Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Da, zajebano. Vlahović bi bio starter u 90%/ reprezentacija. A opet Mitar vam je najbolji strijelac u povijesti i imao je vrh sezonu (a i zabio je u Portugalu). Moguće da će na osnovu toga kako krenu u sljedeću sezonu odlučiti koji je prvi špic. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Po meni Vlahović. Eksplozivniji je od Mitra i lakše će se nositi sa štoperima poput Markinjosa i Akanđija. Mitar da ulazi kao džoker sa klupe, ako kola krenu nizbrdo, da lovi centaršuteve kad koncentracija protivničkih odbrana malo popusti. Nego, da na početku sledeće sezone nekako "udomimo" Luku Jovića i na konju smo što se tiče špica napada. 🤣

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Steta za Spajica, bas bzv. Opasna je to povreda, ne znam da li moze da se oporavi za SP. Iskreno ocekujem Erakovica ili ovog iz Bohuma sada za Ligu nacija. Meni sve jedno. Sve su to neke male razlike, iako je mozda logicnije dati prednost igracu iz Bundeslige koji je i igrao ove sezone fin broj utakmica. Erakovic ce sigurno dobiti "ledja" medija u Srbiji i veceg dela Zvezdasa normalno. Ali zaista opet kazem mislim da nije to neka velika razlika, sta znam. 

 

Sto se tice ovoga da je Piksi rekao da za njega nije problem sto mu igraci ne igraju, ko je slusao onaj njegov intervju u Kataru posle izvlacenja grupa cuo je da je rekao da naravno da je to problem kada igrac nema utakmice i pomenuo je i Grujica i Radonjica, Jovica, ali mi moramo nekako da guramo dalje i da gledamo koja su resenja za tim najbolja. Rekao sam vec da ne treba bas svaku njegovu izjavu uzimati zdravo za gotovo jer nekada jednostavno pokusava da smanji pritisak na tim. Za sada to dobro radi, a verujem da ce i nastaviti tako. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djole said:

Mitar mora jebiga

 

a ako hoće Pikse nek tera i sa obojicom

 Zašto mora? 🤔

 

Obojica istovremeno se pokazalo kao greška u utakmici sa Portugalom u Beogradu, a ni u Dablinu ta kombinacija nije bila ništa bolja. Jednostavno, guše se, a i otupljuje se igra na sredini. Druga stvar je kad moramo da jurimo rezultat. Već je bilo diskusije u vezi toga. A šta se Piksiju vrzma po glavi, to već ne znam. 😀

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

Niko ne zna kako će oni izgledati za šes' meseci, ali ako projektujemo ono što je viđeno u poslednjih nekoliko mečeva mislim da bi bile moguće sve varijante - i da počinje neko od njih dvojice ili obojica ili da se menjaju tokom meča ili da igraju zajedno npr. poslednjih pola sata. Mislim da ih Piksi uopšte ne posmatra kao prvog i drugog nego kao ravnopravan dvojac od koga bira ono što mu treba u datom trenutku.

 

Da se za deset dana igra protiv Brazila, mislim da bi koncept bio kao u Lisabonu, sa Vlahovićem na startu, a da Mitar čeka priliku u zavisnosti od rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 2:31 PM, Drug Crni said:

Samo da ne "spusta" Gudelja u poslednju liniju. To ne bih voleo.

 

Gudelj je igrao štopera u revanš meču LE protiv WHU i bio daleko najbolji igrač Sevilje, Jedini zaslužan što su uopšte došli do produžetka i što je WHU dobio samo 2-0 u produžecima.  

Edited by der Gabelschwanz Teufel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Znam ja da je on to vec igrao u klubu i da ume da se snadje vrlo lepo na toj poziciji. Medjutim,onda ga gubimo u veznoj liniji. Cini mi se da bi njegovim spustanjem u posl.liniju, vise izgubili nego dobili.
To sam hteo reci.

U kranjoj nuždi moze i to Piksi da isproba a da na veznjacima Lukic i Maksa odrade svoje. Nekad smo bili najači na tim pozicijama ali ako zatreba tu su uvek spremni Zdjelar i Srnić😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Perkos2 said:

Igrači zadatka, treneri ih prosto obožavaju pa ako smo u frci na poziciji zadnjeg veznog samo da podsetim da Piksi ima koga da pozove

Sad izadje Terza i kaze kako mu javnost uvaljuje pricu kako gura Erakovica u rep. I saopsti da bi to trebao biti Srnic 😁

Edited by Dragan Mićić
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Od svih tih veznjaka iz tih generacija mlađih kategorija koje su bile veoma perspektivne i uspešne, na kraju krajeva, najvise mi je krivo za Marka Pavlovskog što nije nešto napravio. Otišao odavde i to ni manje ni više u Porto. Brate mili gde ćeš tamo, paklena konkurencija? Ja sam čak pratio u to vreme Porto B gde je igrao ponekad, i imao je solidne partije tamo, neke asistencije, golove, ali to nije dovoljno da dobiješ mesto u timu kao što je Porto. Pre svega i Porto i Benfika žive od prodaje igrača, to je njihov modus operandi. Da bi dobio mesto da igraš oni moraju da procene da mogu na tebi da zarade i to baš dobru lovu. E sad ti ako si neki enorman talenat igraćeš sigurno, dobićeš priliku. Ali neki nebrušeni potencijal, iz Srbije, došao za kikiriki verovatno, to ne prolazi, jer oni odmah na polusezoni dovedu još par takvih što Brazilaca što ostalih Južnoamerikanaca, Meksikanaca i to je konkurencija paklena, a ubošće sa bar dvojicom takvih i njima je to puna kapa. A baš je imao kliker za fudbal Pavlovski i mislio sam da može biti dobar centralni veznjak u budućnosti. Baš onakav nekakav tip veznjaka kakvi se danas cene, ali jbg nije napredovao ni blizu koliko je trebao, fizički, verovatno igru u odbrani.. jbg najbolje godine za razvoj je bacio u vetar i to je odredilo njegovu karijeru.

 

Zato je izuzetno bitno da igrač koji je talnat da igra seniorski fudbal u 18,19 godina pa do kraja karijere tako. Obavezno. Nije problem recimo ako odeš u neku sredinu gde imaš 5% šanse da igraš pa te oni prebace negde pa ti igraš. Ako je dobar igrač ili zaista neki potencijal a dobije pravu šansu uspeće vrlo verovatno. Pa i ne moraš da nastaviš da igraš za taj prvobitni jaki klub, igraćeš u nekom drugom, šta ima veze. Ovo recimo oko Grujića je isto loše jer on od kada je otišao iz Zvezde on ne igra fudbal, ne može da uhvati formu čovek. Sve nešto na pola, pa ovako pa klupa, pa drugi tim... izgubio je godine i godine a imao je potencijal da bude bolji realno. Mogao je da bude ako ništa makar ovo što je danas Saša Lukić ove sezone u Torinu. Makar nešto. Jbg to nije neka sad wow karijera, ali jbg igraš redovno jaku ligu realno, kompetitivnu, tešku. I kada se sve to tako poklopi moraš nešto i da naučiš.

Link to comment
Share on other sites

Baš to. Nisam mislio da je to nešto loše. Torino je takav kakav je, ali Lukić je igrač od koga ove sezone baš zavisi klub za koji igra. Meni je to sasvim ok da se naš igrač izbori za takav status u svom klubu koji igra. Nažalost većina igrača koji odu ili ne naprave takav uticaj ili uopšte ne igraju. 

 

Sličan put u svojoj karijeri ima i Ivan Ilić koji ima odličnu sezonu za standarde svog kluba, a on je i mlađi od Lukića. Nadam se da će odigrati još sezonu makar u istom klubu da potvrdi ono što je uradio ove. Ko zna, Verona možda uspe da izbori i Evropu sledeće sezone? 

Link to comment
Share on other sites

@Stiletto

 

Jel mozes ti kao stariji ili neko od tvojih skolskih da napise koju o Osimu i tom prvenstvu 90-e. Italija 90-e mi deluje kao poslednji ples umiruce drzave gde ceo svet osim nas shvata dolazece promene i okrece se njima dok mi... pa svi znaju sta smo mi uradili... ali fudbalski mi deluje nekako romanticarski cela ta ekipa koju bas niko nije podrzavao a bila je sastavljena od najvecih majstora ikada na ovim prostorima. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

@Stiletto

 

Jel mozes ti kao stariji ili neko od tvojih skolskih da napise koju o Osimu i tom prvenstvu 90-e. Italija 90-e mi deluje kao poslednji ples umiruce drzave gde ceo svet osim nas shvata dolazece promene i okrece se njima dok mi... pa svi znaju sta smo mi uradili... ali fudbalski mi deluje nekako romanticarski cela ta ekipa koju bas niko nije podrzavao a bila je sastavljena od najvecih majstora ikada na ovim prostorima. 

Biće večeras ili sutra, nisam sad pri kompu a ne mogu preko telefona. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

@Stiletto

 

Jel mozes ti kao stariji ili neko od tvojih skolskih da napise koju o Osimu i tom prvenstvu 90-e. Italija 90-e mi deluje kao poslednji ples umiruce drzave gde ceo svet osim nas shvata dolazece promene i okrece se njima dok mi... pa svi znaju sta smo mi uradili... ali fudbalski mi deluje nekako romanticarski cela ta ekipa koju bas niko nije podrzavao a bila je sastavljena od najvecih majstora ikada na ovim prostorima. 

 

Ništa lepo ne može da se napiše o našem učešću na tom prvenstvu, selekciji, vođenju ekipe. 

 

Ako se i nađe takav tekst, onda je to neko nostalgično klepetanje proisteklo iz saosećanja prema Osimu, poslednjem Jugoslovenu. Čoveku koji trenira reprezentaciju Jugoslavije za Evropsko prvenstvo 1992. godine, dok se Sarajevo pretvara u pakao na Zemlji. 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...