Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Za umor mogu da razumem jer nama evroligaški sastav igra neizvesne završnice protiv Mege, Primorske i Splita, ali to je naša greška. Radanov, Simanić i Uskoković zajedno nisu skupili 40 minuta u svim takmičenjima od početka sezone. Deluje mi da Rit treba da igra više, Dobrić isto ima manju ulogu u odnosu na prethodne sezone, zato Lazića i Simonovića gledamo previše.

 

Organizacija napada nam je rak rana. Muke Hristove kad naletimo na ekipu koja igra dobru odbranu kao mi što znamo kad hoćemo. Imamo 16 igrača u rosteru, malo je glupa priča o tolikom umoru u već u novembru, druga stvar je što mi rotiramo i koristimo nekih 10, 11 igrača. Uporedite Radonjićev tim koliko je imao kratak roster kad smo završili sezonu u EL sa 16-14 skorom. Sezona se počela sa Rebićem i Jovićem na poziciji 1, Bjelica krpio na 5 jer je jedini centar bio Kuzmić. Na 4 samo Mitrović, pomagao Simonović. Negde u ovom periodu je došao Volters, Dion Tompson tek došao na polusezoni.

Edited by Boaće
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene trenutno najvece razocarenje Bogdan Karaicic. Kad smo Saleta doveli pisalo se da je Bogdan taj koji ce nam iskopati ispod radara strasne igrace, a dobili smo mucak.

Ako je istina da je Lojd jos u martu kontaktiran, onda je to Coviceva zasluga, Volden isto tako. Od pojacanja koja su dovedena kao sigurno Saletova, ili Karaiciceva se mogu navesti Hol, Teri i JOB. Od sve trojice do sada jako malo imamo. Za prvu dvojicu slobodno mozemo reci da su promasaji, dok za JOB mozemo reci da smo do sada jako malo dobili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovo je ozbiljan problem. Nije problem izgubiti od Efesa, ali na ovaj način jeste. Nekonkurentno, glupo, sramno, bezvoljno, Alimpije izdanje.
Ne da nema napredovanja nego igramo sve gore i gore. Saša gubi raspoložene igrače iz utakmice u utakmicu. Lojd je igrao loše svaku četvrtu i dođosmo do toga da odigra dobro svaku četvrtu.
Tu se vidi trenerova ruka.
Ako nam je EL u fokusu onda nam je ovaj oslabljeni Efes pokazao gde smo. I to je još veći problem. Kvalitetom smo predaleko od tih top timova, a sistem i neka timska igra ne postoje (ili su u nekom nastajanju?!) što nam uz odsustvo publike govori da nemamo šanse za nešto značajno. Ja prosto ne verujem da možemo da vežemo 4,5 pobeda u EL, a to nam je potrebno za nešto konkurentno.
Saša jednostavno mora izgraditi pobedničku energiju, duh i motiv, da se ide na pobedu u svakoj utakmici, da izlaze na parket kao besni psi kao kod Tomića.. Neka počisti sve po Aba i ok preživećemo ovakva povremena izdanja u EL. A ne u derbiju ono izdanje pa u Aba, kući, protiv oslabljenog Efesa opet Bledi, beskrvni i nikakvi..
Bezveze se sada analiziraju igrači pojedinačno, do trenera je trenutno, on im sakriva mane i ističe vrline..
Jbg i meni je krivo ali Saša mora još da raste uz tim i krvavo zasluži status. Na ime ne ide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

ali bukvalno neobjašnjivo:

juriš priključak početkom drugog i smanjuješ stoka razlike na kraju sa Lazom i Simonom..

čak se 3-4 akcije i završavale na Laziću šuteru...pa i Atamana ''svira mi paja'' smo zbunili.

Možda ćelavi odigrao nešto za Lazin šut na kladži, šta ga brige. 

 

Inače, potpuno mi je neverovatno da čovek koji se toliko dugo bavi košarkom kao glavnim zanimanjem ima tipa 15% šuta, i to na zicere i otvorene šuteve. Baš čudan biološki fenomen. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

jel tebi jasan koncept sa 3 ili 4 utakmice u 7-8 dana?

a izmedju putovanja, bez odmora i bez treninga

dal je novembar ili sezona kupanja ne menja tu mnogo

Ajde, Đurase, ne zezaj, nego reci lepo šta ti Čova lično dao, zbunjuješ ovde pošten narod :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

 

Ne, nije mi jasan. To su izgovori. I Efes igra isti ritam, cak je i Partizan igrao dve utakmice evrokupa pre nas. Split je igrao utakmicu dan pre nego sa nama. Ne zelim da cujem te glupe izgovore. 

Partizan igrao 2 utakmice kuci sto je ipak velika razlika.Oni su sve vreme bili u Beogradu dok smo mi putovali Evropom zbog utakmica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Takeshi_Kovacs said:

vidim nikome ne pada na pamet da je taj otvoren sut svesno ostajao na lazi

nasao sam i ja s kim da diskutujem o kosarci

jebo mi pas mater

U ovome i jeste problem.

S namerom lazic ostaje sam.

S druge strane mi protiv reala pomazemo s tompkinsa i gubimo mec. Danas otvorenih 20 trojki, itd.

Ovo je do trenera najvise.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Majak said:

Možda ćelavi odigrao nešto za Lazin šut na kladži, šta ga brige. 

 

Inače, potpuno mi je neverovatno da čovek koji se toliko dugo bavi košarkom kao glavnim zanimanjem ima tipa 15% šuta, i to na zicere i otvorene šuteve. Baš čudan biološki fenomen. 

 

Lazić je uspeo da svoj prosečni indeks u EL ubaci u minus, malo je ljudi u istoriji tog takmičenja kojima je to uspelo. Respect.

 

Uspeo je da bude gori čak i od Juniora, to je zaista nadljudski zadatak ali ga je uspešno izvršio.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro ljudi, umorni smo. Eto, jel sad ok? Ja prosto nisam takav covek da zmurim na ocigledne probleme ekipe i da ih pravdam umorom.

 

Split-katastrofa

Partizan-katastrofa

Efes-katastrofa.

 

Bez minuta za Radanova, Simanica. Bedni minuti Dobrica. Forsiranje Lazica kao da je Havijer Maskerano kosarke. Ne znam. Ako cemo da trazimo izgovore, naci cemo ih uvek budite ubedjeni.

 

Na pocetku sezone izjavis da ti treba 15 igraca i onda koristis 8.

Edited by John Terry
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



Baš ne volim ovo da pišem, ali bilo me je sramota što navijam za klub koga ovako loše predstavlja trener i njegovi igrači. Prosto, jak osećaj blama, pa moram da ga izrazim [emoji16]
Negde pred kraj 3/4 sam uspeo da se isključim i uživam u majstorijama Larkina.
Ok, igrali smo bez prvog pleja i prve četvorke, ali i oni su bili bez 2 igrača iz prve petorke + još 2 bitna igrača. 
Umor? Neopravdan izgovor. Šta je onda ono u ponedeljak protiv komšija? Igranje do poslednje kapi znoja? A i nije toliko do "energije", koliko prosto glupe i neorganizovane igre. 
Ipak, neću ništa pojedinačno ni o jednom igraču (čak ni o Davidovcu, šok sam doživeo od razočaranja), ovo je 100% poraz trenera. I ne samo ovo, već i Himki, Bajern, Real, što zabrinjava, al dobro Saši je prva sezona, videćemo kakva će biti sledeća.
Mislim da je kao primer dovoljno istaći sledeće: počinješ 2. poluvreme sa -4 stavljaš Lazića u petorku. Šta, braniš 4 poena zaostatka?! Pritom, i u odbrani ne može da stigne protivničke igrače i ti ga držiš 5 minuta?! Generalno mi je tolika minutaža za Lazića i Simonovića u EL nejasna. Jedino ako predaje tekme, ali zašto tek to?!?
 
P. S. Takođe, zašto ne reaguje na ovakvo suđenje? Plašio se tehničke? Zašto na domaćem terenu bar ne probati izvršiti pritisak na sudije? Ništa mi nije jasno. 


Osvrcem se na predaja tekme.
Mene uopste ne bi cudilo da se radi tako nesto. Ipak se igra bez publike, bogati klubovi gube mnogo.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Majak said:

Ajde, Đurase, ne zezaj, nego reci lepo šta ti Čova lično dao, zbunjuješ ovde pošten narod :lol_2:

pre mesec dana - kaci se masovno paklen raspored u novembru i svi se krste i kukaju kako treba to preziveti

razmsilja se da li se negde stekati sa namerom ili ici svuda sa 100% svesni da ce tih 100% kako se akumulira umor(i od tekmi i od putovanja) biti sve manji?

odigrali smo nekoliko vrlo dobrih tekmi u tih meseca dana, nekoliko solidnih i jedno 2 lose

 

poraz veceras svakako boli...ali ovakvo naricanje, oprastanje od kluba, igraca i trenera jbt?

glupi izgovori? da svako drugo-trece vece budes na psihofizickom optimumu? a izmedju u autobusu i na aerodromu?

kome nije jasno da ljudsko telo za tako nesto nije sposobno ja ne mogu to da mu docaram

 

da, stoji da ima problema u selekciji

da, stoji da se sale nekada pogubi sa odlukama...isto i da na aba tekmama preterao forsira EL nosioce

ali da se posle svakog poraza ili losije tekme tera 80% igraca + celavi prepotenko?

ne znam sta bih rekao na to...sem da me sramota sto navijamo za isti klub

12 minutes ago, Vamos Laki said:

U ovome i jeste problem.

S namerom lazic ostaje sam.

S druge strane mi protiv reala pomazemo s tompkinsa i gubimo mec. Danas otvorenih 20 trojki, itd.

Ovo je do trenera najvise.

nije ti palo na pamet da real, a ni efes, nemaju jednog lazica sa koga mozes opusteno da pomazes?

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Takeshi_Kovacs

Sve te razumem i većinski se slažem s tobom. Čak se nekad i brinem za tebe što tako reaguješ na live postove, pa znaš i sam da tamo sve iz afetka i bez ozbiljnog razmišljanja 🙂 (mada ima i nekoliko pacijenata koji jedva čekaju da pljunu, ali imaš opciju IL)

 

E sad, ja nisam "terao" nijednog igrača, čak ni Lazića. Sašu kritikujem, ali odmah sam napisao da mu je ovo tek prva sezona i da treba imati strpljenja još cele sledeće pa onda da vidimo.

Pretpostavljam da nisi mislio samo na mene, pa ok. Ako jesi, pročitaj moj post još jednom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wingwalker said:

Šta Real, Efes...? Nema ga niko...nema bato dva Lazića u EL. There can be only one. Nek crknu od muke.

tacno

isto kao sto i ostali nasi igraci imaju svoje evidentne mane...dosta izrazenije nego igraci jednog reala ili efesa

nesto moze da se nadomesti dobrom pripremom tekme, nesto na energiju/hustle/galamu

ali nesto ne moze jbg, kvalitet ispliva

ne kosta dzabe larkin kao ceo nas roster

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, K.Dot said:

Možda nije fer prema JOB-u ali eto baš se tako potrefilo. Meni se skroz svidelo kako smo igrali, izgledali do njegovog dolaska. Igrali smo smisleno u napadu, jako u odbrani. E sad verovatno da JOB nije sam kriv za ovakav raspad ali mene baš zanima šta se to tačno desilo. Bukvalno je trebao samo da naodgradi našu igru a mi popucali po svim šavovima.

Svaka ti je kao u Njegosa.Kao da se broj poseda koje Lojd nije dobijao odrazio na njegovu igru.

Link to comment
Share on other sites

Lazic je zaista sraman, 17 poena ukupno na 11 utakmica, 8% sut za tri i samo 2 bacanja izvedena protiv Zalgirisa, sa indeksom u minusu i upitnom odbranom.

Da nije onog dziberisanja jos bih mogao da ga istrpim, ovako jedva cekam da mu vidim ledja iz kluba. 

  • Like 13
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Osvrcem se na predaja tekme.

Mene uopste ne bi cudilo da se radi tako nesto. Ipak se igra bez publike, bogati klubovi gube mnogo.
 

 

 

Idi, bre, Slaviša :lol_2: Al dobro, lepo me nasmeja. 

A sad se seti: ono polaganje/flouter Lazića o tablu - pa ko bi to mogao da namesti i na tome zarađuje? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, John Terry said:

 

I to na dve godine 🙂

 

Mi smo inace za malo pukli od Partizana, ovo se moglo ocekivati. Previse se misli da smo jaki. Zapravo nismo. Imamo samo dva igraca koji su nivo evrolige.

 

Pa bas je taj jedan evroligaski igrac najlosije odigrao, bio je rupa u odbrani, a u napadu je uzimao uzasno teske suteve.

 

Bas je on taj koji nije isao na prodor i iznudjivao njihove faulove, tako da ovo nema nikakve veze sa kvalitetom. Da je do kvaliteta, ovde bi bilo 15 razlike za nas, prosto je protivnik dosao sa samo 5 igraca + Balbay.

 

Na Uskokovica zaboravite, on je van 12 i cim se povredjeni oporave eto njega nazad na tribinama. Igrao je samo zato sto smo bili bez Halla.

 

Obradovicu ne zameram poraz, ali postali smo klasicna evroligaska ekipa za siromasne koja igra nepredvidivo i nikad ne znas da li ce da odigra mec sa 50% snage i bez volje i energije u napadu i odbrani.

 

Gledam Davidovca kako pokusava preko 5 ruku, pa dodaje MJK da sutira trojku sekund pre kraja, pa Loyda kako cupka sa loptom i uzima sut, a da se jos nije ni namestio, pa Loyda kako ne zna gde se nalazi u odbrani i odmah znam da nas ceka poraz, a samo je -6.

 

Ovakvi mecevi moraju da se igraju tako sto ce srce ostati na terenu, neka statiraju u gostima protiv Reala i Barse, svaki mec koji se moze dobiti treba zestoko napasti.

 

Nazalost, samo smo se uklopili u sivilo EL, imacemo neke lude pobede u gostima kad protivnik odigra kao napusen, onda cemo puci od Albe kuci i tako. Nema ovde pomaka sa ovakvom motivacijom.

 

12 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

pre mesec dana - kaci se masovno paklen raspored u novembru i svi se krste i kukaju kako treba to preziveti

razmsilja se da li se negde stekati sa namerom ili ici svuda sa 100% svesni da ce tih 100% kako se akumulira umor(i od tekmi i od putovanja) biti sve manji?

odigrali smo nekoliko vrlo dobrih tekmi u tih meseca dana, nekoliko solidnih i jedno 2 lose

 

poraz veceras svakako boli...ali ovakvo naricanje, oprastanje od kluba, igraca i trenera jbt?

glupi izgovori? da svako drugo-trece vece budes na psihofizickom optimumu? a izmedju u autobusu i na aerodromu?

kome nije jasno da ljudsko telo za tako nesto nije sposobno ja ne mogu to da mu docaram

 

da, stoji da ima problema u selekciji

da, stoji da se sale nekada pogubi sa odlukama...isto i da na aba tekmama preterao forsira EL nosioce

ali da se posle svakog poraza ili losije tekme tera 80% igraca + celavi prepotenko?

ne znam sta bih rekao na to...sem da me sramota sto navijamo za isti klub

nije ti palo na pamet da real, a ni efes, nemaju jednog lazica sa koga mozes opusteno da pomazes?

 

Problem je sto smo usli u period kada i nema nesto putovanja i nije problem mec sa Splitom, cak ni sa Partizanom, ali valjda vam je sad jasno zasto je bio toliki odnos u broju faulova i bacanja.

 

Pa bas protiv Efesa je trebalo pritisnuti ih i naterati da se umaraju, a to smo videli samo 5 minuta. Tako smo dosli do toga da je Efes opusteno mogao da igra sa 5 igraca i to je siguran put u poraz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

 

nije ti palo na pamet da real, a ni efes, nemaju jednog lazica sa koga mozes opusteno da pomazes?

Banalizovanje opet.

Zasto nismo pustili da pas dodje do Tavaresa i onda sekira, pa nek gadja bacanja?

Kad je Balbaj u petorci npr protiv efesa, rizikuj njegove suteve a ne Moermana. Ok sad ces ti doci i reci pa i Balbaj pogadja. Danas da, al generalno ne.

Selekcija faulova, ispadanje ko iz voza. Pa to je bilo kriticno i protiv kkp a ne danas.

Da dodam. A sto Lazic ima toliku ulogu? Sto dozvoljavamo to?

Edited by Vamos Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Cavani said:

Lazic je zaista sraman, 17 poena ukupno na 11 utakmica, 8% sut za tri i samo 2 bacanja izvedena protiv Zalgirisa, sa indeksom u minusu i upitnom odbranom.

Da nije onog dziberisanja jos bih mogao da ga istrpim, ovako jedva cekam da mu vidim ledja iz kluba. 

Pritom su vecina njegovih pokusaja za tri bili otvoreni sutevi. Sutirati 8% za tri na otvorene suteve je vec manjak treninga i nedopustiv odnos prema radnim obavezama.

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

ti se zajebavas

 

Pa slusaj, nije Crvena zvezda tim koji prosecno gubi 20 razlike u EL.

 

To je tim koji je ostao u igri do kraja ili dobio mec u 9/10 situacija do sada. I onda dodje Efes koji ima rotaciju od 3 igraca pod kosem, od kojih je jedan Sanli i imaju 3 beka od kojih je jedan Balbay. Pa sta bi bilo da su bili kompletni, 25 razlike za njih?

 

Zasto Real nije dobio 25 razlike? Pa zato sto su taj mec igraci igrali sa daleko vise energije, Loyd je bio bolji, bilo je brdo ulaza i faulova.

 

Daj da mi onda igramo svaki mec u ABA ligi sa petorkom Loyd, Walden, O'Bryant, Reath i Davidovac, uz Simanica, Radanova, Uskokovica i Simonovica sa klupe. Sta mislis kako bi prosli protiv ovih jacih ABA ekipa, a kad pogledas prvu petorku, pa dosta je jaca od svih petorki ABA ligasa.

 

EL nije NBA, ovde igra 10, a ne 5 igraca, osim ako ne odigras kao da si upravo ustao iz kreveta, pa protivnik moze da te trpa kako hoce.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

 

nije ti palo na pamet da real, a ni efes, nemaju jednog lazica sa koga mozes opusteno da pomazes?

 

Zašto mi imamo Lazića, koji je bivši košarkaš, a ne moramo da ga imamo?

 

Ili, zašto je njegovo mesto zacementirano u timu, uz negativan učinak na terenu, u meri da momak od 23 godine ne može da dobije šansu zbog toga?

 

Da li bi bilo manje bolno da jedan Radanov ima minusni (a to se ne bi desilo u još tri života) indeks u EL?

 

Recimo, Sofija Loren je pre 50 godina bila riba do jaja. Što ne bi sada odigrala neku ulogu seks bombe? Ili Brižit Bardo?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...