Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

5 minutes ago, Don Dusko said:

Piksi ne a zajedno sa strucnim stabom?

https://fss.rs/selekcije/a-selekcija/

 

On 11/30/2023 at 10:12 PM, Constantin said:

 

Ne ide to tako....da bi efekat bio jači, kaže se "Piksi i stručni štab koštaju državu, za dve godine, skoro 2 milijarde dinara" Na deo rečenice iza zareza, podigne se desna obrva, a glas povisi.

Da li pored njega treba da bude još 18 ljudi, ne znam. Znam kako klub funkcioniše, superligaški i on obično broji 10-15 ljudi, ali to zavisi od kluba, ovo je ipak reprezentacija. Kad se sve sabere, oduzme podeli....bez Piksija, prosečna plata u njegovom štabu je oko 30 000 € - mesečno. Verovatno Dika ima blizu ili oko 6 cifri, dok ekonom (2) ima najmanje. Ne znam, možda PR ima najmanje (ne bi trebalo).....

 

Kako su bušili Antaru, seća li se ko ?  Razlog se za čas nadje...:writing: ovde kod nas je krenulo, pašće i Bata Prle...no sikiriki...

 

 

I ovo je nategnta cifra...čak i iz troškovnika Mirka Poledice ne možemo da vidimo stvarni trošak.....za plate.

Link to comment
Share on other sites

Za Vidica kao osobu sam cuo dosta neplemenitog od jednog naseg igraca koji je odigrao jednocifren broj utakmica i za nasu repstaciju.

Toksicno spartanski pristup, hostilnost (pogotovo prema Bambiju kada je ovaj dosao u MU, od prvog dana), neprijatnost, kolericnost...

Svasta nesto ruzno, ali ne i korupciju i podmitljivost. Kaze da bi to bilo nezamislivo za osobu koju je poznavao dok je bio aktivan igrac.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, pentatonika said:

Sve to stoji. Nije malo, ali da li je dovoljno? Nisam primetio da je bio nešto zainteresovan za stanje u domaćem fudbalu pre nego što je krenuo u kampanju ili da je, poput Nemanje Matića, pokrenuo neki lokalni projekat.
Ne osporavam njegove dobre namere, samo mislim da je pre kandidature morao imati nešto konkretnije iza sebe u organizacionom i preduzetničkom smislu u fudbalskim okvirima.
Da mu tog istog Matića nije bilo, ne bi mogao da ispuni čak ni formalni uslov da bude kandidat. Ne ide to tako, bukvalno skočiš padobranom i kažeš ja bih da budem predsednik FSS.
 

Mi imamo političara. Apsolutno ništa ga nije preporučivalo, osim što je član stranke na vlasti. Ali je već sad 10x bolji od "legende" Davora Šukera koji je bilježio uspjehe poput 10 mjeseci van Hrvatske na račun saveza i 5 godina bez Hrvatske na igrici FIFA, jer je Davor mislio ucjenjivati EA Sports. Da, i naštampao je i uramio 100 dresova s prezimenom Šuker. To bi onda djelio po UEFA i FIFA domjencima.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RatzenStadt said:

Za Vidica kao osobu sam cuo dosta neplemenitog od jednog naseg igraca koji je odigrao jednocifren broj utakmica i za nasu repstaciju.

Toksicno spartanski pristup, hostilnost (pogotovo prema Bambiju kada je ovaj dosao u MU, od prvog dana), neprijatnost, kolericnost...

Svasta nesto ruzno, ali ne i korupciju i podmitljivost. Kaze da bi to bilo nezamislivo za osobu koju je poznavao dok je bio aktivan igrac.

Zašto ovo? Kao, šta si došao tu, blamirat ćeš me u Unitedu svojim nedovojnim radom, ili nešto osobno?

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bugl Khan said:

Zašto ovo? Kao, šta si došao tu, blamirat ćeš me u Unitedu svojim nedovojnim radom, ili nešto osobno?

 

Valda ovo prvo...
Od prve sekunde zajednickog boravka u MU se ophodio prema Bambiju kao narednik Hartman, a ovaj je valda ocekivao neki topli docek i reci ohrabrenja, smernice, prijateljstvo...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Stari latini kažu: "Ignoratia iuris nocet- nepoznavanje prava škodi", a sličan model bi mogao da se primeni na istupe dvojice članova Skupštine prethodnih dana", navodi se u novom saopštenju Fudbalskog saveza Srbije.

"Doduše jedan od njih se nikad nije ni pojavio na sednicama, a predstavlja Jedinstvo Ub. Samo ovaj put radi se o nepoznavanju čitanja finansijskih izveštaja i kontnih okvira čime ste pokušali javnost da dovedete u zabludu", ističu iz FSS.

Dalje iz FSS navode da je za rad i uspehe potrebno znanje, a ne puko dezinformisanje javnosti.

"Uz dužno poštovanja sportskih uspeha i imidža, ali za ovo su potrebna znanja koja se stiču školovanjem ili ako ništa drugo angažovanjem stručnjaka iz ove oblasti, a ne puko dezinformisanje javnosti putem društvenih mreža i tabloida.

Uz sve to uoči žreba za EP na kojem Srbija učestvuje prvi put posle 24 god i to kao samostalna država i da se baci senka na uspeh, a kruna su istupi u jeku izborne kampanje i pokušaji politizacije svega s njihove strane ne bi li dobili nešto medijskog prostora.

Zašto baš sad ove teme, treba da se zapita javnost.

Gde je bio gospodin Nemanja Vidić 2021. godine u martu i što tada kao istaknuto fudbalsko ime nije postavio pitanje - zbog čega i koliko FŠ odvaja sredstava za angažovanje stručnjaka iz kako na nipodaštavajući način tvrdi Kine i Japana.

Mesto za ove diskusije je isključivo sednica Skupštine FŠ , koja će kao i prethodne, biti otvorena za javnost i gde možete pokazati finansijska i računovodstvena znanja. Naravno ako se uopšte udostojite da dodjete na Skupštinu, jer podsetićemo gospodin Vidić nijednom bio nije.

Do tada ostajte dobro i zdravo i makar malo uživajte u trećem uspehu A reprezentacije Srbije u poslednje dve godine, kao i u žrebu večeras.

Srdačan pozdrav kako gospodinu Nemanji Vidiću, tako i njegovom savetniku i uvaženom sportskom radniku gospodinu Mirku Poledici", zaključuju iz FSS.

 

Cirkus od saopstenja ali sta drugo i ocekivati od ovih mufljoza.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RatzenStadt said:

Za Vidica kao osobu sam cuo dosta neplemenitog od jednog naseg igraca koji je odigrao jednocifren broj utakmica i za nasu repstaciju.

Toksicno spartanski pristup, hostilnost (pogotovo prema Bambiju kada je ovaj dosao u MU, od prvog dana), neprijatnost, kolericnost...

Svasta nesto ruzno, ali ne i korupciju i podmitljivost. Kaze da bi to bilo nezamislivo za osobu koju je poznavao dok je bio aktivan igrac.

Znam ja iz prve ruke priču od jednog člana stučnog štaba u vreme Antića. Tip tražio od Vidića i Stankovića na godišnji zajam po 5000 evra. Dobio pare i nakon isteka godinu dana pravi se lud i ne vraća lovu, Vidić ga posle jedno mesec dana pita "kad će vrneš pare" a Stankela mahne rukom i kaže "zaboravi"  Posle godinama isti taj lik olajavao Vidića da je cicija i težak čovek a hvalio Stankelu kao da mu je brat rođeni.  Srpskom fudbalu treba neko kao Vidić da rasturi burazersko-kumovsko-poltronsku kombinaciju.

Edited by Perkos2
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Don Dusko said:

Piksi ne a zajedno sa strucnim stabom?

Pa i previse za celi stručni štab A-reprezentacije. Ako je to suma za sve reprezentacije, onda već moze da bude ta suma. Ali onda ne mogu da procenim da li je to previše ili ne jer ne znam šta je standard u drugim reprezentacijama. U svakom slučaju nama je glavni problem trenerske struka u Srbiji. 
@Perkos2 Za dva sata

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...