Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

3 hours ago, Obi-Wan said:

Eventualna majstorica (Game5) 28.05. se poklapa sa početkom F4, što znači nema Pukla, Boltauzera, Nikolića i srećom Radovića.

Zato Javor čeka ko zapeta puška🤪

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Čvarkov said:

 

Gledajući sastave ovogodišnje el, Lojd bi bio prva violina u Albi, Baskoniji, Panatinaikosu, Oliju, Bajernu, Žalgirisu, Makabiju i Asvelu. Računajući nas to je već pola el. I sigurno bi bio u prvoj petorci u Himkiju i Zenitu. U samo par najboljih klubova bi bio granični igrač za prvu petorku. 

ne bih se bas slozio, mozda u albi i asvelu i nigde vise.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Obi-Wan said:

Eventualna majstorica (Game5) 28.05. se poklapa sa početkom F4, što znači nema Pukla, Boltauzera, Nikolića i srećom Radovića.

Divno. I onda dodju Petek, Javor i Koljensic. Ili Nedovic, Hordov i Dragojevic. Ili Belosevic, Jovcic i Majkic. Watch what are you wishing for...

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Just now, drakon1 said:

Divno. I onda dodju Petek, Juras i Koljensic. Ili Nedovic, Obrknezevic i Dragovic. Ili Belosevic, Jovcic i Majak. Watch what are you wishing for...

Nije da te provociram bas obrnuto, po tebi koje su najbolje(najobjektivnije) sudije koje mogu da nam sude, recimo ne mora da bude to ista stvar mislim najbolji i najobjektivniji, licno ja bih uvek voleo da nam sudi Pukl bez obzira sto je attention whore, drugi bi bio Belosevic bez obzira na Laktase dok recimo Radovica ne mogu da smislim, nekako mi je ljigav i perfidan.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Profaarmor said:

Nije da te provociram bas obrnuto, po tebi koje su najbolje(najobjektivnije) sudije koje mogu da nam sude, recimo ne mora da bude to ista stvar mislim najbolji i najobjektivniji, licno ja bih uvek voleo da nam sudi Pukl bez obzira sto je attention whore, drugi bi bio Belosevic bez obzira na Laktase dok recimo Radovica ne mogu da smislim, nekako mi je ljigav i perfidan.

 

Pogledaj mi avatar, slicno razmisljamo... Ilija je isto ok, osim kad igramo sa komsijama. Tada nije a priori na njihovoj strani, ali kao da je drugi covek. Nikolica smisliti ne mogu, mada je talentovan sudija. Ali, onu licnu u finalu KRK u napadu Panteru protiv Paigea mu ne mogu zaboraviti. Javoru sam davao do sada cesto benefit of doubt, ali... Boltauzer je ok. Petek? My God... Radovic je sasvim ok u vecini slucajeva. Ponekad, ne uvek, podivlja na svoj lelemudski nacin protiv nas. Jovcic je isto pun bisera. Ali, da se razumemo, vecina njih zna posao. Ova cetvorica sto idu na F4 (to se mislim za ABA nikad nije desilo) sigurno znaju sta rade. Cinjenica je, da ponekad vrlo ocigledno sude drugacije u regionu nego u EL/EC. Neke egzibicije koje se prodaju ovde ne prolaze u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako mene pitate, imate mnogo većih problema u samoj igri tokom čitave sezone, od izbora sudija. No mind is already made up pa ce svi jednako da vas kradu od prve do zadnje utakmice u seriji.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MrTwister said:

Ako mene pitate, imate mnogo većih problema u samoj igri tokom čitave sezone, od izbora sudija. No mind is already made up pa ce svi jednako da vas kradu od prve do zadnje utakmice u seriji.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 

Ko da mi ne znamo da nam igra nema ni glavu ni rep, pa smo o tome i drvimo, mislim daa bar za tridesetak posto imate bolju kompoziciju tima i smisleniji roster ali ne mora ni to da bude presudno na kraju, odnosno daj boze da ne bude presudno na kraju

4 minutes ago, drakon1 said:

Pogledaj mi avatar, slicno razmisljamo... Ilija je isto ok, osim kad igramo sa komsijama. Tada nije a priori na njihovoj strani, ali kao da je drugi covek. Nikolica smisliti ne mogu, mada je talentovan sudija. Ali, onu licnu u finalu KRK u napadu Panteru protiv Paigea mu ne mogu zaboraviti. Javoru sam davao do sada cesto benefit of doubt, ali... Boltauzer je ok. Petek? My God... Radovic je sasvim ok u vecini slucajeva. Ponekad, ne uvek, podivlja na svoj lelemudski nacin protiv nas. Jovcic je isto pun bisera. Ali, da se razumemo, vecina njih zna posao. Ova cetvorica sto idu na F4 (to se mislim za ABA nikad nije desilo) sigurno znaju sta rade. Cinjenica je, da ponekad vrlo ocigledno sude drugacije u regionu nego u EL/EC. Neke egzibicije koje se prodaju ovde ne prolaze u EL.

Nisam hteo da bude jedan post da bi se razdvojio smisao, ja se jos secam kad je Renfro(mislim) odneo tri metra Covica na kraju jedne od utakmica i nista nije bilo svirano samo se ne secam koje su bile onda sudije

Link to comment
Share on other sites

Sudije su jako bitan faktor u kosarci, jer je to sport sa mnogo seckanja, prekida i odluka.

Sto je mec izjednaceniji, to je njihova uloga veca.

Naravno da se pribojavamo sudjenja, narocito protiv kluba iz PG koji po difoltu u svakom bitnijem mecu ima cca 25 slonodnih bacanja nezavisno kakav je kriterijum.

U ovom slucaju taj vetar u ledja je nepotreban jer su bolji 30%, a da ce ga biti, bice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Profaarmor said:

Ko da mi ne znamo da nam igra nema ni glavu ni rep, pa smo o tome i drvimo, mislim daa bar za tridesetak posto imate bolju kompoziciju tima i smisleniji roster ali ne mora ni to da bude presudno na kraju, odnosno daj boze da ne bude presudno na kraju

Nisam hteo da bude jedan post da bi se razdvojio smisao, ja se jos secam kad je Renfro(mislim) odneo tri metra Covica na kraju jedne od utakmica i nista nije bilo svirano samo se ne secam koje su bile onda sudije

Pa, finale KRK mislim. Jovcic bio na dva metra i progutao pistaljku. Ni flop, ni faul u napadu. On je pickasto bezveze svirnuo faul Beronu na polaganju za 2+1 zbog milovanja ledja Paigeu mislim. Delomicno su se komsije i zbog toga vratile iz poraza za produzetak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites



Pogledaj mi avatar, slicno razmisljamo... Ilija je isto ok, osim kad igramo sa komsijama. Tada nije a priori na njihovoj strani, ali kao da je drugi covek. Nikolica smisliti ne mogu, mada je talentovan sudija. Ali, onu licnu u finalu KRK u napadu Panteru protiv Paigea mu ne mogu zaboraviti. Javoru sam davao do sada cesto benefit of doubt, ali... Boltauzer je ok. Petek? My God... Radovic je sasvim ok u vecini slucajeva. Ponekad, ne uvek, podivlja na svoj lelemudski nacin protiv nas. Jovcic je isto pun bisera. Ali, da se razumemo, vecina njih zna posao. Ova cetvorica sto idu na F4 (to se mislim za ABA nikad nije desilo) sigurno znaju sta rade. Cinjenica je, da ponekad vrlo ocigledno sude drugacije u regionu nego u EL/EC. Neke egzibicije koje se prodaju ovde ne prolaze u EL.


To i jeste najtužnije - svi oni znaju da sude ali onda kada se nađemo zajedno na terenu počnu tako perfidno da navlače za protivnike, pre svega zauzimajući potpuno različite aršine za identične stvari da to postaje tragikomično. Jedan od sudija koje ne mogu da smislim kada nam sudi jeste Hordov.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ume li neko smisleno da pojasni i argumentovano potkrepi ovde opšte prihvaćenu tezu da sudije već godinama kinje ciganiju? Da li je Gazda Čoki u pitanju i sve što vuče za sobom ili je to zbog višegodišnje dominacije KKCZ pa anderdog timovi žele da na bilo koji način i po svaku cenu izboxuju sudijsku naklonost u duelu protiv favorita...? Ili mož to sve u jedan lonac bez da se stiskaju?

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Wingwalker said:

Ume li neko smisleno da pojasni i argumentovano potkrepi ovde opšte prihvaćenu tezu da sudije već godinama kinje ciganiju? Da li je Gazda Čoki u pitanju i sve što vuče za sobom ili je to zbog višegodišnje dominacije KKCZ pa anderdog timovi žele da na bilo koji način i po svaku cenu izboxuju sudijsku naklonost u duelu protiv favorita...? Ili mož to sve u jedan lonac bez da se stiskaju?

 

 

 

 

 

 

Aparthejd.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wingwalker said:

Ume li neko smisleno da pojasni i argumentovano potkrepi ovde opšte prihvaćenu tezu da sudije već godinama kinje ciganiju? Da li je Gazda Čoki u pitanju i sve što vuče za sobom ili je to zbog višegodišnje dominacije KKCZ pa anderdog timovi žele da na bilo koji način i po svaku cenu izboxuju sudijsku naklonost u duelu protiv favorita...? Ili mož to sve u jedan lonac bez da se stiskaju?

 

 

 

 

 

 

 

Loše suđenje imamo otkako je Partizan po prvi puta preuzeo KSS a zatim i primat i regionu, ako govorimo o početku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedino priznajem kao sudijsku kradju trecu a donekle i cetvrtu plej of utakmicu u Podgorici pre 3 godine. Pretpostavljam da je tada verovatno izvrsen pritisak na sudije.

 

Za ovo ostalo nemam pojma o cemu pricate. Sudijske greske koje su se desavale su stihijske i nisu bile tendenciozne. Pa mi smo prosli u finale plej ofa iz koraka Berona, od cega i dan danas bastinimo igranje u EL, i onda kazemo sudije se urotile protiv nas? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mmajstor said:

 Pa mi smo prosli u finale plej ofa iz koraka Berona, od cega i dan danas bastinimo igranje u EL, i onda kazemo sudije se urotile protiv nas? 

Ovaj deo nije tacan, to je bila domacica. Proverite nesto pre nego sto napisete niste Cooper.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Mene je sudjenje nerviralo u kosarci uvijek, mislio sam da sve znam, i svaka 50/50 odluka koja nije isla u moju korist me dovodila do infrakta. Ne znam sta je gore, kada si ucesnik pa te kraduckaju, ili kao gledaoc koji dozivljava previse emotivno utakmicu. Gledajuci KKCZ najvise sam se nervirao tokom dominacije Partizana, kad god smo bili blizu, imao sam osjecaj da su nas sudije masakrirale. Jos vise me nerviralo obrazlozenje od Partizanovaca, normalno je da sampion ima blagu naklonost sudija, i ako hoces da ga skines sa trona, moras da budes bolji od sampiona.. a i od sudija. Kasnije i u EL, kad god igramo na strani nekom od velikana, pljacka - ili protiv Turskih klubova, onda bude oruzana i silovanje. U lokalnim ligama, isto tako. Kad god je neka tijesna utakmica protiv konkurenata, jbmliga uvijek mi donji. Kap koja mi je prelila casu je bila jedna utakmica u EL protiv Fener-a, igrali smo odlicno, ali sudije su iskoristavale svaku mogucu priliku da nam sijeku momentum, zovu neke nepostojece faulove itd. Kad pogledas na kraju utakmice, nemas se za sta uhatiti, nijedne kardinalne greske koja je promijenila tok utakmice, slobodna bacanja slicna, faulovi slicni itd. Od tada sam poceo da gledam uzivo utakmice bez tona, bez uticaja komentatora, ni pritisaka navijaca, samo ja i moje odluke. Skontao sam:

 

- Da ne znam sva kosarkaska pravila u detalje. Tek poslije kada protumacim neko pravilo, skontam da nisam bio u pravu.

- Da u vecini slucajeva i promasim krucijalni detalj koji postane tema konflikta. Ni ne primjetim da je toliko uticao na utakmicu.

- Sam obrazlozim, i uvjerim se da je u tom trenutku to bila dobra odluka sudija ili iskrena greska. Da je u pitanju kompenzacija ili takav kriterijum koji su primjenili. U toku serije vise utakmica, ovo jos vise dodje do izrazaja.

- Pocetna tacka mi se izmjenila, pozitivnije docekujem utakmicu. Mindset mi je bolji, ako inicijalno mislim da ce sudjenje biti fer i posteno, onda i racionalizacija mi bude pozitivnija.

- Vise obracam paznju na nas i nasu igru, a manje se opterecujem detaljima na koje ne mozemo uticati.

- Puno se manje nerviram, i vise uzivam u igri.

 

 

 

Valjda to sa godinama...

 

Spoiler

Ko prezivi Grobarsku dominaciju, kasnije mu sve lakse pada 😄

 

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, propolis said:

Pitanje @Princeton zbog cega detaljno pises o nasoj igri samo za vreme Radonjinih mandata?

 

Sorry bro, ne znam tacno na sta ciljas, pa da ne bih nagadjao, slobodno pitaj 🙂

 

Inace, kad smo kod trenera, mislim da je nepravda pocinjena prema Saletu. On je pokazao da je odlican trener, da ima znanja, cak smo i sa ovom selekcijom igrali veoma dobru kosarku na pocetku sezone. Na zalost mnogo je faktora uticalo da se neslavno zavrsi njegov mandat, selekcija najvise. Previse smo zavisili od tog zavrsnog pojacanja, koje je trebalo da bude Pangos, ili neki slican PG koji nije bio dostupan na marketu. Poslije se odradila doselekcija i taj poenterski/liderski uticaj se pokusao presaltati na drugu poziciju - jer je takav profil igraca postao dostupan. Uz to i doselekcija na PG sa nespremnim Rochestijem, pa i kompatabilni centar (low risk, high reward), da poboljsa energiju i agresivnost na obe strane. Previse poteza u kratkom turbulentnom vremenu, gdje su se bolesti/povrede rijedjale kao na traci. Uz previse utakmica, a premalo vremena za treniranje jednostavno nisu kliknuli kao ekipa. Uz to bez energije i pomoci navijaca, da pogura malo ekipu za bolji bonding. Pa onda serija losih rezultata, vanjskih pritisaka itd.

 

Imam osjecaj da smo pozurili sa šutuguz odlukom. Ako smo doveli trenera na duzi mandat, mislim da smo trebali da stanemo iza njega i njegovih odluka, i da izgura makar svoj plan 1-2god. Cak i da je odradjena jos jedna doselekcija, da su podjeljenji neki otkazi, vjerujem da bi proigrali cim bi stali malo na noge, i posvetili se treninzima u miru.

 

Zao mi je sto smo ga pustili niz vodu, ali ako je vec morala ta odluka da bude, neka je dosao Radonja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Princeton said:

 

Sorry bro, ne znam tacno na sta ciljas, pa da ne bih nagadjao, slobodno pitaj 🙂

 

 

 

Nista ne ciljam nego pitam.

Tvoji  postovi su jedni od kvalitetnijih na forumu međutim nisi pisao između dva Radonjina mandata pa me zanima zbog čega, da li ima neki razlog?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Nista ne ciljam nego pitam.

Tvoji  postovi su jedni od kvalitetnijih na forumu međutim nisi pisao između dva Radonjina mandata pa me zanima zbog čega, da li ima neki razlog?

U vreme prvog mandata Radonje ovaj Forum nije postojao? :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...