Jump to content

Recommended Posts

Niko da prokomentariše jučašnju etapu?

 

Gurka Sagana i Van Erta u sprintu zbog koje je Sagan šutnut na dno pelotona i oduzeti mu bodovi u generalnom sprinta.

 

Van Ert kažnjen novčano zbog priceless reakcije ka Saganu:

 

 

 

Danas uzbrdo, uzbrdo, uzbrdo, uzbrdo...

 

Pitanje: Pog ili Rog? Ili će neko poput Bernala ili Alafilipa pokušati da iskoči i pobegne pelotonu?

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Romantik said:

Veliko razočarenje danas od strane Emirata. Ovako pokloniti tačkastu majicu je degutantno 🤮

 

Šta su tačno mogli da urade da spreče Karapaza da uzme ove bodove?

I borba nije gotova, odlučiće se na usponu na hornometru i tačkasta majica.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Jurgen said:

 

Šta su tačno mogli da urade da spreče Karapaza da uzme ove bodove?

I borba nije gotova, odlučiće se na usponu na hornometru i tačkasta majica.

Sumnjam da ce bilo sta tu moci da se promeni, s obzirom da Karapaz moze da ide lagano ostatak hronometra a da se isforsira na brdu, dok ostali kandidati za majicu moraju ceo hronometar da idu jako.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sumnjam da ce bilo sta tu moci da se promeni, s obzirom da Karapaz moze da ide lagano ostatak hronometra a da se isforsira na brdu, dok ostali kandidati za majicu moraju ceo hronometar da idu jako.

 

Ja ne sumnjam, ja strepim budući da imam tiket na kojem piše da Karapaz osvaja tačkastu majicu u Parizu sa kvotom 7.29 

 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Šta su tačno mogli da urade da spreče Karapaza da uzme ove bodove?

I borba nije gotova, odlučiće se na usponu na hornometru i tačkasta majica.

 

Mogli su da kontrolisu beg, da ih drze na 3-4 minuta a ne da puste 8, sustina je bila samo da mu ne dozvole da uzme posledji HC uspon.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na to da podseca na cuvene brdske hronometre sa Gira, ne bi trebalo da borba za etapu izmakne GC favoritima. Suvise je tezak uspon da bismo u top5 gledali Cavagnu, Kunga i ostale. Zanimljivo ce biti kako ce voziti Pogacar, ne tako davno dobio je Roglica na klasicnom ITT-u. Ne bih se iznenadio da opet njih dvojica podele 1-2. Lopez verovatno isto moze biti interesantan, kao i Martinez koji se najvise stedeo na brdima do sad usled onakvog razvoja situacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

 

Mogli su da kontrolisu beg, da ih drze na 3-4 minuta a ne da puste 8, sustina je bila samo da mu ne dozvole da uzme posledji HC uspon.

 

Stvarno misliš da su sami Polanc i De la Cruz mogli da kotrolišu beg u kojem su Hirši, Karapaz, Kwiatkowski, de Gendt, Bilbao i Karuzo plus još 10ak dobrih brdaša? A čak i da su nekim čudom to mogli, prerano bi ostavili Pogačara samog. Jedna probušena guma ili mehanički kvar i mogli bi da izgube podijum. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

S obzirom na to da podseca na cuvene brdske hronometre sa Gira, ne bi trebalo da borba za etapu izmakne GC favoritima. Suvise je tezak uspon da bismo u top5 gledali Cavagnu, Kunga i ostale. Zanimljivo ce biti kako ce voziti Pogacar, ne tako davno dobio je Roglica na klasicnom ITT-u. Ne bih se iznenadio da opet njih dvojica podele 1-2. Lopez verovatno isto moze biti interesantan, kao i Martinez koji se najvise stedeo na brdima do sad usled onakvog razvoja situacije.

 

Ako misliš na nacionalno prvenstvo Slovenije na hronometru, to je bilo sve samo ne klasičan ITT:

 

image.thumb.png.e5ff0c773ce1c5cf0548530a677c9f52.png

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni je i ovaj Tur ostao dosta siromasan kad je borba za zutu majicu u pitanju.

 

Jesu Roglic i Pogacar bili u minut kroz celu trku, ali videlo se da Pogacar ne moze da ga otrese na brdima, previse je jak Primoz.

 

S druge strane, mislim da bi mi bilo draze da je i Primoz lansirao neke napade da pokaze koliko moze, nesto kao Nibali 2014. ili Frum u najboljim danima. Iako bi bila veca razlika, vise bi mi se svideo takav pristup, iako je ovaj verovatno dosta pametniji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...