Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

3 hours ago, alpaka said:

Ovaj mali Jan-Carlo Simic deluje zajebano.

 

Sto on ne igra za Nemacku, da li neko zna?

 Kao da ti je žao zbog toga. Koga briga. Propašće im fudbal zbog tog gubitka, sve se bojim. Čuj, zašto se Srbin iz dijaspore odlučio da igra za Srbiju?

 

On 5/24/2022 at 3:36 AM, Ljubitelj baklave said:

U17 tim Srbije prosao u 1/4, opet uz pomoc sudije. Protiv Turske ponisten cist gol za rivala na 2 1 , a danas sudjen smesan penal za nas u 87 min. Isto nam je sviran i penal protiv Belgije u 86 min ( taj penal je bio opravdan ). Plus Belgijancima nije sviran penal protiv Spanije. Radovan Krivokapic je rodjen pod srecnom zvezdom, nema druge. Sa ovakom gurkom od sudija, ne bi me cudilo i da budu prvaci Evrope.

 

 Umalo se ne rasplakah čitajući ovo. Tragedija što nas sudije malo poguraše?!? Šta je vama ljudi, zaboga, mora li se večito tražiti neka rupa u saksiji. Onomad, feljtoni o onoj Ronaldovoj lopti koja je prešla liniju.

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, dzoneee said:

Vratio se Lazović za desnu stranu. Igrao je odlično za Veronu sad pred kraj prvenstva kada se vratio od povrede.

 

pratis li Gacinovica, kako se snasao u atini ? .... i gde je i sta radi Lazar randjelovic?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

 Kao da ti je žao zbog toga. Koga briga. Propašće im fudbal zbog tog gubitka, sve se bojim. Čuj, zašto se Srbin iz dijaspore odlučio da igra za Srbiju?

Ko tebi rusi sneska, drugar?

 

Jan-Carlo je igrao je vec za Nemacke mlade, pa je presao da igra za nase.  

 

Edit: on je vise svaba nego sto je nas, s obzirom da je rodjen tamo, skolovan tamo i sve zivo prosao tamo i dogurao so njihove reprezentacije

Edited by alpaka
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cojep said:

 

pratis li Gacinovica, kako se snasao u atini ? .... i gde je i sta radi Lazar randjelovic?

Iskreno ne znam ni gde igraju :classic_biggrin: 

 

Evo sad sam pročitao gde su.

 

Ma slabi su to igrači, šta znam. Nek guraju ovako koliko mogu, skupe neku kintu i to, a za neki malo jači nivo fudbala slabo je to.

3 hours ago, Perkos2 said:

samo je uglavnom igrao po levoj strani 

 

:classic_biggrin:

 

Moraćemo da improvizujemo. Mislim da je Lazović igrao desno protiv Norvežana u onoj baraž utakmici kad je bio jedan od boljih? 

Link to comment
Share on other sites

Proslo je Mladenovicevo vreme. Tu su Kostic, Ristic i Zivkovic dovoljni. Mada bih ja Zileta voleo da vidim pored Tadica iza spica. Mislim da bas takav igrac treba Tadicu, pre nego SMS koji ga gusi. Lazovic je odlican desno. Radonjic je zamisljen kao dzoker koji igra 2. poluvreme, pa je onda problem kad Lazovic nije tu, ko da bude starter. Treba nam jos jedan igrac u rotaciji na tom mestu. 

 

Zasto Katai nije na spisku?

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Sta ce nam Katai i sta on moze da donese reprezentaciji? Mladji nije, a videli smo ga vec.

 

Meni je takodje Mladenovic u formi skroz ok, pogotovo u poredjenju sa Zivkovicem.

 

Vec sam dosta pisao o njemu tako da ne bih da se ponavljam, ali svakako, i ako ima negde mesto, svakako sto dalje od wing backa u formaciji koju cesto igramo, tu moze samo najveca rupa u timu da bude.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Profesor said:

Zasto Katai nije na spisku?

 

Nije bio na širem spisku pa ne može da bude ni na ovom "skraćenom". A što nije bio na širem zna Piksi, ja mu verujem. 

 

3 hours ago, Wesley Sneijder said:

Kako sad u Ligi nacija, 2 kuci pa 2 u gostima? 

 

Da, kod kuće Norveška I Slovenija, pa u gostima Švedska I Slovenija. U septembru dve preostale. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, McLeod said:

Sta ce nam Katai i sta on moze da donese reprezentaciji? Mladji nije, a videli smo ga vec.

 

Meni je takodje Mladenovic u formi skroz ok, pogotovo u poredjenju sa Zivkovicem.

 

Vec sam dosta pisao o njemu tako da ne bih da se ponavljam, ali svakako, i ako ima negde mesto, svakako sto dalje od wing backa u formaciji koju cesto igramo, tu moze samo najveca rupa u timu da bude.

Mladenovic 31 godina, rezerva u Legiji, zamalo ispao uz lige, koja bre forma, slicna prica kao sa Rukavinom

 

Rodic, pa i Urosevic, standardni levi bekovi, u mnogo boljim ekipama

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu da se kladim da je Mladenović sa 31 godinom bolji igrač od Rodića, koji jeste jedan od boljih u Zvezdi realno. Ako ništa drugo tu su negde. A ovaj Urošević veze nema, od njega je bolji 100% igrač. Urošević ne bi mogao da igra ni za Legiju koja bi ispala u drugoj ligi Poljske, a kamoli za prvoligašku. 

 

Mladenović je tu sa ekipom od početka. Da ima evidetno boljih sigurno bi taj tu bio, ovako već je tu sa ekipom, kvalitetom je sve tu negde oko nekog našeg proseka što se bekova tiče (danas) i ne vidim razlog što bi se sad tu nešto menjalo, baš pred SP? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada se porede Mladenovic i Rodic treba uzeti u obzir u kojoj formaciji ce da igraju. Sa 4 nazad ne bih nikada izabrao Mladenovica kao ozbiljnu opciju. Tri stopera i dva wing backa je vec druga prica i tu treba gledati ofanzivne kvalitete ovih igraca. Mislim da su njih dvojica u tom segmentu priblizni, ali Mladenovic je brzi i ima bolji centarsut tako da verovatno on ima blagu prednost. 

 

Ali svakako Kostic i Ristic su idealni za tu poziciju i mnogo su bolji od svih ostalih koji mogu tu da konkurisu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja pratim na YT ovog lika i onog Marka (Fudbalstar). :classic_biggrin: 

 

Često se ne složim sa nekim njihovim viđenjima i analizama, ali cenim što se trude da naprave nešto na neki normalniji način a da je YT upleten u to. :thumbsup:

 

Da je Piksi pozvao Kataia ništa ne bih imao protiv. Mada ja nisam sad neki preterani obožavatelj njega i njegovih kvaliteta, ali činjenica je da jeste najbolji igrač u ovoj našoj ligi i da je mogao Piksi da ga ugura u tim. Ne verujem da bi se neko bunio iskreno. I dobar je igrač generalno.

 

Što se tiče Đuričića za mene je Filip bolji igrač od Kataia individualno. Igrao je teže lige, konkurentnije, bolje razmišlja na terenu, precizniji je za taj neki fudbal koji zahteva više kombinatorike i za njega mi je krivo što nije uspeo bolju karijeru da ima jer dečko zna fudbal da igra jednostavno. Zašto se upalio toliko kasno pa je krenuo da igra u Sasuolu onako kako je trebao da igra jedno 5,6 sezona ranije pojma nemam. Da li je u pitanju fizička građa koja nije bila dovoljno dobra za današnji fudbal ili možda glava ne znam? Mada mi je on uvek iskreno delovao kao normalan dečko bez nekih ekcesa i ispada u bilo kojem klubu. Nije imao čini mi se ni neke povrede veće, kao recimo Darko Lazović pa da to utiče na razvoj njegove karijere što je za Darka sigurno bio jedan bitan faktor.

No i pored povrede i dužeg odsustva Đuričić je bio deo tima kroz kvalifikacije i verovatno Piksi to neće da zanemari, a plus na toj njegovoj poziciji već ima igrača u kojeg je siguran. Iz istog razloga se verovatno poziva i Račić recimo, a npr. mogao bi Zdjelar. Kad pogledaš kvalitet to je tu negde i možda je Račić bolji samo za to iskustvo igranja u ozbiljnijoj ligi. No Račić je neka 4,5 opcija na toj poziciji, a kad je već tu i deo je ekipe koja je izborila svetsko neka ga. I ne želim da poredim pozivanje eventualno pozivanje Kataija i Zdjelara, to sam dao samo primer u odnosu na igrače. A naravno da mislim da Katai zaslužuje eventualni poziv više, šta više Zdjelar i ne zaslužuje poziv, pogotovo sada od kada imamo još jednu opciju na toj poziciji vrednu isprobavanja u Ivanu Iliću.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perkos2 said:

Još ima poznavalaca fudbala koji bi da Sergeja sele na klupu🤔

 

Gde piše? Pazi, bilo je poznavalaca medju selektorima koji su smatrali da ne zaslužuje ni poziv. Ako se komentar odnosio na moj post, ja vise volim da ga gledam na nekoj drugoj poziciji. A kod Piksija cenim sto se nr obazire na formalnosti, pa ume da ostavi i Sergeja i Mitra na glupi, pa da ih iskoristi u toku utakmice.

 

Glupi je da najbolji igrač prvenstva nije na spisku sve i da nema mesta za njega. A nesto ne vidim boljeg dzokera od Saleta na toj poziciji, naravno kada je spreman.

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Strasan potencijal Milosevic iz Vojvodine. Ima preko 190 cm a tehnicki djeluje bolje nego Vlahovic u njegovim godinama, okretan, startan, tu je i dribling . Definitivno jedna od glavnih mladih zvijezda ovog EP U17.  Stankovicev sin takodje dobar prospect u veznom redu, tehnicki vrlo potkovan. Sljivic opasan i nepredvidiv. Ima interesantnih momcica i u odbrani. Desni bek se pokazao.

 

Zanimljiva generacija.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...