Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Šta će biti sa Kuzmićem? On i dalje može da bude od koristi u nekoj manjoj dozi, ali često je bio neupotrebljiv ove sezone. Imao bi vjerovatno smisla kao peti visoki, ne znam. 

 

Domaći igrač tih dimenzija koji kvalitetno štiti reket, odlično kontroliše skok i postavlja dobre blokove je itekako koristan, uprkos tome što je bolno limitiran ofanzivno. Za trećeg centra - taman, ili eventualno drugog ako bi imali startnu peticu i jednog kvalitetnog 4/5 igrača. 

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Princeton said:

Davidovac zalicio na igraca koji treba i moze da bude, njemu samo treba jasna, definisana uloga, i lopta u rukama da bi bio ucinkovit. Njega kalupiti u pre-definisani napadacki sistem, staviti da coskari, glumi spotup sutera, postavlja blokove, jednostavno ne ide. Kako god razmisljam, on bi trebao da bude neki vodja drugog unit-a, koji ce da diktira tempo, i preko koga ce da ide konstantno nas napad. Znam da nisu iste pozicije, ali uloga kao sto su nekada imali TK, ili Gudura, cini mi se da je to to.

 

Jedna od mojih omiljenih tema za polemiku... Davidovac po meni treba da ima loptu samo na niskom postu (levi blok), kada ima prednost u odnosu na čuvara, odnosno protiv ekipa koje imaju laganije trojke, ili igraju sa tri beka u petorci (najbolju utakmicu u EL je odigrao protiv Makabija koji je igrao sa Vilbekinom, Dzounsom, Brajantom/Dorsijem). On je na ove dve utakmice izdominirao upravo odatle, kako realizacijom i iznuđenim faulovima, tako i pasovima (zanimljivo je videti i gde stoje i šta rade ostali igrači u petorci):

 

 

U ulozi koju su imali Gudurić i Kinsey - a to je neki wing p&r ball handler, Davidovac je zapravo kontraproduktivan i mislim da je jedna od većih zabluda da on to može da iznese. I na ove dve utakmice je od 10 poseda kao p&r ball handler i u izolacijama imao 0/5 iz igre, 3 izgubljene lopte, 1 asistenciju i 1 iznuđen faul, a i generalno u dosadašnjoj karijeri u Zvezdi ga odlikuju jako loši procenti šuta iz driblinga (25.6%), naročito upravo iz pika i ISO-a, kao i krajnje naivna telefoniranja pasovima i upitan tajming i preciznost istih. 

 

Znači post up kada ima prednost, otvorene catch and shoot trojke (mada mu ove sezone ni one ne idu, al' je prethodnih bio dobar), prodor iz spot up-a kada/ako mu izađu na closeut i ona njegova lukava utrčavanja iza leđa čuvaru na kat ili ofanzivni skok. Lepo je što on za razliku od Dobrića i Lazića ume da tapka loptu i prenese je preko pola (kada nema pritiska), al' to jednostavno nije dovoljno da bi mu se dala lopta u ruke na perimetru i očekivalo od njega da kreira za sebe i saigrače. 

 

 

 

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Jedna od mojih omiljenih tema za polemiku... Davidovac po meni treba da ima loptu samo na niskom postu (levi blok), kada ima prednost u odnosu na čuvara, odnosno protiv ekipa koje imaju laganije trojke, ili igraju sa tri beka u petorci (najbolju utakmicu u EL je odigrao protiv Makabija koji je igrao sa Vilbekinom, Dzounsom, Brajantom/Dorsijem). On je na ove dve utakmice izdominirao upravo odatle, kako realizacijom i iznuđenim faulovima, tako i pasovima (zanimljivo je videti i gde stoje i šta rade ostali igrači u petorci):

 

 

U ulozi koju su imali Gudurić i Kinsey - a to je neki wing p&r ball handler, Davidovac je zapravo kontraproduktivan i mislim da je jedna od većih zabluda da on to može da iznese. I na ove dve utakmice je od 10 poseda kao p&r ball handler i u izolacijama imao 0/5 iz igre, 3 izgubljene lopte, 1 asistenciju i 1 iznuđen faul, a i generalno u dosadašnjoj karijeri u Zvezdi ga odlikuju jako loši procenti šuta iz driblinga (25.6%), naročito upravo iz pika i ISO-a, kao i krajnje naivna telefoniranja pasovima i upitan tajming i preciznost istih. 

 

Znači post up kada ima prednost, otvorene catch and shoot trojke (mada mu ove sezone ni one ne idu, al' je prethodnih bio dobar), prodor iz spot up-a kada/ako mu izađu na closeut i ona njegova lukava utrčavanja iza leđa čuvaru na kat ili ofanzivni skok. Lepo je što on za razliku od Dobrića i Lazića ume da tapka loptu i prenese je preko pola (kada nema pritiska), al' to jednostavno nije dovoljno da bi mu se dala lopta u ruke na perimetru i očekivalo od njega da kreira za sebe i saigrače. 

 

 

 

 

U vezi osporavanog BBIQ MJKa, obratiti pažnju na kretnju na 1:12

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jaramaz free agent na leto?[emoji848]

Potpisujem ako je tako, odlican igrac na 2. On i Volden bi bili odlicni na toj poziciji,a i vreme mu je da se okusa u EL.

Ja sam mislio da ima ugovor sa komsijama i sl sezone.

Od domacih igraca najbolja opcija na bekovskim pozicijama sa mogucnoscu napredovanja. Decko da popravi sut i legitiman EL igrac.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Helmet said:

Potpisujem ako je tako, odlican igrac na 2. On i Volden bi bili odlicni na toj poziciji,a i vreme mu je da se okusa u EL.

Ja sam mislio da ima ugovor sa komsijama i sl sezone.

Od domacih igraca najbolja opcija na bekovskim pozicijama sa mogucnoscu napredovanja. Decko da popravi sut i legitiman EL igrac.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

 

On je dobar igrac, plus domaci, ali treba da vam bude jasno da on nikad nece preci u Zvezdu i nema potrebe da se prica o tome, prosto nece se desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U principu, mi za sledece leto imamo plejeve(Hall i Uskokovic) dovesti prvog pleja. Imamo bekove, krila(Wolden,Radanov,Dobric,Lazic) imamo centre(Nnoko Kuzmic). To su 8 igraca. Dovesti 4 jaka stranca, prikljuciti dva klinca i milina. Moguce da ce biti povratka tipa Blazic i Luka Mitrovic.

Edited by Predragdjape
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ciglar?

Na stranu sto je odličan u odbrani, moze da pokrije 1-2, odličan prodor,  domaci igrac.

 

Imao je povredu suterske ruke ( saka ako se dobro secam), posle koje nije lako vratiti se u formu. Sadvim solidan sut za tri, sto smo videli pre par dana u polu finalu..

 

Imamo pregršt takvih igraca... svasta moze da se procita ovde.

1 minute ago, Sector said:

Kakav Luka Mitrovic jbt. 

 

Kao pomocnik trenera, uvek, može 😴

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...