Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 hours ago, goldberg said:

Kriterijum je biti podoban i pisati ostrascene tekstove.

 

Nema to mnogo veze sa pravljenjem ovih elementarnih gresaka u tekstovima.

 

Osim ako ne ciljas da "podoban" => glup => nije u stanju da shvati propozicije takmicenja. To se onda moze povezati tako, a sta je zapravo u pitanju, 'bem li ga. Mozda i nisu toliko glupi vec je samo neka kurcobolja za svoj posao i profesiju. 

 

Jedna digresija oko novinara - uvek se iznerviram kad pisu tekst pred neku utakmicu a tesko im je da u zadnjoj recenici pomenu kada se utakmica igra. To je nesto sto su "stari" novinari imali kao tacku na kraju recenice. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče licence za EL, mojih 2 centa:

 

Srećom u fudbalu (još uvek, a i dalje mislim da je to neminovno ali nije ovde tema) nije prošla priča o zatvorenom takmičenju, ali je u košarci to realnost već 10-ak godina unazad, postoje klubovi koji imaju licence i zakucani su u takmičenju bez obzira na rezultat u lokalnim ligama. Dakle, to je datost i realnost a ne neka sutrašnjica. Kad je već tako, postoje samo dve opcije:

- boriti se za promenu takvog sistema koji nije košarkaški i sportski, ali ne bandoglavo i u prvim redovima u srpskom maniru, nego pustiti prvo velike i bogate da predvode, a do tada

- truditi se da i sam budeš deo tog elitnog društvanceta kao klub

 

Sve ostalo je prazna priča. 

 

Ja bih lično kao ljubitelj sporta voleo da (delimično) zatvoreno takmičenje ne postoji ali gledao bih KKCZ u bilo kom takmičenju a naročito najjačem, jer je moja želja za gledanjem dobre košarke jača od nekih ultimativno moralističkih principa kad je profesionalni sport u pitanju. Postoji milion stvari koje mi se ne sviđaju vezano za KKCZ, a još više što se tiče sportskog društva CZ u globalu, sve ih je više što sam stariji, ali to ne znači da ne bih gledao dobar sportski proizvod na terenu jer jbga volim da trošim svoje vreme na gledanje košarke, što kvalitetnija - to bolje.

  • Like 19
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

imao je i simon 3/3 za 3

poenta je da on mora da uzme tih svojih 3-4-5 suteva za 3...u suprotnom se prilicno gubi njegova svrha na parketu

to sto je u par navrata krenuo u neki kao ulaz u sredinu, pa u nedostatku opcija bacao pas spolja...je proslo sinoc, ali nije bas resenje na koje se treba oslanjati

sut za 3 sa 45 ili iz coska + baseline assasin i to je to od simona...nema potrebe da ide dalje od toga

Uopste mi nije bila zelja da komentarisem sta bi trebalo da igra, vec sta je igrao juce. Posto je imao ubedljivo najvecu minutazu (ako se secam, skoro 30 min), nije toliko sutirao, vec se trudio da radi druge stvari. Inace se slazem da je njegova uloga da udje sutne i izadje, ako ga ne ide. 

15 minutes ago, Cavani said:

Nista se nije desilo sa Radanovim, kao da je ikad razbijao u kontinuitetu pa je sada cudno sto ne doprinosi, decko tek treba da se dokaze.

Niti je ikad bio Bog kosarke za Dobrica recimo, kako Laki opali onomad.

Dobili smo samo highlight onoga sto bi mozda mogao postati uz dobar rad.

Sledece leto je najvaznije u njegovoj karijeri, od njega sve zavisi.

 

On je odigrao dve dobre utakmice kada nije imao ko da igra. To je za posledicu imalo sedenje na tribinama u narednim utakmicama (vratili se odsutni). Od tada on ne igra dobro. Verovatno ne radi na ukljuci, iskljuci (moja pretpostavka). Po meni, nesto se desilo.

U poredjenju sa vecinom domacih igraca (Dobric, Simonovic, Lazic), on izgleda kosarkaski pismeno. Vodjenje lopte, ulaz, pregled, citanje odbrane u tim prvim utakmicama... Ima i fizikalije (solidan odraz, duge ruke...), ali mu malo nedostaje tezine / cvrstine.  

Kako su mnogi od domacih na vi sa loptom, zao mi je da ne napreduje ako ima nekog potencijala. Da li je do njega, ili nije, nemam pojma. Samo mi je, eto, zao. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

'Decko' (obozavam ovu forumasku imenicu za igraca) je odavno trebalo da se dokaze, a nije posto sto nije dobio pravu sansu, a da li bi je iskoristio i da je dobio to nikada necemo saznati. Zato je to jedna ruzna mrlja kluba, u kome smo drzali mladog igraca da godinama trune na klupi/tribinama umesto da ga pustimo da ode dalje ako vec ne mislimo da je neki kvalitet.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Momku je samopouzdanje u ovom trenutku stvarno ravno nuli. Međutim uz sve pobrojane prednosti u odnosu na druge domaće igrače njegov šut je zaista ogroman nedostatak. A to mu brate nitko ne brani da natrenira. Neka ostane posle svakog treninga da šuta još minimum pola sata pa će ga ipak upristojiti do neke mere. Ne znam , ali mislim da je netko ovde spominjao na forumu da ga nije baš volja puno trenirati. Ako je tome tako nema tu onda puno sreće. Eno ga Uskoković jučer. Momak se nije libio da potegne nekoliko trojki i dvojki i pogađao je. Očito on nema problema sa samopouzdanjem ko Radanov.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mmajstor said:

'Decko' (obozavam ovu forumasku imenicu za igraca) je odavno trebalo da se dokaze, a nije posto sto nije dobio pravu sansu, a da li bi je iskoristio i da je dobio to nikada necemo saznati. Zato je to jedna ruzna mrlja kluba, u kome smo drzali mladog igraca da godinama trune na klupi/tribinama umesto da ga pustimo da ode dalje ako vec ne mislimo da je neki kvalitet.

Ovo se često ponavlja a ne stoji ... niko njih nije prisilio da potpišu ugovor, a mogu i da ga raskinu ako su nezadovoljni.

Problem je što te pare nigde ne bi dobili, a to im je jako važno.

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kankkunen said:

Ovo se često ponavlja a ne stoji ... niko njih nije prisilio da potpišu ugovor, a mogu i da ga raskinu ako su nezadovoljni.

Problem je što te pare nigde ne bi dobili, a to im je jako važno.

 

Ja sam gore napomenuo sta je dobro sa aspekta kluba, i na koji nacin klub treba ili ne treba da razvija i stvara igrace. Koji to igrac ne bi potpisao ponudjeni visegodisnji ugovor sa Evroligasem? Sigurno mu nisu rekli evo ti dobar ugovor ako ti odgovara da sedis na tribinama. A da jesu to bi bila jos jedna nebuloza od strane kluba. 

 

Sut je stvar i licnog samopouzdanja. Uskokovicu je ovo tek prva sezona u Zvezdi, a Radanov ih ima na pretek bez neke znacajne minutaze sto stvara veliki psiholoski pritisak. Pogadjao je i on u nekom ranijem periodu bitne suteve ali nije nesto specijalno pomoglo...a imao je i ove sezone nekih solidnih partija u EL, koje su nagradjeni totalnim klupiranjem zato sto su se neki igraci vratili iz korone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

 

Ja sam gore napomenuo sta je dobro sa aspekta kluba, i na koji nacin klub treba ili ne treba da razvija i stvara igrace. Koji to igrac ne bi potpisao ponudjeni visegodisnji ugovor sa Evroligasem? Sigurno mu nisu rekli evo ti dobar ugovor ako ti odgovara da sedis na tribinama. A da jesu to bi bila jos jedna nebuloza od strane kluba. 

 

Rekli su im isto što i Guduriću, Dobriću, Davidovcu ... sve je do njih.

Za pozajmicu neće da čuju, KLS im je ispod časti ... mada ni tamo ništa ne bi uradili.

Teu nije bio problem da iz FMP-a pređe u Borac ili bilo gde. Trba ih pitati zašto igraju košarku, to je jako važno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pa da, sve je do njih a onda im se sansa daje na kasicicu ili im se uopste ne daje. Do skoro je u slicnoj poziciji bio i Dobric, pa ne znam koji je smisao da se nudi ugovor tolikom broju igraca koji igraju na istoj poziciji, a tu je takodje i Lazic? 

 

Moguce da je Radanov tvrdoglav pa mu je bolje da trazi svoju sansu sa tribina u Zvezdi nego na parketu u nekom drugom klubu, nego samo razmisljam sta je interes kluba u tome. To salje losu sliku nekim novim mladjim igracima koji na bazi ovakvih primera mogu da projektuju svoju karijeru u Zvezdi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za Radanava je svako leto u prethodnih 4-5 godina bilo bitno, pa u tom smislu i ovo koje dolazi. Ništa manje, ništa više. Gledajući rezultate prošlih letnjih perioda, ne znam da li možemo da budemo optimisti. Ok, da kažemo da se njegov telesni rast priveo kraju, visok je 201cm i ima 95kg, što je za njegove 23 godine života sasvim solidan frame. Sada bi valjda napokon mogao (krajnje ozbiljno) da radi na šutu, jer je viđen na spoljnim pozicijama 2 ili 3. Po tehničkom skill setu, on je dobar ball handler i finišer oko obruča. Upitan mu je plejmejking u smislu neke pass first igre, ali pošto ume da pročita i podeli pas na vreme, sposoban je da igra i nekog sekundarnog kreatora.

 

Ono što mu fali je specijalizacija, fokusiranje na najviše dva elementa napadačke igre i usavršavanje istih do maksimuma (videti pod Dobrić). Lepo je kada neko zna od svega po malo, a Radanov to svakako zna, ali on mora da se profiliše kao igrač i jasno pokaže na koju njegovu veštinu klub može da se osloni. Nemam sumnje da može biti izrazito dobar defanzivac, uostalom to je i pokazao u par EL mečeva, ali se mora motivisati da tu odbranu i igra kako ume. To je samo do njega, jer ako Radonja ostane, jasno je u kom smeru će ići Aleksina borba za minute. Potencijalni problem je njegova glava, nadam se da nije u oblacima, kao što je bila Borišina i da ne razmišlja u fazonu "previše sam dobar da bih krvario kolena", jer tu onda nema pomoći.

 

Po meni, Radanov je swingman kome je apsolutni prioritet da nabaci šut za 3. Čak bih se usudio da kažem da bez nekih 40% za 3, on nema šta da traži u ozbiljnoj evropskoj košarci. Takvi ili slični procenti će omogućiti da mu svaki protivnik ide na close out, što će Radanov moći da napada ulazom, verujem vrlo uspešno, bilo da asistira posle stvaranja viška, bilo da sam završava. Njegov dobar frame, posebno sa pozicije 2, mu daje lepe mogućnosti za post up igru, jer će u toj opciji napada u 90% slučajeva biti za nas povoljan mismeč. Ima i tu neku kreativnost, koja mu omogućava da uradi neočekivanu stvar i na taj način izađe iz šablona napadačke igre, ali i iz domena skautinga odbrane. Po tome je sličan Davidovcu, ali kasni za njim dobre 2-3 sezone u ozbiljnoj timskoj rotaciji, tj. fale mu minuti. Trebao bi da bude dobar u tranziciji, ali i u skoku.

 

Optimistički gledano, sledeće sezone bi mogao da uzme Simonove minute u ulozi 3&D igrača. To i bukvalno podrazumeva dobru odbranu i šut za 3. Kasnije da igra sa više lopte u rukama i eksploatiše svoje specijalizovane veštine. Pošto se u srpskoj košarci, na žalost, debelo kasni u razvoju igrača, tamo negde sa 25-26-27 godina može biti i starter i imati uticaj na igru kao što danas recimo imaju Dobrić ili Davidovac. 

 

Manje optimistički, pozajmićemo ga iks klubu da ima minute, uz upitan rad struke sa njim u takvim uslovima, ili ćemo jednistavno dići ruke kao sa Borišom, što je tek veliki problem za igrača u tim godinama, koji se još nije profilisao za ozbiljnu seniorsku košarku. 

  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2021 at 4:18 PM, Sector said:

Glede desavanja u sokeru, ne bih se iznenadio da uskoro najveci el klubovi formiraju svoju ligu zatvorenog tipa. 

 

Barsa, Real, Efes, CSKA, Armani, Fener, Zvezda, Zalgiris, PAO, Oly, Bayern, Zenit, Tau, Valensija, Asvel, Alba. A sirotinja nek se **be. 

Pa i sad je to, samo našminkano. Nema ispadanja, većina klubova ima "a" licencu, a ostatak služi samo da zamaskira "mi smo ovde samo zbog kinte" filozofiju.

Link to comment
Share on other sites

U vezi Radanova i mlađih igrača uopšte, razumem da je naš klub u nezavidnoj situaciji jurenja rezultata u ABA, da bi igrao EL, gde opet zbog finansija/prioriteta (ABA), ne može/teško može da bude iole ravnopravan. I onda smo kao hrčak na točku, vrtimo se u krug. Uprkos tome, mislim da uvek postoje utakmice gde se može istrpeti do 20 min za mlađeg igrača, i njih 2 do 3 u toku jedne sezone. U zavisnosti od protivnika/rezultata 

Edited by svarozicslo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U Zadru tek u utorak, 27.04.2021, lepa prilika da se odmore igrači i dobro pripremi utakmica.

 

Najteže su unapred dobijene utakmice, posebno u gostima. Zadar skromna, ali simpatična ekipa. Mavra je odličan igrač, ima štofa u njemu za veće domete.

 

Nadam se pobedi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvo se priziva igra sa tri beka, bez obzira na to što se mučimo sa pozicijom jedan, što nemamo adekvatne bekove za to i što bi to automatski značilo manju minutažu nekih igrača koji pokrivaju pozicije 2 i 3, a sada se lamentira nad sudbinom 23-ogodišnjaka koji upravo igra na poziciji 3 i koji ove sezone nije u stanju da pogodi šut spolja (skandaloznih 14.3% realizacije iz jumper-a)... Al' to naravno nije do ruke kamene i nedostatka radne etike, nego zbog toga što mu je jadnom ubijeno samopouzdanje jer mu nije data praaaava šansa, koju on izgleda i ne mora ničim da zasluži.

 

U međuvremenu, Zvezda je u usponu forme, dobijene su poslednje 4 utakmice, imamo izgledne šanse da dođemo do prvog mesta u regularnom delu, rotacija sređena, igra sve bolja... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Guru niko to nije rekao za Radanova kao sto si ti 'rekapitulirao' tudje postove. 

 

Btw. Cim je sa njim potpisan dugogodisnji ugovor znaci da je vec tad zasluzio sansu. Inace ako nije, onda klub vode budale koje uludo bacaju novac. 

 

No, slazem se da u ovoj situaciji to ne bi trebalo da bude fokus, vec ocigledan rast forme koji je dosao onda kada je i najpotrebniji. I to je ono sto je pozitivno i sto raduje... samo da se tako i nastavi a da ne bude kratkotrajni bljesak. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Kooineeperk said:

Nema to mnogo veze sa pravljenjem ovih elementarnih gresaka u tekstovima.

 

Osim ako ne ciljas da "podoban" => glup => nije u stanju da shvati propozicije takmicenja. To se onda moze povezati tako, a sta je zapravo u pitanju, 'bem li ga. Mozda i nisu toliko glupi vec je samo neka kurcobolja za svoj posao i profesiju. 

 

Jedna digresija oko novinara - uvek se iznerviram kad pisu tekst pred neku utakmicu a tesko im je da u zadnjoj recenici pomenu kada se utakmica igra. To je nesto sto su "stari" novinari imali kao tacku na kraju recenice. 

 

Isto brt odlepim,kao da mi opsiuje neku devojku a ne kaze godiste x10.Pa ebem mu strinu sta te kosta.Kad sam bio mali kazu i dal ima prenos i kad...

37 minutes ago, mmajstor said:

@Guru niko to nije rekao za Radanova kao sto si ti 'rekapitulirao' tudje postove. 

 

Btw. Cim je sa njim potpisan dugogodisnji ugovor znaci da je vec tad zasluzio sansu. Inace ako nije, onda klub vode budale koje uludo bacaju novac. 

 

No, slazem se da u ovoj situaciji to ne bi trebalo da bude fokus, vec ocigledan rast forme koji je dosao onda kada je i najpotrebniji. I to je ono sto je pozitivno i sto raduje... samo da se tako i nastavi a da ne bude kratkotrajni bljesak. 

 

Kao smo vec kod odbrane Simon juce izdominirao....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...