Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, John Terry said:

 

A gde sam ja to poredio nesto? Ja kazem kako izgledamo nisam nikog poredio. Mi smo strano laki za citanje.

 

A posto si vec pomenuo Radonjica, njegova je odbrana bila dve klase iznad Obradoviceve.

 

pominjem radonjića jer je on zlatni standard u oku zvezdaša kako treba da se igra a igrali smo onako kako je opisano

 

možda je radonjićeva odbrana ponekad bila bolja od obradovićeve (ja se uglavnom ne slažem, možda jednom ili dva puta jeste) ali je obradovićeva odbrana sjajna.

 

ako nismo zadovoljni trenerom, ne moramo mu oduzimati ono što radi jako dobro. radonjićeve ekipe su gubile puno tekmi nakon prve četvrtine, obradovićeve gube puno tekmi u poslednjim sekundama

 

rezultat je isti ali odbrana i nije, globalno uopšteno gledano.

Link to comment
Share on other sites

Baš tako :classic_biggrin:  ajde, ne moj da se cveljaš, nisi deca od sedam godina.
Pa tako ispada kad se izvadi nešto iz konteksta i izvuče proizvoljno zaključak. Tako je i Tomić sa sve Fićom završio bez poraza a bio je "viđen" za bar 5 komada. Jednostavno ne štima nam nešto u igri i to ne povlačim iz EL nego iz mučenja u Aba. Megu, Split, Krku, Primorsku, pa i onakav Partizan smo morali dobiti bez većih problema (da ne pominjem razliku :) ). Budućnost smo morali bio bilo kako.
Da smo imali neku seriju pobeda u EL onda i da pogledaš kroz prste, ovako je samo indikator..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Cavani said:

Juce kad je igrao Uskokovic lopta je mnogo bolje kruzila, u skoro svakom napadu je svi 'opipaju'. Kada presese loptu, doda igracu, on mu je vrati, traze se resenja. 

Kada Volden igra pleja flow je nikakav, on na udvajanja ode do centra skoro umesto da doda, pa do auta da zaobidje igraca pa tek onda u dribling da smisli sta ce sa loptom. Jeste kvalitetan igrac ali nedovoljno da mu se daju kljucevi ekipe i onda to lici na ovo sto gledamo. Kada na to dodamo da imamo 2 igraca sa najvecim usage-om u celoj EL nije ni cudo sto nam timska igra lici na tuki.

 

Volden nije plej i siguran sam da to igra mimo svoje volje. U Partizanu je igrao EC, pa je to prolazilo, kod nas igra EL i nema potreban kvalitet da igra pleja u EL. Nema potreban pregled igre, nesiguran je u prenosu lopte. Staje i zaustavlja se cim primeti da ce protivnici pokusati da ga udvoje na prenosu i onda nastaje problem, jer je prilikom udvajanja nepokretan. Sve u svemu u njegovoj igri na poziciji pleja su jasno uocljivi fundamentalni nedostatci, sto nije slucaj recimo kod Uskokovica.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na delu je prepoznatljivi pritisak javnosti i novinara na trenera, svi hoće rezultat i uigranost odmah i sad, samo zaboravljaju da se račun polaže i crta podvlači tamo negde krajem maja. 

Isuviše je mali uzorak da bi se nešto konstatovalo i napravilo poređenje sa nekim bivšim trenerima. Lepo je neko okačio prolazno vreme Radonjić-Alipije-Obradovic koje ne govori praktično ništa. 

Kontinuitet niko ne spominje (a dao je rezultat kod Radonjica npr), niti činjenicu da je došlo 7 - 8 novih igrača i to na pozicijama nosioca, koji odjednom, iako nikad nisu igrali zajedno, treba da prorade i da pruže vanserijsku timsku igru. Ko ne razume, nek pogleda rezultate i učinak Fenera.

Ono što je pozitivno je da smo videli pomak koliko već sinoć, i u igri i u pružanju šanse igračima iz drugog plana kao i u najavljenoj doselekciji. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mikel said:

Na delu je prepoznatljivi pritisak javnosti i novinara na trenera, svi hoće rezultat i uigranost odmah i sad, samo zaboravljaju da se račun polaže i crta podvlači tamo negde krajem maja. 

Isuviše je mali uzorak da bi se nešto konstatovalo i napravilo poređenje sa nekim bivšim trenerima. Lepo je neko okačio prolazno vreme Radonjić-Alipije-Obradovic koje ne govori praktično ništa. 

Kontinuitet niko ne spominje (a dao je rezultat kod Radonjica npr), niti činjenicu da je došlo 7 - 8 novih igrača i to na pozicijama nosioca, koji odjednom, iako nikad nisu igrali zajedno, treba da prorade i da pruže vanserijsku timsku igru. Ko ne razume, nek pogleda rezultate i učinak Fenera.

Ono što je pozitivno je da smo videli pomak koliko već sinoć, i u igri i u pružanju šanse igračima iz drugog plana kao i u najavljenoj doselekciji. 

 

 

Videli smo pomak da smo izgubili od tima koji je po igrackom kadru ispod nas, jos im Erikson nije igrao. Razlika je bila u trenerskoj klasi. Kakav crni pomak u igri. 

 

Sto je najgore u ovakvom ritmu utakmica pitanje dal bi novi i bolji trener mogao da napravi nesto mnogo bolje.  Nema vremena za neke jace treninge.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

 

a kod radonjića je bila plethora napadačkih akcija, prosto nisam znao gde da gledam

 

radonja cepa na bobija, radonja daje quincey milleru da radi šta hoće, radonja pusti mwilla da izmišlja nešto - sve vrhunski setovi, za pamćenje

Ovo hoću da prokomentarišem. Kad se već rade poređenja. Ti si kod Radonje bar po meni znao šta radiš na parketu, sama izvedba može biti loša, dobra, nebitno. Ideja je postojala, pravi se faul tad i tad, ko se faulira, ko ne, organizacija igre, izmene, tranzicija ofanzivna, defanzivna.. Napad na Bobija ok, ali ne da Bobi dobija loptu na 7m.

Napad je znao da trokira ali zbog samog kvaliteta izvedbe, a ne sudaranje, smušenost, nikada nismo imali ovoliko napada da nam iscure i bez šuta. Bobi koji ima odličan šut tzv.poludistancu nije smeo više od jednom, dva puta to da radi. Znali su se postulati igre. Radonja pokaže šta se igra i to se odigra uspešno ili ne, ovde Saša kaže Voldenu ili Lojdu, pa onda oni nešto pokazuju prstom gde ko da stane, maše se rukama, pokazuje trči na drugu stranu itd.

Ako zabaguje napad kod Radonje zna se nisi mogao da primiš tri trojke a nisi u bonusu, pogotovo na +14...

Ali kažem Radonja je naravno imao svojih mana da ga ne idealizujemo, ja da vidim kod Saše principe igre ili neki smislen koncept, ne bi bio nikakav problem.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mister-no said:

Ovo hoću da prokomentarišem. Kad se već rade poređenja. Ti si kod Radonje bar po meni znao šta radiš na parketu, sama izvedba može biti loša, dobra, nebitno. Ideja je postojala, pravi se faul tad i tad, ko se faulira, ko ne, organizacija igre, izmene, tranzicija ofanzivna, defanzivna.. Napad na Bobija ok, ali ne da Bobi dobija loptu na 7m.

Napad je znao da trokira ali zbog samog kvaliteta izvedbe, a ne sudaranje, smušenost, nikada nismo imali ovoliko napada da nam iscure i bez šuta. Bobi koji ima odličan šut tzv.poludistancu nije smeo više od jednom, dva puta to da radi. Znali su se postulati igre. Radonja pokaže šta se igra i to se odigra uspešno ili ne, ovde Saša kaže Voldenu ili Lojdu, pa onda oni nešto pokazuju prstom gde ko da stane, maše se rukama, pokazuje trči na drugu stranu itd.

Ako zabaguje napad kod Radonje zna se nisi mogao da primiš tri trojke a nisi u bonusu, pogotovo na +14...

Ali kažem Radonja je naravno imao svojih mana da ga ne idealizujemo, ja da vidim kod Saše principe igre ili neki smislen koncept, ne bi bio nikakav problem.

 

 

slažem se. opet, treba imati u vidu sa kakvim igračima smo raspolagali tada a sa kkavim sada

to nije pitanje koji set igrača je kvalitetniji, već koji set igrača je kvalitetniji za xy pristup

 

 

ja ne mislim da obradović izvlači maksimum iz ekipe (nisam mislio ni za nekoliko radonjinih)

ali mislim da cepamo opasnu odbranu o boljim danima i da imamo puno problemau el kada je egzekucija ideje u napadu tema. tu se radonjić i obradović ne razlikuju drastično

 

opet kažem, nisam zadovoljan saletovim aktuelnim performansom ali nisam bio zadovoljan ni radonjinim često. druga je stvar to što njega gledaju kao božanstvo koje je svoj status stekao uglavnom u savladavanju partizana, ne baš u EL

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako jos jednom procitam prizivanje Radonje, i uporedjivanje sa njim, izboscu se ritualno tupim, zardjalim secivom😝

Aman ljudi, ta je prica zavrsena, vratice se on jednog dana, mozda, ali to je trenutno realno koliko i Zoc na klupi, a izgledao bi sa ovim sistemom bez sistema, slicno ko i Obradovic trenutno, ko go k....😒

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Videli smo pomak da smo izgubili od tima koji je po igrackom kadru ispod nas, jos im Erikson nije igrao. Razlika je bila u trenerskoj klasi. Kakav crni pomak u igri. 

 

Za mene je pomak da smo izuzetno uigranu Albu, koja je u naletu sa nekoliko pobeda u nizu i trenerom koji ima kontinuitet, bez Hola i Terija, kontrolisali i nadigrali u tri cetvrtine i da smo pukom nepaznjom igraca izgubili zbog nezagradjivanja Sikme na 1.3 s do kraja. Imacemo i revns, zdravlje.

 

Pomak je pruzanje sanse Uskokovicu koji je istu koristio, Simanicu koji nije, nekoliko akcija koje smo zavrsili lakim poenima i delotvornija igra JOB. Zar nije bilo brojnih primedbi na to da mladi domaci igraci ne dobijaju minute a sinoc su ih dobili bas u trenucima kad se odlucivalo?

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Zvezdinho said:

Vidim neko spominje Tomica, Tomic je sam otisao na vreme kao gospodin covek, osvojio ABA ligu sa Covicem na pleju izvukao iz domacih igraca maksimum i nije se stalno dernjao na igrace na svaku njihovu gresku.

 

Ja bih rekao da je Tomic otisao kao kurton, a ne kao gospodin covek. Niti se obratio navijacima niti javnosti da objasni situaciju i razlog odlaska. Selektirao je ekipu, prosao cele pripreme, zaredjao nekoliko poraza u EL (sto vidimo da nam nije strano svake sezone) i dao ostavku cim su kola krenula nizbrdo, umesto da zavrne rukave i popravi ono sto ne valja. Cak i ako je uspeo do te mere da se zakrvi sa igracima, pa ga posle bila sramota da taj razlog obelodani javnosti, to ne moze biti nikako gospodski.

Vidimo sta se desilo sa klubom nakon toga... iz tog bunara nismo uspeli da se izbavimo, i spasla nas je jedino Korona. Isto to bi nam se desilo i sada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Armata said:

 Švajcarska, Švedska, Danska, Finska, Austrija, Norveška imaju stanovnika ko Srbija i BDP 300-500 milijardi $, pa im ne pada na pamet da svojim košarkaškim klubovima daju novac da kupuju neke izraubovane i trećerazredne strane košarkaše. Država Srbija treba da pruži pomoć Zvezdi i Partizanu namenski samo za domaće igrače i omladinsku školu, ako neki privatnik ima novca da se razbacuje na strance, samo neka izvoli. Možda tako ne bi bili prvaci svake godine, ali bi za 2-3 godine imali igrače poput Dončića, Avdije, Jokića, Vučević, Dragić, Mirotić, i bili bismo konkurenti za najviši plasman, mogli bismo da zaradimo od prodaje igračena Srbija bi dobila najbolje ambasadore u svetu i buduće investitore koji će višestruko da vrate uloženo. 

 

Ima istine u ovome, a imalo bi skroz logike da klubovi koji primaju veliku budzetsku pomoc imaju obavezu da forsiraju domace igrace. Privati klubovi kao Mega, kako im volja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, đubrivo. said:

 

i ovo je na neki način pipava tema, pogotovo za zvezdaše koji misle da ih u startu sudija uništava: činjenica je da na našoj regulare-publika atmosferi čak i sudija sa zlom namerom neće da sudi svakakve idiotarije a da ne pričamo o proseku suđenja. mi bi dobili makar pola tesnih tekmi doma samo na to da je publika sudijin reality check

 

ali jebiga, zato možeš da dobiješ i neke tekme na strani, otprilike se izniveliše to, mada nama fakat znači domaći teren, kao i turcima, grcima

Javora to nije sprecilo da pred punom arenom drpne par puta.

Glupa prica.

Sudihe su prezasticene, i tako treba da bude, al isto tako mora da postoji odgovornost.

Btw, nigde ne videh da su kaznjena 3 klosara sa proslonedeljnog meca? Ono je bila 1/1 oruzana pljacka.

Odgledao sam dosta EL tekmi ove sezone, i ono je bila pljacka sezone za sad.

13 minutes ago, đubrivo. said:

 

slažem se. opet, treba imati u vidu sa kakvim igračima smo raspolagali tada a sa kkavim sada

to nije pitanje koji set igrača je kvalitetniji, već koji set igrača je kvalitetniji za xy pristup

 

 

ja ne mislim da obradović izvlači maksimum iz ekipe (nisam mislio ni za nekoliko radonjinih)

ali mislim da cepamo opasnu odbranu o boljim danima i da imamo puno problemau el kada je egzekucija ideje u napadu tema. tu se radonjić i obradović ne razlikuju drastično

 

opet kažem, nisam zadovoljan saletovim aktuelnim performansom ali nisam bio zadovoljan ni radonjinim često. druga je stvar to što njega gledaju kao božanstvo koje je svoj status stekao uglavnom u savladavanju partizana, ne baš u EL

Ma vazi.

Cetvrtfinale EL, jos jedno umalo cetvrtfinale (da ne ponavljam faktore) i polufinale EC su bas losi rezultati.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Armata said:

Možda tako ne bi bili prvaci svake godine, ali bi za 2-3 godine imali igrače poput Dončića, Avdije, Jokića, Vučević, Dragić, Mirotić, i bili bismo konkurenti za najviši plasman, mogli bismo da zaradimo od prodaje igračena Srbija bi dobila najbolje ambasadore u svetu i buduće investitore koji će višestruko da vrate uloženo. 

jeste, tako bas to ide

posadis, i za 2-3 godine izraste

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Pa nije zvanicno objavljeno... sve dok nije objavljeno znaci da nije ni potpisano. A sve sto nije potpisano ne obavezuje pa sto bi bio problem da se otkaze? 

Nije zvanicno jer ga Valensija ne pusta dok ne odigraju duel sa nama verovatno.. Na par mesta pisu da je sve dogovoreno

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Losmi17 said:

Javora to nije sprecilo da pred punom arenom drpne par puta.

Glupa prica.

Sudihe su prezasticene, i tako treba da bude, al isto tako mora da postoji odgovornost.

Btw, nigde ne videh da su kaznjena 3 klosara sa proslonedeljnog meca? Ono je bila 1/1 oruzana pljacka.

Odgledao sam dosta EL tekmi ove sezone, i ono je bila pljacka sezone za sad.

Ma vazi.

Cetvrtfinale EL, jos jedno umalo cetvrtfinale (da ne ponavljam faktore) i polufinale EC su bas losi rezultati.

Ma kakvi kaznjeni.

 

Javor juce u Atini (EL, PAO-Real), u petak u Minhenu (Bayern-Baskonia)

Paternico juce u Moskvi (EL, CSKA-EFES), sutra u Kaunasu (EL, Zalgiris-Fenerbahce)

Aliaga dans u Bolonji (EC kao prvi sudija, Virtus-Antwerp)

 

Nesto mi ne lici na kaznjavanje... Aliaga je i inace EC sudija sa ponekim nastupom u EL, tako da ta prica o "kaznavanju" ne pije vode za sada.

 

Inace nama u petak:

 

Crew Chief

LAMONICA, LUIGI

Umpire 1

KOWALSKI, MARCIN

Umpire 2

BALAK, AMIT

 

Sva vera u Luigia, inace sa Izraelcom ne znam kad smo dobili utakmicu. A i ovaj Poljak nije bas morao...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Losmi17 said:

Javora to nije sprecilo da pred punom arenom drpne par puta.

Glupa prica.

 

Ne bas, najvece kradje Damira Javora su bile u Podgorici ABA finale, Cedevita u Zg i sad pred praznim tribinama.

Takodje je Partizan pokrao 2x....prosle godine u Pg i sad (ne tako drasticno) u Baru.

 

Pickica je on.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...