Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Razmisljao sam nesto. Sta mislite, kada se svi oporave ko ce u 12? Koga bi vi izabrali?

1.Hol; 2.Kolom; 3.Lojd; 4.Volden; 5.Dobric; 6.Lazic; 7.Davidovac; 8.Kuridza; 9.Rit; 10.OBrajent; 11.Nnoko; 12.Kuzmic; 13.Simonovic; 14.Uskokovic; 15.Radanov; 16. Simanic;

 

Mislim da smo sada na delu videli igracku prednost uze selekcije igraca u odnosu na ovu dzinovsku od 16, gde se ne zna tacno ko ima koju ulogu (sem mozda Lojda). Ovako kada se jasno diferenciraju uloge, lakse se prihvata i odgovornost jer je minutaza sigurna i igraci znaju da ce im autput zavisiti samo od truda na terenu. Mada da nismo imali veci roster verovatno kup ne bismo osvojili jer bi igrali juniori. Medjutim bitno je da se jasno rascivija ova cinjenica da opet ne dodje do haosa kada se vrate igraci iz korone gde u rosteru od 16 igraca svi zele da igraju sto je naravno nemoguce. Ja sam samo siguran da bi meni Kolom bio van 12, za ostale ne znam. 

 

Mislim da je nepravedno izmakla Davidovcu iz ruke nagrada za mvp finala, jer ono sto je odigrao je stvarno magnificijentno. Jos jednom mi se potvrdila ona moja teza da je Davidovac na svojoj poziciji 3 jedan prosecan ili igrac ispod proseka, dok prosto bljesne kada ga stavis na nekarakteristicnu poziciju 4ili1. Ja ne znam sta je ono on igrao....kretao je u napad kao plejmejker a onda se spustao ispod kosa i finisirao kao cetvorka. Nadam se da nikad vise nece igrati na poziciji 3.

 

Treca stvar koju sam zamijetio jesu igraci koji su se najvise istakli u osvajanju trofeja - sem Davidovca tu je bio i MJK kao i Lazic. Ako se setimo da smo prethodni trofej osvojili fantasticnom rolom Davidovca, Dobrica i Covica onda je valjda i svakoj budali jasno da nema osvajanja trofeja bez domacih igraca. Koliko god da su skuplji vise se isplate, nego stranci u istom ili cak i nesto vecem cenovnom rangu. 

 

Hol, Volden, Uskokovic

Lojd, Dobric

Lazic, Radanov

Deda, MJK, 

Kuzmic, Rit

 

12i bi zavisio od situacije sa Obrajantom. Ako je suspenzija urodila plodom onda on, ako nije onda ipak Simon. 

 

edit: a sad videh da sam zaboravio Nnoka... stvarno pojma nemam, uopste mi se ne dopada sto ima toliko igraca. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Laki21 Ja prema JOB-u uopste nisam kriticki nastrojen, imao sam prilicno jasnu sliku kakav je igrac kada je dolazio kod nas, i tacno pruza partije u svom domenu i svog renomea. Meni je samo cudno, kako se javnost cudi njegovim "nerezonskim" sutevima, i kako se iscekuje neki timski kalup, kad on jednostavno nije takav igrac. Recimo protiv KKP-a je jasno bilo da se ide na njega i da forsira unutrasnju igru, a on cini mi se prvu loptu sto je dobio, uzeo lagani sut, poludistancu iz desnog coska. Tu je vec Radonja negodovao, i vjerujem da je imao vise opcija na klupi da bi ga izmjenio po istom postupku. Pokusao je da igra i niski post, unosio je cuvara pod kos, ali jednostavno nije to njegova igra. Ne vidi se to prirodno pozicioniranje, pas vani, repozicioniranje, sealing, rad nogu u reketu. Dzaba njegova fizicka nadmoc, kada nije on taj tip igraca koji mi mislimo da imamo u glavi. Recimo protiv Mege je krenuo u 1na1, i zavrsava fadeway-om iz rolinga, sto je uslo kao kap. Jbga to je njegov forte, kad ga ide hranis ga vise loptama, kada vidis da nije u ritmu, ides na druge opcije i to je to. Njemu se samo treba tempirati uloga, ali remodelirati njegov nacin igre je uzaludno trosenje vremena.

 

Odbrana je prilicno dobra od prvog dana, vise je fokusiran na svog cuvara, nego na mehanizovanu timsku igru. Mozda se jos moze izvuci iz njega agresivnosti, vise truda, da je aktivniji na ispomaganju, ali zato se mora igracu naci zica, da ima osjecaj pripadnosti, da se vise umara radi ispomaganja suigracu. To se ne radi tako sto ga odstranis iz ekipe. On je sada crna ovca, i kako ce se odraditi ostatak sezone pojma nemam. Da je bilo nekih drasticnih promjena, izliva emocija, znakova neke timske hemije, to nista. Samo eto, vise strpljenja kada dodje kod njega lopta cim propadne prva napadacka opcija, tada ne podje u izolaciju, nego nastavi kontinuitet napada. To jeste upgrade, ovo ostalo sve je prilicno isto (osim naravno bolja efikasnost) - bar po meni.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

@Laki21 Ja prema JOB-u uopste nisam kriticki nastrojen, imao sam prilicno jasnu sliku kakav je igrac kada je dolazio kod nas, i tacno pruza partije u svom domenu i svog renomea. Meni je samo cudno, kako se javnost cudi njegovim "nerezonskim" sutevima, i kako se iscekuje neki timski kalup, kad on jednostavno nije takav igrac. Recimo protiv KKP-a je jasno bilo da se ide na njega i da forsira unutrasnju igru, a on cini mi se prvu loptu sto je dobio, uzeo lagani sut, poludistancu iz desnog coska. Tu je vec Radonja negodovao, i vjerujem da je imao vise opcija na klupi da bi ga izmjenio po istom postupku. Pokusao je da igra i niski post, unosio je cuvara pod kos, ali jednostavno nije to njegova igra. Ne vidi se to prirodno pozicioniranje, pas vani, repozicioniranje, sealing, rad nogu u reketu. Dzaba njegova fizicka nadmoc, kada nije on taj tip igraca koji mi mislimo da imamo u glavi. Recimo protiv Mege je krenuo u 1na1, i zavrsava fadeway-om iz rolinga, sto je uslo kao kap. Jbga to je njegov forte, kad ga ide hranis ga vise loptama, kada vidis da nije u ritmu, ides na druge opcije i to je to. Njemu se samo treba tempirati uloga, ali remodelirati njegov nacin igre je uzaludno trosenje vremena.

 

Odbrana je prilicno dobra od prvog dana, vise je fokusiran na svog cuvara, nego na mehanizovanu timsku igru. Mozda se jos moze izvuci iz njega agresivnosti, vise truda, da je aktivniji na ispomaganju, ali zato se mora igracu naci zica, da ima osjecaj pripadnosti, da se vise umara radi ispomaganja suigracu. To se ne radi tako sto ga odstranis iz ekipe. On je sada crna ovca, i kako ce se odraditi ostatak sezone pojma nemam. Da je bilo nekih drasticnih promjena, izliva emocija, znakova neke timske hemije, to nista. Samo eto, vise strpljenja kada dodje kod njega lopta cim propadne prva napadacka opcija, tada ne podje u izolaciju, nego nastavi kontinuitet napada. To jeste upgrade, ovo ostalo sve je prilicno isto (osim naravno bolja efikasnost) - bar po meni.

 

Ovo se i ja sječam, kad je uzeu taj midrange. I to sam pisao da je jedan od njegovih problema. Što bi rekli amerikanci "settling for a contested jumper". Nije toliko problem taj šut, nego što nije pokušao da poboljša situaciju i uđe u priliku da uzme lakši šut. Ali opet, po meni je napredak očigledan, u odnosu na to što je igrao ranije. Neke slabe navike je izbacio iz svoje igre, i pokazao da može da se prilagodi kad hoče. Mislim da zbog toga nije utopistički nadati se, da bude još bolji, iako to nije "njegova igra".

 

I da se nadovežem na ovo što si rekao da ova igra pod košem nije njegov forte. Istina. On je, odkako je pro košarkaš izgleda toliko radio na vanjskoj igri, da mu je finiširanje na obruču i  kroz kontakt otprilike kao i Kuzmićevo. Iako dok to radi izgleda malo elegantnije nego Ognjen, mislim da su procenti negde tu tu. Ali, iako su procenti slabi, i te poene ne postižemo direktno preko njega, mislim da opasnost koju on predstavlja dole, sili protivničke odbrane da skupljaju, a mi to jako dobro koristimo da lopta zaokruži i dobijemo otvoren šut. Ja bi svakako nastavio da ga koristim u ovoj ulozi, a to što on ume da zabode tricu, i na isteku napada nekad pogodi fadeaway, to je samo jedan bonus. Bread&butter je ovo u reketu, jer od toga čitav napad ima koristi. To je moje neko mišljenje.

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Jel i ti kao Maja ili su neke druge emocije u pitanju? :lol_2: 

zkw7tk8.jpg

Za neupucene: Ko je doticna i kakva je history izmedju nje i gosp. Marka? Da li mu je to bivsa supruga ili...? Sta je ovo?

14 minutes ago, K.Dot said:

Dobro jutro svima pa i 12Laki-u. Drugačije mirišu ova jutra nakon osvojenog kupa. Da se Kolom i Hall što pre oporave pa da osvojimo i taj top 16 EL.

I jos nesto. Koliko god je Kup "nevazno" takmicenje, bolje je osvojiti ga nego ga izgubiti. Zapamtite ovaj osecaj kad neko kaze da nije tako. Isto vazi i za KLS. Ako igras neko takmicenje onda ga valjda igras (sve i da je pod moranjem) da ga osvojis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, SunZero said:

kakav omaz uiniju😂

 

uz ogradu da su strimovi i juče i prekjuče bili užasni, pa sam mnoge delove tekmi otpratio u freeze frameu - to je otprilike jedina stvar koju je uradio kako valja u dva dana & naravno kao po pravilu, situacija u kojoj se ništa ne očekuje je ona u kojoj pruža najbolje. 

 

pisao sam sto puta, njegova volja i hustle su na maksimumu, uvek "u crvenom" i ja to zaista poštujem, dok svi ostali segmenti igre snažno variraju od večeri do večeri. 

 

kada mu ide šut, on je plus igrač. kada mu ne ide, ostali aspekti (odbrana, decision making) su često toliko nisko da se ne isplati da uzima radanovu minute. 

 

tako je kako je, samo sam se tada javio jer su se pisale bajke o odbrani u dve tekme koje sam propustio, pa kad sam se vratio u fotelju, ono isti dobric. 

 

dečko svakako ima mesta u rotaciji kada mu ide. 

 

isto važi i za davidovca, koji je pre dve nedelje polivan obilato prolivom, pa je i on pokazao zašto je u rotaciji kada mu ide. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, drakon1 said:

Za neupucene: Ko je doticna i kakva je history izmedju nje i gosp. Marka? Da li mu je to bivsa supruga ili...? Sta je ovo?

I jos nesto. Koliko god je Kup "nevazno" takmicenje, bolje je osvojiti ga nego ga izgubiti. Zapamtite ovaj osecaj kad neko kaze da nije tako. Isto vazi i za KLS. Ako igras neko takmicenje onda ga valjda igras (sve i da je pod moranjem) da ga osvojis.

8lZK7Bz.jpg

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

@Laki21 Ja prema JOB-u uopste nisam kriticki nastrojen, imao sam prilicno jasnu sliku kakav je igrac kada je dolazio kod nas, i tacno pruza partije u svom domenu i svog renomea. Meni je samo cudno, kako se javnost cudi njegovim "nerezonskim" sutevima, i kako se iscekuje neki timski kalup, kad on jednostavno nije takav igrac. Recimo protiv KKP-a je jasno bilo da se ide na njega i da forsira unutrasnju igru, a on cini mi se prvu loptu sto je dobio, uzeo lagani sut, poludistancu iz desnog coska. Tu je vec Radonja negodovao, i vjerujem da je imao vise opcija na klupi da bi ga izmjenio po istom postupku. Pokusao je da igra i niski post, unosio je cuvara pod kos, ali jednostavno nije to njegova igra. Ne vidi se to prirodno pozicioniranje, pas vani, repozicioniranje, sealing, rad nogu u reketu. Dzaba njegova fizicka nadmoc, kada nije on taj tip igraca koji mi mislimo da imamo u glavi. Recimo protiv Mege je krenuo u 1na1, i zavrsava fadeway-om iz rolinga, sto je uslo kao kap. Jbga to je njegov forte, kad ga ide hranis ga vise loptama, kada vidis da nije u ritmu, ides na druge opcije i to je to. Njemu se samo treba tempirati uloga, ali remodelirati njegov nacin igre je uzaludno trosenje vremena.

 

Odbrana je prilicno dobra od prvog dana, vise je fokusiran na svog cuvara, nego na mehanizovanu timsku igru. Mozda se jos moze izvuci iz njega agresivnosti, vise truda, da je aktivniji na ispomaganju, ali zato se mora igracu naci zica, da ima osjecaj pripadnosti, da se vise umara radi ispomaganja suigracu. To se ne radi tako sto ga odstranis iz ekipe. On je sada crna ovca, i kako ce se odraditi ostatak sezone pojma nemam. Da je bilo nekih drasticnih promjena, izliva emocija, znakova neke timske hemije, to nista. Samo eto, vise strpljenja kada dodje kod njega lopta cim propadne prva napadacka opcija, tada ne podje u izolaciju, nego nastavi kontinuitet napada. To jeste upgrade, ovo ostalo sve je prilicno isto (osim naravno bolja efikasnost) - bar po meni.

Ne bih se slozio protiv Mege.Vracao je dosta loptu spolja kada su skupljali na njemu.Nije isao po svaku cenu da uzme svoj sut.A taj sut koji je uzeo turnaround je dosao blizu kraja kada je vec toliko dobrih stvari odradio i normalno da je nagradjen pogotkom kako bi se reklo.Druga stvar bi bila da se nije cimao a uzimao konstatno takve suteve.Mi pizdimo na JOB-a jer zna da pretera a nista ne odradi za tim tako je na pocetku bilo kad je dosao.Juce je on bas dosta dao za tim.Svi znamo da je kvalitetan igrac.

 

Moje neko vidjenje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, K.Dot said:

Neverovatan uspeh. Uzevši u obzir u kakvim uslovima je osvojen ovaj kup, slobodno mogu reći da je ovo ekvivalent partizanovom osvajanju EL. Još jednom čestitke momcima.

 

1 hour ago, K.Dot said:

Dobro jutro svima pa i 12Laki-u. Drugačije mirišu ova jutra nakon osvojenog kupa. Da se Kolom i Hall što pre oporave pa da osvojimo i taj top 16 EL.

Ti stvarno ne vidis ovde problem?Msm velika je stvar osvojiti kup sa pola rostera koji fali.Ali porediti to sa osvajanjem EL od komsija je malo degute.

 

Ali dobro nekom patka mora stalno da visi i da pravi sitne provokacije.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek je lepo osvojiti trofej, al' kao što reče @Kankkunen nismo osvojili EL pa da iz ovoga izvlačimo zaključke šta je dobitna kombinacija i kako igrati ubuduće. Skrpili smo se nekako, improvizovali, odigrali pametno, timski i borbeno, istupili su i neki igrači koji se do sada u sezoni nisu proslavili i to je na našu sreću bilo dovoljno za trofej u ovoj konkurenciji. Bilo bi krajnje naivno i neozbiljno projektovati ovo za viši nivo košarke i duele protiv ozbiljnijih protivnika, tu bi samo ispali smešni sa nekim od ovih kombinacija i petorki. U tim će se kad tad vratiti Hall, Walden, Nnoko, Reath i Colom, a vidim da se već polako namešta narativ "što Radonjić forsira x igrača, kada smo na Kupu videli da y igrač može"... Pa može na Kupu, al' je dugoročno to neodrživo i za uspešan završetak sezone će nam biti neophodna značajno drugačija rotacija u odnosu na ovu.

 

A imajući u vidu da imamo 16 igrača u rosteru, kao i to da Radonjić u važnim mečevima uglavnom preferira 10 u rotaciji, već vidim da će opet biti nezadovoljnih forumaša... Nadam se da će i tada moći da se uteše osvojenim trofejom.

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, 12Laki said:

 

Ti stvarno ne vidis ovde problem?Msm velika je stvar osvojiti kup sa pola rostera koji fali.Ali porediti to sa osvajanjem EL od komsija je malo degute.

 

Ali dobro nekom patka mora stalno da visi i da pravi sitne provokacije.

 

Bez preterivanja, teže je bilo nama osvojiti Kup nego komšijama EL. Ponavljam u momentu kada je pola tima van stroja zbog korone. Da smo bili kompletni onda bismo mogli da diskutujemo šta je teže i sta je veći podvig.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se po milioniti put pokazalo da skracena rotacija mnogo vise pogoduje kad dodje do momenta da se osvoji trofej.

Timska kohezija, sinergija...na mnogo visem nivou nego pre.

Naravno da ce Radonja svesti rotaciju na 10ak igraca kad zagusti, jer apsolutno nema smisla igrati sa milion igraca gde pola njih ni ne zna koja im je uloga.

Ovde smo sticajem okolnosti imali skracenu rotaciju, al to je prosto neizbezno kako se bude blizio kraj sexone kako bi se u potpunosti iskristalisale uloge.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Princeton said:

@Laki21 Ja prema JOB-u uopste nisam kriticki nastrojen, imao sam prilicno jasnu sliku kakav je igrac kada je dolazio kod nas, i tacno pruza partije u svom domenu i svog renomea. Meni je samo cudno, kako se javnost cudi njegovim "nerezonskim" sutevima, i kako se iscekuje neki timski kalup, kad on jednostavno nije takav igrac. Recimo protiv KKP-a je jasno bilo da se ide na njega i da forsira unutrasnju igru, a on cini mi se prvu loptu sto je dobio, uzeo lagani sut, poludistancu iz desnog coska. Tu je vec Radonja negodovao, i vjerujem da je imao vise opcija na klupi da bi ga izmjenio po istom postupku. Pokusao je da igra i niski post, unosio je cuvara pod kos, ali jednostavno nije to njegova igra. Ne vidi se to prirodno pozicioniranje, pas vani, repozicioniranje, sealing, rad nogu u reketu. Dzaba njegova fizicka nadmoc, kada nije on taj tip igraca koji mi mislimo da imamo u glavi. Recimo protiv Mege je krenuo u 1na1, i zavrsava fadeway-om iz rolinga, sto je uslo kao kap. Jbga to je njegov forte, kad ga ide hranis ga vise loptama, kada vidis da nije u ritmu, ides na druge opcije i to je to. Njemu se samo treba tempirati uloga, ali remodelirati njegov nacin igre je uzaludno trosenje vremena.

 

Odbrana je prilicno dobra od prvog dana, vise je fokusiran na svog cuvara, nego na mehanizovanu timsku igru. Mozda se jos moze izvuci iz njega agresivnosti, vise truda, da je aktivniji na ispomaganju, ali zato se mora igracu naci zica, da ima osjecaj pripadnosti, da se vise umara radi ispomaganja suigracu. To se ne radi tako sto ga odstranis iz ekipe. On je sada crna ovca, i kako ce se odraditi ostatak sezone pojma nemam. Da je bilo nekih drasticnih promjena, izliva emocija, znakova neke timske hemije, to nista. Samo eto, vise strpljenja kada dodje kod njega lopta cim propadne prva napadacka opcija, tada ne podje u izolaciju, nego nastavi kontinuitet napada. To jeste upgrade, ovo ostalo sve je prilicno isto (osim naravno bolja efikasnost) - bar po meni.

Pripadnost ekipi se upravo radi tako sto postujes trenerove zamisli i respektujes game  plan u potpunosti. Nnjemu niko ne brani da sutira i uzima teske suteve kad je za to vreme. Njegov osnovni kvalitet je snaga koju nema skoro nijedan pf u Evropi a slabo je koristi a koristio je ranije, on tezi ka laksem resenju, a to je sut. 

 

Ne treba njemu neka posebna tehnika da odradi igrace na postu na EL nivou, kamoli na ABA nivou a pritom ima solidan povratni pas i kad igra post to skoro pa uvek trazi odredjeno udvajanje i onda dolazi visak. To je zamisao trenera i kad odstupa konstatno od njega onda dolazi kazna koja bi mogla da mu promeni nacin razmisljanja.

 

Od kad je dosao Radonjic vidi se veca agresivnost i pozrtvovanost u odbrani i mislim da pedagoski je ovo dobar uticaj na njega da se ne stavi iznad tima i da je on to shvatio. Cak sam i siguran ako bude igrao kao na kupu da cemo ga zadrzati i da ce on hteti da ostane sem ako ne dobije neku ludacku ponudu jer negde vidim njegovu zelju da zeli da se dokaze da nije kako ti kazes crna ovca a verujem da ga niko od saigraca ne uzima tako.

 

Obradovic mu je dao neverovatno slobodu i to je bio osnovni problem raspada u njegovoj igri i posebno u u igri tima. Jednostavno on treba da koristi prednosti koje ima nad protivnikom, a to je pre svega snaga. Kao spot up suter je bas dobar, ali aljkav je kod nadogradnje, ocigledno ne radi puno na koncentraciji tokom meca, pa zato ima i dosta izgubljenih lopti, promasenih slobodnih bacanja i to je nesto na cemu ocigledno Radonjic hoce da mu ukaze. Sa njim i da malo vise obraca paznju na timsku igru mozemo imati dosta prostora za ostale igrace sto moze uvesti celu ekipu u dobru fazu kao juce gde posle tri povratna pasa imamo cak tri otvorene trojke i dve smo dali.

 

Kod defanzive se slazem da je jedan na jedan dobar, manjak timske odbrane i na tome se moze raditi, potreban je voljni momenat i trenutno je pritisnut da razmislja drugacije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ono o čemu @Princeton priča je vrlo jednostavno a i neophodno za manjak gneva:

formirani igrači su to što jesu; formirani & izvesne modifikacije u igri obično dolaze kada krene da ih izdaje atletika, pod uslovom da su bazirali neki bitan deo igre na tome.

 

ovde se uporno ignoriše činjenica da je o'bryant modifikovao svoju igru još od neke četvrte - pete tekme u dresu zvezde. više dodavanja, više zidanja i makljanja na niskom postu (doduše sa promenljivim uspehom jer lik očigledno nema tehniku centra iako ima sve predispozicije). kada je prebačen na peticu i njegova odbrana je postala korisnija za tim, jer smo tu bili tarme tanki pre dolaska nnoka.

 

ali ljudi, to je manje-više to. ne možeš ti za jednu sezonu da promeniš iz fundamenta 27ogodišnjeg igrača koji igra na određen način ceo život. postoji tu i neki automatizam ali i nekakav skill-set koji xy igrač poseduje.

 

u tom smislu, ne verujem ni da je radonjić sad blesav pa da očekuje neke drastične promene, već će gledati kako da se prilagodi rosteru.

da ne nabrajam sad redom za šta svaki naš igrač pojedinačno ima nekakve teorijske predispozicije ali nema defacto tu veštinu u rukama.

 

obrajant ima često očajan decision making ali to ne znači da ga boli patka i da želi svaku da šutne zbog svoje statistike - on to jednostavno vidi kao najbolje rešenje u tom trenutku iako nije u pravu. i moj omiljeni igrač ognjen dobrić napravi više glupih nego pametnih odluka per game - a opet, odbijam da poverujem kako neko misli da dobrić to radi zato što ga zabole za ekipu ili ima neki nehajan odnos prema kolektivnoj igri. takav je igrač, trudi se neke stvari da popravi (verovatno se trudi sve da popravi ali ponešto se i vidi) ali je tako kako je.

 

igrač može da promeni formu šuta kako bi bio efikasniji iz spotup situacija ili sa slobodnjaka. to je nekako najlakša promena a ne ide sjajno svima.

ostalo je sve uglavnom mnogo teže ako nisi na samom početku karijere. a i za to ti treba pauza na leto da bi se fokusirao na tako drastične promene pa puta nekoliko sezona.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Teško da će da Džoni preživjeti i ovu sezonu, o sledećoj je suvišno govoriti. Ja bih isto zadržao Waldena, korektan igrač u oba smjera, pravi profesionalac, podređen ekipi totalno. Treba vidjeti kako će Noko igrati u nastavku sezone, na papiru je ono što nam treba od centra.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako bih ostavljavao Voldena to bi jedino bilo uz to da mu se potpuno promeni uloga. Da igra iskljucivo na poziciji 2 i to kao bek ap. Previse je lopta u njegovim rukama bez nekog veceg razigrajavajuceg ucinka na ostale igrace - napadi su nam jalovi. Ne pravi puno izgubljenih lopti i dobar je u odbrani. Partizan je bio vaskrsao tek kada he Trinki pomerio i njega i Pejdza iskljucivo na 2, pa bi to trebalo i mi da uradimo da bi prodisali. 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...