Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

1 hour ago, 12Laki said:

Da je ostao verovatno Loyda ne bi ni dovodili. :D

loyd tek treba da potvrdi da je bolji igrac od puntera. od pocetka prelaznog roka cini mi se da malo preuvelicavamo kvalitet ili makar renome pojacanja. najveca vrednost loyda i nnoka je ta sto se cini da jos uvek nisu dostigli svoj pun potencijal, daleko su oni od potvrdjenih EL igraca i igraca sa pedigreom. oni su pomalo ispod radara dosli do EL. plus im je naravno sto imaju EL sezonu iza sebe, ali ono cemu se svi nadamo da ce izgraditi svoje ime upravo u zvezdi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vamos Laki said:

Najlazniji plej od tih visoko kotiranih igraca u Evropi.

Upotrebicu izraz jednog kultnog sportsko-politickog novinara- potpuni bezveznjak.

 

Tu se suklja po evropskim klubovima od treninga do treninga.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Tu se suklja po evropskim klubovima od treninga do treninga.

 

Peti esalon modernog plejmejkerstva.

 

(edit: ni ne znam o kome je rec 🙂 )

Edited by Ruby Rhod (koji lebdi)
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Pangos je povredio palac na nozi krajem septembra na treningu. Prve prognoze bile su 4-6 nedelja pauze pre vraćanja u trenažni proces. Ipak tek u februaru je objavljeno da oporavak ne ide kako treba i do kraja sezone nisu računali na njega. Ne sumnjam da se može proceniti da li je trenutno fizički fit ...ali jeziv je to stres po igrača da bukvalno celu sezonu ne mogu da ga oprave. Daleko je on od dobre prilike za udaju...bar u ovom delu godine kada se može ići na manje rizično rešenje. Ja bi nakon stradanja sa Filipom ukazom zabranio potpisivanje bekova ispod 189cm. Da me izvine Ročesti ali i da nas se obikoli Siva...kad smo već u mogućnosti.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Šarac said:

Nije bilo ni na dnevnom redu na danasnjem sastanku. 

Verovatno Ostoja zaboravio sa plaze u Opatiji da posalje brzom postom zahtev, nego obicnom postom.Steta,

 

Pre ce biti da mu je neko lupio cusku, a znamo i ko. Ovo bi realno bio uvod u raspad Lige, jer bi hrvati jedva docekali.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Wingwalker said:

Pangos je povredio palac na nozi krajem septembra na treningu. Prve prognoze bile su 4-6 nedelja pauze pre vraćanja u trenažni proces. Ipak tek u februaru je objavljeno da oporavak ne ide kako treba i do kraja sezone nisu računali na njega. Ne sumnjam da se može proceniti da li je trenutno fizički fit ...ali jeziv je to stres po igrača da bukvalno celu sezonu ne mogu da ga oprave. Daleko je on od dobre prilike za udaju...bar u ovom delu godine kada se može ići na manje rizično rešenje. Ja bi nakon stradanja sa Filipom ukazom zabranio potpisivanje bekova ispod 189cm. Da me izvine Ročesti ali i da nas se obikoli Siva...kad smo već u mogućnosti.

 

 

 

 

 

Msm da je on posle te povrede imao jos jednu sitnu povredu kada je trebali da se vec vraca na teren, pa posle korona isl. Neka me neko ispravi ko je bolje upucen mozda i gresim. 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Wingwalker said:

Pangos je povredio palac na nozi krajem septembra na treningu. Prve prognoze bile su 4-6 nedelja pauze pre vraćanja u trenažni proces. Ipak tek u februaru je objavljeno da oporavak ne ide kako treba i do kraja sezone nisu računali na njega. Ne sumnjam da se može proceniti da li je trenutno fizički fit ...ali jeziv je to stres po igrača da bukvalno celu sezonu ne mogu da ga oprave. Daleko je on od dobre prilike za udaju...bar u ovom delu godine kada se može ići na manje rizično rešenje. Ja bi nakon stradanja sa Filipom ukazom zabranio potpisivanje bekova ispod 189cm. Da me izvine Ročesti ali i da nas se obikoli Siva...kad smo već u mogućnosti.

 

 

 

 

 

Ukaz jednoglasno odbijen potpisivanjem Voldena🤣

Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2020 at 7:45 PM, Markoss said:

 

Mi smo od FMP-a samo sto se kesa tice dobili malo manje od 2 miliona cistog profita na transfere. Guduric za milion, Bolden za 600k i Apic za 200k. Videcemo sad i kolko cemo za Simanica dobiti. Suskalo se i za Davidovca i Fener dugo dok je Zelimir bio tamo. Igrac iz tog sistema je i Dobric koji je takodje zahvalan role player, imao je bitne sekvence u CZ, davao neke vazne koseve. Dakle FMP ne da sluzi svrsi, nego presipa, jer imamo i pare i igrace odatle. 

 

Da ga nema, morali bi da preplacujemo Miskove iz Mege ili da dovodimo domace igrace iz KLS-a koji je smesan. 

 

Opet kosarkaski gledano, i FMP i Mega su super stvari za srpsku kosarku. Nije ok da CZ ima filijalu, ali opet, u oba kluba se forsiraju klinci i to uglavnom doamci, sto ne moze nikako lose da bude. Jedini ostecen u toj prici je Partizan, ali ne sumnjam da ce i Mladost vrlo brzo da postane ABA ligas. 

 

Izvinjavam se sto tek sad odgovaram.

 

Bold1: Guduric bi ionako otisao za milion jer je u pitanju jedan od retkih talentovanih igraca u Evropi. Pritom, Guduric nije igrao za FMP u ABA ligi i bio je planiran za pozajmicu u neki drugi ABA klub pre nego sto mu je pruzena sansa. Dakle, milion evra koje pominjes nije posledica FMP u ABA ligi.

Ovo ostalo, Davidovac i Fenerbahce je previse neozbiljno. Bolden je mogao u pozajmicu u neki klub, on svakako ne bi igrao ABA2 ligu, a svakako bi Zvezda dobila to obestecenje. Dobric i Davidovac su iskusni igraci koji su igrali u FMP sa svoje 22-23 godine. Za Simanica necemo dobiti nista, placamo ga vec godinama da tavori u Zvezdi, pa ga vracamo u FMP i pritom uopste nije osmisljena uloga za njega svih ovih godina.

 

Bold2: Zasto bi bilo bitno da li se u nekom klubu forsiraju mladi igraci? Ja kada gledam ligu, ocekujem da gledam meceve profesionalnih klubova koji imaju neke svoje ciljeve. Najjace lige u Evropi u svim sportovima nemaju "klubove koji forsiraju klince". Prosto, ABA2 moze da sluzi za forsiranje klinaca, a mlad igrac koji je bas talentovan ce se progurati u neki klub u ABA ligi. Tu treba naci kompromis, da mladi igraci rade na sebi, da imamo talenata, a da najveci klubovi daju sansu tim talentima.

 

Bold3: Pa ne postoje u ligi samo Crvena zvezda i Partizan. Kako nisu osteceni Buducnost, Cedevita Olimpija, Mornar? I super ti je ideja da imamo jos jedan klub koji nema takmiceraske ciljeve umesto Borca iz Cacka. Daj i KK Studentski grad iz Podgorice, daj i KK Cedevita junior, daj i jos neku filijalu.

 

Model treba da bude jasan - KK Crvena zvezda B u ABA2 ligi, u tom klubu da igraju mladi igraci do 21 - 22 godine, najbolji medju njima da idu u Zvezdu ili na pozajmicu u neki drugi klub (a vidis da ih i nema mnogo, nabrojao si 2-3 mlada igraca za 5 godina). Vreme je da svake sezone u 12 imamo bar 2 mlada igraca, a ako nema nijednog koji zadovoljava EL uslove, zatvaraj FMP, necu da se Filip i Nebojsa tu igraju jer im se moze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Da, mislim da je 2013/14 kada sam samo ovlas pratio forum bez registrovanja napisao laznu vest za Aleksu Popovica i ja naivko poverujem. Jebao sam sto majki Radonjicu i Covicu u prvom naletu 😄

Mladost i neiskustvo...😀

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...