Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

13 minutes ago, mister-no said:

Pa povređen je Kuzmić, zglob valjda.. Ja jedino tako i mogu da opravdam to.

 

Reče Kole da ga nema "zbog one povrede skočnog zgloba", tako nešto. Nisam nigdje ulovio da je bilo nešto zvaničnije o tome. Tipa, koliko će odsustvovati i sl. Čudno malo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Zadnja četvrtina;

 

- 8.5 min do kraja - krademo loptu, Lojd trči u kontru, umesto da mu doda loptu, tapka i upropaštava kontru. U istom napadu gazi na liniju auta i gubimo loptu

- 4 min do kraja - zapinje u bloku, JOB preuzima Pejdža, ovaj ga pretrčava kao da ne postoji i polaže

- 1.5 min do kraja - promašuje potpuno otvorenu trojku

- zadnji napad ne ume da reši Pejdža i promašuje šut za tri

 

Dobre stvari; lob pasom pronalazi Davidovca, faul na Davidovcu, dobar pas otvorenom Lojdu koji promašuje za tri, dva faula na njemu, od toga jedno za slobodna bacanja koja promašuje.

Po meni sasvim korektno za back up playa.

S tim da ce protekom vremena biti samo fizicki bolje, samim tim i bolji decision making, a i postaje uigraniji s ostatkom ekipe.

 

Ne bih ja tu nista dirao. Hemija je opet dobra,  poremetila se dolaskom Johnnya, deluje da smo sad ok, suludo menjati radi promene. Necemo dovesti ni Ertela ni Vasu kao zamene...

 

Edit: Zbog zgusnutog rasporeda subjektivni osecaj vara, Rochestie je pre tek mesec dana odigrao prve tekme (posle duge pauze).

Edited by leki bg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Neko na RSB napisao da je "izgleda sa Holom sve u redu".
Meni je delovalo da je muski nagnjecio "onu stvar". Videlo se u prenosu, drzao se za prepone. Te povrede su jako bolne ali ne traju dugo.

Inace,pridruzujem se stavu da je uspeh uopste dobiti ovo ako gubis 25 u slobidnim bacanjima. Ja sam bio popizdeo pa sam pazljivo gledao i najmanje 5-6 puta sam zapazio da slicne kontakte nama sviraju, a Partizanu ne. Ono je bila jedna od vecih kradja u derbijima, neko gore ostavi prosek sl. bacanja koji protivnici u EL imaju protiv nas. Jedino ako El sudije nemaju pojma, ja ovo nikada nisam video iskreno. Ne moze niko da orica kako pravimo glupe faulove kada sudije jedba cekaju da tj sviraju sve i svasta,a protivnik bije kao Sveti Ilija.

A jos da pomenem onog nesretnika na b92,hahaaha, ala je covek ispizdeo, majko moja ko sve vodi prenose. Ali najaci momenat kada je Lojd dao trojku pa gledao partizanovu klupu, hahaha...

Ako su Partizanovi navijaci zadovoljni ovim, i ja sam. Ako izvedes 25 sl bacanja pa izgubis, ja nikako ne bih bio zadovoljan...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan9 said:

Kakva dobra igra kada su nam svirali 31 faul za 40 minuta??? Bezmalo svaki drugi posed je bio faul?

Zamolio bi i za tvoje gledište situacije da je KKP igrao sa 3 igrača(od kojih je jedan Janković) na pozicijama 4 i 5, za skoro 80 minuta samo 3 faula. Sa druge strane KKCZ je na pozicijama 4 i 5 igrala sa 4 igraca(+ ispomoc Davidovca pošto ova 4 igraca nisu mogli igrati punu minutazu zbog problema sa faulovima) i za 70minuta napravili 13 faulova?

KAKO je to moguće? Da je igrao KKP protiv Crnokose pa da razumem razliku u kvalitetu ali opet ne bi bio logičan odnos faulova.

Tomas i Mosli 70minuta i 2 faula 😄

Evo ja ne mogu da se setim makar jedne utakmice da sam to video.

 

Edit:

Samo bi dodao statistiku da protiv ostalih ABA ligaša Tomas igra 22min u proseku i napravi 3 faula a Mosli 23min i napravi 2 faula(uključujuci i ovu neverovatnu utakmicu sa KKCZ, gde su napravili po 1 za po 35min)

Prošle sezone Tomas 19min i 2,5 faulova, Mosli 17min i 2,3 faula

 

MOram da primetim da je gomila faulova koje smo napravili bila ekstremno glupa, uzeću kao primer recimo treću OBrajanta, za koju bih ga ja da sam trener recimo, isterao iz hale. Takođe, kompletna naša unutrašnja linija, donekle izuzimajući Kurudžu, delovala je kao pioniri protiv seniora, Tomas i Mozli su ih razgrtali ko Turke na buljuke i radili bukvalno šta su hteli. Našima je ostalo da im se kače o ruke i slažu face šta me snašlo. Izvolite prevrteti utakmicu ponovo i obratiti pažnju na ovo što sam rekao. Ovo o proseku faulova je samo čista statistika bez mnogo uvida u stanje na terenu, a tu statistika je nastala tako što obično ne igraju protiv nedonoščadi, a za Terija i naročito Rita se sinoć ne može upotrebiti drugo ime, kao i za Simonovića i onaj jad što je odigrao kad je nesrećom bio na terenu. Njihovo zagrađivanje, samo taj element da uzmem, je izgledalo kao da je O'Nil na parketu, bukvalno su bili smehotresni.

Mozli je mogao da zaradi još ličnu ili dve prilikom nepravilnih blokova u napadu i to je to.

 

Da ponovim, dao bih doslovce SVE naše igrače na pozicijama 4 i 5 za njih dvojicu. Oni su im ubod decenije, da ih nemaju bili bi kita od ekipe.

Tako da bolje da krenemo od nas i zašto izgledamo onako kako izgledamo, zašto nema nikakve koncepcije niti ideje u igri, zašto igramo ISO košarku zasnovanu samo na individualnom kvalitetu, zašto su rotacije sulude i besmislene, zašto se ubija momentum igračima koji su u ritmu, šta će neki igrači uopšte u rosteru (Simonović npr) i zašto sinoć nismo ličili bukvalno ni na šta.

To su legitimna pitanja koja treba da nas interesuju i od kojih nam zavisi nastavak sezone, a ne statitsika koliko je ko izveo slobodnih bacanja.

 

PS

 

NNoko je za Rita i Terija bukvlno Bog košarke, u svakom zamislivom pogledu. Da se potsetimo; uloga centra je PRVENSTVENO KONTROLA REKETA, pa onda sve drugo. Kontrola reketa. Kontrola. Reketa. Ova dvojica ne da nisu u stanju da iskontrolišu reket već ne znaju gde je desno.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Dobro Noka.

Ali ovde se priziva Kuzmić.

Klasična ABa utakmica. Napravismo od Mozlija i Tomasa Vrankovića i Lukovića.

Jedino raduje da je EL prioritet.

 

Od Kuzmića Mozli ne bi pravio budalu.

 

16 minutes ago, Cavani said:

Obradovic mora da nabaci malo smisla za sam tok utakmice, da ne vodi ekipu po unapred pripremljenom sablonu. Ko je najraspolozeniji da pusti njega da igra, da ne menja cele petorke i sece momentum.

 

Ovo. Čovek dobro sprema mečeve, ali samo vođenje tekme je kuku & lele majko. I ne liči na ono što je radio prethodno u karijeri, nije to u Monako tako sumanuto izgledalo. Zamena 4 igrača odjedno recimo ja zaista ne znam kad je nešto dobro donela nekom timu i zašto to radi?

Valjda je intencija da se ne remeti ritiam tima kada se jednom stvori, ovo je potpuno neozbiljno.

 

 

Edited by Laki21
Link to comment
Share on other sites

Ne treba biti tako strog prema nasim igracima. Ja licno ne bi menjao jednog Dzonija ni za oba ova njihova igraca sto ne napravise faul celu utakmicu a bilo je prilicno crvenih rukavica ispod kosa. Uostalom pogledaj onaj klip sto se vec vrti za Lojdovu "duplu". Nema faula naravno. A i kud je krenuo u reket kad zna da su tamo tornjevi blizanci 😄

Ustvari kad malo bolje razmislim ne bih zeleo ni jednog njihovog igraca. Osim mozda Dangubica ali to je vise emotivno nego kosarkaski(jos uvek se secam banancine onom pacovu)

Nama je ovo bila jos jedna ABA utakmica u nizu a njima smo mi najbolji protivnik ove sezone.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ivan9 said:

Ne treba biti tako strog prema nasim igracima. Ja licno ne bi menjao jednog Dzonija ni za oba ova njihova igraca sto ne napravise faul celu utakmicu a bilo je prilicno crvenih rukavica ispod kosa. Uostalom pogledaj onaj klip sto se vec vrti za Lojdovu "duplu". Nema faula naravno. A i kud je krenuo u reket kad zna da su tamo tornjevi blizanci 😄

Ustvari kad malo bolje razmislim ne bih zeleo ni jednog njihovog igraca. Osim mozda Dangubica ali to je vise emotivno nego kosarkaski(jos uvek se secam banancine onom pacovu)

Nama je ovo bila jos jedna ABA utakmica u nizu a njima smo mi najbolji protivnik ove sezone.

 

Džoni jednostavno nije to što nama treba. Suviše je to mekan igrač, s obe strane terena za hustle ekipu koja mi preferiramo da budemo. Ne pravi pravu razliku ni u kom smislu ni s jedne strane terena. Ok, ubaciće par svojih šuteva iz fejdaveja, nabošće neku trojku, ali će zato u odbrani kada je tvrdo biti u minusu ili neubedljiv. Jednostavno, za drugog najskupljeg igrača tima on ne isporučuje ono što treba, i to na obe strane terena.

 

Daj link za taj snimak sa Lojdom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivan9 said:

Ustvari kad malo bolje razmislim ne bih zeleo ni jednog njihovog igraca.

Ja bih rado video Jaramaza kod nas. A što se tiče zamene Mozli za Terija uvek i svuda. Dok JOB-a ne bih dao ni za dva Tomasa.

Just now, Laki21 said:

Daj link za taj snimak sa Lojdom.

Imaš na kkp temi, Ne sam Safete okačio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ivan9 said:

Ne treba biti tako strog prema nasim igracima. Ja licno ne bi menjao jednog Dzonija ni za oba ova njihova igraca sto ne napravise faul celu utakmicu a bilo je prilicno crvenih rukavica ispod kosa. Uostalom pogledaj onaj klip sto se vec vrti za Lojdovu "duplu". Nema faula naravno. A i kud je krenuo u reket kad zna da su tamo tornjevi blizanci 😄

Ustvari kad malo bolje razmislim ne bih zeleo ni jednog njihovog igraca. Osim mozda Dangubica ali to je vise emotivno nego kosarkaski(jos uvek se secam banancine onom pacovu)

Nama je ovo bila jos jedna ABA utakmica u nizu a njima smo mi najbolji protivnik ove sezone.

Bold 1: Ne mogu vise da se slozim...krajnje ograniceni igraci, pogotovu Mozli, koji sa ovakvim kriterijumom sudjenja izgledaju kao tornjevi blizanci, a realnost je EC nivo, i to ne upper level.

Bold 2: I ovo apsolutno potpisujem.I to Dangubic samo umesto Lazica, ni u jednom drugom pojavnom obliku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 said:

 

Od Kuzmića Mozli ne bi pravio budalu.

 

 

Ovo. Čovek dobro sprema mečeve, ali samo vođenje tekme je kuku & majko. I ne liči na ono što je radio prethodno u karijeri, nije to u Monako tako sumanuto izgledalo. Zamena 4 igrača odjedno recimo ja zaista ne znam kad je nešto dobro donela nekom timu i zašto to radi?

Valjda je intencija da se ne remeti ritiam tima kada se jednom stvori, ovo je potpuno neozbiljno.

 

 

Juce neki njegovi failovi u vodjenju:

-Promenio celu petorku na pocetku kada smo imali rutinskih 10+,

-Isekao Lazica pa zaboravio na klupi, kad je mogao prvi put da ne bude minus igrac,

-Lojd u trecoj krece u onu svoju seriju, daje trojku i dvojku, naprzi se, mrsti ka njima, udara sebe u glavu a ovaj ga zameni kad smo mogli da prelomimo, ovo je bio bas wtf momenat.

- 6-7 min do kraja izvodi Voldena koji je bio nas najbolji igrac na 9+ za nas kad smo mogli da prelomimo, vraca ga minut ipo pred kraj kad su nas stigli a Roch uveliko lipsao i zabagovao. 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

E svašta se na ovom forumu može pročitati. Od onog "Tomas je bio u cilindru pa nije faul na Holom" (Teri je bio čak pored Gordića na trećem svom faulu, ali mu izgleda pertle nisu dodirivale parket kao Tomasu pa je okarakterisano kao faul). Do sraman pristup ekipe i vođenje utakmice Obradovića. Svako ko kaže da suđenje nije bilo tendenciozno ili nije gledao utakmicu ili je grobar, još gore realan je kao Žeks ili Fegi. Glupi batler hendčeking koristi cele svoje karijere (samo što je nekada nogama mogao da ubedi sudije da nije "preagresivan") i svira mu se redovno i tu naravno nema govora o tendencioznosti. Ali takvu istu odbranu Pejdža, Gordića i CMM nisu svirali osim kad igrač već ne prođe pa je faul i više nego očigledan. Sa druge strane...pa odnos faulova sve govori zar ne? Druga bitna stvar a vezano za suđenje jeste kriterijum kod postavljanja blokova i šta je svirano nama, a šta njima. Tu čak i nije toliki problem odnos u faulovima, koliko psihološko opterećenje u svakom sledećem postavljanju bloka i otuda nemogućnost Lojda i Voldena da prođu pored bloka ili barem da dođe do uručenja. Treće, izvrtite malo EL utakmice Zvezde i pogledajte koliko faulova su nama svirali na ofanzivnom skoku i kakav je kriterijum za to šta je faul, a šta nije. Mozli i Tomas su pokupili silne skokove čisto i sve u "cilindru", kao da im je vertikal preko 150.
Ja prvi nikada nisam mogao da razumem profesionalne sportiste kada se žale na umor. Jebo te pa to jedino radiš u životu, od čega si umoran? Kako vreme prolazi (valjda čovek nešto shvati i nauči vremenom) sve mi je jasnije zašto je to problem. Evo objasniću. Kad god čovek putuje, bilo službeno ili na odmor, avionom, nekako ti uvek treba neki sat da dođeš sebi, da se vratiš u rutinu. Još ono pakovanje, pa raspakivanje u hotelu, čak i ako je službeni put na dva dana, nekako dođe opterećujuće. Naša ekipa je od 05.11. kada su krenuli u Minhen do 21.11. kada su se vratili iz Barselone provela 4 dana u BG-u (utakmice sa Splitom i Realom). To je Minhen, Koper, Lion, Beograd, Milano, Barselona, Beograd. Negde sam pročitao da su u Koper iz Minhena išli autobusom. Znači svaki aerodrom računaj min 3 sata od hotela do sedanja u avion, pa let, pa od aviona do hotela još 3 sata min. Znači taj dan je 9+ sati samo putovanje i eventualno neki trening relaksacije, pa spavanje. Onda spavaš uvek u drugačijem krevetu, momcima preko 195 uvek je problem gde god da odsednu. Koliko god mi njih gledali drugačije oni su ljudi kao i svi mi ovde i imaju pravo da budu umorni ili neraspoloženi, a pogledavši ovaj tempo i raspored možda i potpuno razumljivo. Ne tako davno, igrač u koga se svi kunemo je pružao izuzetno loše partije, pa smo saznali da čovek ima velikih problema kod kuće u Americi i da je verovatno glavom bio više tamo nego ovde. Mi o njihovim privatnim problemima ne znamo ništa i ne treba da nas se tiče, ali opet ne može se pobeći činjenici da i to utiče na njih. Jer ponavljam oni su ljudi kao mi i imaju svoje živote van košarke, kao i mi van svojih poslova.
Onda ovde dođeš i pročitaš kako Saši ekipa ni na šta ne liči. A kad da je uigra? Treninzi se sastoje od pripreme za utakmicu i skautiranje sledećeg protivnika, a imaš tri nova bitna igrača. Čovek kad dođe u novu firmu ima neki period kada ga uvode u poslovanje i način na koji firma posluje, zašto mislite da je u sportu drugačije? Ja sam siguran da će to leći na svoje već u januaru. Pre toga šta uradimo i kako uradimo za mene je premija. Mi smo "izduvali" za prvog pleja i centra (Pangos i Noko) i početna zamisao trenera je morala da se menja u hodu , a obzirom na to da sličnih na tržištu nama dostupnih igrača nema, dovedeni su ovi za koje je procenjeno da mogu da pomognu i mi možemo da ih platimo. Da su u top fizičkoj spremi, ne bi mogli da ih priuštimo, zato moramo da sačekamo malo da se "oporave", pa da onda sudimo o njima kao alternativama. O Saletu ću suditi tek posle Božića ukoliko mu ekipa u pojedinim (bitnim) utakmicama bude izgledala ovako.
Možda što sam stariji i pamtim mnogo teža vremena za naš klub, nikako ne mogu da razumem toliku dozu kritike i manjka podrške ekipi. Pa majku mu Zvezda se voli i kad u njoj igra Srđan Dabić (uz svo dužno poštovanje prema beskompromisnom borcu i sjajnom čoveku) i kad igra Markus Vilijams (umetnik kakvog verovatno više nećemo gledati u najdražem dresu).
I za kraj reći ću jednu jeres ovde kao što sam rekao i za Voldena kada su ga pojedinci etiketirali sa "EK igrač" titulom, a to je da će Hol do kraja januara biti isto takav "EK igrač" kao Volden sada. Da će biti pravi floor general i veliki plus u našoj igri.
Čuvajte se ljudi jer uopšte nije naivna ova korona, uživajte u košarci i navijajte uvek isto i sa istim žarom i kad se gubi i kad se dobija. Jer dan kad nema neke Zvezdine utakmice, nekako je običan.
Živeli!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Knipex said:

Ja bih rado video Jaramaza kod nas. A što se tiče zamene Mozli za Terija uvek i svuda. Dok JOB-a ne bih dao ni za dva Tomasa.

Imaš na kkp temi, Ne sam Safete okačio.

Uzeli smo mi vec boljeg igraca od njih. Ne bi nam Jaramaz nista vise doneo nego sto vec donosi Kori. Osim sto bi bio domaci igrac. Jare svakako ne bi mogao biti "prvi" igrac na svojoj poziciji a ovih "drugih" vec imamo dovoljno.

 

Ispisa kolega gore. Ima na komsijskoj temi link.

 

Ja ne pamtim da sam smirenije odgledao derbi. Bukvalno sam bio ubedjen da ne mozemo da izgubimo. Cak sam i navijao da sviraju jos bacanja, da se do kraja ogoli ta bahatost. Jer ako su svirali faul u napadu Kuridzi u bloku, onda je Mozli napravio jedno 14 faulova u napadu. Faulovi u blokovima su posali slobodno sudijsko uverenje i ko bolje odglumi svira mu se faul. Vise se kretanje u bloku i ne gleda.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I dan posle, najjaci utisak mi je tendenciozno sudjenje. Mislim da u zivotu nisam gledao ovakav kriterijum dosudjivanja faulova. Na jedmoj strani se sve sviralo, na drugoj skoro nista, cak i u onih 13 sviranih faulova sudije su bar 7 8 puta morale da se pravdaju Zagorcu, Tomasu i Jankovicu. 

 

Posledice ... problemi sa licnim greskama, samim tim mnogo naizgled suvisnih rotacija, zatim rani izlasci iz bonusa i neverovatnih 38 lakih poena za protivnika (zapravo 32), pa nervoza nasih igraca koji su onemoguceni da igraju odbranu kakva se igrala na njima na drugoj strani terena ...

 

Na srecu, kao posledica nije dosao poraz a prosto neverovatno kako nije posle ovakvog sudjenja. Neverovatno je to sto imamo korektno sudjenje u EL i onda dodjes "kuci" i dozivis ovo. Sta je pozadina ovoga videcemo ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Cavani said:

6-7 min do kraja izvodi Voldena koji je bio nas najbolji igrac na 9+ za nas kad smo mogli da prelomimo, vraca ga minut ipo pred kraj kad su nas stigli a Roch uveliko lipsao i zabagovao.

Ako se dobro sećam ovo je bila posledica četvrte lične greške. Logično je bilo da ga izvede i sačuva za završnicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...