Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, đubrivo. said:

 

poredis reprezentativno iskustvo radanova i borise u kvala prozorima po minut dva tri & jović - kalinic - bobi ili sam prespojio? 

 

može i tako, ako nisi za top 8, daj domaće mlade, ko god da su ali onda nema ni titula, niti bi radonja onomad skinuo partizan da je takva logika bila 

 

potpuno legit ali ne može i jare i pare 

Radonja nije nikog forisirao unedogled, menjao je u hodu i znao da nauči i iz svojih grešaka. Radanov i Simanić nisu ništa slabiji igrači od Simonovića, Rita i Lazića, Ročesti je već penzioner pa ne moram više ni da ga spominjem. Opcija da se lopta da u ruke iednom i dvojici igrača pa šta urade je pogubna koliko god ti igrači bili majstori. Titulu u ABA ligi uzeli bi sigurno i bez onih gore pomenutih igrača sa dobrim plejom i aleksom i borišom u timu.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Ako pogledamo koliko je para ulupano u FK I KK 

zadnjih 10 godina svako od nas ce naci barem tri bolja nacina na koje je makar 50% tih para moglo biti bolje potroseno. 

 

Zapravo je mnogo više novca ispumpano iz FK-a nego što je upumpano u oba. FK je imao oko 100 miliona prihoda od transfera i UEFE u poslednjih par godina, a navodno posluje na nuli. Isto je bilo i sa komšijama kad su igrali Evropu i prodavali igrače za masne pare. 

 

Što se tiče stranaca, ne vidim po kom osnovu savez sme da određuje klubovima koliko stranaca smeju da imaju, a posebno da savez mimo ustava određuje šta se smatra strancem (košarkaško državljanstvo). Isto kao što niko ne sme da zabrani igraču da ode u inostranstvo s 15 godina. 

 

Klupska košarka je klupska košarka, reprezentativna je reprezentativna. Nijedan klub ne treba da ima dužnost da bude razvojni tim za reprezentaciju.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

a zasto onda pomenuti nisu igrali ni kod radonje?

 

Radanov je u posljednjoj sezoni Radonje imao 18-19 godina. A i konkurencija je bila bas jaka.

 

Pored Lazica i Dobrica bi trebao da dobije sansu, tj trebao je da dobije jos na pripremama. Pa ako uspije da ima prosjecan indeks korisnosti -5, onda bih ga i ja sklonio.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Zapravo je mnogo više novca ispumpano iz FK-a nego što je upumpano u oba. FK je imao oko 100 miliona prihoda od transfera i UEFE u poslednjih par godina, a navodno posluje na nuli. Isto je bilo i sa komšijama kad su igrali Evropu i prodavali igrače za masne pare. 

 

Tacno. Ja sam se zaprepastio za trenutak ali onda je sve bilo logicno. Zapravo tim parama ne raspolaze Terzic vec vlast. Kako pare dodju iz budzeta u Zvezdu tako idu i iz Zvezde u budzet, preusmeravaju se po potrebi. Tako da ni sam Terzic ne zna cime raspolaze. On zapravo mora da moli za trosenje novca koji je na racunu Zvezde.

 

Ali to je ta pita koju smo zamesili. Usli smo u to kolo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Tacno. Ja sam se zaprepastio za trenutak ali onda je sve bilo logicno. Zapravo tim parama ne raspolaze Terzic vec vlast. Kako pare dodju iz budzeta u Zvezdu tako idu i iz Zvezde u budzet, preusmeravaju se po potrebi. Tako da ni sam Terzic ne zna cime raspolaze. On zapravo mora da moli za trosenje novca koji je na racunu Zvezde.

 

Ali to je ta pita koju smo zamesili. Usli smo u to kolo.

 

Samo ne u državni budžet. 🙂 

 

Uostalom, slična situacija kao u svim velikim državnim i paradržavnim firmama. 

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sector said:

 

Radanov je u posljednjoj sezoni Radonje imao 18-19 godina. A i konkurencija je bila bas jaka.

 

Pored Lazica i Dobrica bi trebao da dobije sansu, tj trebao je da dobije jos na pripremama. Pa ako uspije da ima prosjecan indeks korisnosti -5, onda bih ga i ja sklonio.

ni radanov ni simanic kod valjda vec 5-6 trenera za redom ne dobijaju ozbiljnije minute...ili ih ne zarade, stagod

jebem ga, ja bih pre pomislio da tu nesto nije u redu sa njihove strane, nego da nijedan trener od radonje na vamo nije valjao, plus ne zeli da klub dobije sjajnog igraca iz svog pogona

mozda nisam u pravu, ali mi je ta logika bliza

 

od smorise sam i digao ruke, to je sto je...treba da ode negde pa da se vidi da li moze da ima bolju karijeru od tejica

za radanova sam na slicnoj linija kao sto je chaos ranije napisao...tesko mi je da poverujem da ne moze da dobije minute ali eto iz godine u godinu isto

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tunji Awojobi said:

 

Samo ne u državni budžet. 🙂 

 

Uostalom, slična situacija kao u svim velikim državnim i paradržavnim firmama. 

 

 

Ide tamo gde treba. Krpe se rupe. Cak mozda ode i u Partizan, i iz Partizana u Zvezdu. Vlast celokupne finansije gleda kao jedan isti cup iz kog vadi za razne potrebe. Kad je Zvezda pred gubljenjem licence, prebace se pare njoj, kad je Partizan ode njemu, kad neka opstina zakuka, odu pare tamo. Naravno, procenat ode i u stranku. Zato ta dva kluba nece nikad biti privatizovana. 

Link to comment
Share on other sites

 Obradovićev pristup prema igračima iz Zvezdine škole je sramotan, da su tako radili Lale Lučić, Vujošević, Ivković, Srbija ne bi imala ni jednog reprezentativca i bila bi 50. na svetu u košarci. Zaprepašćen sam da se neko ko je nastao iz Zvezdine škole i dobio šansu sa 18-19 godina da bude glavni igrač u timu nema nikakvog senzibiliteta za razvoj mladih igrača. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Armata said:

 Obradovićev pristup prema igračima iz Zvezdine škole je sramotan, da su tako radili Lale Lučić, Vujošević, Ivković, Srbija ne bi imala ni jednog reprezentativca i bila bi 50. na svetu u košarci. Zaprepašćen sam da se neko ko je nastao iz Zvezdine škole i dobio šansu sa 18-19 godina da bude glavni igrač u timu nema nikakvog senzibiliteta za razvoj mladih igrača. 

 

Sve zavisi od toga kakve su mu zahteve postavili iz uprave. Mi smo znali Obradoviceve preferencije cim je dosao, znali smo da ce da se pravi ovakav roster sa dominantno strancima sa underdog mentalitetom. Na to nemamo sta da se bunimo. Obradovicu je predstavljen imperativ osvajanja aba lige. Ruke su mu odresene da pravi tim po svom nahodjenju u okviru budzeta. Rezultat na kraju ce biti merilo.

Veci je to problem od naseg kluba. Nema volje za sansu mladima. Nema je ni u FK previse. Eto, sa Sanogom sinoc mozda mi ne bismo pobedili, posto on onakav gol moze da postigne samo u igrici.

 

Ljudi treba da budu iskreni prema sebi. Evo ja licno nemam nista protiv da ne igramo Evroligu ako igra Aleksa, ako dovedemo recimo Petruseva sledece sezone. Naravno, zavisi i od njihovih ambicija, ali kapiras poentu. Ali to sam samo ja. Jedino sto me nervira je kada neko trazi i jare i pare. I klince i uspehe. Da dobijamo Split 2 razlike mozemo i sa tri puta manjim budzetom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Armata said:

 Obradovićev pristup prema igračima iz Zvezdine škole je sramotan, da su tako radili Lale Lučić, Vujošević, Ivković, Srbija ne bi imala ni jednog reprezentativca i bila bi 50. na svetu u košarci. Zaprepašćen sam da se neko ko je nastao iz Zvezdine škole i dobio šansu sa 18-19 godina da bude glavni igrač u timu nema nikakvog senzibiliteta za razvoj mladih igrača. 

 

2 hours ago, Tamburinjo said:

 

Samo cekam da javi neko da mi mantra o grobarskoj domacoj osnovi i strancima koji dopunjuju tim... 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Išlo se na to da se bude konkurentan u EL, što mi jesmo, makar koliko jedan Makabi ili PAO u ovom trenutku. Biti konkurentan ne znači na trećini sezone obezbediti PO, možda će na kraju Bayern i Zenit da ga izduvaju za isti iako su odlično startovali. Cilj je da se takmičimo koliko god je moguće ravnopravno sa svima. Meni je ova sezona za sada sasvim ok, ali samo ako tokom vremena pokažemo tendenciju rasta što verujem da će doći jer imamo dosta igrača koje treba uklopiti i naći im adekvatne uloge. Čak 3 nova igrača smo doveli u odnosu na start sezone.

 

Sa druge strane, smatram da cilj ne bi bio previše ugrožen ako se neki iole talentovani domaći igrač malo isforsira i sa te strane, ponavljam, nije mi jasna situacija sa Radanovim jer je on igrač koga nismo ni videli na parketu ove sezone, a igrama u FMP-u (koliko god to bio za par klasa niži nivo u odnosu na EL) je zasluženo sebi obezbedio mesto na rosteru KKCZ. Borišu smo gledali na parketu prethodnih x godina, ja ga i dalje ne bih baš totalno skrajnuo posebno što npr Reath nit je veći talenat nit ćemo zaraditi na njemu s obzirom da mu ističe ugovor na kraju sezone, ali razumem Obradovića jer sam ubeđen na osnovu sad već velikog uzorka da Boriša nije fajter koji će prihvatiti ovo kao izazov da se vrati jači već je tokom cele profesionalne karijere išao linijom manjeg otpora. Uskoković se ni igrama u FMP nije nametnuo kao neki talenat, više je prekomandovan što igra na deficitarnoj poziciji. Ostali domaći igrači igraju shodno zaslugama, a neki i preko njih. Ponavljam peti put, jedino mi je Radanov misterija, tim pre što na njegovoj poziciji igraju vrlo limitirani domaći igrači. 

 

Ne sviđa se iskreno ni meni ovo prekomerno nagomilavanje stranaca ali mora se priznati da nam je baza dostupnih domaćih igrača za koje postoji potencijal da konkurentno igraju EL užasno mala. Zašto bi preplaćivao nekog Nedovića kad Loyd igra za barem duplo manje pare. Mi možemo eventualno da ciljamo neke igrače kakvi su Aleksa Avramović, Dejan Todorović, Kravić itd ali zaista je veliko pitanje šta oni mogu u EL okvirima i da li mogu uopšte da napreduju. Najtalentovaniji su kod Miška ili već kaparisani za NCAA/bogate evropske klubove. To da Srbija ne može da proizvede plejmejkera ranga Halla je mnogo dublji problem u odnosu na rad KKCZ. Takođe, kad vidim Waldena da izgara na parketu a Smorišu npr da mu je indiferentan u odnosu na dešavanja na parketu, još jedan argument u prilog domaćih pada u vodu. Neka makar MJK posluži kao primer da kroz debeo rad i pravi pristup možeš da dođeš do EL rostera iako kvalitetom tamo teško da pripadaš.

 

Čak i Davidovac koji je mislim bez dileme naš najbolji domaći igrač (i uz Jaramaza i Zagorca kad smo kod toga jedini SRB igrač koji ima neki viši plafon u odnosu na EL prašinarenje) je jako nekonstantan i nedokazan za EL, a npr reprezentaciji SRB (pravoj, ne ovoj sa Ilijom Đokovićem) ne može ni da primiriše.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, đubrivo. said:

 

poredis reprezentativno iskustvo radanova i borise u kvala prozorima po minut dva tri & jović - kalinic - bobi ili sam prespojio? 

 

može i tako, ako nisi za top 8, daj domaće mlade, ko god da su ali onda nema ni titula, niti bi radonja onomad skinuo partizan da je takva logika bila 

 

potpuno legit ali ne može i jare i pare 

 

Odakle ti to da ako nekoliko mlađih domaćih igrača dobije šansu, to automatski znači da nema titula? Ne vidim da se ovde iko zalaže da nam oni čine većinu rostera, već da zamene par olinjalih veterana koji igraju loše i sigurno ne predstavljaju tu prevagu u osvajanju trofeja.

 

Mi trenutno imamo roster sa 7 stranaca, 4 domaća igrača koji imaju 30 i više godina, 2 domaća igrača koji su u najboljim godinama (25 i 26, ovo im je četvrta i peta sezona u Zvezdi)... Jel' stvarno misliš da bi nam se negativno odrazilo na rezultate ako bi recimo umesto 4 domaća veterana imali dvojicu + dvojicu mlađih domaćih igrača? Jel' misliš da je za osvajanje titula neophodno da na PF i C imamo 3 stranca i 3 domaća 30+ igrača, znači da ti ni neka treća rešenja na svojim pozicijama ne budu mlađi domaći igrači?

 

Što se tiče bolda, evo depth chart-a sa kojim je Radonja onomad skinuo Partizan:

 

PG: Marcus Williams, Stefan Jović, Nikola Rebić

SG: Charles Jenkins, Jaka Blažić, Branko Lazić (SG/SF)

SF: Nikola Kalinić (SF/PF), Nemanja Dangubić

PF: Luka Mitrović, Marko Tejić

😄 Boban Marjanović, Maik Zirbes

 

Znači to je sezona 2014/15, Luka Mitrović koji je startna četvorka je '93 godište, Marko Tejić koji je makar nominalni bekap je '95 godište, Nemanja Dangubić koji je bekap trojka i igra 16 mpg je '93 godište, Nikola Rebić koji je treći plej je '95 godište. Na stranu što je npr. i Kalinić '91 godište, Jović i Zirbes '90 - prvi eksplodirao prve sezone i otišao za milionsko obeštećenje u Fenerbahče, druga dvojica prve sezone bili solidni bekap igrači, a onda napredovali i sledeće sezone bili starteri ekipe koja se plasirala u Top 8... A onda je u toj ekipi 15+ mpg na poziciji SG dobio i Marko Gudurić, koji je '95 godište.

 

E sada zamisli da nam je ove sezone startna četvorka igrač koji je '99 godište, a drugi igrač na toj poziciji '01, da nam bekap trojku sa 15+ minuta igra još jedan igrač '99 godište, da nam je treći plej '01... Pa nama su sada tri najmlađa igrača Uskoković ('01), Radanov i Simanić ('98), a oni su 14. 15 i 16. igrač u rosteru. Nema teoretske šanse da bi sa ovim novim trendom nakrcavanja rostera strancima i domaćim veteranima pozicija 4 ostala takva, bio bi doveden makar jedan stranac i zadržan neki Radenović jer je eto baš pametan i koristan role player, znači ekipi i sl. 

 

Ne može apsolutno niko da me ubedi u to da će tim da ispašta ako su u rotaciji 2 do 3 mlađa domaća igrača, znači ne da budu starteri nego neke druge-treće opcije na svojim pozicijama... Jedan stranac manje, jedan-dva domaća veterana manje i eto prostora da mlađi dobiju šansu makar u ABA ligi, a da opet imaš i 10 gotovih igrača koji ti garantuju rezultat.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@ReferentZar ovo nisu 3 sekunde?

 

47 minutes ago, placebo said:

Obradović: Na kraju je presudio čist kvalitet

Cutanje je zlato,ovaj samo sto ne krene da prica o tome kako smo ligeri u regionu ali nas ne voli uciteljica.

Jebiga, kad mu traže izjavu. Zaista ponekad treba dopustiti ljudima da ništa ne izjave.

 

15 minutes ago, Guru said:

E sada zamisli da nam je ove sezone startna četvorka igrač koji je '99 godište, a drugi igrač na toj poziciji '01, da nam bekap trojku sa 15+ minuta igra još jedan igrač '99 godište, da nam je treći plej '01... Pa nama su sada tri najmlađa igrača Uskoković ('01), Radanov i Simanić ('98), a oni su 14. 15 i 16. igrač u rosteru. Nema teoretske šanse da bi sa ovim novim trendom nakrcavanja rostera strancima i domaćim veteranima pozicija 4 ostala takva, bio bi doveden makar jedan stranac i zadržan neki Radenović jer je eto baš pametan i koristan role player, znači ekipi i sl. 

Ne treba da budu startna petorka ali zar baš ne mogu ni protiv slabih timova u aba da igraju? Malo preterujemo, izrabljujemo nosioce kada ih treba odmarati.

Edited by John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

 

Sve zavisi od toga kakve su mu zahteve postavili iz uprave. Mi smo znali Obradoviceve preferencije cim je došao.... 

 Makar za Radanova i Ristića je moralo biti prostora u ovogodišnjem rosteru pošto su pokazali više nego dobar napredak u FMP i VTB ligi prošle godine. Duda je izmislio Jovića na pleju i Kalinića kao krilo reprezentacije, a Radonja je individualno svako leto radio samo sa našim mladim igračima. Obradovićev pristup da ne gubi vreme na razvoj igrača i da roster popunjava samo formiranim Afroamerikancima je potpuno razočarenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Guru said:

 

Odakle ti to da ako nekoliko mlađih domaćih igrača dobije šansu, to automatski znači da nema titula? Ne vidim da se ovde iko zalaže da nam oni čine većinu rostera, već da zamene par olinjalih veterana koji igraju loše i sigurno ne predstavljaju tu prevagu u osvajanju trofeja.

 

 

bio je post "ako ne možemo sigurno u top8, onda daj omladinu", parafraziram.

 

delim misljenje sa @Chaos Is Me oko radanova, ostali mladi kontam uglavnom dobijaju svoje minute po zasluzi.

možda i ja tripujem kada mislim da radanov treba da dobije više, moja projekcija njegove odbrane i napade je u malih xy minuta koje vidim na tvu

 

edit što se tvog bolda mog teksta tiče, luka mitrović je po meni bio nakon prve ozbiljne povrede nevažan u bilo kom smislu, ostali osim gudure su bili nevažni u svakom smislu.

 

poštujem dejov pokušaj ali ništa od toga nije ispalo ni za zvezdu ni za repku.

Edited by đubrivo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kankkunen said:

Sad kreće premeravanje svake izgovorene reči, pa onda na red dolaze džiberski nadimci ... i t. d.

sve smo to prošli mnogo puta. :classic_smile:

dziberski nadimak vec imamo - celavi prepotenko

9 minutes ago, Armata said:

a Radonja je individualno svako leto radio samo sa našim mladim igračima

sto radonja ne napravi igrace onda i od rebica, cveloa i tejica?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Kankkunen said:

Sad kreće premeravanje svake izgovorene reči, pa onda na red dolaze džiberski nadimci ... i t. d.

sve smo to prošli mnogo puta. :classic_smile:

 

Da... Smorisa, LeBranko... snishodljive uvrede. Celavi prepotenko i tako to. Takvi govore vise o sebi i svojoj kulturi.

 

@Armata Opet ti kazem, to smo sve znali kada je dolazio. On ne haje za klince.

 

@Kosjan Willavić Nista se ne desava. Zajebavaju decka, jebu ga u zdrav mozak. Ne daju mu minute, ne daju mu da ide.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

I ja bih voleo da znam sta se desava sa Radanovom. Da li je problem u zalaganju u odbrani, ili u necemu drugom, mozda i licnom odnosu sa Saletom. Decko treba da dobije sansu koju je prosle godine zasluzio, ili da se razilazimo, pa neka ide u Megu,Partizan, Astanu,Tofas... Gubi vreme ovako, ima 22 godine i sada mu je sansa najpotrebnija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...