Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Kritiku za ovaj poraz zaslužuje Radonjić. Zbog toga što je opet dao prednost Colomu pre Halla, iako je več nekoliko utakmica potpuno jasno da smo sa Quinom u igro skoro svaki put u velikim problemima, dok sa Hallom napad prodiše. Jedna mala kritika bi bila samo manjak agresivnosti jednom kad probije prvi red odbrane. Tu skoro uvek trži taj pas vani, a da bi taj pas davao rezultata u buduče, mora to da izbalansira sa završnicom na obrču i ponekim šutem sa poludistance.

 

Nije mi se svidelo kako Loyd igra. Kao kod Obradovića kad smo davali najboljim individualcima da siluju 1 na 5. Jednostvno nije dovoljno strpljiv da utakmica dođe njemu, što bi rekli amerikanci, nego davi tu loptu i posledično guši igru u napadu. Kad nije u pitanju istek napada, zabranio bi to da mu se daje lopta na 8 metara i da on na postavljen napad igra 1 na 5. Naravno, nije samo on kriv za ovo. Treba mu pomoči.  Mora da se iscrtaju akcije gde če biti postavljeni blokovi za njega da istrči i pripali koju, ili samo da napravi neku prednost pred čuvarom, pre nego što primi loptu. Ovo kad mu dajemo loptu da dribla i umara se me je podsetilo na Barona lani kad je imao onaj jedan period gde je imao previše loptu u rukama. Loyd je naravno neuporedivo bolji ball handler od Barona, ali opet ne može sam. Ko što je rekao Quincy u onom intervjuu, ključno je da se igrača stavi u dobru situaciju za njega. Kad to uradimo, Jordan če krenuti da sipa 25 po turi.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kuzmanović je stručni konsultant kao što sam ja astronaut. Čovjek ima neki zastarjeli pogled na košarku, daje neke najpovršnije komentare, nema nikakve dubine i originalnosti u njegovim izjavama. Hipotetički gledano, da sjedimo zajedno u nekoj kladionici ili da gledamo tekmu sa tribina, bio bi vjerovatno korektno društvo. Na televiziji se ipak očekuje dosta veće znanje i kvalitet komentara od ovoga što on pokazuje. 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Kuzma je igrao profesionalno kosarku, a jel si ti bio na mesecu? Kakva crna dubina, covek radi sportski prenos nije prenos iz kluba knjizevnika. Mali faulovi, kvaran smeh kada damo neocekivani kos, i 'ulazi' dok lopta putuje sa drugog kraja terena, sta ces vise... ako hoces dubinu gledaj Tegeltiju i strucnu analizu Ace iz Stare Pazove. 🙂

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, L' Imperatore said:

Kritiku za ovaj poraz zaslužuje Radonjić. Zbog toga što je opet dao prednost Colomu pre Halla, iako je več nekoliko utakmica potpuno jasno da smo sa Quinom u igro skoro svaki put u velikim problemima, dok sa Hallom napad prodiše. Jedna mala kritika bi bila samo manjak agresivnosti jednom kad probije prvi red odbrane. Tu skoro uvek trži taj pas vani, a da bi taj pas davao rezultata u buduče, mora to da izbalansira sa završnicom na obrču i ponekim šutem sa poludistance.

u principu se slazem sa hall pre koloma

uz osvrt za ovo boldovano da to nije jedna mala kritika

to je zapravo i glavni(veliki) problem sa hallom

ne baca on pas spolja zato sto to najvise voli, vec zato sto druge dve opcije jednostavno nema u repertoaru

na obrucu je gori od fc3, a ni poludistanca mu nije neki forte

 

opet, na defanzivnoj strani donosi solidnu pricu, cini se da ukupno moze da bude plus igrac i uopste mi nije jasna ova igranka sa njim

prvo je sklonjen 100%, onda ulazi po 2min, onda ga opet nigde nema, pa sinoc udje i odigra u cugu 15min

bas lici na potpuno lutanje, mislio sam da ce do sad radonja da presece sta je ciniti sa tom pozicijom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

hm, bas mi je delovalo da je duze bio na parketu

 

mislim da je prvi put ušao nekih 3 minuta do kraja treće četvrtine. baš je mindfuck, pošto nije baš za očekivati da dobro odigra išta osim odbrane ako tad prvi put upada. a nije da nam ta odbrana nije falila ranije.

 

da pohvalim dobrića i waldena za opasne partije u 4/4 u napadu. šteta što nismo dobili zbog njihovog performansa ako ništa drugo.

odbrana dobrića ista kao i svih ovih godina. propustio sam tu odličnos' u defanzivi o kojoj ste mi pričali prethodnih tekmi koje nisam gledao.

u svakom slučaju, više se od tog dečka i ne može tražiti, stvarno su ošurili obojica.

Edited by đubrivo.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kolom je delovao solidno bolje u prvih nekoliko tekmi po dolasku, dal je odigrao nesto na svezinu ili sta

fizicki limiti su i tu bili vidljivi, ali je bilo neke fore i vica, a i solidan broj asista koliko se secam

ovo sto sada igra je bukvalno fc3 nivo

 

sto se dobrica u napadu tice, cini mi se da je ubacio taj neki crossover move koji ranije nije imao, ili bar nije tako izgledalo

cini mi se da je sinoc tako izbacio nekoga i prosao do obruca

mozda to i nije bas crossover(moram da pogledam snimak), nego jednostavno bolje koristi inerciju kod tih kretnji posle istrcavanja iz bloka

i dalje je to vrlo upitan handle za jednog beka, ali ako moze u svoj repertoar da doda nesto novo tim bolje

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledam sinoc snimke sa pubom Arenom, nadglasavanjem himne, ludnicom na terenu i tribinama. Kako to sada daleko i nedostizno deluje.

I da, bolje i ovakav JOB nego Stimac. Job-a barem mogu da psujem, da me nervira. Štime utice na mene kao far na zeceve u noćnom lovu. Šok i obamrlost.

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Fora je sto nas djoni ne moze to. Posto je jasna aluzija.

On misli da moze, al realnost je drugacija.

Odradice on 2 dobra poteza, a onda slede 3 fade awaya koja lome prvi obruc.

 

ne može đoni, ne verujem da je takeshi to mislio

ali loyd bi mogao, doduše ne u takvom procentu kao bata kole, ako bi se pravile neke akcije i blokovi za njega.

mi za loyda imamo otprilike samo blok na perimetru kada primi loptu 10ak sekundi do kraja. to je neki nivo "prvi put se vidimo na basketu za vikend a vidim imaš dobar ulaz"

 

o'brayantov kvalitet je što je visoki koji može da kreira za sebe na više pozicija. da je još sjajan u tome ne bi sad ni pričali o njemu, nego bi o tome diskutovali navijači barce, reala, makabija, cska ili neke nba ekipe

1 minute ago, Kankkunen said:

Ovde se cene dodavači krvavih kolena, ostali razlaz ... :classic_smile:

 

ili dobrić kad se iskezi kao da je u onom filmu 300 i stane u stav sav zategnut k'o sajla, misliš hvatajte ga da ne pojede čoveka, jebeš utakmicu

a ono ga igrač samo komotno prođe, dobrić ostane tako sav izdefinisan za instagram fotku :lol_2:

 

(nisam došao da blatim dobrića, samo sam se setio dve uzastopne scene od sinoć. još jednom, svaka mu čast na partiji, daleko iznad mojih očekivanja!)

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

btw, i sinoc se videlo koliko znaci kada u timu imas kvalitetne 1na1 igrace, na ovom forumu poznatije kao divljak/privatnik/stetocina/cizmom po labrnji

cole je onako zapaljen mogao da sipa do sutra

 

Ja vise cijenim kad Kuridza baci povratni pas u situaciji 1 na 0.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, đubrivo. said:

ili dobrić kad se iskezi kao da je u onom filmu 300 i stane u stav sav zategnut k'o sajla, misliš hvatajte ga da ne pojede čoveka, jebeš utakmicu

a ono ga igrač samo komotno prođe, dobrić ostane tako sav izdefinisan za instagram fotku :lol_2:

 

(nisam došao da blatim dobrića, samo sam se setio dve uzastopne scene od sinoć. još jednom, svaka mu čast na partiji, daleko iznad mojih očekivanja!)

Igra Dobrić sjajno, to stoji ... al kako ga je Kol poslao po doručak, nije znao gde je levo. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Pazi, tvoje lične ambicije su tvoja subjektivna stvar ali ako uspostavimo benchmark za nastupe u EL na osnovu rezultata timova sličnog profila, ekipa iz regiona, pa i naših timova u prošlosti, objektivno gledano, Zvezda u ovom sistemu Evrolige overperformuje po svim parametrima. 

 

Zvezdi za licencu nedostaje samo jedan uslov, a taj uslov nema ni najmanje veze s rezultatima. 

 

Cela tvoja teza o Čoviću koji "treba da se skloni i da pusti druge da pokušaju" ima dve velike slabosti:

  • potpuno zanemaruješ činjenicu da se i drugi klubovi nešto pitaju, da se i za njih neko bori. Partizan, Budućnost, CedOli, pa i Mornar donekle imaju ozbiljne adute u toj borbi. Ako je Zvezda sa Čovićem neuspešna, šta su onda oni?
  • ta priča da Čović treba da se skloni jer "možda ima neko bolji" je potpuno neosnovana ako ne navedeš ko je taj koji bi mogao da bude bolji i zašto tako misliš. U Srbiji ne postoji mnogo ljudi sa rukovodilačkim iskustvom ili potencijalom u košarci. Baš bih voleo da čujem ko su ti za koje misliš da bi radili bolji posao? 

Pokusacu da budem kratak, jer ima dosta tekucih stvari o kojima bih pisao (poraz od Asvela, situacija oko JOB, kontaktiranje Stimca), pa da polako zavrsavam ovu razmenu misljenja koja se rastegla na 10 strana.

 

Stalno potenciras druge klubove u ABA, pretendente na tron i koristis ih kao neki argument koji je suprotstavljen mojim pogledima na stvar. A zapravo, oni idu u prilog moje teze, sta vise, opstepoznate cinjenice, da je KKCZ u periodu pod Covicem uspela, posle par neuspeha, da se profilise u lidera regiona, sa 4 titule u poslednjih 5 sezona. Ja to ne sporim Covicu, to je fakat. Prvi je u selu. Pa ako razmisljamo u tim uskim okvirima, Covic je bio i ostao najbolje resenje, gledano iz ugla navijaca kojeg samo uspeh zanima, ne zadrzavajuci se na moralnim i polulegalnim akcijama koje to prate i koje su na tragu maksime "cilj opravdava sredstvo". Problem je prelazak na visi rang takmicenja, tj. EL o cemu sam nasiroko pisao.

 

I oko ove tvoje druge primedbe su stvari jasne, jer sam ih takodje objasnio u prethodnom postu, ali mi nije tesko da ih elaboriram. Mi navijaci, koliko god da smo razliciti po raznim parametrima, da li manje ili vise poznajemo kosarku, da li idemo na utakmice ili gledamo preko TV, da li smo bliski klubu ili ne znamo nikoga - kako god, mi imamo jasne limite kada je uticaj na klub u pitanju. Ti limiti su mozda probijeni u slucaju Junior u EL Zvezdi, na nasu srecu uspesno, ali su ipak izuzetak koji potvrdjuje pravilo. Ocekivati od navijaca da bitnije utice na personalne promene na najvisem nivou, je naivno, u najmanju ruku. Moja obaveza, kao nekog ko voli klub, je da ukazujem na probleme kako ih vidim, da pricam o principima i objasnim ih, a ne da jurim po Srbiji ili belom svetu potencijalna resenja za mesta sportskog direktora ili prvog coveka kluba, lobiram po kosarkasim kuloarima Evrope. Mozda nemam vremena zbog licnih ili porodicnih obaveza, mozda nemam ni dovoljnog upliva u vode sportskog menadzmenta ili politike, mozda nesto trece. Sta god da je u pitanju, to me apsolutno ne moze diskvalifikovati da na kosarkaskom forumu iznosim svoje stavove i branim ih. Zamena teza je u pitanju - ukazivanje na problem ne mora nuzno zahtevati i konkretno resenje istog. Ali shvatanje da problem zaista postoji je prvi korak na putu njegovog resavanja. Od mene dosta, neka preuzmu pametniji i sposobniji. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

btw, i sinoc se videlo koliko znaci kada u timu imas kvalitetne 1na1 igrace, na ovom forumu poznatije kao divljak/privatnik/stetocina/cizmom po labrnji

cole je onako zapaljen mogao da sipa do sutra

E sad kad taj divljak pokaze to 1 u 5 utakmica nije problem?I jos se poklopi da se raspadne kad je najbitnije isto nije problem?

Link to comment
Share on other sites

Mogu da razumijem dovodjenje JOB-a ima mana ali ima i dobrih igrackih kvaliteta ali dovodjenje Koloma i to jos cekanje na njega kao velikog pojacanja...nepojmljivo za zdrav razum.

 

Podsjeti me na onaj crtani film:

Pored toliko spanskih bikova ti odaberes Ferdinanda bika koji ne voli da se bori, voli samo da mirise cvijece.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 12Laki said:

E sad kad taj divljak pokaze to 1 u 5 utakmica nije problem?I jos se poklopi da se raspadne kad je najbitnije isto nije problem?

ne znam o cemu tacno pricas, ali izvoli statse cole-a iz ove EL sezone pa objasni na sta mislis https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=007989&seasoncode=E2020

 

s tim da statsi i ne mogu da docaraju tu neuhvatljivost koju je sinoc demonstrirao

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

ne znam o cemu tacno pricas, ali izvoli statse cole-a iz ove EL sezone pa objasni na sta mislis https://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=007989&seasoncode=E2020

 

s tim da statsi i ne mogu da docaraju tu neuhvatljivost koju je sinoc demonstrirao

Hocu da kazem da Noris Kol jeste dobar igrac ali kad bi ga bacili u sistem gde zna ko sta radi pa da on moze da izdivlja da ne mora bas svaku utakmicu da sipa 20+ poena(vidimo sa Lojdom koji je bolja verzija toga i kako izgledamo).

 

Divljak na slozen tim je samo plus i jos ako je kval(ako uspemo da ubodemo tipa Kvinsi)

Msm kao da nismo imali Norisa Kola pred ocima kad je igrao u Futuri.Tu smo mogli da vidimo kako izgleda kad je tim disfukcionalan.Jbg imace statse al tim nista,A mi smo ta verzija future btw.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...