Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Mi treba da težimo onome što radi Žalgiris. Njihov tim nije preterano skuplji, ali ono glavno što nas razlikuje je sistem. 

Sistem je ono što obezbeđuje kontinuitet i ništa drugo.

Veliki broj ljudi je mislio da će kod njih nastupiti krah nakon odlaska Šarasa, međutim, to se nije desilo, i dalje su više nego konkurentni i na kraju će ući među 8 najboljih ekipa.

Zašto? Baš zbog sistema i kontinuiteta.

Šaras je otišao, sistem je ostao, igraju isto što su igrali i do sada.

 

Oni, usput, ne dovode islužene rage, bivše igrače i penzionere. SVAKO ko zaigra za njih je u naponu snage, željan pobeda i dokazivanja. I to je recept za uspeh.

 

Oni treba da nam budu uzor, kako se uspeva uz malo para.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Iako ima poente vezano za izbor igrača, lakše je kad je no stress za plasman u EL svake sezone. 
Video bih njih na našem mestu. Na njihovom bismo se mi snašli : D 
Ma i to je precenjeno, ok imaju licencu ali ne igraju domaću ligu sigurno da izgube. Pritisak!? Ja mislim da je pritisak dobar, igrač(tim) se postaje pod pritiskom..
Ne igramo špansku ligu pa ako se malo fokus popusti katastrofa. Ako ne možemo da dobijemo Krku, Primorsku, FMP bez Lojda( ako je potreban odmor )onda jbg..
Ne znam, sve su mi to izgovori..
Te Alba nema skup tim ali ima trenera dugo, pa ko je nama branio da imamo kontinuitet.. Pa Bajern ok ima novog trenera, ali eto ima puno stranaca.. A mi nemamo.. Pa Žalgiris, ima licencu, te država iza njega.. Žalgiris ima sistem, i trenera džaba bi bilo sve drugo da nema toga.
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se stalno poredimo sa Zalgirisom. A licenca znaci da mogu da rizikuju sa mladima, a i stabilnije finansiranje.

Osim sto cela drzava stoji iza njih, nije za podceniti i sto je privatnim firmama mnogo lakse kada su sponzori ekipe gde ne moraju razmisljati o drugim navijacima.

Oni imaju mnogo veci budzet od nas i dovoljno je pogledati plate Lovernja, Rubita i ostalih.

 

Jokubaitis je bio MVP Adidas next generation 2017 u Americi. Koji je igrac kod nas takav talenat, pa mu nismo dali sansu?

Ko su ostali talenti? Grigonis? On je zaobilaznim putem dosao do Zalgirisa i nije mu data sansa odmah. Grigonis preko Manrese, Tenerifa i Albe. Lekavicius? On je otisao iz Zalgirisa, pa se vratio kada nije uspeo u Panati. Da trazimo i mi nase kosarkase koji igraju u inostranstvu? Koga? Radicevic? Njega smo najurili govnjavom motkom posle 10 utakmica. Da vratimo Jovica? On nije hteo da se vrati ni za milion, vec je uzeo vise od Himkija.

Na kraju se uporedjuje jedna od najboljih, najuredjenijih i bogatijih zemalja EU sa Srbijom. Tamo ljudi odlaze da zive, a odavde odlaze glavom bez obzira. Stalno se misli kako je to drzava bivseg SSSR-a, pa su kao zaostali, a u stvari su svetlosnim godinama ispred nas.

Kako mi mozemo da se obracunamo sa Miskom? To je pitanje za KSS. Mozemo samo da se molimo da ce nam pomoci i dati nam nekog igraca ispod cene( a nigde nema besplatnog rucka).

 

Voleo bih da vidim neko misljenje kako mozemo da promenimo igru (sa obzirom da se trener nece menjati, osim ako on ne podnese ostavku).

 

9 minutes ago, mister-no said:

Ma i to je precenjeno, ok imaju licencu ali ne igraju domaću ligu sigurno da izgube. Pritisak!? Ja mislim da je pritisak dobar, igrač(tim) se postaje pod pritiskom..
Ne igramo špansku ligu pa ako se malo fokus popusti katastrofa. Ako ne možemo da dobijemo Krku, Primorsku, FMP bez Lojda( ako je potreban odmor )onda jbg..
Ne znam, sve su mi to izgovori..
Te Alba nema skup tim ali ima trenera dugo, pa ko je nama branio da imamo kontinuitet.. Pa Bajern ok ima novog trenera, ali eto ima puno stranaca.. A mi nemamo.. Pa Žalgiris, ima licencu, te država iza njega.. Žalgiris ima sistem, i trenera džaba bi bilo sve drugo da nema toga.

Nisi shvatio, njihova zemlja ima sistem, a nasa ne. Ko je kriv za to? Pa svi mi.  Zasto mislis da mi ne bi davali sansu mladim igracima, ako bi nam bila sigurna A licenca i ako bi mogli da ABA igramo rekreativno?

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mister-no said:

Ma i to je precenjeno, ok imaju licencu ali ne igraju domaću ligu sigurno da izgube. Pritisak!? Ja mislim da je pritisak dobar, igrač(tim) se postaje pod pritiskom..
Ne igramo špansku ligu pa ako se malo fokus popusti katastrofa. Ako ne možemo da dobijemo Krku, Primorsku, FMP bez Lojda( ako je potreban odmor )onda jbg..
Ne znam, sve su mi to izgovori..
Te Alba nema skup tim ali ima trenera dugo, pa ko je nama branio da imamo kontinuitet.. Pa Bajern ok ima novog trenera, ali eto ima puno stranaca.. A mi nemamo.. Pa Žalgiris, ima licencu, te država iza njega.. Žalgiris ima sistem, i trenera džaba bi bilo sve drugo da nema toga.

Nije da nabrojani klubovi imaju neke rezultate u EL, izuzev Zalgirisa, pa da sad kazemo da treba da nam budu uzor.

 

Alba nikad nije bila faktor u EL, nece biti ni ove sezone.

Bajern je imao onu sezonu sa Radonjicem gde je bio blizu top 8, ali isto tako bez konkretnog uspeha.

Npr. Zenit do ove sezone potpuno nebitan klub.

Valensija se vukla iz EK u EL i tako stalno.

Ako gledamo ko ima licencu, skoro pa je zagarantovano da ce top 8 biti popunjen takvim timovima. Izuzetak u ovom sistemu je, do ove sezone, bio prebogati Himki + Darusafaka koja je upala umesto nas i posle toga se raspala. Sve ostalo su klubovi sa ugovorom, tako da ne bih rekao da je to bas slucajno.

 

Mi se trtimo, imamo mnogo veca ocekivanja nego sto je realnost. Nasi domaci igraci ne bi imali mesta skoro pa ni u jednom drugom EL timu, a za konkretan rezultat sa nasim budzetom, potrebno je da imamo domacu bazu koja igra mnogo bolje nego sto je placena. To je uvek tako bilo. Kad smo dosli u situaciju da moramo da punimo roster velikim brojem stranaca, dosli smo da budemo sirotinjski Makabi ili Darusafaka vol.0.5. 

 

Druga mogucnost je rizik sa mladim igracima preko bare, koji ce biti jeftini, a mozda budu igrali mnogo bolje nego sto finansijski vrede, ali tu dolazimo do toga, da onda mozemo da ga izduvamo za sledecu godinu u EL ako promasimo u izboru...i onda se vrtimo u krug.

 

Da dodam, treca mogucnost je verovatno i najbolja. Par kvalitetnih stranaca, tipa Lojd i Nnoko i nekoliko rizicnih mladjih. Opet ne znaci da bismo imali uspeh, jer nam trebaju i neki Petrusev/Simonovic, koji ce pruziti i kvalitet i kasnije zaradu, ali to je neka druga prica zasto ih nemamo.

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se stalno poredimo sa Zalgirisom. A licenca znaci da mogu da rizikuju sa mladima, a i stabilnije finansiranje.
Osim sto cela drzava stoji iza njih, nije za podceniti i sto je privatnim firmama mnogo lakse kada su sponzori ekipe gde ne moraju razmisljati o drugim navijacima.
Oni imaju mnogo veci budzet od nas i dovoljno je pogledati plate Lovernja, Rubita i ostalih.
 
Jokubaitis je bio MVP Adidas next generation 2017 u Americi. Koji je igrac kod nas takav talenat, pa mu nismo dali sansu?
Ko su ostali talenti? Grigonis? On je zaobilaznim putem dosao do Zalgirisa i nije mu data sansa odmah. Grigonis preko Manrese, Tenerifa i Albe. Lekavicius? On je otisao iz Zalgirisa, pa se vratio kada nije uspeo u Panati. Da trazimo i mi nase kosarkase koji igraju u inostranstvu? Koga? Radicevic? Njega smo najurili govnjavom motkom posle 10 utakmica. Da vratimo Jovica? On nije hteo da se vrati ni za milion, vec je uzeo vise od Himkija.
Na kraju se uporedjuje jedna od najboljih, najuredjenijih i bogatijih zemalja EU sa Srbijom. Tamo ljudi odlaze da zive, a odavde odlaze glavom bez obzira. Stalno se misli kako je to drzava bivseg SSSR-a, pa su kao zaostali, a u stvari su svetlosnim godinama ispred nas.
Kako mi mozemo da se obracunamo sa Miskom? To je pitanje za KSS. Mozemo samo da se molimo da ce nam pomoci i dati nam nekog igraca ispod cene( a nigde nema besplatnog rucka).
 
Voleo bih da vidim neko misljenje kako mozemo da promenimo igru (sa obzirom da se trener nece menjati, osim ako on ne podnese ostavku).
 
Nisi shvatio, njihova zemlja ima sistem, a nasa ne. Ko je kriv za to? Pa svi mi.  Zasto mislis da mi ne bi davali sansu mladim igracima, ako bi nam bila sigurna A licenca i ako bi mogli da ABA igramo rekreativno?
Poenta je da ni oni ne igraju rekreativno već na pobedu, a sa drugim delom ubo si i u srž problema- Zašto mi ne igramo protiv FMP, Krke i ostalih sa Radanovom i Uskokovićem?! Znači ne da nije alibi nego naprotiv..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

 

 

Mi se trtimo, imamo mnogo veca ocekivanja nego sto je realnost.

Jel realnost da imamo 17 igraca u rosteru i da menjamo igrace kao na traci?

Jel nerealno ocekivati da se postavi kakav takav sistem kom ce da se tezi?

Zasto predsednik najavljuje napad na top8, a mi na zacelju?

Jel realnost da se snose konsekvence za los rad, lose izbore?

 Mi nismo uradili mnogo toga da bismo znali sta je realnost. Mi nismo iskoristili i alocirali resurse na pravi nacin.

Ovako moze ceo dan kuknjava. Te Zalgiris nema pritisak, te Alba ima Aita, te Bayern ima srece...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dropkick

Naveo sam ta tri tima jer su ove godine ispred nas. Bajern i Žalgiris miljama ispred a Alba za koplje. I od sva tri smo izgubili, od dva kod svoje kuće ( kako je govorio Zoran Filipović). A Bajern 15 razlike, što me tada posebno iznerviralo jer sam mislio da možemo napraviti neki krug s njima. O, zabludo moje mladosti..

To su sve timovi koji su granični top 8 ili ispod. Ako s njima ne možemo da igramo onda jbg što ulaziti u frku uopšte..

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Sve to sa poredjenje Zalgurisa,Albe,Bajerna i nas mi lici na partiju saha u kojoj mi vucemo lose poteze zadnjih par godina.Pravili trenera od Radonje i kad je to postao izgubili ga zbog sujete.Mozda i neke slucajnosti koje su nam donele prednost u Radonjinom periodu nam sad daju laznu nadu da uvek mozemo praviti pitu od go....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mister-no said:
31 minutes ago, VISOKOLETAC said:
Ne znam zasto se stalno poredimo sa Zalgirisom. A licenca znaci da mogu da rizikuju sa mladima, a i stabilnije finansiranje.
Osim sto cela drzava stoji iza njih, nije za podceniti i sto je privatnim firmama mnogo lakse kada su sponzori ekipe gde ne moraju razmisljati o drugim navijacima.
Oni imaju mnogo veci budzet od nas i dovoljno je pogledati plate Lovernja, Rubita i ostalih.
 
Jokubaitis je bio MVP Adidas next generation 2017 u Americi. Koji je igrac kod nas takav talenat, pa mu nismo dali sansu?
Ko su ostali talenti? Grigonis? On je zaobilaznim putem dosao do Zalgirisa i nije mu data sansa odmah. Grigonis preko Manrese, Tenerifa i Albe. Lekavicius? On je otisao iz Zalgirisa, pa se vratio kada nije uspeo u Panati. Da trazimo i mi nase kosarkase koji igraju u inostranstvu? Koga? Radicevic? Njega smo najurili govnjavom motkom posle 10 utakmica. Da vratimo Jovica? On nije hteo da se vrati ni za milion, vec je uzeo vise od Himkija.
Na kraju se uporedjuje jedna od najboljih, najuredjenijih i bogatijih zemalja EU sa Srbijom. Tamo ljudi odlaze da zive, a odavde odlaze glavom bez obzira. Stalno se misli kako je to drzava bivseg SSSR-a, pa su kao zaostali, a u stvari su svetlosnim godinama ispred nas.
Kako mi mozemo da se obracunamo sa Miskom? To je pitanje za KSS. Mozemo samo da se molimo da ce nam pomoci i dati nam nekog igraca ispod cene( a nigde nema besplatnog rucka).
 
Voleo bih da vidim neko misljenje kako mozemo da promenimo igru (sa obzirom da se trener nece menjati, osim ako on ne podnese ostavku).
 
Nisi shvatio, njihova zemlja ima sistem, a nasa ne. Ko je kriv za to? Pa svi mi.  Zasto mislis da mi ne bi davali sansu mladim igracima, ako bi nam bila sigurna A licenca i ako bi mogli da ABA igramo rekreativno?

Poenta je da ni oni ne igraju rekreativno već na pobedu, a sa drugim delom ubo si i u srž problema- Zašto mi ne igramo protiv FMP, Krke i ostalih sa Radanovom i Uskokovićem?! Znači ne da nije alibi nego naprotiv..

Pa sa FMP-om smo igrali sa Uskokovicem i Simanicem. Protiv Krke nisam siguran da bi dobili. Poenta je da je nama svaka utakmica u ABA ligi biti ili ne biti. Izgubili smo jednu utakmicu na jednu loptu i vec je katastrofa. 

Posle serije domacih igraca koji su imali kvalitet, dosli su igraci koji taj kvalitet nemaju ili jos nemaju. Tu nikakav sistem ne moze pomoci, ako nisi u mogucnosti da zadrzis kostur tima.

Nama stalno visi mac nad glavom i cini mi se da ce uskoro i da padne, pa cemo moci da uzivamo u ligi sampiona.

Inace Zalgiris je skoro imao seriju poraza, ali je imao veliku podrsku navijaca. Eto jos jednog razloga zasto su oni bolji od nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Jel realnost da imamo 17 igraca u rosteru i da menjamo igrace kao na traci?

Jel nerealno ocekivati da se postavi kakav takav sistem kom ce da se tezi?

Zasto predsednik najavljuje napad na top8, a mi na zacelju?

Jel realnost da se snose konsekvence za los rad, lose izbore?

 Mi nismo uradili mnogo toga da bismo znali sta je realnost. Mi nismo iskoristili i alocirali resurse na pravi nacin.

Ovako moze ceo dan kuknjava. Te Zalgiris nema pritisak, te Alba ima Aita, te Bayern ima srece...

Alba moze da ima Aita koliko hoce, nece uraditi nista. Bajernova sezone moze da bude samo incident, a i oni valjda dobijaju licencu.

 

Za ostalo, ne znam sta hoces da ti kazem. Izbor igraca je problematican od starta, pa pokusavaju da isprave jos gorim odlukama. Sistem da bi se napravio, mora se od necega poceti. Evo, za pocetak, mozda ove sezone prave selekciju za sledecu : D 

Nije normalno sve ovo nabrojano, ali kada se uzme u obzir budzet, kvalitet tima i trenera, covid sezona, mi smo po svemu tome na realnoj poziciji na tabeli. To sto je neko drugi slicnog kvaliteta ispred nas i ima dobru sezonu je zato sto igra iznad ocekivanja iz odredjenog razloga, poklopile su im se neke stvari ili imaju kontinuitet. Mi nemamo nista. Ni ogroman budzet, ni sistem, ni kontinuitet, ni jeftine a dobre domace igrace, a kad se doda na to losa selekcija svega i uzasne odluke, ovo je ono sto dobijamo.

 

@mister-no

Ja ne bih dolazio do bilo kojeg zakljucka na osnovu jedne sezone. Da bi se pokazalo da neki klub lepo radi, mora da veze 2-3 dobre sezone. Ove godine smo losi, Bajern dobar, sledece mozda bude obratno.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Alba moze da ima Aita koliko hoce, nece uraditi nista. Bajernova sezone moze da bude samo incident, a i oni valjda dobijaju licencu.

 

Za ostalo, ne znam sta hoces da ti kazem. Izbor igraca je problematican od starta, pa pokusavaju da isprave jos gorim odlukama. Sistem da bi se napravio, mora se od necega poceti. Evo, za pocetak, mozda ove sezone prave selekciju za sledecu : D 

Nije normalno sve ovo nabrojano, ali kada se uzme u obzir budzet, kvalitet tima i trenera, covid sezona, mi smo po svemu tome na realnoj poziciji na tabeli. To sto je neko drugi slicnog kvaliteta ispred nas i ima dobru sezonu je zato sto igra iznad ocekivanja iz odredjenog razloga, poklopile su im se neke stvari ili imaju kontinuitet. Mi nemamo nista. Ni ogroman budzet, ni sistem, ni kontinuitet, ni jeftine a dobre domace igrace, a kad se doda na to losa selekcija svega i uzasne odluke, ovo je ono sto dobijamo.

 

@mister-no

Ja ne bih dolazio do bilo kojeg zakljucka na osnovu jedne sezone. Da bi se pokazalo da neki klub lepo radi, mora da veze 2-3 dobre sezone. Ove godine smo losi, Bajern dobar, sledece mozda bude obratno.

 

Proslo kolo Oldenburg rutinirao Bajern,samo kazem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sa FMP-om smo igrali sa Uskokovicem i Simanicem. Protiv Krke nisam siguran da bi dobili. Poenta je da je nama svaka utakmica u ABA ligi biti ili ne biti. Izgubili smo jednu utakmicu na jednu loptu i vec je katastrofa. 

Posle serije domacih igraca koji su imali kvalitet, dosli su igraci koji taj kvalitet nemaju ili jos nemaju. Tu nikakav sistem ne moze pomoci, ako nisi u mogucnosti da zadrzis kostur tima.

Nama stalno visi mac nad glavom i cini mi se da ce uskoro i da padne, pa cemo moci da uzivamo u ligi sampiona.

Inace Zalgiris je skoro imao seriju poraza, ali je imao veliku podrsku navijaca. Eto jos jednog razloga zasto su oni bolji od nas.

Igrali smo s njima protiv FMP- a kao da kažeš da Mega igra sa Kazalonom. Pa ne Mega igra sa Petruševom i Simonovićem kao protagonistima tj.igra na njih i zato od talenata prave igrače. Ok, ne kažem da nije drugačije, i da nema i do samih igrača.. Ali dosta mi je tih alibija više. I to nema igrača, pa ima, proizvode se ako ništa. I sad od Miška kao ne možemo prići, pa da se ne zezamo EL je i dalje magnet za igrače a druga stvar je što smo mi napravili sredinu gde nam je Radanov 17. igrač i protiv Krke, Splita, Primorske, da ne pričamo o ovim jačim utakmicama.. To oni vide i normalno je da hoće svi kod Miška. A posebna je i šira priča zašto FMP nije poput Mege. Kako se trenira i igra, koji je koncept...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li ima potrebe uopšte dovoditi u pitanje značaj A licence? To je benefit koji se reflektuje na sve segmente u poslovanju jedne franšize. 

U startu je rejting tima veći, lakše je obezbediti dugoročne sponzorske ugovore, kao i višegodišnje potpise sa nižom platom, klub ima konstantan priliv od tv prenosa i ulaznica i tom sumom može da planira dugoročno...više sezonskih po difoltu. Naravno da bi u tom slučaju mlađarija nakupila finu minutažu u nižem rangu čak i kod Radonje uz manji zamor nosioca i rizika od povreda.

 

Beronovo podsećanje kada je polazio iz Zvezde na ono stratište u Morači kada je pogođen alpinističkim boltom je sasvim dovoljan argument...ne ponovilo se nikom. 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jel realno da smo promasili svakog igraca kojeg smo doveli... tj. sigurno je da smo promasili trenera koji je ucinio da ti igraci izgledaju kako izgledaju

 

Doduse, svi smo vec znali kako ce da izgledaju Simon, Lazic, ali da su i stranci ovoliko losi, to je stvarno neverovatno. Brdo miliona potroseno na prosecne strance

 

U ovom timu do sada prolaznu ocenu moze da dobije samo Lojd koji je opet npr. dosta losiji igrac od Pantera... sta tek reci za ostale

 

 

Edited by vepar
Link to comment
Share on other sites

Da smo nekako ostavili Berona i Pantera, i da je još došao Pengos... kakva bi to bila bombonica gledati... čak ni SO to ne bi mogao da upropasti... ovo sad bukvalno moram da popijem bromazepam ili da se zalijem sa par čašica nečega, da bih mogao uopšte da gledam bez nerviranja...

 

ISO košarku smo igrali i sa Tomićem i sa Šakotom prošle sezone, ali sa ipak boljim igračima za tako nešto... stvarno nisam očekivao da će SO da ih nadmaši... nije delovalo tako na početku sezone... čovek je došao do toga da igrači ne pravi faul kad im kaže u završnici, ili do nemogućnosti da se izvede lopta iz auta na malo jači presing, u kontinuitetu... slobodna bacanja, takođe loše... šta se radi na tim treninzima...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja ću se raniti ako još neko ispali da je Punter bolji igrač od Loyda. 

Nemoj tako Kaose, istina je u očima promatrača🙂 a percepcija je zaj....a stvar

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Da citiram jednog eminentnog clana foruma (koji ga je napustio): Sistem je bio Radonjic,videcete kad ode.
Ja nemam problem da priznam kako sam mislio ne samo da gresi,nego i da debelo preteruje. Mislio sam da je navijacki zaslepljen striktno u odnosu na Radonju i da mu takva navijacka emocija muti prosudbu..kad ono..ispostavilo se tacnim da tacnije biti ne moze.

Okej,nije netacno tvrditi i da su mu neke okolnosti isle na ruku (dostupnost jakih domacih opcija tipa Bobi,Jovic,Kalina itd) i mozda bi se i coach Ra danas mucio u Zvezdi (a bogami nije islo glatko ni za njega prvih sezonu i po),ali iz perpsktive kluba nakon njegovog odlaska zaista tako deluje - da je on sam uspostavio prepoznatljiv sistem (sledeci verovatno neki Duletov iz KKP)

Tako da..ako citas ove stranice incognito,zelim da ti se javno izvinem Dravote, sto nisam verovao da si u pravu. A bio si. I ne samo za ovaj topik i ovu temu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ne znam zasto se stalno poredimo sa Zalgirisom. A licenca znaci da mogu da rizikuju sa mladima, a i stabilnije finansiranje.

Osim sto cela drzava stoji iza njih, nije za podceniti i sto je privatnim firmama mnogo lakse kada su sponzori ekipe gde ne moraju razmisljati o drugim navijacima.

Oni imaju mnogo veci budzet od nas i dovoljno je pogledati plate Lovernja, Rubita i ostalih.

 

Jokubaitis je bio MVP Adidas next generation 2017 u Americi. Koji je igrac kod nas takav talenat, pa mu nismo dali sansu?

Ko su ostali talenti? Grigonis? On je zaobilaznim putem dosao do Zalgirisa i nije mu data sansa odmah. Grigonis preko Manrese, Tenerifa i Albe. Lekavicius? On je otisao iz Zalgirisa, pa se vratio kada nije uspeo u Panati. Da trazimo i mi nase kosarkase koji igraju u inostranstvu? Koga? Radicevic? Njega smo najurili govnjavom motkom posle 10 utakmica. Da vratimo Jovica? On nije hteo da se vrati ni za milion, vec je uzeo vise od Himkija.

Na kraju se uporedjuje jedna od najboljih, najuredjenijih i bogatijih zemalja EU sa Srbijom. Tamo ljudi odlaze da zive, a odavde odlaze glavom bez obzira. Stalno se misli kako je to drzava bivseg SSSR-a, pa su kao zaostali, a u stvari su svetlosnim godinama ispred nas.

Kako mi mozemo da se obracunamo sa Miskom? To je pitanje za KSS. Mozemo samo da se molimo da ce nam pomoci i dati nam nekog igraca ispod cene( a nigde nema besplatnog rucka).

 

Voleo bih da vidim neko misljenje kako mozemo da promenimo igru (sa obzirom da se trener nece menjati, osim ako on ne podnese ostavku).

 

Nisi shvatio, njihova zemlja ima sistem, a nasa ne. Ko je kriv za to? Pa svi mi.  Zasto mislis da mi ne bi davali sansu mladim igracima, ako bi nam bila sigurna A licenca i ako bi mogli da ABA igramo rekreativno?

Cuj da rizikuju sa mladima,niko ne rizikuje kod njih vec imaju jednog mladog kome daju vise sanse nego ostalima. Imamo i mi MVP i sve ostalo ali on je u FMP zamena Savi Lesicu. Jokubaitis je igrao njihovu drugu ligu  dva puta bio MVP, i koncep FMP u KLS bi bio bolje jer nema je on dao bolje igrace  u Dobricu i Guduricu i tu se mladi igrac bolje razvije.

 

Drugo, hoces reci da je Zalgiris drzavni projekat a Zvezda to nije, zanimljivo skroz sa tim da je Zalgiris privatan a mi drustveni klub. 

 

Mi smo generalno pali na pricu o transferima domacih igraca i prodaji kao jedinom mogucem zivotu za klub a sad funkcionisemo sa parama koje ne dolaze iz tog dela. Za domaceg igraca treba dati pare kao sto su oni dali za Grigonisa i ovog malog pleja. Da zasluzis licencu treba da imas kontinuitet i dobar rad, nije to njima palo sa Marsa i daleko od toga da neko ide u Litvaniju da zivi  zbog standarda. Drzava je tamo pomogla svim klubovima u vidu pravljenja hala koje su mahom nove i velicine shodne njihovim potrebama. 

 

ABA liga se ne igra ili postoji zbog A licence vec zbog kvaliteta kosarke, jer onda po tome svi timovi u ABA1 i ABA2 ligi igraju kao dekor za 3-4 kluba koja uopste mogu da igraju EL.

 

Apsolutno sam siguran da nijedan klub ne igra rekreativno svoju ligu i neki manji klubovi su povlasceniji jer npr u Spaniji oni imaju jak mec na svaka tri dana,ruski timovi prelaze hiljade kilometara za mec VTB  lige, Nemacka i Italijanska liga su takodje znatno teza zbog putovanja pa i samih protivnika. Sve ima svoje pogodnosti i nedostatke.

 

Mi smo trenutno na nekom plafonu sto se tice finansija i kvaliteta kosarke,sitne su to razlike od ranije, desice se jednom u 10g da se desi neki uspeh i ulazak u osam, ali nama treba korak napred sto se tice vodjenja kluba i prelazak na neki visi nivo ako je to uopste moguce..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...