Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

15 hours ago, John Terry said:

 

 

Na rsb je kontra. Ako nisi spreman da popušiš Putinu, nisi dobrodošao. Posebno se u tome ističe lik sa ranije nickom Vasili Zaitsev. Militantni rusofil. Meni je to sve tužno, zabole me za obe strane.

lik je formalni vlasnik RSBa.

Link to comment
Share on other sites

Mnogi ovde su smarali o Lazicu i Covicu pa ih nazivali raznim imenima, nadimcima, pa im niko nije rekao da nisu zdravi u glavi. Ako me razumes. 
Pa ovi su bili izrazito nepristojni i bezobrazni zbog ociglednog nepotizma, dok sa druge strane imamo rsb/delije i slicne koji su jako bitan sraf te trule masine koja izjeda nas sport i drustvo. Razlika je ogromna. Daleko im lepa kuca.

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sestre i braćo, krenuh odmah u nedelju veče iz slavlja ovo da pišem, ali ne izdržah od alkohola da sve lepo iskucam. Praštajte na kašnjenju ali evo pesme slavlja -

 

OSVAJANJE KORAĆ KUPA

 

U tom gradu Petrovaradinu
Sabraše se za rata Zvezdaši -
Kak' sabraše, tak' se rastaviše.
Udri Kovid, pogubi petorku
Bije Kovid, boje ni ne gleda,
I po crnim i po Špancu belom. 
Al' Radonja neće da popusti,
Uze majstor čašu da nazdravi:
"Nazdraviću David'vcu što spava,
Što dve pakle purnja svakog dana!
Muči David, ni reči ne reče.
Nazdraviću starome Jagodi,
Penzija mu bliža no obruči!
Muči Jagod', ni reči ne reče.
Nazdraviću mlađanom Uskoku,
što baš juče iz pelene skoči,
Nazdraviću pred boj svima nama,
Za krs' časni i Cigane besne,
Do koljena svima krvavijeh!"
 

Tad ustade Lazo kapitenu:
"Gospodaru mili Radonjiću,
Među nama - Od Brajanta Džoni!
Dobio bi Raška veterana,
Namučio Mozlija grobara,
Bar zbunio Petrušev međeda."
Prevrne se skroz lice Radonji:
"Prođi me se, kapitenu Lazo,
Ima punih petnaestak dana
Kako sam ga vrg'o u tamnicu
I kosti su njemu istrunule!"
Skoči Lazo do trening-tamnice,
(što videše na Instagram' starom)
Dovede im Od Brajant Džonija.
Na treningu pogodi baš svega,
Al' niš' iz prokleta fejd-aveja.
Klima glavom Radonja majstor;
Priključi ga timu što ratuje,
Ratuje za sveta Korać kupa!

Tri vraga ih tamo čekaše, 
Svaki gori oda najgorega.
Al' da vidiš Lazu kapitena,
Odbranu 'gra k'o vodena brana!
Al' da vidiš Davidovca silna,
Razbudi se, difenz ga sam' gleda!
Al' da vidiš Jagodića stara,
Nadskočio i Denis Rodmana!
I još vidi tog Uskoka mlada,
Bez ič straha znoji se u timu;
U timu je Od Brajanta Džoni,
Bitku bije, za saborce gine!
Još da vidiš solidnoga Lojda,
Za tri metra svakoga ostavlja!

Tak' tri vraga za redom središe,
Radonji se usta nasmešiše:
"Kaki' govor držah motivac'je,
Raspušteni svi sad se sabraše.
Hvala bogu i svakom igraču, 
Od stare bande postadosmo TIM!"

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 4
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Od admina sa RSB-a

 

Quote

По нашим сазнањима, на Џонија се више не рачуна.

 

А од лепших вести...

Волден и Ноко чекају резултате другог теста и ако буду негативни следе прегледи и могу на паркет...

Волден би могао да заигра против Жалгириса.

 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Ne razumem nesto, ako je JOB bivsi, Simanic sa reprezentacijom, Vujacic nije prijavljen, da li to znaci da protiv Borca i Zenita igramo sa 9 igraca?

Ako je cilj smanjenje rotacije, ova je bas smanjena 🙂.  Ako je tacno to za JOBa, od ekipe koja bi se po mom misljenju prosetala kroz ABA ligu,padamo na poziciju glavnog favorita. Ne svidja mi se sto smo ga vratili samo za kup, jer sta to govori o nama kao klubu? Napravio si strasnu stvar, pa cemo da te silbujemo, ok to razumem, ali u medjuvremenu nemamo dovoljno igraca, pa ces da odigras za nas, a onda cemo da te silbujemo, to bas i ne razumem. Ako se tako odigralo i ako je on znao za to, onda skidam kapu JOBu za prikazano na kupu. 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Ne razumem nesto, ako je JOB bivsi, Simanic sa reprezentacijom, Vujacic nije prijavljen, da li to znaci da protiv Borca i Zenita igramo sa 9 igraca?

Ako je cilj smanjenje rotacije, ova je bas smanjena 🙂.  Ako je tacno to za JOBa, od ekipe koja bi se po mom misljenju prosetala kroz ABA ligu,padamo na poziciju glavnog favorita. Ne svidja mi se sto smo ga vratili samo za kup, jer sta to govori o nama kao klubu? Napravio si strasnu stvar, pa cemo da te silbujemo, ok to razumem, ali u medjuvremenu nemamo dovoljno igraca, pa ces da odigras za nas, a onda cemo da te silbujemo, to bas i ne razumem. Ako se tako odigralo i ako je on znao za to, onda skidam kapu JOBu za prikazano na kupu. 

 

Sve se to uracuna u cenu `Silbovanja`...nije ni on sisao vesla. Pod uslovom da je tacno, a da nije kao ona buva da smo potpisali domaceg plejmejkera.

Link to comment
Share on other sites

Hm, pa ne deluje mi ovo neocekivano ni sa kosarkaske strane... Na stranu sukobi i Silbovanje, ali OBrajanta Radonja vidi iskljucivo kao centra, a centra mozemo pokriti sa 25min Noka, 12min Kuza i 3min Kuridze/Rita. Nadajmo se da ce biti dosta utakmica u kojima ce Noko pogadjati one njegove horog frljotke, kao sto ih je davao protiv nas u Albinom dresu, kako bismo imali dubinu u napadu. Stara prica je da OBrajant ima neke kvalitete koje drugi nasi centri nemaju...

S druge strane, hvalio bih se sa dva selfquota da me ne mrzi da ih nadjem 🙂 - jedan se tice Davidovca, a drugi ofanzivnog skoka protiv Mege. Deki je spusten na post, sa koga realizuje i kreira, i pride se sunja po ceonoj liniji. Koriscen je i kao bloker na piku, pri cemu ide u short roll ili se, cini mi se cesce, izvlaci na trojku. Znaci, igrao je nesto sto vise lici na ono sto je igrao kod Obradovica, nego do sada kod Radonjica (lopta na 45 ili celo, pa kreiraj iz pika). I to mu ove godine vas godi. Odigrao je jednu Kalinicevsku partiju, u smislu niski post, skok, bacanja, mu*a. I, bar ove sezone sam tim Guru - mislim da mu ova uloga sad vise odgovara, uz elemente kreacije (sekundarne) na pomerenu odbranu. Tu on zna i da podeli pas, i da prodje, ali ne kao primarna kreatorska opcija - visok dribling u piku i mrljavost sa loptom ga dele od onoga sto bismo mi hteli od njega (a i sto mislim da svi verujemo da moze). Na EL nivou ce svakako biti teze, ali ako bi malo sredio procente za tri, te uz centra koji bi uzrokovao skupljanje, moglo bi to da bude skroz interesantno...

Druga stvar je da smo mi Megu u mnogome resili misicima na ofanzivnom (pa i defanzivnom) skoku. Pokazalo se da ipak muskarci imaju (neku) prednost nad mladicima - Kuridza, Kuz, OBrajant su ih pritskali, mucili, posledicno i umarali. 

 

Edited by Geronimo
Slovo...
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mmajstor said:

 

Sve se to uracuna u cenu `Silbovanja`...nije ni on sisao vesla. Pod uslovom da je tacno, a da nije kao ona buva da smo potpisali domaceg plejmejkera.

Opet ne razumem. Sta je cena silbovanja? Nije on jedini maltretiran na taj nacin. I Hol je slicno tretiran, a kada se videlo da nema boljeg onda moze i on. Sta mislis kako se osecaju ostali stranci posle toga? Zasto bi iko od njih onda zapeo svaku utakmicu? Mozda im bude zanimljivije da igraju samo Euroligu, a da malo preskoce ABA. Nije sve prosto. Nisu to masine. Pritom se odrices jednog od dva najbolja igraca i bio bih ok sa tim, ako bi se dala sansa Simanicu, pa kud puklo, ali prednost ima igrac koji je tu do kraja sezone. Ja tu ne vidim neki rezon, ali ako struka tako kaze, ko sam ja da se bunim ipak ce oni odgovarati za rezultate ili ipak nece, jer je njima sve dozvoljeno. Malo sam iznerviran ovim potezom(ako se ispostavi da je tacan), jer se i meni nesto slicno desilo. Isto se desava i Radanovu. Dok nije bilo Lojda on je bio odlican, a sada ni 2 minuta pri skracenoj rotaciji.

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ne razumem nesto, ako je JOB bivsi, Simanic sa reprezentacijom, Vujacic nije prijavljen, da li to znaci da protiv Borca i Zenita igramo sa 9 igraca?

Ako je cilj smanjenje rotacije, ova je bas smanjena 🙂.  Ako je tacno to za JOBa, od ekipe koja bi se po mom misljenju prosetala kroz ABA ligu,padamo na poziciju glavnog favorita. Ne svidja mi se sto smo ga vratili samo za kup, jer sta to govori o nama kao klubu? Napravio si strasnu stvar, pa cemo da te silbujemo, ok to razumem, ali u medjuvremenu nemamo dovoljno igraca, pa ces da odigras za nas, a onda cemo da te silbujemo, to bas i ne razumem. Ako se tako odigralo i ako je on znao za to, onda skidam kapu JOBu za prikazano na kupu. 

 

Pa ako se ispostavi tacno ovo sto sam preneo sa RSB-a (a ima i dalja prepiska gde je i drugi admin potvrdio sve i prakticno oni vise O'Bryant-a i ne racunaju u timu) Zvezda sutra za utakmicu protiv Borca ima 9 seniorskih igraca (od 16 igraca 5 je u korona karantinu, Simanic je pusten da igra za reprezentaciju i O'Bryant otpisan pa ostaje 9).

 

Cak je admin napisao posle da mu sad nije jasno kako ce se sutra igrati ako pre kraja registracionog roka nije prijavljen neki junior za ABA (kao sto ti kazes da ovaj plej sto je bio na kupu u timu i igrao prvu utakmicu nije prijavljen). 

Navodno minimum od 10 igraca je potreban za utakmicu u ABA ligi da bi se odigrala, a ako nije prijavljen ni jedan junior (bilo je "ispucano" 18 prijava i ostala su 2 mesta jos za prijavu) i O'Bryant ne bude u timu onda nema potrebnog broja.

Ili mozda juniori ne moraju da se prijavljuju i imaju pravo nastupa, nisam siguran oko toga.

Link to comment
Share on other sites

Meni je najnelagodnije što se kao klub blamiramo prvenstveno pred Lojdom...i mislim da smo sa ''Lojdovima'' završili. Treba sutra da nas preporuči opet nekom Beronu, Lorenzu...a gleda pola sezone ovo naše cigančenje sa Ročom, Terijem i Džonijem...i jako mučno razvlačenje Hall-a sa kojim se druži pa verovatno zna i svaki detalj te priče. Ali svejedno, teško će nas zaboraviti...bar zbog scene kada je prvi put video Kina u šorcu, jer tada mu je bilo jasno da će morati da nam rodi mečku. Plus teško da će do kraja karijere ikad igrati u timu sa tako zaokruženim plejom.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvari su veoma jasne; ako su želeli da šilbuju Džonija, to je trebalo odraditi uprkos nedostatku igrača na kupu. Dakle, ako si ga odstranio iz tima, odstranio si ga, kraj, ende, finito.

 

Ako se to desi sada, ispašćemo najveće pizde i govna na kugli zemaljskoj. 

 

I sada će se svi smejati, ali tako se skuplja loša karma i ne postoji način da nam se to, ukolko je tačno, žestoko ne obije o glavu.

 

(nisam odjednom postao OBrajantoljubitelj, već govorim čisto principijalno)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, ako je tacna info nije neki big deal.. Kao jedinka se ocigledno ne uklapa u cijelinu, u to zajednistvo, nema te grupne pripadnosti. Koliko god zanemarivali na hemiju u ekipi, ona je puno vaznija od karme 🙂 

 

Meni je licno zao, izgleda kao dobar igrac, ima neki svoj skillset koji se moze koristiti, ali ocigledno struka nema vremena, strpljenja ni zelje da se bave njim. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki21 said:

Jbg, ja stvarno imam problem sa govnarskim odnosom prema igračima, bez obzira o kome se radi. Neke stvari se jednostavno ne rade na taj način.

 

Ne vidim da radimo nesto drugacije u odnosu na neke druge klubove. Imamo biznis tranzakciju, igraci nama svoj skill, a mi njima za to dajemo pare na odredjeno vrijeme po ugovoru. Ako nam ne odgovara skill za nase potrebe, i pokusavamo da se razidjemo prije vremena na obostrano zadovoljstvo, ne vidim neki problem. Evo Terry otisao u razvojni klub Clippers-a, srecan on, srecni mi - novcano se dogovori neka razlika i to je to. Moguce da se i sa JOB-om odradi slicna stvar. Ne odgovara ni njemu, a ni nama ova situacija. Mi nezadovoljni s njim, a on sjedi na klupi/tribinama. Novcano svakako nece ostati kratak u svakom slucaju, bar se nadam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Majak said:

Sestre i braćo, krenuh odmah u nedelju veče iz slavlja ovo da pišem, ali ne izdržah od alkohola da sve lepo iskucam. Praštajte na kašnjenju ali evo pesme slavlja -

 

OSVAJANJE KORAĆ KUPA

 

U tom gradu Petrovaradinu
Sabraše se za rata Zvezdaši -
Kak' sabraše, tak' se rastaviše.
Udri Kovid, pogubi petorku
Bije Kovid, boje ni ne gleda,
I po crnim i po Špancu belom. 
Al' Radonja neće da popusti,
Uze majstor čašu da nazdravi:
"Nazdraviću David'vcu što spava,
Što dve pakle purnja svakog dana!
Muči David, ni reči ne reče.
Nazdraviću starome Jagodi,
Penzija mu bliža no obruči!
Muči Jagod', ni reči ne reče.
Nazdraviću mlađanom Uskoku,
što baš juče iz pelene skoči,
Nazdraviću pred boj svima nama,
Za krs' časni i Cigane besne,
Do koljena svima krvavijeh!"
 

Tad ustade Lazo kapitenu:
"Gospodaru mili Radonjiću,
Među nama - Od Brajanta Džoni!
Dobio bi Raška veterana,
Namučio Mozlija grobara,
Bar zbunio Petrušev međeda."
Prevrne se skroz lice Radonji:
"Prođi me se, kapitenu Lazo,
Ima punih petnaestak dana
Kako sam ga vrg'o u tamnicu
I kosti su njemu istrunule!"
Skoči Lazo do trening-tamnice,
(što videše na Instagram' starom)
Dovede im Od Brajant Džonija.
Na treningu pogodi baš svega,
Al' niš' iz prokleta fejd-aveja.
Klima glavom Radonja majstor;
Priključi ga timu što ratuje,
Ratuje za sveta Korać kupa!

Tri vraga ih tamo čekaše, 
Svaki gori oda najgorega.
Al' da vidiš Lazu kapitena,
Odbranu 'gra k'o vodena brana!
Al' da vidiš Davidovca silna,
Razbudi se, difenz ga sam' gleda!
Al' da vidiš Jagodića stara,
Nadskočio i Denis Rodmana!
I još vidi tog Uskoka mlada,
Bez ič straha znoji se u timu;
U timu je Od Brajanta Džoni,
Bitku bije, za saborce gine!
Još da vidiš solidnoga Lojda,
Za tri metra svakoga ostavlja!

Tak' tri vraga za redom središe,
Radonji se usta nasmešiše:
"Kaki' govor držah motivac'je,
Raspušteni svi sad se sabraše.
Hvala bogu i svakom igraču, 
Od stare bande postadosmo TIM!"

 

Opa, deseterac.:61:

 

LittleIncompatibleEidolonhelvum-size_res

  • Like 2
  • Ha-ha 6
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...