Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

On 6/26/2020 at 8:04 AM, Princeton21 said:

 

Otprilike bi jedan Bolden isplatio 5 godina citavog strucnog tima. Ulaganje u razvoj mladih igraca bi potencijalno trebalo da je najprofitabilniji dio kluba, trebali bi da to radimo puno ozbiljnije, ako hocemo ozbiljan klub na duge staze.

 

Najgora stvar je kad nekog usere, i to postane pravilo kako treba da radi poslovanje. Kalina, Guduric i Bolden su bili ubodi prve klase, ali ocigledno to nije modus operandi na koji se mozemo osloniti. Vjerujem da bi vec sad trebale da se pale lampice i da se trazi greska u radu sa mladim igracima. Ne mozemo da imamo aktuelnog MPV-a u20 prvenstva u razvojnom timu, a da se on ni ne spomene kao uloga mladog igraca za sljedecu sezonu. Licno ne cijenim nesto narocito njegov kvalitet, ali ako smo ga doveli, sta sa njim raditi?

 

 

Otprilike, svaki igrac je tvorac svoje sudbine, ali oni ne znaju ono sto ne znaju. Mora neko strucan da ih uputi sta trebaju da popravljaju, na koji nacin i da se nadgleda progres. Ne mozemo mi imati kapitena u ekipi koji 8 godina nije popravio jedan jedini kosarkaski segment, i to pricamo o fundamentima. Davidovac 3 godine stagnira sa fizickim razvojem, Dobric 3 godine ima ball handles like couple of lesbians. Simanic i Radanov udarili u zid. Stagniranje igraca je ociti primjer da se lose radi sa njima. Alimpijevic je ociti primjer kako se ne treba zaliti sredstava za struku, a takodje i Trinkijeri. Ako ne ucimo na tudjim uspjesima/greskama, uz to ne ucimo ni na nasim, onda jbga. Idemo laksim putem otpora, daj drzavnih para da zamaskiramo tragove naseg neznanja.

 

Edit: @kokodakalo Nije ovo nista upuceno tebi, vec to ja nako na glas serendam 😄

Trinkijeri ne stvara igrace u kkp. Doveli mu 10 stranaca, ispostavilo se na visegodisnje ugovore. Drzava sipa sakom i kapom u EC klub, sto se moze videti po budzetima ekipa koje ucestvuju u istom. Nikada pre neki klub sa ovih prostora nije bio u top5 budzeta u EC. Pritom su u pitanju podaci od prosle sezone, naravno da su ugovori igracima koji su ostali rastuci. Sve legitimno, ali nemojmo o Trinkiju stvoritelju mladih. Videti pod Pecarski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, krzna said:

Trinkijeri ne stvara igrace u kkp. Doveli mu 10 stranaca, ispostavilo se na visegodisnje ugovore. Drzava sipa sakom i kapom u EC klub, sto se moze videti po budzetima ekipa koje ucestvuju u istom. Nikada pre neki klub sa ovih prostora nije bio u top5 budzeta u EC. Pritom su u pitanju podaci od prosle sezone, naravno da su ugovori igracima koji su ostali rastuci. Sve legitimno, ali nemojmo o Trinkiju stvoritelju mladih. Videti pod Pecarski.

Ima istine u tome sto pises, ali uzmimo isto tako da je Jaramaz strahovito napredovao prosle godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Igokea je dobila Partizan jedno 7-8 puta u poslednjoj deceniji (mrzi me opet da trazim taj podatak), FMP Zvezdu nije dobio NIJEDNOM od dolaska Nebojse Covica na celo Crvene zvezde.

 

 

Mislis da FMP pusta Zvezdu ili sta? Mislim, ok, imas pravo na misljenje. Ja nisam rekao da su tu sve cista posla, napisao sam da je FMP de facto filijala Zvezde, ali de jure nije, jer to bi bio sukob interesa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, krzna said:

Trinkijeri ne stvara igrace u kkp. Doveli mu 10 stranaca, ispostavilo se na visegodisnje ugovore. Drzava sipa sakom i kapom u EC klub, sto se moze videti po budzetima ekipa koje ucestvuju u istom. Nikada pre neki klub sa ovih prostora nije bio u top5 budzeta u EC. Pritom su u pitanju podaci od prosle sezone, naravno da su ugovori igracima koji su ostali rastuci. Sve legitimno, ali nemojmo o Trinkiju stvoritelju mladih. Videti pod Pecarski.

 

O stvaranju mladih srpskih igraca ne treba da brine Hrvato-Italijan. On je dosao da postigne dobar rezultat, da vrati Partizan na vrh i to je procenio da moze samo uz gomilu stranaca. 

 

Ne stvaramo igrace vise, ni mi ni oni, i to ce se videti za 5-6 godina kada cemo imati i prvog crnca na poziciji pleja u reprezentaciji (ne mislim na Pena 😄 ).

 

Meni je prosto neverovatan taj narativ da ce Simanic i Radanov da useru rezultate Zvezdi ako im se da sansa. NECE.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svidja mi se kod Loyda sto je igrac ritma, stalno je u pokretu, odbrana uvek mora da bude spremna za njega jer kad ima loptu on konstantno napada, uvek je agresivan.

 

Iz tog njegovog ritma ponekad dodje i neki los i ishitren sut, ponese ga lopta, ali nije to nista strasno, daleko je on od nekog divljaka.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki John Terry said:

 

Mislis da FMP pusta Zvezdu ili sta? Mislim, ok, imas pravo na misljenje. Ja nisam rekao da su tu sve cista posla, napisao sam da je FMP de facto filijala Zvezde, ali de jure nije, jer to bi bio sukob interesa.

FMP je nasa najveca sramota. partizan-copy-Zvezda. Kao i sama stranka, samo smo unapredili njihov model.  Meni je vise cudno da se tu u principu niko i ne buni. Sto govori da neki nemaju .uda a drugi bi to isto uradili da mogu.

 

Generalno da nema Mege i FMP-a i da je tu npr MZT, Bosna ili Vojvodina, liga bi bukvalno bila top, ovako je zajebancija...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

FMP je nasa najveca sramota. partizan-copy-Zvezda. Kao i sama stranka, samo smo unapredili njihov model.  Meni je vise cudno da se tu u principu niko i ne buni. Sto govori da neki nemaju .uda a drugi bi to isto uradili da mogu.

 

Generalno da nema Mege i FMP-a i da je tu npr MZT, Bosna ili Vojvodina, liga bi bukvalno bila top, ovako je zajebancija...

 

Evo ja odmah glasam za izbacivanje FMP-a iz aba lige, ukoliko neko garantuje da drugi nece muljati. Fora je sto je Partizan krao, gazio i unistavao svaku konkurenciju van terenskim metodama, dok je mogao. Sad im odjednom to smeta. I nema veze, smeta takav "sport" svima, ali istina je da ce uvek biti nekoga ko ce da pokusava i sumnjivim metodama. Takav je region, mogu reci i ceo svet. Nije na predsednicima klubova da budu fer, na organizaciji LIGE je da ih NATERA da budu fer.

 

To ti je kao kad neko kuka "e ovaj preko puta, krimos, ne placa porez, napravio tri pekare za godinu dana... ja sve placam, prijavljujem radnike i u gubitku sam!" Pa jesi. On ne placa jer mu se moze da ne placa. Drzava je takva da ima privilegovanih. Isto tako i u sportu, nekada je sve islo u Partizan, gazena je Zvezda, kraden BFC Beocin, kraden Hemofarm, kraden FMP. Sad je drugacija situacija, Covic se idealno snalazi u mulju.

 

Da li je to ruzno, jeste. Da li mene treba da bude sram, ne! Zato sam vec gomilu puta pisao da u dijalogu izmedju mene i nekog Partizanovca ovde treba da pricamo o sportu i terenu. Jer ulazak u dijalog ciji je gazda veca podguzna muva rezima...nema smisla.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, krzna said:

Trinkijeri ne stvara igrace u kkp. Doveli mu 10 stranaca, ispostavilo se na visegodisnje ugovore. Drzava sipa sakom i kapom u EC klub, sto se moze videti po budzetima ekipa koje ucestvuju u istom. Nikada pre neki klub sa ovih prostora nije bio u top5 budzeta u EC. Pritom su u pitanju podaci od prosle sezone, naravno da su ugovori igracima koji su ostali rastuci. Sve legitimno, ali nemojmo o Trinkiju stvoritelju mladih. Videti pod Pecarski.

 

Vise sam mislio na ulozeno-dobijeno. Ako pokusas da usparas na struci i zaposlis Alimpija, dobijes neuspjesnu sezonu. Trinki je bio reciprocan primjer, ulozis najvise u struku i dobijes kvalitetan tim.

 

Sto se tice stvaranja igraca, vecina igraca su rado sa njim napredovala tokom sezone. Od mladih, radio je sa cim je raspolagao i ukazao sansu kada je iskrsla prilika. Uveo je Trifunovica u ekipu, pronasao mu ulogu. Dok su drugi od malog ocekivali da bude novi Teo, gurali ga da igra sa loptom, da bude PG, on ga postavio na SF, i uz Zagorca bio jedina opcija. Pri kraju sezone dobijao sasvim solidnu minutazu, i kao nagrada na iskoristenu sansu, dobija cetvorogodisnji ugovor. Otprilike smijer koji treba slijediti. 

 

Page je isto dobio pravu ulogu, sklonio ga sa pg pozicije i koristio ga kao cistog sutera. Usao je u finu formu, i uz Barona bio najbolji suter ABA lige. Wolden je dosao sa pedigreom skorera ubice, a ukalupio ga je u timsku igru, dao mu dirigentsku palicu i odgovornost. Dok su neki ocekivali da poenterski izdominira, njegov fokus je bio na timskog stabilnosti, sigurnosti, razigravanju. Uz to kad je trebao u teskim utakmicama da istupi poenterski, radio je i to, uglavnom tacno je radio ono sto se od njega ocekuje. Usput, kad bi imali ikakve sanse da ga dovedemo, ne bih se razmisljao 2 sekunde, zgrabio bih ga prije ikog drugog igraca, cisto radi suvog kvaliteta, a ne neke patkometrije. Jare isto, odlicna sezona - bukvalno izveden na pravi put poslije par sezona lutanja. Mozli od prilicnog anonimusa do mozda i najboljeg centra u ABA ligi, fantasticna sezona. Thomas, Zagor, Gordic - u granicama svojih sposobnosti.

Kroz sezonu su izgradili prepoznatljivu igru, rasporedili uloge, oformili okosnicu ekipe. Sada imaju kontinuitet, i samo trebaju da koriguju sitnice da bi imali kvalitetnu ekipu. To radi dobar strucni tim trenera, i ja se nadam da cemo mi dobiti nesto slicno sa Sasom.

 

Uglavnom, ako se za nesto treba usparati pare, ne smije se raditi na struci. Treba oformiti dobru ekipu koja bi radila sa mladim igracima, i rezultati ce biti skoro instantni. Nema rada nema ni igraca za prvi tim.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

Ove utakmice deluju kao letnja liga... svi dosli nakon pauze van treninga, nikom se preterano ne igra. Ne znam da li ce te utakmice biti merodavne za velike i bogatije klubove da im neki igrac skrene paznju. 

Ma jok, sve je to već poznato ...

Link to comment
Share on other sites

na lojdovom tviter profilu vidim da je lajkovao neke objave koje kritikuju valensiju jer nije htela da mu produzi ugovor "iako je odlican igrac koji igra za dosta ispod milion dolara", tako da izgleda da on nije bas toliko cenjen igrac, ne verujem da ce ovih 26 poena u rekreativnoj postkorona fazi nesto promeniti.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Cestitam. Nek je ziv i zdrav a o tom dal ce bit ciganstura il ne, otom potom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 

Sta je covek iz EU. Ostavlja slobodu izbora cak i kad su svetinje u pitanju. Uci vaskolika srbadijo od gospodina Slavise.

Edited by kokodakalo
Link to comment
Share on other sites

Trifunović je igrao pleja prinudno na poslednjem U18 prvenstvu, ali je i selektoru bilo jasno, a i prethodno u Turskoj je igrao na toj poziciji - da je njegova prirodna pozicija small forward.
Što se Paige tiče tu bih se složio da mu više odgovara pozicija 2, mada ekipa mora dosta da radi za njega da nadomesti njegovu fizičku inferiornost, uostalom kao i u nekoj meri za Barona u Zvezdi.
Što se tiče struke, Zvezda i Partizan nisu idealne sredine za stasavanje talentovanih trenera, tu u svakom slučaju moraju da se angažuju iskusni vuci (ne i preiskusni poyy Šakota [emoji3590]) jer je rezultat u prvom planu.
Zato oba tima imaju ograničen broj mladih igrača.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...