Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, djurava said:

Jedno pitanje o silnim mladim igracima koji ne dobise sansu u Zvezdi. Da li postoji i jedan koga bi sad voleli da videte u timu, prosle su godine menjali su klubove , trenere al izgleda da je ipak kvalitet bio slab za nivo koji se u Zvezdi trazi, Za zadnjih 10 godina od N Jovanovica koji je odbio da potpise pa nadalje, da li ima i jedan domaci igrac da nije uspeo u Zvezdi a da je dobacio do makar dobrog ABA igraca. Ostavljam otvoren slucaj Vase Micica jel nisam siguran da li ga mi nismo hteli vise ili on nije zelao da ostane

Moze se cela situacija posmatrati i iz drugacijeg ugla. Da li je normalno da klub koji igra godinama Evroligu, koji ima dobar budzet, koji ima razvojni klub u Aba ligi, a i prijateljski u Kls ligi (Tamis), koji ima 2 sale na raspolaganju, koji je prilicno aktivan u dovodjenju talenata u mladjim kategorijama, ne moze od Dobrica i Gudurica koji su 94 I 95 godiste, da napravi igraca koji ce makar biti konstantno u 12 ekipe. Kako onda oceniti rad trenera mladjih kategorija, Fmp-a, Zvezde, sportski sektor, Covica? Za 10ak godina od celog tog sistema imali smo samo Gudurica I Dobrica, nesto kratko su Rebic I Simanic doprinosili I to je manje vise to. Meni je to skandalozno malo.

 

Edited by Desetka
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Desetka said:

Moze se cela situacija posmatrati i iz drugacijeg ugla. Da li je normalno da klub koji igra godinama Evroligu, koji ima dobar budzet, koji ima razvojni klub u Aba ligi, a i prijateljski u Kls ligi (Tamis), koji ima 2 sale na raspolaganju, koji je prilicno aktivan u dovodjenju talenata u mladjim kategorijama, ne moze od Dobrica i Gudurica koji su 94 I 95 godiste, da napravi igraca koji ce makar biti konstantno u 12 ekipe. Kako onda oceniti rad trenera mladjih kategorija, Fmp-a, Zvezde, sportski sektor, Covica? Za 10ak godina od celog tog sistema imali smo samo Gudurica I Dobrica, nesto kratko su Rebic I Simanic doprinosili I to je manje vise to. Meni je to skandalozno malo.

 

Odgovor lezi ovde. Veliki je kvalitet potreban da bi se bilo EL igrac. A mi smo mala zemlja. Moje kontra pitanje je koliko je ukupno igraca za to vreme iz Srbije stasalo za EL. Pokusaj da saberes i videces jako malo. Ako racunamo da su Mlutinov i Bogdan vec bili u Partizanu kad je poceo period o kojem govoris docicemo na jako mali broj igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Profaarmor said:

Kako bi nam Darko Planinic dobro dosao u ekipi, jos kad bi to imalo realne sanse da se desi:innocent:

darko je u slobodnom padu.

druga je stvar, sto nasi centri izgledaju tako da bi nam svaki centar koji zna da hoda, uhvati loptu i pogodi kos sa pola metra nama dobro dosao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se što podgrevam ovu temu, ali gledajuči zadnje 2-3 utakmice Turk Telekoma, zapazio sam da JOB ima identičnu ulogu kakvu je imao kod nas na samom kraju. Znači, igra čistu peticu, postavlje blokove, pa se odmotava ili pod koš, ili na otvoren šut za tri sa vrha rakete. Koliko vidim ne igra 4, i onih njegovih iso ispucavanja isto nema u velikom broju.

 

Šta hoču da kažem sa ovim je, da izgleda ipak nije bila uloga ta oko čega je on digao nos i otišao. Pre če biti da mu se nije svidela atmosfera i odnos prema njemu, pa posle one suspenzije nije bio spreman da zakopa ratne sekire.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

darko je u slobodnom padu.

druga je stvar, sto nasi centri izgledaju tako da bi nam svaki centar koji zna da hoda, uhvati loptu i pogodi kos sa pola metra nama dobro dosao.

Takav kakav je za nase je izmislio kosarku Nnoko including

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam, prvih 30 utakmica od kada bude moglo da se dolazi na utakmice, bilo to pred kraj ove, ili sledeće sezone.
Prenosi se broj neiskorišćenih na narednu sezonu ili se uzima nova sezonska ako hoćeš bez ograničenja. Trebalo bi da bude dosta jeftinija od regularne cene7eea9af1b0b9874ada35c5906001deb0.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Setite se 2011 said:

Prenosi se broj neiskorišćenih na narednu sezonu ili se uzima nova sezonska ako hoćeš bez ograničenja. Trebalo bi da bude dosta jeftinija od regularne cene7eea9af1b0b9874ada35c5906001deb0.jpg

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 

 

Pošteno bi bilo da ovogodišnje sezonske vrede i za sledecu bez obzira da li igramo EL ili EC. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Profaarmor said:

Kako bi nam Darko Planinic dobro dosao u ekipi, jos kad bi to imalo realne sanse da se desi:innocent:

bukvalno sam isto pomislio jučer odgledavši Cibonu i Futuru. za Abu bi bio više nego odlično rješenje a za EL nisam baš siguran ali svakako bolje nego Kuzmić. Nažalost mislim sa su šanse minimalne za tako nešto ako uopće i postoje ikakve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bodo said:

bukvalno sam isto pomislio jučer odgledavši Cibonu i Futuru. za Abu bi bio više nego odlično rješenje a za EL nisam baš siguran ali svakako bolje nego Kuzmić. Nažalost mislim sa su šanse minimalne za tako nešto ako uopće i postoje ikakve.

Ne prizivam ja Mikija sa njegovih 20 poena i 10 skokova nego Planinica koji bi doneo upola cak i u EL, sto bi znacilo pa otprilike 5 do 6 pobeda plus u EL do sada

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Desetka said:

Moze se cela situacija posmatrati i iz drugacijeg ugla. Da li je normalno da klub koji igra godinama Evroligu, koji ima dobar budzet, koji ima razvojni klub u Aba ligi, a i prijateljski u Kls ligi (Tamis), koji ima 2 sale na raspolaganju, koji je prilicno aktivan u dovodjenju talenata u mladjim kategorijama, ne moze od Dobrica i Gudurica koji su 94 I 95 godiste, da napravi igraca koji ce makar biti konstantno u 12 ekipe. Kako onda oceniti rad trenera mladjih kategorija, Fmp-a, Zvezde, sportski sektor, Covica? Za 10ak godina od celog tog sistema imali smo samo Gudurica I Dobrica, nesto kratko su Rebic I Simanic doprinosili I to je manje vise to. Meni je to skandalozno malo.

 

 

Zar nije Vrsac?

 

Covic ima idealnu situaciju (i ne bas legitimnu, ali to je druga prica) - jos jedan svoj klub koji moze da razigrava mlade igrace i da citavoj jednoj generaciji da sansu da se vidi da li mogu u 12 u Crvenoj zvezdi.

 

U idealnoj situaciji, svake sezone bi po dvojica novih mladih igraca od 18-20 godina bilo testirano da li su za nivo vise, ali ne, mora njegov sin da sutira 10 trojki po mecu i ima 80% vremena u napadu loptu kod sebe i onda naravno da nista od razvoja mladih igraca.

 

Sta mislite, da li bi Petrusev, Simonovic, pa i Miskovic ili Momirov isli u Megu da znaju da ce tamo Smith i Tepic da zavrsavaju napade?

 

Sto se tice derbija, vreme je za jednu laganu pobedu od +15 do +25, prosto je Partizan u ovakvom sastavu nesto jaci od ekipa sa dna tabele.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...