Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

EDIT: I da pojasnim, slažem se s tobom u načelu za mogućnost neupeha, ali samo pod uslovom da to važi za sve timove u EL, a ne samo za Zvezdu, Budućnost, Partizan, ili ko god da je predstavnik ABA. Ali ako 17 timova ima licencu, naravno da onda i predstavnik ABA treba da je dobije. I naravno da bi to u ovom trenutku bila Zvezda.

 

A posle dve godine, ko zna, možda neko drugi dobije licencu, možda Zvezda dobije višegodišnju, možda se Evroliga proširi pa bude i jedno i drugo. Ali malo je besmisleno da si se tek sat setio da licence nisu ok, a ne kad ih je dobijalo prethodnih 15 timova. 🙂

 

Bilo ih je 11, pa do ove godine 13, tek sada ih je 14.

 

Svejedno si me pomesao sa nekim, uvek sam bio protiv ovog sistema, protiv licenci i stalnih mesta. Ili vracanje starog sistema ili uvodjenje ispadanja.

 

Licno mi je uvek zanimljivo da pogledam zavrsnicu ABA lige jer pobednik zaista dobija nesto, a porazeni gubi. To o cemu ti govoris nije problem ABA lige, problem je u celnicima klubova koji se ponasaju tako kako se ponasaju.

Link to comment
Share on other sites

Nama licenca.

 

Prosirenje EL 

 

Jedno mesto ostaje ABA ligi.

 

:classic_biggrin:

 

Idealan scenario 😄

 

 

3 minutes ago, mmajstor said:

Ako se abrovi obistine a mi ne uzmemo ligu Radonja bi postao rekorder sa 3 ucesca u Evroligi koje nisu zasluzene na terenu vec za zelenim stolom. 

 

Sto mu od srca zelim, ali ne zbog njega. 

 

Ispali smo iz trke za sampiona ABA lige ?  :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mmajstor said:

Ako se abrovi obistine a mi ne uzmemo ligu Radonja bi postao rekorder sa 3 ucesca u Evroligi koje nisu zasluzene na terenu vec za zelenim stolom. 

 

Sto mu od srca zelim, ali ne zbog njega. 

A koje to Radonjino učešće nije izboreno na terenu, majke ti?

Nemoj samo gtr propagandu ovde.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Onda nema razloga da se regionalna liga uopste i igra, veoma losa vest (osim ako naprasno necemo imati budzet od 12 miliona evra i boriti se za nesto vise od TOP 16 u EL).

Zasto ne bi imalo razloga da se igra? konacno bi se stisale strasti, i igralo se normalno takmicenje, koje bi cak dobilo na kvalitetu, pored toga i dalje ostaje prolaz u EL kroz EK.

 

edit, vec su mnogi napisali isto , izvinjavam se nisam prvo procitao sve pa onda odgovarao.

Edited by Tomiprunet
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

Ako se abrovi obistine a mi ne uzmemo ligu Radonja bi postao rekorder sa 3 ucesca u Evroligi koje nisu zasluzene na terenu vec za zelenim stolom. 

 

Sto mu od srca zelim, ali ne zbog njega. 

 

Vise EL donio sin Filip nego Radonja, sta ti je zivot...

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, John Dies at the End said:

Nama licenca.

 

Prosirenje EL 

 

Jedno mesto ostaje ABA ligi.

 

:classic_biggrin:

 

Idealan scenario 😄

Nema šanse da ostane wild card ABA ligi ako mi dobijemo dvogodišnju licencu. A koliko je realno da mi tu licencu dobijemo ne bih komentarisao jer se slažem sa @mmajstor "Šta fali loženju", ložimo se na max dok možemo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Perdida said:

Fali to što uvek na kraju dođe i razočarenje.

 

E pa problem je u razocarenju a ne u lozenju. 🙂

 

4 hours ago, pavijan2 said:

A koje to Radonjino učešće nije izboreno na terenu, majke ti?

Nemoj samo gtr propagandu ovde.

 

Nije valjda da moramo opet? Cibona i Igokea. 

 

A sta je gtr... Gran Turismo? 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

E pa problem je u razocarenju a ne u lozenju. 🙂

 

 

Nije valjda da moramo opet? Cibona i Igokea. 

 

A sta je gtr... Gran Turismo? 

 

Dosao je pred F4 ABA lige i tad se vec znalo da finalisti samo idu i da Igokea nema uslove za EL. Na sezoni sa Cibonom cela sezona je bila uspesna sem tog meca. Bili smo prvi u ABA ligi, Cibona odustala i mi dobili zasluzeno to mesto. 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Tomiprunet said:

Zasto ne bi imalo razloga da se igra? konacno bi se stisale strasti, i igralo se normalno takmicenje, koje bi cak dobilo na kvalitetu, pored toga i dalje ostaje prolaz u EL kroz EK.

 

edit, vec su mnogi napisali isto , izvinjavam se nisam prvo procitao sve pa onda odgovarao.

 

Ne bi se stisale strasti nego se vise ne bi ni igrala ABA liga.

 

Postoje dva scenaria - Crvena zvezda ostaje sa budzetom kao kod Radonjica u njegovom prvom mandatu. U tom slucaju cela sezona gubi draz jer ni u ludilu ne mozemo do TOP 8 EL ili da mastamo o F4 EL, a gubitkom ABA lige ne gubimo nista.

Drugi scenario je drasticno povecanje budzeta, ali onda druge ekipe iz ABA lige vise nece videti svrhu da igraju takmicenje sa nekim ko ima toliku veliku prednost (a videli smo da cak i igranje EL uvek znaci i imanje najveceg budzeta u ligi). To znaci i raspad ABA lige.

 

Slobodno neka Bartomeu zatvori EL, onda svi treba da predju kod FIBA i to ce biti zanimljivije takmicenje za gledanje, a ovih 18 klubova neka igraju sami sa sobom dok im se ne smuci. To pitanje ce morati da se resi i domace lige kao i FIBA bi trebalo konacno da predju u ofanzivu i gledaju kako da sruse projekat Jordilige zasnovan na ludilu imitiranja NBA lige.

 

U jednom fudbalu se sve popunjava preko domacih liga, ali u kosarci ne moze?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Dosao je pred F4 ABA lige i tad se vec znalo da finalisti samo idu i da Igokea nema uslove za EL. Na sezoni sa Cibonom cela sezona je bila uspesna sem tog meca. Bili smo prvi u ABA ligi, Cibona odustala i mi dobili zasluzeno to mesto. 

 

Mhm. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pritom, seca li se neko meca sa Bambergom u petom kolu EL kad nas je trenirao Alimpijevic?

 

image.thumb.png.75b93d4abcc8e0446949a84055d99daa.png

 

Sta ovde moze da se primeti? Skoro pa prazne tribine. Zasto? Pa zato sto su ljudi shvatili da nema nista od borbe za TOP 8 vec tada, a ispadanja nema. Antic je igrao protiv Partizana, a Bamberg je propustio, to je bio manje bitan mec.

 

Ljudi propustaju da je sport popularan jer pobeda donosi dosta toga, a donosi dosta toga jer je moguc poraz, neuspeh, katastrofa.

 

Da nam je do sigurnosti, pa gledali bi KLS, tamo smo sigurni u pobede i bolji od Partizana. Igramo ABA ligu jer protiv Krke, Zadra, Cibone, da ne pricam Cedevite, Buducnosti, Igokee mozemo da izgubimo, a protiv Mege, FMP, Borca i kompanije su maltene zagarantovane pobede.

 

Recimo da igramo VTB ligu, to bi tek podiglo interesovanje.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mmajstor said:

 

E pa problem je u razocarenju a ne u lozenju. 🙂

 

 

Nije valjda da moramo opet? Cibona i Igokea. 

 

A sta je gtr... Gran Turismo? 

 

2013. kao finalisti plejofa.

2014. kao prvi u ligaškom delu, pošto pobednik nije ispunjavao uslove za EL.

gtr- grobarsji treš retardizan.

Samo pitaj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

 

Ne bi se stisale strasti nego se vise ne bi ni igrala ABA liga.

 

Da, kao što se ne igra više ni Grčka, Nemačka, Francuska, VTB i sve druge lige gde timovi imaju licencu? 😂

 

2 hours ago, goldberg said:

a gubitkom ABA lige ne gubimo nista.

 

Gubitkom ABA lige gubimo trofej ABA lige. Po tvojoj logici, dok je ABA imala dva mesta u EL, nije ni trebalo da se igra finale? 

 

Quote

U jednom fudbalu se sve popunjava preko domacih liga, ali u kosarci ne moze?

 

Google search: "Super Liga Šampiona". 

 

Quote

Sta ovde moze da se primeti? Skoro pa prazne tribine. Zasto? 

 

Jel se sprdaš, ceo donji prsten na slici je pun. A donji prsten Arene prima više ljudi nego Pionir pre proširenja i Morača posle. 

Link to comment
Share on other sites

Bolje da sacekamo jer su ovo i dalje samo tracevi. 

 

S obzirom da se EL zatvara svakako je bolje da mi dobijemo kratkorocnu licencu za zelenim stolom nego da je ne dobijemo zbog nekakve zabrinutosti oko ABA lige. To ce istovremeno biti i test da li postoji dovoljna zainteresovanost klubova da je i dalje igraju ili ne. 

 

Hrvatski klubovi i ovaj hibrid mislim da su skinuli sa sebe ambiciju da igraju EL a i Buducnost je tu negde, tako da ta ambicija ostaje samo srpskim klubovima. Ako oni ubace jednog naseg, ne vidim sta ce ostali klubovi nesto specijalno izgubiti sem Partizana, a tu mislim samo na njihove navijace.... tako da ne znam sto bi ABA liga time propala. Veca sansa da propadne je sko CZV ostane kratkih rukava za EL. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Tunji Awojobi said:

Da, kao što se ne igra više ni Grčka, Nemačka, Francuska, VTB i sve druge lige gde timovi imaju licencu? 😂

 

Ako nisi primetio, gotovo sve te lige su domace lige tih zemalja, ne mogu da se ukinu cak i da hoce.

 

Jedina liga koja je izuzetak je VTB, a VTB je inace veoma jaka liga i jos uvek ima mesto u EL.

 

ABA liga je, sa druge strane, sacinjena od nekoliko zemalja i par klubova koji ulazu da bi bili ispred ovih drugih (Crvena zvezda, Buducnost, Partizan, Cedevita) i ovih ostalih kojima je sve manje jasno sta dobijaju igranjem ABA.

 

5 hours ago, Tunji Awojobi said:

Gubitkom ABA lige gubimo trofej ABA lige. Po tvojoj logici, dok je ABA imala dva mesta u EL, nije ni trebalo da se igra finale? 

 

Ne, po mojoj logici, tada je bilo vazno i polufinale i finale, ali necemo se lagati, vaznije je bilo polufinale.

 

Partizan je najvise pogodio gubitak polufinala 2014. godine, mnogo vise nego nas poraz u finalu 2013. godine.

 

5 hours ago, Tunji Awojobi said:

Google search: "Super Liga Šampiona". 

 

Pa i to je sprdnja, ali za sada nema naznaka da se o tome razmislja osim spekulacija.

 

Sa druge strane, zatvorena EL sa milion klubova u ligi bez ispadanja je horor koji iz sezone u sezonu prozivljavamo i stanje je sve gore i gore.

 

5 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Jel se sprdaš, ceo donji prsten na slici je pun. A donji prsten Arene prima više ljudi nego Pionir pre proširenja i Morača posle. 

 

Ma da, sprdam se, zvanicni kapacitet je skoro 20 hiljada posetilaca, a na sajtu EL stoji:

 

image.thumb.png.ff2e8bbb588de167a473e7b34e3d9e0a.png

 

Ovo nije ni 6000, ali nema veze, ne sprecava to nikog da masta da cemo puniti hale i gledati meceve kada u EL budemo na standardnih 4-8, a u ABA na 7-5 jer nije ni bitna.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, goldberg said:

 

Ako nisi primetio, gotovo sve te lige su domace lige tih zemalja, ne mogu da se ukinu cak i da hoce.

 

Jedina liga koja je izuzetak je VTB, a VTB je inace veoma jaka liga i jos uvek ima mesto u EL.

 

ABA liga je, sa druge strane, sacinjena od nekoliko zemalja i par klubova koji ulazu da bi bili ispred ovih drugih (Crvena zvezda, Buducnost, Partizan, Cedevita) i ovih ostalih kojima je sve manje jasno sta dobijaju igranjem ABA.

 

 

Ne, po mojoj logici, tada je bilo vazno i polufinale i finale, ali necemo se lagati, vaznije je bilo polufinale.

 

Partizan je najvise pogodio gubitak polufinala 2014. godine, mnogo vise nego nas poraz u finalu 2013. godine.

 

 

Pa i to je sprdnja, ali za sada nema naznaka da se o tome razmislja osim spekulacija.

 

Sa druge strane, zatvorena EL sa milion klubova u ligi bez ispadanja je horor koji iz sezone u sezonu prozivljavamo i stanje je sve gore i gore.

 

 

Ma da, sprdam se, zvanicni kapacitet je skoro 20 hiljada posetilaca, a na sajtu EL stoji:

 

image.thumb.png.ff2e8bbb588de167a473e7b34e3d9e0a.png

 

Ovo nije ni 6000, ali nema veze, ne sprecava to nikog da masta da cemo puniti hale i gledati meceve kada u EL budemo na standardnih 4-8, a u ABA na 7-5 jer nije ni bitna.

 

Mrzi me da to odgovaram na sve, samo ukratko:

  • u finalu u kome su ova tima već izborila EL, niko, po tebi, nema šta da izgubi. 
  • Takođe, Super liga šampiona u fudbalu je mnogo, mnogo više od spekulacije.
  • 6000 je bio kapacitet Pionira pre proširenja. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...