Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

1 hour ago, Venger said:

 

Nama je isto tako cudno kako Dinamo belezi godinama uspehe, a Maksimir prazan.😁.

 

Postoji razlog zašto je tome tako, al neću na ovoj temi o tome. Ako te zanima, napišem na odgovarajućem topicu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Ima tu više razloga. Mislim ipak da je problem u pristupu fudbalu ili generalno sportu prosečnog Srbina - ako nešto nije atraktivno, poseta će biti slaba. Drugi razlog je da je meč jako slabo medijski ispraćen. Ja mislim da ogroman broj ljudi i nije znao do dan-dva pred meč da se utakmica igra. Možda je to samo moj utisak, ali medijski je ovaj meč slabo reklamiran, pa i nije bilo nekog većeg interesovanja, uz ogradu da stvarno ne gledam domaće tv kanale, pa možda grešim.

Ma ok, ali i inače, i prije ove LN je bila očajna posjeta. Sad sam čitao temu i vidim da se dzone dotaknuo problema posjete. I složio bi se, kako gledaš koje sažetke reprezentativnih utakmica po Europi, tako vidiš ispunjene stadione, jedino kod vas prazno. I da ne idu sjever/jug navijači, opet bi trebala reprezentacija zanimati ostale navijače, ljubitelje nogometa i sl. Ne znam, mislim da bi mogli puno napravit po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

kako da ih zanima kad se veruje jednom terziću, vučeliću ,vazuri ,tončevu a njih reprezentacija zanima samo kao izlog za prodaju robe

oni iz grupa čekaju ponudu nekog iz saveza da organizuju navijače za Katar pa da vide može li se tu zaraditi pristojna lova 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bugl Khan said:

Iz kojeg razloga je vama posjeta na reprezentaciji tako loša? Znam da je u kvalifikacijama stadion bio gotovo prazan, al i nakon što ste se kvalificirali, dobili Portugal tamo, opet nije dovoljno da privuče ljude. Čitam da se Mitar žali da kako god da igraju, nitko ne dolazi gledat.

Prikepelo je ljudima da čekaju neki iole veći uspeh koji je godinama projektovan kroz medije i smučilo se sve. I meni kao navijaču reprezentacije je to jasno i kapiram ljude zaista. 

 

Samo sa druge strane imaš to isto i kod Zvezde i Partizana pa x3 verovatno. Kriminalce u upravama, kriminalce na tribinama, prosečne neke evropske uspehe, ništa specijalno, ali za reprezentaciju se uvek tražio neki taj dodatni motiv koji će da te natera da pratiš i kreiraš dobru atmosferu pre nekog kvalifikacionog ciklus. Nikada nije bilo dovoljno da se pojave samo na terenu i igraju kao kod većine ostalih država u Evropi i šire.

Link to comment
Share on other sites

Nema uspeh ni jedna Norveška pa ima pun stadion uvek, mi kao bili svetski prvaci pa nam sad blam da navijamo za ove što jedva odu na neko veliko takmičenje.

Užasan smo narod a to se vidi i na sportskim dešavanjima, Zvezda i Partizan su oličenje nas kao naroda, nije nam ih niko nametnuo. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Prikepelo je ljudima da čekaju neki iole veći uspeh koji je godinama projektovan kroz medije i smučilo se sve. I meni kao navijaču reprezentacije je to jasno i kapiram ljude zaista. 

 

Samo sa druge strane imaš to isto i kod Zvezde i Partizana pa x3 verovatno. Kriminalce u upravama, kriminalce na tribinama, prosečne neke evropske uspehe, ništa specijalno, ali za reprezentaciju se uvek tražio neki taj dodatni motiv koji će da te natera da pratiš i kreiraš dobru atmosferu pre nekog kvalifikacionog ciklus. Nikada nije bilo dovoljno da se pojave samo na terenu i igraju kao kod većine ostalih država u Evropi i šire.

Nije samo to u pitanju. Jednostavno ne postoji razvijen kult reprezentacije kao kod komšija. Biraju ljudi koje će utakmice da gledaju, i to je to. Mada mislim da i savez mora mnogo više marketinški da radi i da privalači ljude na stadion, bez toga će teško ići. Nema sada to nešto posebno veze sa rezultatima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Don Juan said:

Nije samo to u pitanju. Jednostavno ne postoji razvijen kult reprezentacije kao kod komšija. Biraju ljudi koje će utakmice da gledaju, i to je to. Mada mislim da i savez mora mnogo više marketinški da radi i da privalači ljude na stadion, bez toga će teško ići. Nema sada to nešto posebno veze sa rezultatima.

Ovo. Naravno da bi neki dobar rezultat na SP jako olakšao taj proces. Ali marketinški se može dosta po meni. A ima potencijala. Vlahović, Mitrović, Tadić, Kostić...svaki ima neku posebnost i ostvarene rezultate oko kojih se može raditi priča. Plus Piksi sa samopouzdanjem i izravnim odlaskom u Katar. Jednostavno bi morali bit popularniji, takav imam neki dojam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ipak mislim da su rezultati kljucni. Kako u drugim sportovima imamo kult reprezentacije? Kosarka, vaterpolo? Oseca se kad igra reprezentacija, prati se. Evo oko Jokica je svake godine frka hoce li igrati ili nece, ljude to zanima. U fudbalu kad bi bilo koji igrac otkazao mislim da se niko ne bi nesto potresao.

 

Realno, mi u fudbalu imamo katastrofalne rezultate.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bugl Khan said:

Jednostavno bi morali bit popularniji, takav imam neki dojam. 

Teško je to objasniti, imaju oni popularnost, ali jednostavno nema tog magneta koji će privući toliki broj publike da ide baš na svaki meč. Liga nacija nije atraktivno takmičenje, Norveška nije atraktivna reprezentacija, bez obzira na Halanda, i nema tu elitnost koja bi privukla kritične mase.

Ranije se mečeve reprezentacije putovalo iz čitave zemlje, sada toga uglavnom nema i pitanje je da li će LN i u budućnosti privlačiti brojnu publiku.

Ima i do toga da se igralo u četvrtak, pa gomila ljudi koja bi i išla, jednostavno kaže neću da izgubim sat-dva da bih gledao nešto što nije dovljno atraktivno. Znam da je ovo rezonovanje pogrešno, ali jednostavno se tako prihvata.

Stoji i činjenica da je velikom delu navijača Zvezde i Partizana, klub važniji od reprezentacije, i tu ne pričam o  najvatrenijim pristalicama, nego generalno, ali opet nije ni to presudno.

 

Videćemo u nedelju, kada dođu Slovenci, verovatno će biti mnogo bolja situacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Juan said:

Teško je to objasniti, imaju oni popularnost, ali jednostavno nema tog magneta koji će privući toliki broj publike da ide baš na svaki meč. Liga nacija nije atraktivno takmičenje, Norveška nije atraktivna reprezentacija, bez obzira na Halanda, i nema tu elitnost koja bi privukla kritične mase.

Ranije se mečeve reprezentacije putovalo iz čitave zemlje, sada toga uglavnom nema i pitanje je da li će LN i u budućnosti privlačiti brojnu publiku.

Ima i do toga da se igralo u četvrtak, pa gomila ljudi koja bi i išla, jednostavno kaže neću da izgubim sat-dva da bih gledao nešto što nije dovljno atraktivno. Znam da je ovo rezonovanje pogrešno, ali jednostavno se tako prihvata.

Stoji i činjenica da je velikom delu navijača Zvezde i Partizana, klub važniji od reprezentacije, i tu ne pričam o  najvatrenijim pristalicama, nego generalno, ali opet nije ni to presudno.

 

Videćemo u nedelju, kada dođu Slovenci, verovatno će biti mnogo bolja situacija.

Ali ako dobro odigrate, sljedeće sezone bi bili u A ligi. To stvarno nisu bezvezne utakmice

Link to comment
Share on other sites

Pa jesu rezultati ključni. Ali mi smo nerealni kada su u pitanju očekivanja od našeg fudbala. Ako se sve pogleda i stavi na papir.

 

Košarkaši malo malo pa zabodu neku medalju... decenijama je tako naravno da će kod ljudi oni buditi posebno osećanje. A šta reći za vaterpoliste tek?

 

Još jedna stvar koja ne pomaže. Fudbaleri zarađuju hrpu novca. Znamo kakve su cifre u fudbalu, a naši reprezentaivci svi igraju preko i većina za velike pare. Kada čuju te cifre ljudi ovde polude, a kada vide da ne dobiješ utakmicu protiv ne bitno koga onda još više polude i revolt bude još jači.

 

I na kraju na ovu generaciju se svaljuje sve ono što su priređivali godinama generacije pre njih a to su neuspesi u očima prosečnog građanina ove zemlje. Prosečnog čoveka ne zanima kakva je konkurencija u fudbalu i kako se radi sa njim, prosečnog čoveka zanima da se oni popnu tamo gde su bili košarkaši, vaterpolisti, odbojkaši. A to je naučna fantastika.

 

I da se razumemo moj pogled nije takav. Niti razumem niti opravdavam, samo kažem kako razmišlja prosečan čovek ovde koji prati ili ne prati sport.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Juče smo imali prilike da vidimo zbog cega nam  je potreban Katai, ili igrac istih/slicnih karakteristike... Jednostavno,  na postavljenu odbranu, protiv ekipe koja se brani sa svih 10 igraca ispred gola I na malom prostoru,  Radonjic i Zivkovic nemogu da naprave prednost,  da prodju igraca 1 na 1... druga je prica kada se mi branimo I kada imaju prostoru ispred sebe...

 

Kult reprezentacije je dugo i uspesno unistavan... sto zbog klubastva I podela na njihove i naše igrače u reprezentaciji ( I pljuvanje,  vredjanje istih ), sto zbog saveza koji je dugi niz godina postavljao poslusnike i "trenere" da bi se forsirali igraci raznoraznih menadžera za prodaju... iz godine u godine je opadalo interesovanje za reprezentaciju I zbog losih igara i rezultata.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Bugl Khan said:

Ovo. Naravno da bi neki dobar rezultat na SP jako olakšao taj proces. Ali marketinški se može dosta po meni. A ima potencijala. Vlahović, Mitrović, Tadić, Kostić...svaki ima neku posebnost i ostvarene rezultate oko kojih se može raditi priča. Plus Piksi sa samopouzdanjem i izravnim odlaskom u Katar. Jednostavno bi morali bit popularniji, takav imam neki dojam. 

 

E vidis, nas marketing se trudi da nam ogadi reprezentativce. Snimili su reklamu valjda za kladionicu Mocart gde 5-6 reprezentativaca i Piksi ispaljuju "VIDIMOSEUKATARU!!" Ta reklama ide na pocetku i kraju svakog tajmauta u kosarci, + jedno 10 puta u okviru fudbalskog poluvremena, ovo vazi za svaki prenos i na Areni i na Sport Klubu. Ja mislim da je ta reklama odvratila bar 5 hiljada ljudi, ne mogu da ih gledaju vise

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Pa imate onaj klip na Youtubeu gde lik postavio kako su ljudi kupovali još karte na blagajnama u 21:05 :classic_laugh:

 

 

E sad ne znam koliko je ovo verodostojno, realno može neko da napiše koje god hoće vreme, ali šta znam, što bi lagao za takvu glupost?

 

Takođe s obzirom na dešavanja na relaciji između Crvene Zvezde i Piksija možda i ne bi trebalo da čudi ako je došla direktiva da se neke stvari namerno rade. Poslati grupu sa severa da navija protiv reprezentacije verovatno bi bilo previše, ali neke ovakve stvari u vidu sabotaže oko karata i organizacije su moguće. Pogotovo ako se uzme u obzir kako je sabotirana čitava reprezentacija onim u Đenovi, pa čak i ono protiv Albanije, iako to nije sabotaža više glupost.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, dzoneee said:

Takođe s obzirom na dešavanja na relaciji između Crvene Zvezde i Piksija možda i ne bi trebalo da čudi ako je došla direktiva da se neke stvari namerno rade. Poslati grupu sa severa da navija protiv reprezentacije verovatno bi bilo previše, ali neke ovakve stvari u vidu sabotaže oko karata i organizacije su moguće. Pogotovo ako se uzme u obzir kako je sabotirana čitava reprezentacija onim u Đenovi, pa čak i ono protiv Albanije, iako to nije sabotaža više glupost.

Sada već žestoko počinješ da preteruješ sa teorijama zavere.

Link to comment
Share on other sites

Piksi jeste izveo verovanto najjaci sastav na papiru, ali u praksi nama su nosioci istroseni i fizicki i mentalno. Uvek je dobro malo promesati karte i ovo jeste bila prilika da Katai dobije sansu jer je u naletu i imao bi motiva. Mora malo i to da se prati, koliko je ko spreman, voljni momenat, trenutna forma i nadahnutost. Nisu uvek svi isto nabrijani.

 

Takodje vec sam pisao o toj kombinaciji Tadic - SMS i iza 2 zadnja vezna. Premalo brzine i kreativnosti. Pogotovo kada se igra kod kuće. Ne znam zasto ne pokusa nesto sa Ilićem. Pozadi je jasno da je hteo da uigrava ovu trojku i da pokusa malo da oporavi Pavlovića. Napred je mogao malo i da izrotira. 

 

Videcemo kakva je ideja za dalje, jos 3 tekme u kratkom roku, jasno je da ce morati da rotira neke od kljucnih igraca poput Tadica, a nikakvu ozbiljnu zamenu za njega nemamo niti je stvaramo. Ocekujem malo ofanzivnije protiv SLO, bilo bi dobro to da se pobedi.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Don Juan said:

Sada već žestoko počinješ da preteruješ sa teorijama zavere.

Šta preterujem? I šta je teorija zavere?

 

Otkud ja znam šta je u glavi lica sa Interpolove poternice i koliko može daleko ići u sukobu sa nekim. Njegova bogata biografija daje mi za pravo da mogu da pomislim da bi mogao svašta i svakog iskoristiti da bi isterao svoje.

 

Što se tiče za Đenovu to je takva sramota bila ne samo na konto reprezentacije već čitave zemlje. A ja se nešto ne sećam da se FK CZV ogradila od takvih navijača? Možda se samo ne sećam, bilo već odavno. Na primerima Čelsija i Dortmunda recimo znam da je navijačima koji naprave bilo kakav ekces i ublate ime kluba zabranjen ulaz na stadione više godina. To ovde nije bio slučaj jer su se akteri događaja iz Đenove našli i protiv Albanije pa su njihova imena a i slike uredno izašla u italijanskim medijima, pošto jbg ne dešava se svako kolo da se prekida utakmica zbog nereda, a mi smo Italijanima plus bili zanimljivi i poznati zbog Đenove. 

 

Ne pravim ja teorije zavere samo se na pravim blesav.

 

31 minutes ago, Profesor said:

Takodje vec sam pisao o toj kombinaciji Tadic - SMS i iza 2 zadnja vezna. Premalo brzine i kreativnosti.

Kombinacija između SMS-a i Tadića ne bi bila problem da imamo još jednog SMS-a dole pored Lukića ili Gudelja. Džabe gore SMS i Tadić kada u sredini nema ko da kontroliše igru. Lukić i Gudelj su solidni igrači ali moraju da imaju leđa neke jače klase od njih što Sergej jeste. Kada je Sergej pored njih i oni su bolji, kada su sami bez Sergeja onda deluju bezidejno i tromo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zato sam i napisao da me čudi da nije probao sa Ilicem. A iskreno me čudi i što je Sergeja pomerio blize Tadiću, jer je na mnogo vaznijim i utakmicama sa vecim ulogom igrao ofanzivnije. Tako da me cudi da je izasao juce tako "oprezno" i bez razloga usporio igru.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, dzoneee said:

Šta preterujem? I šta je teorija zavere?

 

Otkud ja znam šta je u glavi lica sa Interpolove poternice i koliko može daleko ići u sukobu sa nekim. Njegova bogata biografija daje mi za pravo da mogu da pomislim da bi mogao svašta i svakog iskoristiti da bi isterao svoje.

 

Što se tiče za Đenovu to je takva sramota bila ne samo na konto reprezentacije već čitave zemlje. A ja se nešto ne sećam da se FK CZV ogradila od takvih navijača? Možda se samo ne sećam, bilo već odavno. Na primerima Čelsija i Dortmunda recimo znam da je navijačima koji naprave bilo kakav ekces i ublate ime kluba zabranjen ulaz na stadione više godina. To ovde nije bio slučaj jer su se akteri događaja iz Đenove našli i protiv Albanije pa su njihova imena a i slike uredno izašla u italijanskim medijima, pošto jbg ne dešava se svako kolo da se prekida utakmica zbog nereda, a mi smo Italijanima plus bili zanimljivi i poznati zbog Đenove. 

 

Ne pravim ja teorije zavere samo se na pravim blesav.

Kao što rekoh - preteruješ. Niko ti ne brani da voliš ili ne voliš neki klub, ali ovakvo prozivanje Zvezde i to totalno bez razloga i totalno van konteksta je, pa ne znam, blago rečeno preterivanje. 

Kakve veze imaju Đenova ili Albanija sa nesposobnošću da se organizuje meč na pravi način? A sve oko organizacije, uključujući i prodaju karata organizuje FSS a ne Zvezda. Niti ikako može da utiče bilo ko iz Zvezde. 

Dakle, mani se Zvezde i prozivanja Zvezde, i na temi o reprezentaciji Srbije, bavi se reprezentacijom Srbije, vrlo jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dzoneee said:

Prosečnog čoveka ne zanima kakva je konkurencija u fudbalu i kako se radi sa njim, prosečnog čoveka zanima da se oni popnu tamo gde su bili košarkaši, vaterpolisti, odbojkaši. A to je naučna fantastika.

Ne bih rekao da je naucna fantastika, sa obzirom da su Hrvati bili drugi na svetu.  Oni jesu bolji od nas, ali niti im je liga jaca, niti su manje korumpirani od nas, prema tome dostizno je. Nas jebe to sto smo nekonstantni, i sto po obicaju smo nalozeni sa jakim protivnicima (Portugal), a sa slabima pruzamo kurac od meca (Skotska, Norveska...). Hrvati nemaju taj problem, i zato su tu gde jesu.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Prosječan čovjek voli fudbal, i rado bi otišao da pogleda utakmicu svoje reprezentacije, ali kako svako u ovoj zemlji ko iole razmišlja svojom glavom, jasno vidi kakav je mulj srpski fudbal i dalje (liga namještena - zna se ko će biti prvi, ko će ispasti, klubovi poligon za biznis krimosa i političara, na tribinama se i droga dila, ili su bar to sada riješili barem), pa ni reprezentacija obično ne bude izuzeta od toga, ljude jednostavno prođe volja, pa onda pogledaju na TV-u.

A kako se utakmice uglavnom igraju u Beogradu, koji je inače prilično loše organizovan grad sa gradskim prevozom i gužvama u saobraćaju, ljudi koji to sve prođu dok idu na posao, školu, ne da im se i radi fudbala to da ponavljaju, i to da gledaju tamo neku Norvešku i sl.

A bilo bi lijepo svoju djecu izvesti na utakmicu reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, diego said:

Ne bih rekao da je naucna fantastika, sa obzirom da su Hrvati bili drugi na svetu.  Oni jesu bolji od nas, ali niti im je liga jaca, niti su manje korumpirani od nas, prema tome dostizno je. Nas jebe to sto smo nekonstantni, i sto po obicaju smo nalozeni sa jakim protivnicima (Portugal), a sa slabima pruzamo kurac od meca (Skotska, Norveska...). Hrvati nemaju taj problem, i zato su tu gde jesu.

Oni svakako jesu mnogo jači od nas. Ta ekipa koja je bila druga znamo koliko je iskustva na vrhunskom nivou fudbala imala, i koliko je samo igrača sa titulom prvaka Evrope nosila a plus su bili tu i neki koji su igrali finala LŠ (Vrsaljko recimo). Tako da mi sa njima možemo da se poredimo zbog tog nekog derbi rivaliteta zbog istorije, ali ovako realno po kvalitetu daleko su. Govorim o toj ekipi, ne sada ovoj.

Mi ne pobeđujemo velike reprezentacije pa da sada kažemo kako se naložimo protiv velikih. Ovo sa Portugalom je izuzetak i moguće pokazatelj da se ide u dobrom smeru i da se dobro radilo, ali tako treba nastaviti, a ne čekati ponovo 10+ godina za tako nešto. 

 

E sada zašto je to tako to je već priča za neku posebnu temu. Hrvatska je manje korumpiranija zemlja od nas i uređenija. Ima korupcije i to će ti i Hrvati reći. U svakoj zemlji ti imaš korupciju, nemoguće je da nepostoji. U Švedskoj, Norveškoj, Danskoj i tim zemljama gore gde je najmanje korupcije u svetu opet imaš neki vid i stepen korupcije. Al ponovo bolje je imati malo nego puno. Mi kada pričamo o tome mi smo svesni da je ima kod nas, al takođe odmah udarimo na priču kako tamo isto negde ima takođe korupcije pa mu dođe onda isto, a nije isto. Jer ako već moraš da je imaš onda je bolje da je imaš što manje nego što više kao što je kod nas slučaj. 

 

Ova generacija sada + trener koji je vodi, ceo taj sklop je odličan, ali za nešto više potrebno je tu još malo kvaliteta još po igrač ili dva u nekoj liniji da bi to bilo to. Ali podloga za nešto dobro sada postoji i treba biti strpljiv i rasti kao ekipa. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...