Jump to content

Odbojka


Janne240

Recommended Posts

Ne treba biti kriticki nastrojen. Lijep je ovo uspjeh.Postoje neki limiti u ovom timu, a koji se ogledaju u slabom prijemu prije svega i nedostatku agresivnog, pa cak i stabilnog servisa. I onda udjemo u situaciju da ne mozemo da uspostavimo kontrolu nad protivnikom, nego moramo da se prilagodjavamo. Srednjaci nam jesu dobri, ali oni zavise od kvaliteta navedenih elemenata, pa tesko mogu sami da nas pokrenu. Zato je vazno da nam radi ludi Uros, a ne sjecam se kada sam vidio da smo odbranom uradili posao, sto je konacno dotuklo Ukrajince.

 

Da li je to neka novina koju je donio Boba u odnosu na Nikolu. Ekipa je bila usla u malodusnost sa njim, nije se vidjelo kako da se izborimo sa problemima koje imamo, a izvukosmo odbranu iz nekog zadnjeg dzepa.

Link to comment
Share on other sites

Nije Ukrajina slučajno izbacila Belgiju. Elem, kvalitetnija smo ekipa svakako, ali prvenstvo jr jako čudno i dobro je što smo se provukli. Protiv Francuza će verujem biti lakše.

Ukrajincima sve čestitke, ogroman uspeh za njih, i dobra osnova za naredna takmičenja. 

 

Edit. Nešto mi se javlja repriza ep u košarci, samo sa drugim ishodom...nadam se 😁

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, pepe sancez said:

Ne treba biti kriticki nastrojen. Lijep je ovo uspjeh.Postoje neki limiti u ovom timu, a koji se ogledaju u slabom prijemu prije svega i nedostatku agresivnog, pa cak i stabilnog servisa. I onda udjemo u situaciju da ne mozemo da uspostavimo kontrolu nad protivnikom, nego moramo da se prilagodjavamo. Srednjaci nam jesu dobri, ali oni zavise od kvaliteta navedenih elemenata, pa tesko mogu sami da nas pokrenu. Zato je vazno da nam radi ludi Uros, a ne sjecam se kada sam vidio da smo odbranom uradili posao, sto je konacno dotuklo Ukrajince.

 

Da li je to neka novina koju je donio Boba u odnosu na Nikolu. Ekipa je bila usla u malodusnost sa njim, nije se vidjelo kako da se izborimo sa problemima koje imamo, a izvukosmo odbranu iz nekog zadnjeg dzepa.

Колко ја пратим ово није неки нови тим.

Боба дели једноставне савете, либеро обавља додатне задатке у одбрани, добри поени из блока, сервис је најслабија страна. Напад са Урошом прође код тешких лопти, Атанасијевић учинковит.

У полуфиналу игра мора бити на вишем нивоу, онако како ова репрезентација уме кад хоће.

Link to comment
Share on other sites

Nisam neki poznavalac aktuelnih prilika u odbojci ali mislim da ce biti bas tesko protiv Francuske, pogotovo jer se igra u Parizu kako cuh. Od zadnjih 10 meceva sa njima dobili smo samo 2. No i pored toga ko zna ipak je to polufinale. Ovo je dobar rezultat i verujem da do medalje mozemo sto bi bio odlican rezultat.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janne240 said:

Колко ја пратим ово није неки нови тим.

Боба дели једноставне савете, либеро обавља додатне задатке у одбрани, добри поени из блока, сервис је најслабија страна. Напад са Урошом прође код тешких лопти, Атанасијевић учинковит.

У полуфиналу игра мора бити на вишем нивоу, онако како ова репрезентација уме кад хоће.

Nije nov tim, ali mislim da je ranjen. Sa Nikolom je usao u neku malodusnost ove godine, to tek sada vidim. Nema vrhunskog pojedinca, i onda kada nema neko da povuce kao da se gledaju krivci medju sobom. Zato mi je drago sto je igra u polju (bar za moj pojam) novina i to izuzetna.

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2019 at 7:17 PM, Ace Rimmer said:

Pa neznam dali savez dobro radi, već godinama imamo slabe rezultate u mlađim muškim kategorijama. Drži nas još ova jaka generacija od 90-93. Vidli smo kako smo izgubili od Italije 3-0 bez Podraščanina.


Samo iz Vojvodine ima nekoliko dobrih igrača iz generacija 96-99 koji su ili već prošli neke seniroske utakmice(ovog leta Liga nacija) ili su bili na širim spiskovima. Srednjak Simić, primači Mehić, Kujundžić, korektor Vučićević. Tehničak Todorović je sad na EP. Ima tu još momaka u Vojvodini koji imaju (velikog) potencijala.
U pravu si da nisu imali neke reprezentativne uspehe u mlađim kategorijama, ali mi se čini da će se naći dobrih zamena.
Npr. baš su nas Ukrajinci dobijali u kvalifikacijama za SP i bili su i vicešampioni Evrope u mlađim kategorijama.
Krivo mi je zbog Brđovića što je morao da završi karijeru, iako je on stariji od ovih nabrojanih. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2019 at 7:17 PM, Ace Rimmer said:

Pa neznam dali savez dobro radi, već godinama imamo slabe rezultate u mlađim muškim kategorijama. Drži nas još ova jaka generacija od 90-93. Vidli smo kako smo izgubili od Italije 3-0 bez Podraščanina.

I pored tih slabih rezultata u mlađim kategorijama, seniori su godinama redovni u završnicama EP i u vrhu svetske odbojke... Niđe veze da to ima neke veze...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Azazelkg said:

I pored tih slabih rezultata u mlađim kategorijama, seniori su godinama redovni u završnicama EP i u vrhu svetske odbojke... Niđe veze da to ima neke veze...

Karijera odbojkaša je nešto duža u odnosu na većinu sportova, tako da nema nagle smene generacija,pa i nije bitno da li ti je "cela generacija" talentovana, nego je bitno da imaš par igrača koji će zameniti one koji iz bilo kog razloga napuštaju reprezentaciju. 

Zato rezultati mladih selekcija nisu toliko bitni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultati mladjih selekcija nisu ni u jednom sportu posebno bitni. Naravno da je lepo kada se otvori sansa da se uzme medalja, ali je mnogo vaznije da kroz ta takmicenja bar jedan sportista po generaciji sazri i bude uveden u konkurenciju za seniorski tim.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...