Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, Kankkunen said:

Koliko para toliko muzike, možda zvuči otrcano al je tako. Pangos skup, Hermanson isto tako ... daj Hola.

Grešilo se to stoji, samo niko ne pominje naš budžet za igrače koji je mizeran za EL.

Sa zakrpama u elitu, ne ide ... pravi se takav sistem EL da ćemo na kraju poljubiti vrata.

Treba ispratiti još ovo malo što je ostalo, pa selidba na drugi vašar gde nam je mesto.

Para ima nikad vise u klubu i to je ocigledno, tako da to nije primaran problem neko javasluk i los rad. Gazda nadobudno i nicim izazvano najavio napad na vrh EL.

Pangos kazes skup, sve zavisi sta se podrazumeva pod skupo. Milku za njega samog mi smo utukli u kvantitet bez kvaliteta Hala, Rocestog, Coloma, Terija, pa i Simonovica, Simanica i ostale koji ne doprinose nista ili sede pored terena. 

Video si juce kako igra Zenit koji je isto nista posebno sastav, ali ima ekipu sklopljenu oko Pengosa i Bilija sa dobrim trenerom i to vec lici na nesto. 

Vec par godina KK kao da troluje svoje navijace odlukama.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

a mekela, sofoa, bjelicu, lipovija, thompsona i silba mu je doveo sakota?

Wow, zamisli doveo si nekog igrača i on ne ispuni očekivanja. Sa svakim od ovih nabrojanih je postojala neka ideja šta bi trebalo da donesu. Baš je za upoređivanje sa trenutnom situacijom gde od 20 igrača samo Loyd isporučuje i to ako pogodi prvi šut. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chaos Is Me said:

Pangos je bio realan za nas isto koliko i Mike James ili Larkin. Dobio čovek mnogo bogatiju ponudu, boljeg trenera, bolji grad, manje stresa, a koliko je važan za Zenit govori i činjenica da nemaju baš nikakvu zamenu za njega (ili da budem precizniji, back up PG im je Khvostov).

Jasno, al nama je i Hermanson bio nemoguća misija, i šta nam je ostalo?

Svi smo mi generali posle bitke i uživamo u tome ... manje - više.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

Para ima nikad vise u klubu i to je ocigledno, tako da to nije primaran problem neko javasluk i los rad. Gazda nadobudno i nicim izazvano najavio napad na vrh EL.

Pangos kazes skup, sve zavisi sta se podrazumeva pod skupo. Milku za njega samog mi smo utukli u kvantitet bez kvaliteta Hala, Rocestog, Coloma, Terija, pa i Simonovica, Simanica i ostale koji ne doprinose nista ili sede pored terena. 

Video si juce kako igra Zenit koji je isto nista posebno sastav, ali ima ekipu sklopljenu oko Pengosa i Bilija sa dobrim trenerom i to vec lici na nesto. 

Vec par godina KK kao da troluje svoje navijace odlukama.

 

Upravo to. Zenit skromna, ali jako gotivna ekipa. Igra im ima glavu i rep, vidi se da su odlično vođeni i da lepo i efikasno koriste svoje prednosti. Ovaj njihov skor ne čudi uopšte.

 

Obradović da se apgrejduje pod hitno (jer je trenutno resetovan na nivo početnika, bukvalno) ili nogubulj, ako neće sam da ode. Osnovne košarkaške elemente fejluje. Ako ima neki izgovor zašto ga igrači ne slušaju, pa ne umeju da ubace loptu iz auta pet puta za 5 minuta ili ako ne mogu da skapiraju kako se brani prosečan igrač tipa KC Rivers, koji je opasan samo kad uđe u seriji šuteva za 3 kao sinoć - neka javi. Neka izađe i kaže šta je razlog. On je birao tim, pa neka odgovara za njega... 

 

Da je samo problem utakmica protiv Zenita, pa da kažemo da je zbog ovih silnih testiranja ekipa otišla oslabljena i spuštenih gaća... ali ovo blamantno vođenje ekipe traje već mesec dana, još od Efesa (iako ni pre toga nije bilo sjajno)... jasno je i da je selekcija igrača loše odrađena, ali pokazali su na početku sezone da mogu da odigraju smislenu košarku... pa dobili smo jedan CSKA, nisu se sami dobili... neće valjda biti da je povreda Hola, koji je suvi prosek, dovela do toga da ličimo na grupu amatera...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

jbg sad, nije to ni menadzer igrica

zamisli da smo doveli igraca koji kosta milion a on ne isporucuje po 25p, 10as, i 4 ukradene uz procente 50-40-90

pa neki laki bi ga raspalio po brnjici brze nego sto izgovoris krvava kolena

pangos je jednostavno preskocio nas platni razred i to je to

Brate jel ti skupo da das za domaci ajvar 600 kinti i da ga pojedes u slast, ili vise volis dva iz maksija po 300 od koga ces jedan da bacis 🙂

Nama neretko u civilu pored terena sede pola miliona-milion.

Ne mora da isporucuje toliko, ne mora da bude ni milion za igraca, samo znaju se neki postulati a to je plej-centar pa onda sve ostalo. Utah je dala 35 posto selery capa na glupavog Gobera, Dalas ce puci ko zna koliko na Doncica, Denver brdo para ulozio u Jokica. Poenta je da glavni igrac mora da se plati, ako hoces i procenis da je nesto kvalitet.

Ovo sto mi imamo u poslednje dve godine je buckuris sa 20ak igraca po sezoni, gde se ne zna ko ce u timu docekati sledeci mesec, a ko igrati sledecu. Svako ko je trenirao bilo sta u zivotu zna da tu nema nista od timske hemije.

Edited by Cavani
  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Opet da ponovim, gledajte, navijajte za Zvezdu u EL ... kako god bilo, neće to još dugo trajati.

Tek kad izgubiš nešo što ti je važno,  ukapiraš šta si imao ... a to uvek stiže kasno.

Mator sam čovek, verujte mi na reč.

edit:

Strpljenje je ključ, to je najvažnije.

Edited by Kankkunen
  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@kum žoržo ima problem. Juce je ceo dan razmisljao kako da pozeli "dobro vece", da li na Engleskom, jal Francuskom, jal nekom Bantu jeziku, te je propustio da nam to pozeli. 😞 

 

 

 

7 minutes ago, Kankkunen said:

Opet da ponovim, gledajte, navijajte za Zvezdu u EL ... kako god bilo, neće to još dugo trajati.

Tek kad izgubiš nešo što ti je važno,  ukapiraš šta si imao ... a to uvek stiže kasno.

Mator sam čovek, verujte mi na reč.

edit:

Strpljenje je ključ, to je najvažnije.

 

Moj finski brat pametno zbori. 

 

Drugo nam nista ne preostaje. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

jos jedna stvar, vidim da ovde provejava prica kako nikad vise para nije ulupano u ekipu...nije mi bas najjasnije na osnovu cega?

meni se cini da je to manje vise na slicnom nivou kakav smo imali od radonjine 2. sezone na ovamo

EL igraci, sa nekom da kazem ozbiljnijom cenom su loyd i dzoni

treci najskuplji je verovatno volden

verujem da nijedan od njih trojice nije preko te max cifre koju smo davali za jednog igraca svih ovih godina unazad

ove godine jeste nesto siri roster, pa mozda to dize ukupnu cifru...ali podsecam da smo ranije imali silba, sofoa, mekela, gista, browna...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jbm li ga bez obzira na taj famozni budzet koji jeste veliki problem za nas na EL nivou, da se pametnije radilo sigurno bi moglo i malo bolje od tog Halla recimo.

 

Mi imamo 18 igraca pod ugovorom plus je 2 mjeseca bio Rochesti. Nisu to neki masni ugovori ali nakupi se. Koliko kostaju zbirno Terry, Simon, Reath i Simanic, je li mogao za taj novac da se uzme bas dobar igrac? 

 

Sjecam se sezone 15/16 i meni licno omiljene zvezdine ekipe. Nismo uopste imali neku sirinu ali zato par mocnih igraca u to vrijeme. I nisam primjecivao neki zamor materijala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

dao bih 600 kinti za bolji ajvar

ali recimo ne bih dao 70-80k eur za novi bmw x6, iako teoretski mogu da ga kupim

Pa nije isto, klopas svaki dan i imas u teoriji neki budzet za to koji rasporedjujes kako zelis, kao Cova u kk. Auto kupujes jednom u 10-15 god.

Sve je bolje nego da ti novac stoji u civilu pored terena kao nama.

Link to comment
Share on other sites

Mozda Pangos i jeste nedostupan.

Ali niko me nece ubediti da nije moglo izmedju Pangosa i Hola nesto.

Kao da postoje samo ta 2 ekstrema.

Realno islo se na kvantitet, i po milioniti put se pokazalo da to nema veze s mozgom.

Bolje 2 krstena igraca nego 6 polupanaca.

A mi imamo bar 6 polupanaca u timu.

 

Roster koji ide ovako:

Pengos Uskok

Lojd Volden Dobric

Deda Laza

Kuridza Rit Simana

Noko Kuz

 

Radanov kao 13ti.

I onda dodas jos jednog dobrog igraca ako dozvoli budzet.

 

Pa taj roster kosta manje od ovog sto smo mi napravili, i tu svaka prica prestaje.

 

E sad ce opet neko doci, pa nema igraca...Ma vazi, ima samo Pengos ili Hol, nema sredine.

 

Edited by Losmi17
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Pa nije isto, klopas svaki dan i imas u teoriji neki budzet za to koji rasporedjujes kako zelis, kao Cova u kk. Auto kupujes jednom u 10-15 god.

Sve je bolje nego da ti novac stoji u civilu pored terena kao nama.

isto je

imam budzet za hranu kojim raspolazem na dnevnom nivou

i budzet za auto za npr 10 godina

preko toga imam i ukupan porodicni budzet

sad ja teoretski mogu da kupim auto od 80k, ali biram da to ne radim, zato sto bih morao da skratim neke druge stavke...a i generalno je preko nekog mog zivotnog standarda

Edited by Takeshi_Kovacs
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

isto je

imam budzet za hranu kojim raspolazem na dnevnom nivou

i budzet za auto za npr 10 godina

preko toga imam i ukupan porodicni budzet

sad ja teoretski mogu da kupim auto od 80k, ali biram da to ne radim, zato sto bi morao da skratim neke druge stavke...a i generalno je preko nekog mog zivotnog standarda

Siroka tema, ja auto od 80k verovatno ne bih kupio ni da sam milioner, glavni razlog zasto bogati imaju je jer ne podlezu life inflation kako im raste standard. Nama je milion dolara za igraca recimo 20 posto budzeta, sto ne mora da bude previse za glavnog igraca kako god se zvao.

Link to comment
Share on other sites

Kad se priča o parama i budžetu, za nas treba da bude orijentir samo jedno: da probamo da kupimo igrače za manje nego što će vredeti na kraju sezone. A mi sa nekim rešenjima plaćamo igrače koji nema šanse da budu vredniji na kraju balade. Ne mogu svi da budu ubodi, ali moramo se truditi da imamo veći prostor za napredak, znači koji će ti Colom, igrač čiji su najbolji dani prošli, on te ne diže ni u kakav razred više sve i da igra na gornjoj granici mogućnosti. Colom neće biti očajan, iskusan je i školovan igrač, zna da stane na loptu, ali ne diže nam plafon - to je za EL šnj kvalitet bez mogućnosti napretka. Takođe, nije isto biti treća opcija u EL na poziciji i prva (jer će verovatno hijerarhijski da preskoči Halla).

 

Zato se ne trebaju tek tako otpisivati igrači kao što su Terry ili Reath, oni mogu da napreduju, što se za većinu rostera baš i ne može reći.

 

Mi smo trenutno i doslovno neka Darušafaka, gomila osrednjih stranaca od kojih jedan ili dvojica mogu da budu rotacijski igrači u jačem evroligašu, domaće pomoćno osoblje bez ijednog nosioca, doselekcija kao na traci, bez harizme i sistema igre. Otkačiće se još koji put ruka Loydu pa ćemo dobiti nekog na taj način ali to je taman za začelje tabele.

  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Projektovani EL roster KKCZ je ispostavilo se nepopravljivo izbačen iz smislenog koncepta kada je na poziciji lidera i organizatora igre od 500k (koji je prihvatio duplo veću ponudu) samo unapredjen drugi plej klase ,,EC medium'' od 120k...kao da je to inače praksa i profesionalno održiva opcija i sa takvom degradacijom kvaliteta i uloženog novca uprava najavljuje visok plasman u top takmičenju. Nije baš da ovde niko nije upozoravao na taj apsurd.

 

Dovoljno je bilo vremena da stručni štab ispravi grešku ali evo...tri meseca bez koncepta, uz šlepanje na Lojdovo izgaranje i od Roča stažiste stigli smo do razduženog Koloma u zadnjoj nedelji decembra. Uz Roča, usput je investirano još cirka 400K na Terija i Job-a...tako da matematika oko tankog budžeta ne pije vodu za najbitniju poziciju u timu. Ovo sinoć je samo očekivana posledica; '' Elvis just left the building...'' i opet ništa od rokenrola na velikom stejdžu. Daj bar na ovim seoskim igrankama da se saberemo. I tu smo daleko od surove dominacije.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Rocesti u prajmu je Stiv Nes za Koloma.

 

Rochesti u prajmu je Stiv Nes, Kris Pol i Dzejson Kid za Koloma, neverovatno mi je da iko misli drugacije.

 

Jos mi je neverovatnije da su navijaci popusili pricu kako dovodimo ex repstativca Spanije, zahvalnog igraca za organizaciju i sta ti ja sve ne znam. Doveli smo penzosa koji je i u prajmu bio solidan igrac, a fizika je uvek isla protiv njega. I mi dovedemo igraci koji iz dana u dan moze samo gore da izgleda i to stvarno neko prihvati kao pa ok, igrace 10ak minuta. Bolje da igra Uskokovic tih deset minuta, kao sto je bilo bolje da smo ustedeli pare za JoB-a i ubacili gejmera Borisu, isti bi nam saldo pobeda i poraza bio, ali bi barem debil sa klupe naucio da mu ovo nije Lokomotiva Kubanj gde moze svake nedelje da mu se dovode novi igraci.

 

Opet kazem, sve ovo su predvideli forumasi B92, pravnici, pekari, lekari, mesari i ljubitelji kosarke (mozda ima neko i da zaradjuje od basketa, ali je svakako u manjini). A sve to ne moze da predvidi Sasa Obradovic i njegovi skauti i strucni stab. Meni je to necuveno. 

 

Celavi bolje da pocne da radi posao, prodavao je maglu celo leto sa izjavama, lagao navijace, sad iz tekme u tekmu izgledamo sve gore. Jel on uopste ima treninge ili po cele dane sedi ispred kompjutera i trazi nova pojacanja?

Edited by Markoss
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kankkunen said:

Koliko para toliko muzike, možda zvuči otrcano al je tako. Pangos skup, Hermanson isto tako ... daj Hola.

Grešilo se to stoji, samo niko ne pominje naš budžet za igrače koji je mizeran za EL.

Sa zakrpama u elitu, ne ide ... pravi se takav sistem EL da ćemo na kraju poljubiti vrata.

Treba ispratiti još ovo malo što je ostalo, pa selidba na drugi vašar gde nam je mesto.

 

Pa nije bas tako. Imali smo mi i mnogo manje para pa smo pravili bolje rezultate u Evropi. 

Pre bih potegao pitanje struke i selekcije ovogodišnje ekipe koja je očajna. Da ne kažem da smo već zaboravili Terija, recimo primer gde je moguće da je dobra selekcija, ali lose vođena.

Meni je neverovatno da dovedes igraca i ne eksploatišes njegove vrline.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...