Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

49 minutes ago, Nugetlija said:

 

Apsolutno se ne slažem. Mi imamo tim koji je oko 10. pozicije u svetu po transfermarktu. Još nam nisu igrali Grujić, Živković, Kostić, Jović, a razbili smo Norvešku. Generacija 95-97 je osvojila Sp.

 

To SP ne znaci nista, inace bismo bili favoriti na sledecem takmicenju

 

Mozda smo u top20 po igracima

 

Pa nama su Ristic, DjuricicS Mitrovic starteri, jesu to igraci svetske klase? 

Link to comment
Share on other sites

Samo forsirati brze igrače i nema zime. Tumbaković bi mogao na preostalim utakmicama Lige nacija da malo promeša karte u špicu napada i da dozvoli da Jović ili Vlahović budu starteri na pojedinim utakmicama. Čisto da vidimo kako bi se snašli u ovoj postavci i stilu igre. Sledeća sa Mađarima je dobra prilika za tako nešto. U suprotnom, zašto voditi više od 30 igrača.

 

Moj tim za Mađare (računam da će odmarati većinu igrača iz Norveške ili barem startere):

 

Dmitrović - Pavlović, Veljković, Milenković - Ristić, Grujić, Ljajić, SMS, Gaćinović - Radonjić, Jović

Link to comment
Share on other sites

Kičma reprezentacije Srbije treba da budu tzv. "Novozelanđani". Sad su u sastavu Rajković, SMS, Maksimović, Gaćinović, Grujić, Veljković, plus Andrija Živković ako se u PAOK-u vrati u staru formu.  Tu su još dve godine mlađi Jović i Milenković. Još dve godine mlađi Vlahović i Pavlović. Nešto stariji (a ispod 30 godina) Mitrović, Kostić, Milivojević, Ljajić, Gudelj. Jedva preko 30 Tadić i Lazović. Jedini mator Kolarov.

 

90% ih igra u ligama petice. Svi sem Kolarova će igrati, pored EP sledeće godine (nadajmo se) bar još jedan krug SP i EP kvalifikacija, a moguće i završnih turnira. U sledeće četiri godine menjaš jednog igrača. Tokom sledećih 10 godina će igrati za reprezentaciju bar njih 10-11. Ako od toga kršten trener i sposoban Savez ne mogu da se slože fin tim, ne nivo Francuske, Španije ili Brazila, ali makar Hrvatske, Portugala ili Belgije...

 

Naravno, mi nemamo ni krštenog trenera a još manje sposoban Savez.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Reprezentacija Srbije je daleko od prve lige svetskih reprezentacija i to poprilično. Naš rang su Norveška, Mađarska, BiH, Irci, Škoti, Slovenija a eventualno možemo da iznenadimo ekipe kao što su Poljska, Češka, Švedska, Turska, Austrija

To što naši igrači vrede na tržištu ne čini reprezentaciju ozbiljnom ekipom koja igra takmičarski fudbal, koliko smo daleko od toga videćemo već za mesec dana i eventualno na tom EP ako prođemo. Ekipa se stvara i uigrava a mi to od Muslina nemamo, videlo se to i sinoć.

Imamo opet šansu da prolazom na EP i dobrim igrama i rezultatom na tom takmičenju krenemo među jače reprezentacija ali kao što rekoh nisam optimista.

 

Ovo je omaseno rangiranje. Blizi smo ekipama iz prve grupe nego sa Madjarskom, BIH i Severnom Irskom. Norvezani su isto klasa iznad i to ce da pokazu rezultati u LN i u narednim kvalifikacijama. Reprezentacije pre svega rangiras na osnovu toga koliko prvenstva su igrali u prethodnom periodu i ko ima kakav kontinuitet+trenutni kvalitet.

 

Kada rangiras standardno jake reprezentacije + Hrvati, sledeci su Rusi, Svajcarci, Svedjani, Danci i Poljaci. Nakon toga bih nas svrstao zajedno sa Turcima, Austrijancima, Velsanima, Ukrajincima i Norvezanima. Ako sam nekog zanemario, jbga. Turke i Austrijance smo videli koliko mogu protiv nas i svakako smo u istoj klasi sa njima. Neozbiljno je stavljati Austrijance ispred nas kada niti mogu da izbore plasman na SP, a EP su mogli da vide u starom formatu jedino kao domacini sto se i deslilo. Turci su se jos izblamirali sto nisu mogli da nam daju gol sa igracem vise. Svako normalan ko ne zivi u Srbiji bi nas stavio ispred Ceha. Te Cehe ce isto da potopi Norveska kad se sastanu.  Daleko od toga da je ova moja podela savrsena i ima mana zato sto je teze ustanoviti gde neke timove svrstati, ali je dosta preciznija i realnija od tvoje.

 

2 hours ago, vepar said:

 

 

 

 

Mozda smo u top20 po igracima

 

Pa nama su Ristic, DjuricicS Mitrovic starteri, jesu to igraci svetske klase? 

 

Ja mogu isti takav argument da potegnem za neki rendom mec Austrije, Turske, Velsa tako sto izvucem startere u pitam ljude da li su to igraci svetske klase?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ras kass said:

Ma gde imamo top 10 tim. Kolarov nam je i dalje najzvucnije ime. 

Ko jos osim njega uopste i igra LS?? 

Niko osim Sergeja, Tadića, Jovića, Gudelja, Radonjića i Grujića + Matić koji neće da igra.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Da setio sam se Tadica i Grujica, koji igra od ove sezone LS. Matic ne igra za reprezentaciju vise.

 

Jovic je veliki ? a za Radonjica se ne zna da li ce ostati u timu posto zele da ga prodaju.

 

Zaboravis da i Lacio igra LS posto je dugo nije igrao.

 

Dobro 4 igraca startera cemo imati u LS.  Ne znam koliko je Gudelj standardan, ne pratim Sevilju.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Reprezentacija Srbije je daleko od prve lige svetskih reprezentacija i to poprilično. Naš rang su Norveška, Mađarska, BiH, Irci, Škoti, Slovenija a eventualno možemo da iznenadimo ekipe kao što su Poljska, Češka, Švedska, Turska, Austrija

To što naši igrači vrede na tržištu ne čini reprezentaciju ozbiljnom ekipom koja igra takmičarski fudbal, koliko smo daleko od toga videćemo već za mesec dana i eventualno na tom EP ako prođemo. Ekipa se stvara i uigrava a mi to od Muslina nemamo, videlo se to i sinoć.

Imamo opet šansu da prolazom na EP i dobrim igrama i rezultatom na tom takmičenju krenemo među jače reprezentacija ali kao što rekoh nisam optimista.

Slovenija je plitak potok gubili oni su Makedoniji uzeli samo 1 bod u kvalifikacijama.

ostalo se manje vise slazem (mozda si malo precenio i Turke i Cehe ja bi ih stavio u nasu "jakostnu" grupu)

Link to comment
Share on other sites

poenta mog komentara je da nismo ne u prvih 10 nego ni u prvih 20 reprezentacija a ne da se natezem da li su Austrijanci ili Turci tu negde. Samo se zapitajmo kad smo zadnji put u takmičarskoj utakmici dobili neku ekipu iz gornjeg doma. Ne vrednuju se ekipe po transferima nego po rezultatima a tu smo slabi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

poenta mog komentara je da nismo ne u prvih 10 nego ni u prvih 20 reprezentacija a ne da se natezem da li su Austrijanci ili Turci tu negde. Samo se zapitajmo kad smo zadnji put u takmičarskoj utakmici dobili neku ekipu iz gornjeg doma. Ne vrednuju se ekipe po transferima nego po rezultatima a tu smo slabi.

 

Definitivno smo tu negdje od 10-20 po kvaliteti u Evropi. I na Fifa rankingu smo 17. od evropljana, i to uz sve ove kikseve od rezultata. Znači realni ranking bi trebao biti od 10-15.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

A isto tako mnogo govori i to da je napravio tim koji se plasirao na SP. Ekipu ne čini ređanje pojedinaca nego pravljenje kompaktne celine.

 

Isto tako mnogo govorici da nismo igrali fudbal u objektivno najslabijoj grupi u kvalifikacijama. Posle uvodnih par uzakmica usledio je raspad i bunkerisanje. Svaka utakmica bila je bol za oči.

Link to comment
Share on other sites

Fudbal je timska igra i pojedinci ne donose prevagu vec dobro uklopljen i poslozen tim a tu spada i odlicna hemija u ekipi kao i volja, zelja i koncentracija. Normalno ako imate individualce jake u dobro poslozenom timu onda je to vec dobitna kombinacija.

 

Sto s tice nase pozicije u trenutnom svetskom fubalu daleko smo i od top 20. Jedna utakmica ne cini prolece. Vec naredna ako se lose odigra bicemo u rangu San Marina, Jermenije, Farskih Ostrva i Luksemburga po javnosti. A mislim da bas bas Skotska mora da se uzme za ozbiljno. Kao da igramo protiv Portugala, Hrvatske ili Spanije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Tumba nema pojma sta ga je snaslo. Sergej ponovo pokazao da je najbolji srpski fudbaler trenutno.

Sergej je juče izdominirao na snagu i svežinu. Nije naš najbolji igrač, mada može to da postane. Tumba ima veoma komotnu poziciju. Ekipa koju je selektirao je kliknula, momci igraju sa samopouzdanjem, javnost je euforična, novinari su potkupljeni na neko vreme. Ekipa će imati mir i priliku da se dopunski uigra za Škotsku. 

 

Kolarov, Gudelj, Đuričić i Lazović sinoć odigrali prepametno. Mitrović definicija borbenosti, bukvalno partija za udžbenike.

 

Škotska je nažalost fizički spremnija ekipa od Norveške. Nećemo tako lako uzeti loptu i nametnuti tempo. 

Link to comment
Share on other sites

samo da ne krene forsiranje neke kombjnacije, očekujem da "novinari" i " botovi" krenu sa pričom on rotaciji i pruzanju šanse mladim snagama. Od ovih standardnih nema % pa ce se tumbak naći u problemu kako da ne posluša Raja, Ramadanija ili nekog treceg menadzera.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

poenta mog komentara je da nismo ne u prvih 10 nego ni u prvih 20 reprezentacija a ne da se natezem da li su Austrijanci ili Turci tu negde. Samo se zapitajmo kad smo zadnji put u takmičarskoj utakmici dobili neku ekipu iz gornjeg doma. Ne vrednuju se ekipe po transferima nego po rezultatima a tu smo slabi.

po velikoj vecini elemenata smo top 20 evropi (samo po Krstajicu ne)

evo po fifi smo 17 u Evropi, po vrednosti igraca smo bli 12 na SP (rvati 13)

bilo smo na 4 od poslednjih 5 sveCKih

nas od rvata deli samo jedan odlican trener ili Modric/njegova penzija

drugo je sto smo sa Krstajicem bili katastrofa, ali gledaj sve elemente pa ce svatiti da smo mi lako u top 20 evropskih

ekipe sa kojima nas uporedjujes su losije od nas i vecina puno redje igra velika takmicenja (SP kao reper gde ide samo 13 ekipa a mi bilo na 4 od poslednjih 5)

 

5 minutes ago, Don Juan said:

Stvarno zanimljiva statistika reprezentacija iz bivše SFRJ i Škota. Imaju bolji skor i od Hrvata i od Bosanaca i od Makedonaca. Sa Slovencima su egal, a samo protiv nas imaju negativan skor, do duše na samo dva meča.

Malo zabrinjavajuće.

 

tvrdi su to je pod 1

samo mirno protiv njih da se ne uspanice nasi ako bude npr u 62' minutu 0:0 dacemo jedan/dva ako ne u 90 onda u 120

evo oni kuci ladno igrali 0 0 sa Izraelom pa prosli na penale

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

Znači u nedelju čekamo Mađare, pa u sredu idemo u Tursku. Je l nam rezultatski ova liga nacija vazna u smislu plasmana na neko veliko takmičenje?

 

Sad ćemo da vidimo da li je ovo sinoc bio samo incident. Definitivno nam treba svežine u ova 2 meča, pa se nadam da ce biti dosta rotacija. Kolarov treba da preskoci Mađare, kao i Lazovic i Mitrovic. Pa i Tadic. 

 

Rajković, Bleki, S. Mitrović, Pavlović, Gaćinović, Ristić, Grujić, Maksimović, SMS, Radonjić, Vlahović.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...