Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

18 minutes ago, Wingwalker said:

I da ga ne lože...objasniće slikovito. Očekujem hasl tekmu tek u finalu. Petrušev jedva čeka fajt sa igračem tog kalibra. Na Džoniju je da u jednom trenutku taj duel shvati i lično...ne mora sav motiv da crpi samo iz osećaja odgovornosti ka dresu i želje da opravda ukazano poverenje trenera.

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

ako uopšte dođe do utakmice sa neopisivim favoritom megom iz bemaksa, ja bih napravio malo taktičko iznenađenje, makar u prvom poluvremenu, gde bi obrajanta prebacio na desno krilo, pa čim dobije loptu od bekova da štrika po boku do kornera i centrira u reket gde dobrić nabada glavom za 1:0

 

ognjen-dobric-kk-crvena-zvezda-jpg_660x3

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Nije kao da idemo na NBA turneju pa da se prave neka alibi opravdanja. I sa ovakvim timom treba da poderemo redom, a od JOB-a očekujem da bude mvp turnira.

Svidja mi se tvoj optimizam, al ipak je daleko to od dranja protivnika redom.

To bi bila realna okolnost u slucaju da smo komplet sa ekipom, ovako tesko.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Nije kao da idemo na NBA turneju pa da se prave neka alibi opravdanja. I sa ovakvim timom treba da poderemo redom, a od JOB-a očekujem da bude mvp turnira.

 

Čitam i ne verujem šta čitam. Dosta ljudi se ovde bavilo kolektivnim sportovima, prvenstveno košarkom. U svakom kolektivnom sportu odustvo polovine  prvotimaca je nepremostiva prepreka kada se radi o borbi za trofeje u kup takmičenjima. Uspesi u takvim uslovima su praktično ekscesi i ništa više od toga.

 

Nama nedostaju DVA pleja i najbolji centar. Dalje od toga uopšte neću da idem, jer sama ta činjenica je dovoljna da obesmisli bilo kakvu priču o deranju, gaženju i slično. A o tome da će OBrajant da bude MVP turnira je tek smešno govoriti, zaista ne znam u kom sportu i na kojoj planeti on može da bude najbolji u bilo čemu, a pogotovo u košarci.

Edited by Laki21
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Imamo dovoljno municije da uzmemo kup, nije kao da se igra serija na 3 dobijene, na jednu tekmu možemo da dobijemo i jače ekipe od Partizana. Loyd je najbolji igrač na turniru, pokazao je da može sam da uzme utakmicu i u EL. Dobrić i Lazić igraju dobro kod Radonjića. Radanov je neopravdano zakinut za minute u poslednje vrijeme, moraćemo opet da ga aktiviramo. Istina je da smo na pleju tanki, ali nije ni taj Uskoković neki random lik. JOB, Kuzmić, MJK i Davidovac nijesu ništa slabiji od visokih igrača Partizana. Bilo bi previše tražiti od ove grupe igrača da uzme recimo ABA ligu, ali nije nikakav sci-fi očekivati dvije dobre utakmice na turniru.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Loyd, O'Bryant, Dobrić, Davidovac, Radanov, Lazić, MJK, Simonović, Simanić, Kuzmić, Uskoković je sasvim dobra rotacija za KLS konkurenciju, Megu i skromni Partizan, svaki od ovih igrača bi maltene bio član petorke svakog od konkurenata u kupu ili makar bitan igrač rotacije. Nije kao da će da se igra 15 utakmica sa ovim timom. Naravno da smo prilično osakaćeni al nekad smanjena rotacija i efekat opruge odrade svoje. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 5
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ok, samo JOB bukvalno nije odradio ni jedan trening sa ekipom prije nego što je sjeo u bus za Novi Sad. A Radonja mu je uostalom još nov trener, s kojim u početku baš i nije kliknuo, blago rečeno.

Ali, nadajmo se da će sve biti kako treba.

Na RSB neki pišu u pravcu da se ovim JOB više priprema za sezonu poslije kupa, jer ko zna kad će bolesni igrači da se vrate. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Chaos Is Me said:

Loyd, O'Bryant, Dobrić, Davidovac, Radanov, Lazić, MJK, Simonović, Simanić, Kuzmić, Uskoković je sasvim dobra rotacija za KLS konkurenciju, Megu i skromni Partizan, svaki od ovih igrača bi maltene bio član petorke svakog od konkurenata u kupu ili makar bitan igrač rotacije. Nije kao da će da se igra 15 utakmica sa ovim timom. Naravno da smo prilično osakaćeni al nekad smanjena rotacija i efekat opruge odrade svoje. 

A ko će da organizuje bilo šta ovim igračima? 

Nama je skoro cele sezone organizacija loša, a sad bez Halla, Waldena i Coloma baš ne možemo očekivati tečnost u igri, niti mnogo toga smislenog.

Uskoković, Loyd i DeDa mogu to malo da skrpe, ali protiv kompletnih i uigranih timova, koje smo jedva pobeđivali i u full sastavu, ne vidim stvarno da smo favoriti osim po imenima na papiru, što i ne znači mnogo. 

 

Ne tvrdim da ne možemo da uzmemo trofej, ali bi za mene to bilo iznenađenje u ovom trenutku. 

Edited by Dropkick Murphys
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

A ko će da organizuje bilo šta ovim igračima? 

Nama je skoro cele sezone organizacija loša, a sad bez Halla, Waldena i Coloma baš ne možemo očekivati tečnost u igri, niti mnogo toga smislenog.

Uskoković, Loyd i DeDa mogu to malo da skrpe, ali protiv kompletnih i uigranih timova, koje smo jedva pobeđivali i u full sastavu, ne vidim stvarno da smo favoriti osim po imenima na papiru, što i ne znači mnogo. 

 

Ne tvrdim da ne možemo da uzmemo trofej, ali bi za mene to bilo iznenađenje u ovom trenutku. 

 

Uskoković je prošle sezone bio ABA ligaški plejmejker od 20 mpg, Davidovcu nije strano da igra point forwarda i igrao je to i u situacijama u kojima nismo imali baš nikakvog PG, a Loyd je one man offense i nije operisan od pik igre. Ne kažem da nismo osakaćeni ali sad da idemo na kup u fazonu Leonide i 300 spartanaca hrabro da izginemo protiv KLS ekipa i Miškovih klinaca, nije baš ni tako.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, quentin said:

Ma ok, samo JOB bukvalno nije odradio ni jedan trening sa ekipom prije nego što je sjeo u bus za Novi Sad. A Radonja mu je uostalom još nov trener, s kojim u početku baš i nije kliknuo, blago rečeno.

Ali, nadajmo se da će sve biti kako treba.

Na RSB neki pišu u pravcu da se ovim JOB više priprema za sezonu poslije kupa, jer ko zna kad će bolesni igrači da se vrate. 

 

kao da je to bitno za job-a, on igra svoju kosarku nevezano gde i kako trenira, zato ga je radonja i suspendovao. da li ce ova suspenzija od njega napraviti drugacijeg igraca - sumnjam.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

Uskoković je prošle sezone bio ABA ligaški plejmejker od 20 mpg, Davidovcu nije strano da igra point forwarda i igrao je to i u situacijama u kojima nismo imali baš nikakvog PG, a Loyd je one man offense i nije operisan od pik igre. Ne kažem da nismo osakaćeni ali sad da idemo na kup u fazonu Leonide i 300 spartanaca hrabro da izginemo protiv KLS ekipa i Miškovih klinaca, nije baš ni tako.

Samo sto je tih Uskokovicevih 20 minuta zapravo 12 uz nikakvu statistiku, Davidovac nece preneti loptu na presingu, a Loyd ce igrati izolacije i to je to.
 

Dobicemo mi nesto od njih, ali igraci koji zavise od kreacije plejmejkera ce biti na nuli. Ocekujem blede partije Lazica, Simonovica, Kuzmica, pa i JOBa (iz drugih razloga) koji nije ni trenirao sa ekipom, a sad treba da doprinese odjednom.

 

Nismo autsajderi, ali smatram da u eventualnom duelu protiv Mege nismo favoriti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Samo sto je tih Uskokovicevih 20 minuta zapravo 12 uz nikakvu statistiku, Davidovac nece preneti loptu na presingu, a Loyd ce igrati izolacije i to je to.
 

Dobicemo mi nesto od njih, ali igraci koji zavise od kreacije plejmejkera ce biti na nuli. Ocekujem blede partije Lazica, Simonovica, Kuzmica, pa i JOBa (iz drugih razloga) koji nije ni trenirao sa ekipom, a sad treba da doprinese odjednom.

 

Nismo autsajderi, ali smatram da u eventualnom duelu protiv Mege nismo favoriti.

 

Nije da smo i do sad u sezoni nešto profitirali od kreacije plejmejkera, pa da nas toliko teško pogodi. Ja uopšte nisam fan Uskokovića ali nije da će za protivnike imati neke ubice nego KLS plejmejkere i u najboljem slučaju prosečne ABA plejmejkere. Ako treba da zaziremo od Mege i bežimo od uloge favorita protiv njih onda odmah da se povučemo iz EL i da ustupimo mesto nekome ko ima drugačiji mentalitet. Oslabljeni smo prilično, stoji, ali i dalje smo za ovu konkurenciju sa KRK favoriti. To ne znači da Mega ne može da nas dobije i kompletne. Ja očekujem da glavni igrači u ovom krnjem sastavu ozbiljno povuku, pa ćemo videti.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nije da smo i do sad u sezoni nešto profitirali od kreacije plejmejkera, pa da nas toliko teško pogodi. Ja uopšte nisam fan Uskokovića ali nije da će za protivnike imati neke ubice nego KLS plejmejkere i u najboljem slučaju prosečne ABA plejmejkere. Ako treba da zaziremo od Mege i bežimo od uloge favorita protiv njih onda odmah da se povučemo iz EL i da ustupimo mesto nekome ko ima drugačiji mentalitet. Oslabljeni smo prilično, stoji, ali i dalje smo za ovu konkurenciju sa KRK favoriti. To ne znači da Mega ne može da nas dobije i kompletne. Ja očekujem da glavni igrači u ovom krnjem sastavu ozbiljno povuku, pa ćemo videti.

Opet se ne slazemo.

 

Ne igra nam prva, druga i treca opcija na pleju
Igrace igraci koji su na poziciji plejmejkera kod Dejana Radonjica zbirno igrali mozda 10 minuta ukupno. O nekom uigravanju za takve stvari da i ne govorim. Ne moze Davidovac da iskoci sad iz frizidera i da kaze ja sam plej ili Uskokovic da bude bilo sta osim iznenadjenja sto je na parketu. 

 

O mentalitetu ne bih ovom prilikom jer to za mene nema veze uopste. Problemi su vise nego objektivni. Uz nedostatak svih Radonjicevih opcija na pleju otkad je dosao, treba rehabilitovani Simon, pospani Simanic i odmrznuti JOB da nas vade + nedostatak prvog centra. Ova deca nece ni ulaziti verovatno.

 

A prethodnih sezona  i u punom sastavu nismo mogli da osvojimo trofej, sto moze, a i ne mora da ima veze sa ovom sezonom, pa sad stavljati nas na mesto favorita protiv potpuno kompletnih protivnika....licno se ne slazem. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Nije da smo i do sad u sezoni nešto profitirali od kreacije plejmejkera, pa da nas toliko teško pogodi. Ja uopšte nisam fan Uskokovića ali nije da će za protivnike imati neke ubice nego KLS plejmejkere i u najboljem slučaju prosečne ABA plejmejkere. Ako treba da zaziremo od Mege i bežimo od uloge favorita protiv njih onda odmah da se povučemo iz EL i da ustupimo mesto nekome ko ima drugačiji mentalitet. Oslabljeni smo prilično, stoji, ali i dalje smo za ovu konkurenciju sa KRK favoriti. To ne znači da Mega ne može da nas dobije i kompletne. Ja očekujem da glavni igrači u ovom krnjem sastavu ozbiljno povuku, pa ćemo videti.

Samo da se nadovežem na Kaosov post. Kad je mogla Cibona uz svo dužno poštovanje prema nekoć klubu slavnog imena uzeti Aba ligu sa 2 i po krštena igrača i to usred Bg ne vidim zašto to ne bi mogli i mi u kupu unatoč svim nedaćama. Pa ne stoje nasuprot naših aždaje iz NBA . A eto i dobre prilike za sve one koji ne igraju dovoljno ili pak smatraju da su iz nekog razloga neopravdano uskraćeni da igraju više dokažu suprotno i da grizu još više i jače i pokažu od kakvog štofa su napravljeni. Izvrsna prilika za sve njih. Bez sveprisutnog pritiska uloge favorita mogu odigrati ovaj kup i u takvoj konstelaciji odnosa mogu dati i puno više nego inače.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...