Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 minutes ago, Losmi17 said:

Ja odgledao pola sata nase kosarke nakon kupa.

Cuvam se za PO aba lige.

Cisto da me nesto ne strefi prevremeno.

Primijenio sam sličan recept. Prije PO ću svakako pogledati derbi u nedelju i naredno kolo protiv Budućnosti. Vidim sad da imalo još Cedevitu i Igokeu do kraja, biće tu finih tekmi.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Lazić, Uskoković, Simonović, Kuzmić, Lojd.

 

Tj petorka koja ima u rukama 2-4 poena za četvrtinu kada se zatvori Lojd. Radonja ne voli ništa više nego da krene s -10.

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Cetvorke Kuridza, Deda, Simonovic.

Petice Nnoko, Reath.

 

Kuzmic tribine.

 

Dakle,

 

1 Hall, Uskokovic

2/1 Walden

2 Loyd

2/3 Dobric, Lazic, Radanov

4/3 Davidovac, Simonovic

4 Kuridza

4/5 Reath

5 Nnoko.

 

Ovo je ekipa koja nema dovoljno talenta na 4, ali je ovo najjaci nas sastav atletski i sto se talenta tice. Kolom je debeljan, Kuzmic ocito ima probleme sa motorikom. To je to za ovu sezonu.

 

Za sledecu dovesti prvog pleja umesto Hall-a, zadrzati Waldena, dovesti zamenu za Lojda, dovesti startnu cetvorku i iz FMP prebaciti Lazarevica i Djordjevica. Pustiti Hall-a, Lojda (ne svojom voljom), Simonovica i Kuzmica.

 

Tada cemo liciti, barem atletski, na ono sto Radonjic zeli da vidi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Lazić, Uskoković, Simonović, Kuzmić, Lojd.

 

Tj petorka koja ima u rukama 2-4 poena za četvrtinu kada se zatvori Lojd. Radonja ne voli ništa više nego da krene s -10.

Kad se na početku utakmice napravi brza i laka prednost od -10 -15 poena, onda dolazi do opuštanja što stvara problem trenerima ...

tako da je mnogo bolje sa -10, tu opuštanja nema, samo pun gas. :classic_smile:  ima ovde i malo istine.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Cetvorke Kuridza, Deda, Simonovic.

Petice Nnoko, Reath.

 

Kuzmic tribine.

 

Dakle,

 

1 Hall, Uskokovic

2/1 Walden

2 Loyd

2/3 Dobric, Lazic, Radanov

4/3 Davidovac, Simonovic

4 Kuridza

4/5 Reath

5 Nnoko.

 

Ovo je ekipa koja nema dovoljno talenta na 4, ali je ovo najjaci nas sastav atletski i sto se talenta tice. Kolom je debeljan, Kuzmic ocito ima probleme sa motorikom. To je to za ovu sezonu.

 

Za sledecu dovesti prvog pleja umesto Hall-a, zadrzati Waldena, dovesti zamenu za Lojda, dovesti startnu cetvorku i iz FMP prebaciti Lazarevica i Djordjevica. Pustiti Hall-a, Lojda (ne svojom voljom), Simonovica i Kuzmica.

 

Tada cemo liciti, barem atletski, na ono sto Radonjic zeli da vidi.

 

 

 

 

Pre bi otpustio sebe nego Simonovića.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pustiti Kuzmića sa kojim produžavaju ugovor? 

 

I dovesti Đorđevića iz FMP-a da nam popravi tu atletiku, on je baš onako pravi fizičko-atletski specimen i donosi ozbiljno defanzivno prisustvo... Uz Lazarevića kao jubilarno peto krilo stvarno super roster u najavi: kvalitetan, fino izbalansiran i što bi se reklo baš po Radonjićevom ukusu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

To nam je što nam je, nećemo sigurno nikog dovoditi. Simon svakako igra previše, ali ako na 4 nemamo kvalitet makar imamo kvantitet i vrlo različite igrače na 4. 

 

Što se Kuzmića tiče, ne znam kakav je plan sa Nnokom koji je suštinski isti tip igrača pa mi nema baš neke logike da imamo obojicu u timu. Reath je imho bolji tj manje štetan kad igra 5 nego 4, nije nešto brz na nogama. Ja bih recimo dosta koristio Reatha u petorkama sa Kuridžom, obojica su 4 na 5 pa bi moglo tu da se kombinuje u zavisnosti od match upa u dobrani i napadu da njih dvojica igraju malo 4, malo 5. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, K.Dot said:

Šta znam, meni Simon ne smeta toliko. Više nego dobar da udje i opali trojku, ako je vruć odigrati par puta za njega da šutne i to je to. 

To i jeste problem, isto važi i za Kuridžu, Kuzmića ... mogu oni nekad po nešto, al to nije dovoljno. Previše nedostataka, malo kvaliteta.

Tim nema balans na obe strane terena ... onda, tovariš Lojda preko svake mere i to mora ponekad da pukne, živ čovek.

Nama je veći problem sa domaćim igračima, taj "kostur" tima je slab, za nivo EL.

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pustiti Kuzmića sa kojim produžavaju ugovor? 

 

Izvinjavam se, ocigledno sam ja toliko u poricanju da bukvalno svaki dan zaboravim da smo sa tim panjem potpisali novi ugovor. I ne mogu dovoljno da se nacudim.

 

Ponekad pomislim da Covic produzava ugovore sa igracima ne po tome koliko mogu na terenu, nego koliko se njemu ulizuju van terena.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Vlada_79 said:

Mislim da ce Kuridzu motkom da oteraju na kraju sezone.

 

 

Obradovic je bas dobro procenio da on moze biti legitimna  opcija na visokim pozicijama u EL i tako ga zadzao.

Kuridža već više od 3 meseca igra na poziciji koja nije njegova, sa standardnom minutažom od preko 20 minuta. On je projektovan kao 2. ili 3. opcija na 4, što bi sasvim pristojno odrađivao.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, John Terry said:

 

Izvinjavam se, ocigledno sam ja toliko u poricanju da bukvalno svaki dan zaboravim da smo sa tim panjem potpisali novi ugovor. I ne mogu dovoljno da se nacudim.

 

Ponekad pomislim da Covic produzava ugovore sa igracima ne po tome koliko mogu na terenu, nego koliko se njemu ulizuju van terena.

Ima tu svega i svačega, gardisti, vojnici ... kontrola svačionice i t. d. 

Priče kako je trener izgubio svačionicu koju kontroliše precednik, jašta more :lol_2:

Nije bez veze priča o "sindikatima Amera" to nikako ne dozvoliti, i ta sranja ...

Nači, SD potpisuje i produžuje ugovore sa domaćim igračima, tu se treneri malo pitaju ...

a SD je onaj što zna više od svakog trenera.

Edited by Kankkunen
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Markoss said:

Bojim se da i Radanov ne dozivi slicnu sudbinu, jer za obojicu je navodno prica da nisu nas najvredniji na treninzima i da zato i ne dobijaju vecu sansu. Dok je za Uskokovica prica da sad i igra, samo jer je medju najvrednijima i najborbenijima.

 

Bas nasuprot, bila je prica da je Radanov proigrao od kada je dosao Radonja jer pre nije dobijao sansu koju je ocito zasluzivao. Od kud sada kontra prica da ne zasluzuje sansu?

Sa druge strane Uskok je drasticno izgubio minutazu od kada su se vratili Hol i Volden, pa je glavni razlog njegove minutaze povrede ova 2 igraca (tu ukljucujem i Koloma jer je i on dobijao prednost u odnosu na Uskoka) a ne zato sto je nesto preterano vredan. 

 

Cini mi se da se te 'price' prave da bi se opravdale Radonjice odluke koje se uzimaju kao aksiom, a trebalo bi obrnuto. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Lazić, Uskoković, Simonović, Kuzmić, Lojd.

 

Tj petorka koja ima u rukama 2-4 poena za četvrtinu kada se zatvori Lojd. Radonja ne voli ništa više nego da krene s -10.

Probali smo sa +10 pa nije islo, malo miksujemo

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mmajstor said:

 

Bas nasuprot, bila je prica da je Radanov proigrao od kada je dosao Radonja jer pre nije dobijao sansu koju je ocito zasluzivao. Od kud sada kontra prica da ne zasluzuje sansu?

Sa druge strane Uskok je drasticno izgubio minutazu od kada su se vratili Hol i Volden, pa je glavni razlog njegove minutaze povrede ova 2 igraca (tu ukljucujem i Koloma jer je i on dobijao prednost u odnosu na Uskoka) a ne zato sto je nesto preterano vredan. 

 

Cini mi se da se te 'price' prave da bi se opravdale Radonjice odluke koje se uzimaju kao aksiom, a trebalo bi obrnuto. 

 

 

 

Ko kaze da ne zasluzuje sansu? Samo kazem da su se prethodni treneri pravdali time da Radanov i Simanic prosto nisu dovoljno gladni uspeha da bi uspeli. Za Radanova to datira cak i duze nego za Borisu, cak je i Radonjic u prvom mandatu bio u fazonu Borisa pre Radanova, to maltene svi znaju.

 

Mislim, sve te stvari treba sa rezervom uzeti, za trenere je najlakse da se pravdaju time da neko ne radi dovoljno dobro na treninzima, a navijaci prosto nemaju uvid u to i onda mogu da biraju da li da veruju ili ne.

 

Po meni su igracki gledano, obojica zasluzili daleko vecu sansu od one koje su dobili. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

 

Ko kaze da ne zasluzuje sansu? Samo kazem da su se prethodni treneri pravdali time da Radanov i Simanic prosto nisu dovoljno gladni uspeha da bi uspeli. Za Radanova to datira cak i duze nego za Borisu, cak je i Radonjic u prvom mandatu bio u fazonu Borisa pre Radanova, to maltene svi znaju.

 

Mislim, sve te stvari treba sa rezervom uzeti, za trenere je najlakse da se pravdaju time da neko ne radi dovoljno dobro na treninzima, a navijaci prosto nemaju uvid u to i onda mogu da biraju da li da veruju ili ne.

 

Po meni su igracki gledano, obojica zasluzili daleko vecu sansu od one koje su dobili. 

 

Slozio bih se. 

 

A pitas ko kaze da ne zasluzuje sansu - pa onaj koji je autor te price koju si napisao da se Radanov ne trudi dovoljno na treningu, iz cega bi valjda trebalo zakljuciti da je odluka Radonjica da on ne dobija minutazu opravdana.

Ja u takve price nesto ne verujem, jer vidim jasnu tendenciju da se pozitivni pomaci pripisuju iskljucivo treneru (davanje vece minutaze Radanovu), a oni negativni iskljucivo igracu (oduzimanje minutaze Radanovu). Kao sto igrac moze da omane manjim zalaganjem ili padom forme, tako isto i trener moze da pogresi nezasluzenim forsiranjem jednih u odnosu na druge. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K.Dot said:

Šta znam, meni Simon ne smeta toliko. Više nego dobar da udje i opali trojku, ako je vruć odigrati par puta za njega da šutne i to je to. 

 

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Da je to tako bilo bi podnošljivo, ali Simon redovno igra 25-30 minuta. To je baš mnogo.

 

Od kad je Radonjić došao u EL igra sramotnih 27+ minuta u proseku.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zašto se Simanić i Radanov stavljaju u isti koš. Radanov odigra nekad dobro, nekad loše, ali kad god je na parketu ne postoji nikakav problem sa njegovim zalaganjem, energijom, govorom tela i sl., šta više, ponekad izgori u želji pa kao i mnogi mladi igrači ide iz greške u grešku. Kod Boriše uvek ravna linija, nezainteresovanost i malokrvnost, a uglavnom ga direktni rival unosi u koš fizički pri tome. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Ne znam zašto se Simanić i Radanov stavljaju u isti koš. Radanov odigra nekad dobro, nekad loše, ali kad god je na parketu ne postoji nikakav problem sa njegovim zalaganjem, energijom, govorom tela i sl., šta više, ponekad izgori u želji pa kao i mnogi mladi igrači ide iz greške u grešku. Kod Boriše uvek ravna linija, nezainteresovanost i malokrvnost, a uglavnom ga direktni rival unosi u koš fizički pri tome. 

Kod Tomića se Boriša dobro rvao na postu u odbrani i generalno te sezone je izgledao potpuno drugačije od svih ostalih. Ja se jasno sećam njegove odbrane protiv fizički snažnijih igrača i dosta je sve iznenadio da može fino da ih brani.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...