Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

7 minutes ago, quentin said:

 

 

Ja mislim da je svako ponešto tu izgubio, odnosno dobio. Zvezda je igrača vjerovatno platila nešto više nego što bi ga platila da ga uzima na slobodnom tržištu, a igrač je praktično pokupio dio duga od KKP, izbjegavajući da ostaje u klubu u kome mu se nije ostajalo.

Covek je samo iskoristio priliku da igra igru koju voli i od koje zivi na najvecoj pozornici. Sasvim sigurno misli da za njega ima mesta na istoj.  Pritom se potrudio da to uradi maximalno postujuci klub za koji je pre toga igrao. Sasvim je moguce i da bi izabrao neki drugi EL klub pre nas da je imao neku ponudu

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Realno. Da se šipkaši pitaju, ne bismo ga nikad ni potpisali. 

 

A komšije su već počele da podmeću priče o nekim suludim budžetima. Biće važno da sprečimo da se pred ekipu postavljaju takvi pritisci. Slažem se da ovo nije način, moramo biti pametniji.

 

 

Takozvano pumpanje zvezdinog budžeta. 🤥

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Vamos Laki said:

Tomas iz Izraela se sve glasnije pominje.

Pogledah hajlajtse, mogu reci samo-potpisuj. Neverovatno dobro se snalazi oko obruca, solidan defanzivac.

Dobar igrač, ali ja prosto ne volim kad imamo 4ku koja nume da pripali za 3 poena, videli smo to sad za Partizanom i njihovim Tomasom. Kad se skupe ruke i skupi se reket takvi igrači su baš neupotrebljivi.

 

Aj sad i zvanično, dobrodošlica Voldenu. Jako sam zadovoljan njegovim potpisom, odgovornost prema igru i timu koju je on pokazivao kod komšija je za svaki respekt. Kad je dolazio mislio sam da je divljak/privatnik, ali se podredio sistemu i iskakao samo po potrebi (kad oseti da je ruka vrela). Komšijama je doneo stabilnost na jako osetljivoj poziciji, a fascinirao me je odličnom odbranom, čovek je bio konstantna napast. Iskreno više mi se doima od CMM-a, samo zbog šuta, jeste CMM trpao u EC, ali valja primetiti da je Cedevita većinom igrala rekreativne utakmice u tom takmičenju i da su bila razbijena banda, KKP je ipak bio  drugačije koncipirana ekipa sa podeljenim ulogama i Volden nije imao toliku slobodu u igri (valja pomenuti da je u KKP dpšao kao MVP i glavni igrač, koji je uzimao tonu šuteva). Agresivan je i ne boji se kontakta, uopšte ne sumnjam da će kidati pred punom dvoranom, a verovatno ima i ličnih ambicija (igraće protiv top PG Evrope), a i ovo bi mu mogla biti velika odskočna daska.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Vamos Laki said:

Tomas iz Izraela se sve glasnije pominje.

Pogledah hajlajtse, mogu reci samo-potpisuj. Neverovatno dobro se snalazi oko obruca, solidan defanzivac.

 

Meni po hajlajcima deluje da čovek bukvalno ne bi mogao dupe da obriše levom rukom. Primetio sam par situacija gde baš upečatljivo forsira desnu iako je pravilnije i jednostavnije da završi levom, onda sam malo vratio unazad i izvalio da na nekoliko klipova koje sam gledao nisam video nijednu situaciju gde završava levom rukom.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Princeton21 said:

Ovo prebijanje mi nije jasno 😄

 

U normalnom svijetu, hipoteticki:

Igrac X ima platu u trenutnom klubu: 100k

Trenutni klub mu duguje pola od toga: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Novi klub dodje i uplati 50k i potpise ugovor sa igracem X.

Buduca plata u novom klubu (duplo je l') je 200k + 50k obestecenja, i igrac konacno kosta novog kluba 250k.

Igrac X dobije novu platu od 200k i plus preko suda u Lozani naplati svojih 50k i konacno ima svojih 250k.

 

 

U nasem slucaju:

Walden ima platu: 100k

Partizan mu duguje: 50k

Izlazna klauzula u slucaju EL ponude: 50k

Partizan i Walden se dogovore da prebiju dugovanja i da dobije ispisnicu bez placanja izlazne klauzule.

Zvezda potpise novi ugovor sa Waldenom na: 250k 200k

Walden dobije platu od Zvezde 250k 200k.

 

 

Je l' to to, ili nesto propustam?

 

 

Evo popravio sam ti. 

Walden je u plusu jer je dobio 50k (od Partizana, nije mu isplatio celokupan 100k ugovor vec su prebili 50k duga za ispisnicu) i 200k (od Zvezde), dakle za 2 godine dobije 250k. 

Da je Walden ostao u Partizanu dobio bi 100k i mozda 120k za sledecu sezonu (ako je imao uzlazni ugovor) odnosno 220k (ako bi i to naplatio a dugovanja su ga uplasila da nece). 250k > 220k... 

 

Dakle, sa ovih hipotetickim ciframa "prodao" se za 30k + sto ce igrati EL a ne EC.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, berti said:

I onaj iz Kluža se raspomamio, pa sere svakodnevno.

 

Тај из Клужа је и творац демагогије о часовима љубави па су и Тринкијерија навукли на ту шупљику, сјећам се цитирао се и Данте а било је и оно "зар ви мислите да сам ја овде због пара?". Опет карма.

 

Него ја једва чекам када ће Сале склопити тим и да почнемо играти да видим шта хоће. Озбиљан је тренер и сигуран сам да ће печат бити тако јак да ће се видјети врло брзо ко може а ко не може са његовом филозофијом, неће бити мрцварења са појединим играчима.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MetalHead said:

Walden je u plusu jer je dobio 50k (od Partizana, nije mu isplatio celokupan 100k ugovor vec su prebili 50k duga za ispisnicu) i 200k (od Zvezde), dakle za 2 godine dobije 250k. 

Da je Walden ostao u Partizanu dobio bi 100k i mozda 120k za sledecu sezonu (ako je imao uzlazni ugovor) odnosno 220k (ako bi i to naplatio a dugovanja su ga uplasila da nece). 250k > 220k... 

 

Da probam sa malo realnijim ciframa. 

 

Neka je imao ugovor 300k i 330k za drugu godinu. I neka mu je Partizan dugovao 20% primanja, dakle 60k. Obestecenje neka je 70k. 

Od Zvezde dobio ponudu na 450k Dakle ni priblizno duplo, vec oko 35% vise... 

Walden kaze Partizanu, odlazim, dugujete mi 60k, evo vam jos 10k da budem slobodan (to je 70k obestecenja). I onda od Zvezde uzme 450k. 

Dakle umesto da je od Partizana uzeo 300k+330k=630k za dve godine, on ce uzeti 240k koje je dobio - 10k koje im je dao + 450k od Zvezde = 680k za 2 godine. Dakle bolji je za 50k i igranje EL umesto EC. 

 

Ajde ako neko bas ima neke pouzdane cifre da stavim o ovaj Covketov excel 😄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@MetalHead

 

Nema sheme da je dobio 450, verovatno 320-340 za prvu godinu ugovora i eventualno nekih 370-400 za drugu godinu.

 

Znaci istina je negde izmedju tvoje dve price. 😀 Ipak je on igrac bez ijedne EL sezone. Utice na cenu jbg.

Edited by Firga
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MetalHead said:

 

Da probam sa malo realnijim ciframa. 

 

Neka je imao ugovor 300k i 330k za drugu godinu. I neka mu je Partizan dugovao 20% primanja, dakle 60k. Obestecenje neka je 70k. 

Od Zvezde dobio ponudu na 450k Dakle ni priblizno duplo, vec oko 35% vise... 

Walden kaze Partizanu, odlazim, dugujete mi 60k, evo vam jos 10k da budem slobodan (to je 70k obestecenja). I onda od Zvezde uzme 450k. 

Dakle umesto da je od Partizana uzeo 300k+330k=630k za dve godine, on ce uzeti 240k koje je dobio - 10k koje im je dao + 450k od Zvezde = 680k za 2 godine. Dakle bolji je za 50k i igranje EL umesto EC. 

 

Ajde ako neko bas ima neke pouzdane cifre da stavim o ovaj Covketov excel 😄

Ako imamo budzet od 14 miliona onda i tu cifru koju si naveo je mala.

Posto smo u tom fazonu da dajemo velike plate ajd da ja dam neko realnije vidjenje plate na osnovu iskustva i kako se vrednuju igraci pogotovo stranci kada dolaze kod nas barem u poslednjih 5 do 6 godina.

 

Wolden ne moze imati tu platu koju si naveo iz sledecih razloga:

- ne moze da ima vecu platu nego sto je imao Beron prosle sezone u drugoj godini ugovora, ( Beron imao 350 k $)

- ne moze da ima platu kao sto je Gist imao ove sezone prvenstveno zbog imena jednog i drugog,

- uloga u timu koja mu je namenjena svakako ne dozvoljava da ima tu platu jer nam nikada treci a mozda i cetvrti po kvalitetu i ulozi na poziciji beka ne moze imati toliku platu,

- ako bi on kao treci ili cetvrti po ulozi  i imao toliku platu koliko bi onda morao imati platu prvi play, 600,700 milion?

- znaju se plate koju je imao u prethodnom klubu i eventualni prelazak na sledeci nivo sa mozda i manjom ulogom ne moze se platiti vise od 10 do 20 % u odnosu na prethodni klub.

- dvogodisnji ugovor, prva godina je obicno manja u odnosu na drugu sezonu koja je optional da li ce ostati ili ne ( Gist, Djenka slucajevi)

 

Kada se bude zatvorio roster, a ujedno kada bude i redovna skupstina kluba i ta pitanja ce doci na red i te cifre obicno procure u javnost koja su uvek u 90 % slucajeva tacna.

 

Do tada moze samo da se spekulise i lupaju cifre u zavisnosti od toga koje boje su nam navijacki dresovi.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vamos Laki said:

Nadam se da ne razmisljaju o Andersonu.

On je fizicki bio losiji iz sezone u sezonu.

Klasicna muzara.

Ako se citira tekst iz Svinjoformera, pa oni su preneli vest sa twitera onog naseg trola Garcia. Covek lupeta za medalju, cita forume i samo izbacuje twitove.

Ne treba mu pridavati znacaj, kao i ostalim govnarima od medija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo se maši suština sa frljanjem oko brojki.

 

Volden nije želeo da izađe preko Bata iz KKP (a očigledno je imao osnova) i time je pokazao određene ljudske i umne kvalitete.

Obrnuti primer je Stefan Janković, bukvalno hodajući idiot, koji nije u stanju da rezonuje ispravno osnovne stvari u životu.

 

Mislim da je za sada ovo najvažnija stvar za nas, a konkretne cifre će biti poznate pre ili kasnije. Ne verujem da će tu biti nekog iznenađenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Šarac pa zato sam i rekao da neko da nesto realnije. Svakako je ovo moje realnije od @Princeton21ovih 100k plate u KKP,  200k plate u KKCZ i duga/obestecenja od 50% (s tim da je on to napisao cisto radi nekih cifara, da bi samo do logike dosao a ne do tacnih vrednosti).

 

Hteo sam samo da pokazem da je i sa nekim realnijim ciframa Volden u plusu i da je imao taj razlog da predje. 

 

Slozicemo se da finansijska logika postoji pa cak i kada ne dobija "skoro duplo vecu platu". 

 

@Obi-Wan a mogao je da BATuje... mogao je da bude Stefan Jankovic ili jos gore mogao je da bude Mekel, ali nije hteo (pre svega sto je verovatno razuman a drugo ostaje u zemlji a ne kao Mekel)... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, MetalHead said:

@Šarac pa zato sam i rekao da neko da nesto realnije. Svakako je ovo moje realnije od @Princeton21ovih 100k plate u KKP,  200k plate u KKCZ i duga/obestecenja od 50% (s tim da je on to napisao cisto radi nekih cifara, da bi samo do logike dosao a ne do tacnih vrednosti).

 

Hteo sam samo da pokazem da je i sa nekim realnijim ciframa Volden u plusu i da je imao taj razlog da predje. 

 

Slozicemo se da finansijska logika postoji pa cak i kada ne dobija "skoro duplo vecu platu". 

 

@Obi-Wan a mogao je da BATuje... mogao je da bude Stefan Jankovic ili jos gore mogao je da bude Mekel, ali nije hteo (pre svega sto je verovatno razuman a drugo ostaje u zemlji a ne kao Mekel)... 

 

 

Mislim da @Princeton21 te cifre zbog lakseg racunjanju i prikaza odnosa nego sto je pisao o tim ciframa kao vrednosti njegovog ugovora. Tu se vidis i slazemo u vezi njegove namer.

 

Svakako je Wolden u plusu u ovoj sezoni nego da je ostao tamo, verovatno i sa malom vecom platom, malo i do uloge koje ce imati i naravno glavna scena u vidu El.

 

 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo opet o Andersonu.

 

Informer to izbaci kao vest koju je "novinar" procitao na twiteru od Garcije. Onda to okaci na text sa wow, bombe gde prikaci i Pangosa i na kraju texta koji je by the way pod danasnjim datumom zakljucuje da je i Wolden na putu da potpiese za KKCZ.

 

I onda ovde ljudi postavljaju pitanja o Andersonu i iznose svoj sud o greskama kluba sto ga dovodi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Da probam sa malo realnijim ciframa. 

 

Neka je imao ugovor 300k i 330k za drugu godinu. I neka mu je Partizan dugovao 20% primanja, dakle 60k. Obestecenje neka je 70k. 

Od Zvezde dobio ponudu na 450k Dakle ni priblizno duplo, vec oko 35% vise... 

Walden kaze Partizanu, odlazim, dugujete mi 60k, evo vam jos 10k da budem slobodan (to je 70k obestecenja). I onda od Zvezde uzme 450k. 

Dakle umesto da je od Partizana uzeo 300k+330k=630k za dve godine, on ce uzeti 240k koje je dobio - 10k koje im je dao + 450k od Zvezde = 680k za 2 godine. Dakle bolji je za 50k i igranje EL umesto EC. 

 

Ajde ako neko bas ima neke pouzdane cifre da stavim o ovaj Covketov excel 😄

 

Razumio sam sustinu, ali mi se ne svidja prestava u medijima/forumima (mozda kao i zajebancija) - Ne da Covic zlim grobarima centa za obestecenje; Placa Walden sam sebi obestecenje da bi igrao EL, i napredovao u karijeri. Na drugu stranu dodjemo do bolda, KKCZ daje (hipoteticki svakako) 450k Waldenu. On je zadovoljan sa platom od 380k (450k - 70k). Zar drugim rijecima mi nismo platili preko igraca tih 70k obestecenja, i zar nije igrac zbog 50k vise plate presao kod nas? Mislim, kao da smo neke ovcice.. Ili ja ne vidim neku siru sliku?!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Šarac said:

Ajmo opet o Andersonu.

 

Informer to izbaci kao vest koju je "novinar" procitao na twiteru od Garcije. Onda to okaci na text sa wow, bombe gde prikaci i Pangosa i na kraju texta koji je by the way pod danasnjim datumom zakljucuje da je i Wolden na putu da potpiese za KKCZ.

 

I onda ovde ljudi postavljaju pitanja o Andersonu i iznose svoj sud o greskama kluba sto ga dovodi?

 

Ma kakav Informer. Ozbiljne novine su u pitanju. Kurir. 💩

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ulicni basketas said:

 

Ma kakav Informer. Ozbiljne novine su u pitanju. Kurir. 💩

Eh onda se izvinjavam tebi sto sam te pogresno razumeo, ako je Kurir onda da ocekujemo najavu veceras, ne treba sumjati u istinost njihovih textova nikada.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...