju SMS i Radonjic ili Katai i Ljajic. 

 

Zavisi protiv koga igramo.

 

Najbitnije je da oni budu spremni da daju 100% na terenu sve ostalo nije do nas.

 

Recimo protiv Norvezana neka ozbiljna reprezentacija bi pobedila ono rutinski 0:3, ali mislim da se vecini dopalo pored prolaza i to sto su posle ko zna koliko godina odigrali kao tim, pravi tim, da je svako znao sta treba da radi i skoncentrisano su delovali manje vise celu utakmicu. E sada o jacini tima i o lepoti igre, o nekom razmontiranju protivnika i slicno sto se negde pise mislim da je bespotrebno govoriti i nabijati dodatni pritisak. Ja licno nisam video da smo razmontirali protivnika, ali su igraci dali sve od sebe i delovali kao tim i to je bilo dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

Bili smo bolji u svakom trenutku. Dali 2 gola i imali barem 2 mrtve sanse. Trcali smo vise i konstantno pokusavali da probijemo. Cak i kada smo vodili bilo je napada. Oni nisu toliko losi kao sto se sada prica. Vrlo su nezgodna reprezentacija koja ima jednog superstara.

 

 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Tako je 
Play-off stage: The 10 group runners-up would be joined by the best 2 Nations League group winners, based on the Nations League overall ranking, that finished outside the top two of their qualifying group. These 12 teams will be drawn into three play-off paths, playing two rounds of single-match play-offs (semi-finals and finals, with the home teams to be drawn), with the 3 path winners qualifying for the World Cup
Ma ovo za EP je ozbiljna smejurija, jbg kada vec ide pola Evrope na to prvenstvo neka udje i neka iz 10 esalona. Sledeci put ove semi ozbiljne da su pametne pa da tenkuju u ligi nacija da bi imali solidne sanse za ulazak na EP
Inace ova pobeda protiv Norvezana nas je gurnula u 2 sesir za WC kvalifikacije
.

Pa to. Neki Wales, Slovenija i tako. Namjerno ispadneš u što niži rang i ideš na EURO.

Link to comment
Share on other sites

Nisu Norvezani losi. U grupi sa Spanijom, Svedskom i Rumunijom zavrsili su treci ali samo sa jednim porazom i to od Spanije u gostima. Sada u LN su izgubili od Austrije kuci ali imace prilike za popravni vec protiv Rumuna. 

 

Sto se tice nas ne znam, voleo bih samo da vidim istu pozrtvovanost i zelju protiv Madjarske i Turske ma ko da izadje da igra.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bugl Khan said:

Pa to. Neki Wales, Slovenija i tako. Namjerno ispadneš u što niži rang i ideš na EURO.

Evo ove godine Kipar tako loše igra Ligu Nacija da su velike šanse da zaigra na Euro 2024.

Edit. Ako ne promene pravila

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Don Juan said:

Evo ove godine Kipar tako loše igra Ligu Nacija da su velike šanse da zaigra na Euro 2024.

Edit. Ako ne promene pravila

Pa da. Jer trenutno ako nisi u Ligi A s najvećima, bolje da si što niže. Tako ti isto oćeš igrat s Mađarima il Bjelorusima

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I dalje sam skeptičan po pitanju Kolarova na mestu štopera. Ovo nam je prošlo protiv Norvežana koji nisu imali osmišljenu pas igru tokom utakmice, ali šta ćemo sa tehnički ozbiljnijim ekipama. Možda je bolje rešenje bilo da u odsustvu Kostića, on bude taj krilni bek po levoj strani. Ovo kažem bez namere da omalovažim učinak Ristića na pomenutoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bugl Khan said:

Pa da. Jer trenutno ako nisi u Ligi A s najvećima, bolje da si što niže. Tako ti isto oćeš igrat s Mađarima il Bjelorusima

Ne mora da znači. Najveći su se plasirali direktno na EP pa su ovi iz nižih nivoa dobili šansu da igraju baraž. U svakom slučaju, sve je toliko komplikovano da ja uglavnom gledam s kim igramo u grupi i na kom smo mestu, nema šanse da se se zamaram kalkulacijama. :classic_biggrin:

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Ne mora da znači. Najveći su se plasirali direktno na EP pa su ovi iz nižih nivoa dobili šansu da igraju baraž. U svakom slučaju, sve je toliko komplikovano da ja uglavnom gledam s kim igramo u grupi i na kom smo mestu, nema šanse da se se zamaram kalkulacijama. :classic_biggrin:

 Ma skoro svi su se plasirali na EURO, pa ide pola Europe 😁. Kažem s najvećima jer onda imaš zašto i igrati i gledat tu LN. Španjolci, Englezi, Francuzi, Nijemci itd. Ovo ostalo ti svejedno dođe pa bolje da si niže zbog tih kvala za EURO, ako si već nekako popušio u njima. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, drgnk said:

ali šta ćemo sa tehnički ozbiljnijim ekipama. 

Sa tehnicki ozbiljnijim ekipama bojim se da nece samo Kolarov biti problem 😁

 

Ali ono sto moze da se primmeti, statiticki gledano makar, je da ofanzivnije igramo sa Tumbom nego sa Krstajicem. Gledam sad statistiku suteva na gol i u okvir protiv Rusije, Norveske pa cak i Portugala. U svim tim utakmicama imali smo vise suteva u okvir od protivnika. Kod Krstajiceve postavke nije to bio slucaj. Tumba treba da proradi na defanzivi malo i koncentracije i discipline. 

 

Protiv Rusa smo imali 15 suteva na gol od toga 6 u okvir oni 9 suteva i 4 u okvir i izgubili smo 3:1. Posed isto bio na nasoj strani 60%-40%.

 

Bas me zanima protiv Madjara vecras kako cemo stajati sa tim. Budemo li uspeli da zadrzimo takav pristup uz vecu koncentraciju sto nazad, sto napred, moglo bi da ispadne dobro.

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, drgnk said:

I dalje sam skeptičan po pitanju Kolarova na mestu štopera. Ovo nam je prošlo protiv Norvežana koji nisu imali osmišljenu pas igru tokom utakmice, ali šta ćemo sa tehnički ozbiljnijim ekipama. Možda je bolje rešenje bilo da u odsustvu Kostića, on bude taj krilni bek po levoj strani.

 

To je pozicija koju igra i u klubu. Završio je on svoje na beku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...