Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

41 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jel fali JOB i mali Spanac po tvom strucnom misljenju?

po mom misljenju fali

rekoh vec, uvek sam za to da imamo vise dobrih igraca nego manje

mislim i da svi veliki treneri to zele, i biraju da pokusaju da kontrolisu i integrisu tzv. divljake u timsku igru

posebno mislim da nedostaje dzoni, pisao sam vec vise puta i zasto

 

sto se koloma tice - sve zavisi u kakvom bi fizickom stanju bio

jeste minus u odbrani, ali i uskokovic je

dok je s druge strane teo licno za hola i uskoka

 

e sad, jasno je da imamo prilicno krutog i disciplinovanog trenera

koji nema previse sluha za igrace koji se ne uklapaju u taj njegov idealni kalup

sto je legitimno, ukoliko on preuzme odgovornost, stane iza odluka i rezultata

ako uspe da osvoji ABA i pored silbovanja par igraca - kapa dole, dokazao je jos jednom da njegova filozofija ima smisla...i da je adekvatno procenio i ono sa cime raspolaze...ali i konkurenciju, kada su se te neke odluke donosile

ako u tome ne uspe, onda svakako ima smisla diskutovati da li su neke od tih odluka mogle biti drugacije, i kolika je njegova odgovornost u tom neuspehu

 

ona prica ako crni sale nas ukanalio za naredne 3 godine, ne moze heroj radonja sve da pokrpi kod mene ne pije vodu

uspeh ili neuspeh - njegova je odgovornost najveca

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Wingwalker said:

Nešto razmišljam matematički...pa nama je najbolje u ovom sistemu na tri dobivene da pobedimo i sledeću i da eventualno ne izgubimo prvu tamo...

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

Mozda. Mada mozemo i da damo kos vise sledecu a onu tamo primimo kos manje. Dobra je i to taktika i ponekad upali

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Wingwalker said:

Nešto razmišljam matematički...pa nama je najbolje u ovom sistemu na tri dobivene da pobedimo i sledeću i da eventualno ne izgubimo prvu tamo...i možse otvara ,,prelazni''.

 

 

 

 

 

 

392864059ae345401c01f522bdc39371.jpg

  • Love 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo važna pobeda sinoć jer da smo izgubili već bismo praktično bili prežaljeni. Ne može se od ekipe mnogo više tražiti, sinoć je svako izašao na teren sa ciljem da ostavi sve što ima, čak i mučeni Simon. Poznato je da on nije baš najhrabriji košarkaš when the shit hits the fence ali se uklopio u odličnu odbranu. Apsolutni prioritet u planu igre je bio da se izlazi visoko i agresivno na Cobbsa i Ivanovića. Kada obojica odigraju ispodprosečno + sinoć kriminalni Ejim Budućnost ne može da dobije. E sad, od udarnog bekovskog tandema Podgoričana treba očekivati reakciju. Reed se proslavio u reketu, ali to je bio svesno izabran rizik sa naše strane. 
 
Ova naša ekipa nema taj luksuz da odere ekipu poput Budućnosti ali smo sinoć kontrolisali utakmicu najvećim njenim tokom i apsolutno bili bolji tim i tu uprkos očajnom šutu za 3. Odbrana dobija ovakve serije, a tu nas je Radonjić valjda 100 puta navikao da mu treba verovati. Lazić i Kuzmić defanzivno savršeni u svojim ulogama, ostali sa izuzetkom Uskokovića vrlo dobri. Dobriću svaka čast za onaj period kad nas je održao u igri i generalno celokupnu partiju. Nije savršen, daleko od toga, ali on je postao legitimna opcija za jaku ulogu, što nikada pre ove sezone nije bio. Loyd mačka, baš će biti bedak kad ode a da propisno nije ni osetio atmosferu punog Pionira, makar zbog njega bih istolerisao i koju desetinu bilmeza na tribinama. Hall je odigrao korektan meč s obzirom koliko je sebi spustio kriterijume ove sezone, ono što se od njega tražilo kao plejmejkera sa 25+ minuta isporučio je. U velikom je kurcu kao poenterska opcija ali gledao je da nadoknadi na drugim mestima, 7 asistencija i 0 izgubljenih meni u ovom meču više vrede nego 15 poena. 
 
Stvarno me smara što se napravila takva atmosfera da mora obavezno da se posvete redovi i redovi suđenju a ono je sinoć bilo odlično s obzirom na tenzije i nedavnu istoriju dva kluba. Pukl odiše nekom smirenošću koja mi prija i tera me da ignorišem suđenje, lepše bi bilo i vama. 
 
Nije neka mudrost reći da je sledeća utakmica verovatno ključna, ako dobijemo imamo 3 šanse da ih dokrajčimo, ali ako Budućnost napravi brejk imaće šansu da završe posao u PG. Deluje da oni imaju mnogo više rezerve od nas, gledajući sinoćnji performans, Cobbs, Ejim, pa i Nikolić mogu mnogo bolje od onoga, a ni Ivanović uprkos na kraju solidnoj statistici nije briljirao u većem delu meča. 
Buducnost ima rezerve ali meni se cini da njihovi play-evi lose reaguju na "batine". Narocito Kobs koji je izgleda i nervozan i lako ga je istarati iz takta. One greske iz duela sa Monakom se ponavljaju, ocito je da su igracki bolji, da su bolje selektirani, ali da Zvezda bolje reaguje na pritisak. Meni se cini da je bio fit Walden da bi sinoc bilo 20-tak razlike za Zvezdu, oni su se vratili prevashodno zato sto ih nismo dokusurili na 15 razlike kada smo mogli. No jbg tesko je sa skracenom rotacijom igrati na tolikim obrtajima.

Sto se tice Ejim-a, meni se cini da je on dobar kada plejevi igraju svoju igru sa lakim probijanjem prve linije pa on ima vise prostora, kada im se poremete ova dvojica onda svi slabijw igraju. Mislim da nemaju odgovor na tucu njihovih plejeva jer su im njih dvojica isuvise bitni za organizaciju sto smo videli sinoc. Nista ja ne bih menjao, agresivno od pocetka , pritisak na bekove pa neka Reed igra svoju igru, vazno je zaustaviti plejeve i Nikolica, sa rizikom da nam reed ili Ejim ubace neke poene mozemo i moramo da zivimo, ali koliko nama Walden fali to je strasno, pa cak i ovaj muceni MJK je fajter i ovakvi mecevi mu leze. Mislim da bi on najmanje odgovarao Reed-u u odbrani.
Kuzmic iz senke obavio brutalan posao, on je bio faktor x na koji plavi nisu racunali, ginuo je u odbrani i odlicno obavio svoj posao. Jedna sugestija, reed ga je par puta navukao na fintu suta i lako zaobisao jwer je brzi. Po meni, kada je 1 na 1 sa njim na 5-6 metara od kosa treba da mu brani ulaz a ne sut, neka on sutira sa te daljine preko Kuzmica, mislim da je to manji rizik.

Sutra ce biti jos teza utakmica, Buducnost ce probati da odgovori na iskakanje centara, mi sa druge strane moramo da imamo i neki plan B ako ovo ne prodje sutra, ali pre svega moramo jos agresivnije, jednostavno nw reaguju dobro na pritisak , mnogo je bitno da otvorimo dobro utakmicu i da ih odmah uvedemo u nerbizu da koraji da jure rezultat. Mi ne mozemo sigurnonjos jednom onako katastrofalno da sutiramo,tu vidim nasu najveci rezervu, Waldena ako nije fit cuvati za Podgoricu, ne treba mu opet pogorsavati povredu, MJK ako moze bar 10 min cisto da se rastereti Simonovic i da mu se smanji minutaza i uloga koja je prevelika za njega.





Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nema izjava pred sutrasnji mec? Zna li se ista o predatoru?

Edit, Radonja kaze da ce odluciti pred mec.

Znaci mrka kapa.

 

Takodje kaze da nije najzadovoljniji, sto je dobro.

Ja ocekujem bolji sut, nesto vecu produkciju centara, kao i bolje branjenje Rida. Mada je vrlo moguce da ce ponovo koncepcijski isto braniti, uz minimalne korekcije.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

Jel fali JOB i mali Spanac po tvom strucnom misljenju?
JOB definitivno fali, nwe znam ko moze da tvrdi suprotno, igrac koji moze sve te njihove visoke lagano da uvede u problem sa licnim greskama. Ds ne pricam o njegovoj ofanzivi, kada ga krene moze lagamo da zatrpa svaciji kos. Meni je upitna njegova selekcija suta ali je i to znacajno nivelisao kod Radonje bio. Kolom fmiz najboljih dana fali, ovaj zapusteni jok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helmet said:

JOB definitivno fali, nwe znam ko moze da tvrdi suprotno, igrac koji moze sve te njihove visoke lagano da uvede u problem sa licnim greskama. Ds ne pricam o njegovoj ofanzivi, kada ga krene moze lagamo da zatrpa svaciji kos. Meni je upitna njegova selekcija suta ali je i to znacajno nivelisao kod Radonje bio. Kolom fmiz najboljih dana fali, ovaj zapusteni jok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Job je bio los protiv Future..ne znam koga bi uterao u probleme sa faulovima...tesko Rida, a Nikolic bi njega zatrpao, ali trojkama...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očekujem da Lojdara sutra šuterski ispoštuje onu šačicu špricane publike ako udene prve dve trojke. 

Šegija da sačuvamo od faulova jer kod njega ne znaš kad će ruka da mu se otkači. 

Nnoku bi mogli bar na drugarskoj bazi da udelimo još neku loptu pod košem kad smo već izašli iz pika.

Kure da uvali Ridu lakat do dva u pankreas da nam se u letu ne rasteže onako opušteno kao na treningu.

Hall ne mora ništa preko da skoruje sem onih par poludistanci ako će opet jednako da čuva lopte i razdeljuje.

Naštelovati Simketa da ubode te tri kasvetne koje je vežbao celu karijeru (iako je ista gotova) a ne da se na perimetru trese ko neprcana ze-čica. I da ne daje izjave pre tekme.

Laza je tražio da mu za finalnu seriju naprave custom zaštitnu gumu od manžetne za Setru.

Ove fensi brendove progrize još na zagrevanju.

 

Dobijamo i drugu jer mi smo cigani...

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 7
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Helmet said:

JOB definitivno fali, nwe znam ko moze da tvrdi suprotno, igrac koji moze sve te njihove visoke lagano da uvede u problem sa licnim greskama. Ds ne pricam o njegovoj ofanzivi, kada ga krene moze lagamo da zatrpa svaciji kos. Meni je upitna njegova selekcija suta ali je i to znacajno nivelisao kod Radonje bio. Kolom fmiz najboljih dana fali, ovaj zapusteni jok.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Kako to mislis da job uvede visoke njihove u problem s licnim?

Kojim tipom igre? Fadeaway sa 5m puta 10?

Nece biti da u tom smislu fali.

Doduse ja mislim da ne fali uopste, narocito ne defanzivno.

Jedino gde potencijalno fali je u time da izmisli poen kad ne ide. I to je upitno, jer nije klacer.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i dalje zabrinut. Nije ni Miloje bas tolika neznalica, isprovocirace Futura neke faulove da nam izbaci niske igrace iz rotacije. Dovoljno je da uvedu u problem Hola ili Lazica a bez Voldena na terenu to je onda bas zeznuto.

 

Opet, nije ni Radonja sisao vesla, ispratice to, verujem. 

 

Mislim da ova serija debelo zavisi od oporavka Voldena. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako to mislis da job uvede visoke njihove u problem s licnim?
Kojim tipom igre? Fadeaway sa 5m puta 10?
Nece biti da u tom smislu fali.
Doduse ja mislim da ne fali uopste, narocito ne defanzivno.
Jedino gde potencijalno fali je u time da izmisli poen kad ne ide. I to je upitno, jer nije klacer.
Pa nije to bas toliko crno belo. JOB je na kraju mandata kod nas dosta isao na postovanje i na igru ledjima. U svakom slucajunogo bi se vise trosio Reed cuvajuci njega nego Kuzmica ili Nnoka. Sto se tice Nikolica nije zatrpao ni Kuzmica, sinocna taktika je bila podredjena tome da im zatvorimo taj sut. Takav igrac ne moze da bude nikako visak i tu je tacka, da li ti mozes da ga pravilno kanalises je druga prica, meni se cini da je Radonja poceo da ga usmerava i da bi bio vremenom bolji.

Slasem se sa kolegom gore da je oporavak Woldena kljuc.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nije to bas toliko crno belo. JOB je na kraju mandata kod nas dosta isao na postovanje i na igru ledjima. U svakom slucajunogo bi se vise trosio Reed cuvajuci njega nego Kuzmica ili Nnoka. Sto se tice Nikolica nije zatrpao ni Kuzmica, sinocna taktika je bila podredjena tome da im zatvorimo taj sut. Takav igrac ne moze da bude nikako visak i tu je tacka, da li ti mozes da ga pravilno kanalises je druga prica, meni se cini da je Radonja poceo da ga usmerava i da bi bio vremenom bolji.

Slasem se sa kolegom gore da je oporavak Woldena kljuc.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Neka ga kanališu u Turk Telekomu, daleko mu lepa kuća..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Helmet said:

Pa nije to bas toliko crno belo. JOB je na kraju mandata kod nas dosta isao na postovanje i na igru ledjima. U svakom slucajunogo bi se vise trosio Reed cuvajuci njega nego Kuzmica ili Nnoka. Sto se tice Nikolica nije zatrpao ni Kuzmica, sinocna taktika je bila podredjena tome da im zatvorimo taj sut. Takav igrac ne moze da bude nikako visak i tu je tacka, da li ti mozes da ga pravilno kanalises je druga prica, meni se cini da je Radonja poceo da ga usmerava i da bi bio vremenom bolji.

Slasem se sa kolegom gore da je oporavak Woldena kljuc.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Danila Nikolica, ne Zorana..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako dobijemo ovu seriju bez Voldena  da li to znaci da on i nije igrac koji vidljivo podize plafon ekipe? Ja imam takav utisak o njemu kontinuirano vec 2 sezone samo nisam to iznosio zbog sve problematike koju smo imali sa bekovima ove godine. Nekako mi je on onaj tip combo guard-a koji nikako ne odgovara rosteru bez pravog plejmejkera upravo zbog potpunog odsustva dodavackog talenta i da njegov skorerski skill mora da bude gotovo vrhunski da bi nadoknadio odsustvo protoka lopte, a mora se priznati da je Volden daleko od nekog top notch ploditelja. Sut nekonstantan, ima dobar ulaz ali prosecan dribling tako da nije spektakularan 1 na 1, ostaje naravno da je odlican defanzivac na lopti ali i nedovoljno koncentrisan sto se tice timske odbrane. Znam kolika je oseka talenta u ovom trenutku kod bekova koji igraju u Evropi (a sve vise i u NBA), ali bih stvarno da iskopamo nesto bolje na poziciji 1 za sledecu sezonu posto Loyda sigurno necemo zadrzati, jedino da opet dovedemo nekog beka sutera koji je priblizno kompletan napadac koji bi mogao da pokrpi Voldena pre svega u pozicionom napadu.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...