Jump to content

Recommended Posts

Kako sam ja fulao danas, zaboravio da promenim kapitena :frusty:

 

Sto se etape tice, zaista iznenadjujuce da ovde nismo imali veci beg. Ne razumem zasto je Jumbo ceo dan kontrolisao Peleton kao ni zasto neki ozbiljnjiji vozaci (ne za generalni, vec onako vise oni neki prosecnni brdasi) nisu otisli u beg.

Link to comment
Share on other sites

Rezultati druge etape:

 

1. Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep    4:55:27
2. Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb    
3. Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott    0:00:01
4. Greg Van Avermaet (Bel) CCC Team    0:00:02
5. Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling    
6. Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo    
7. Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team    
8. Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates    
9. Maximilian Schachmann (Ger) Bora-Hansgrohe    
10. Alberto Bettiol (Ita) EF Pro Cycling    

 

Generalni plasman nakon druge etape:

 

1. Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep    8:41:35
2. Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott    0:00:04
3. Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb    0:00:07
4. Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling    0:00:17
5. Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates    
6. Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    
7. Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates    
8. Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers    
9. Richard Carapaz (Ecu) Ineos Grenadiers    
10. Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma    

11 hours ago, Romantik said:

Kako sam ja fulao danas, zaboravio da promenim kapitena :frusty:

 

Sto se etape tice, zaista iznenadjujuce da ovde nismo imali veci beg. Ne razumem zasto je Jumbo ceo dan kontrolisao Peleton kao ni zasto neki ozbiljnjiji vozaci (ne za generalni, vec onako vise oni neki prosecnni brdasi) nisu otisli u beg.

 

Prerano je pustiti veliki beg već drugog dana trke. Treba malo da se iskristališe generalni plasman za tako nešto. A neke ekipe su ovu etape tretirale kao jednodnevnu trku, i nema šanse da bu CCC ili Quickstep dopustili takav beg. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije bas tako... ja sam pre neki dan video info da ako dva vozaca iz ekipe budu pozitivna u roku od 7 dana onda se izbacuje ceo tim (prvo je u to pravilo bilo ukljuceno i pomocno osoblje ali onda je promenjeno samo za vozace). Takodje, radice se 2 testa kako bi se smanjila verovatnoca false pozitivnih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Rezultati treće etape:

 

1. Caleb Ewan (Aus) Lotto Soudal    05:17:42
2. Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep    
3. Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling    
4. Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation    
5. Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe    
6. Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo    
7. Cees Bol (Ned) Team Sunweb    
8. Matteo Trentin (Ita) CCC Team    
9. Bryan Coquard (Fra) B&B Hotels-Vital Concept    
10. Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie  

 

Generalni plasman nakon treće etape:

 

 1. Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep    13:59:17
2. Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott    00:00:04
3. Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb    00:00:07
4. Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates    00:00:17
5. Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates    00:00:17
6. Egan Arley Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers    00:00:17
7. Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma    00:00:17
8. Sergio Andres Higuita Garcia (Col) EF Pro Cycling    00:00:17
9. Guillaume Martin (Fra) Cofidis    00:00:17
10. Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott    00:00:17

 

Danas prvi MTF (mountain top finish)

Link to comment
Share on other sites

Koja prevara od etape... Ali zaista mi nisu jasni likovi kao sto su recimo Landa, Lopez, Uran i slicni - stalno ovako pustaju etape koje su im odlicne prilike da naprave neku pricu, sve nesto ostavljaju za narednu etapu, pa za narednu i onda sacekaju hronometar gde im raznorazni Dumoulini i Roglici daju viseminutne zaostatke. Jos nijedna od najjacih ekipa nije radila ozbiljno na celu grupe, nije bilo nikakvog tempa, po 50 vozaca dolazi na cilj i ti opet samo blejis i gledas. Svasta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve ekipe su još pre početka, čim su sagledale etape, sebi u plan upisale "ovu etapu napadamo, ovu kuliramo." i od tog plana ne odstupaju. Mogao je sad neki Lopez ili Karapaz da skoči i pojuri Rogliča i potuče se s njim do cilja, ali to nije u planu ekipe i oni ima da kuliraju i samo uđu u cilj u isto vreme kao prvi.

Jedina šansa za neku ferku i uzbudljivu etapu je da dve-tri jake ekipe odluče da zapnu na istoj etapi, ali i to se retko dešava. Zna Jumbo-Visma gde je Ineos najjači i obrnuto, kao i koju će etapu najverovatnije da napadne, pa tu etapu kulira da ne troši snagu. Važno je samo napraviti dovoljnu razliku na "svojoj" etapi. A jedna takva etapa najčešće i odluči trku.

Link to comment
Share on other sites

To sto pises o upisivanju etapa u tefter mozda vazi za jednu-dve najjace ekipe, ostali hteli-ne hteli moraju kada planiraju da se prilagodjavaju njima. Pritom, Ineos je pecen, nema od njih nista kao tima, ostaje samo Carapaz sa Bernalom da mu pomaze, ostali mozda izvuku iz bulje po jednu etapu da se pregaze u crvenom i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Sumnjiv mi taj Skyneos.. smrduckaju iza "žutog voza" i uglavnom ne preuzimaju inicijativu, što je lepo i videti nakon dugo godina njihove dominacije, ali im ništa ne verujem.. još je rano, dosta se i kalkuliše. 

Mislim da Julian i Thibaut nemaju dovoljno jake timove da ih odvedu do Pariza u žutom u ove preduge i preteške 3 nedelje.. Za sada, sve konce drže Jumbo i UAE, i kao što već napisah, Bahrein McLaren može da bude iznenađenje.. 

 

Ima nešto i do profila trke, poslednja nedelja baš teška, znaju svi oni to veoma dobro.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Lesa said:

Sumnjiv mi taj Skyneos.. smrduckaju iza "žutog voza" i uglavnom ne preuzimaju inicijativu, što je lepo i videti nakon dugo godina njihove dominacije, ali im ništa ne verujem.. još je rano, dosta se i kalkuliše. 

Mislim da Julian i Thibaut nemaju dovoljno jake timove da ih odvedu do Pariza u žutom u ove preduge i preteške 3 nedelje.. Za sada, sve konce drže Jumbo i UAE, i kao što već napisah, Bahrein McLaren može da bude iznenađenje.. 

 

Ima nešto i do profila trke, poslednja nedelja baš teška, znaju svi oni to veoma dobro.. 

 

Postoji mogucnost da kalkulisu i da su odlucili da cuvaju kljucne pomagace do poslednje nedelje, ali mi ovde ta prica deluje pomalo suplje jer nisu mogli znati hoce li recimo Roglic ili Dumoulin napasti u poslednjih nekoliko km, a Bernal je ostavljen prakticno sam jer je i Carapaz pustio cim je Gi protegao noge ostalima pred kraj. Koliko god da su gledali da se pristede, nije bas logicna odluka da se lider ostavi sam vec na prvom brdskom finisu.

 

5 minutes ago, Stiletto said:

@SteveFrancis#3

Jumbo i Ineos sam naveo samo kao primer, a i neko već napisa ovde da mnoge ekipe ovu trku smatraju za jednodnevnu, samo je pitanje koji će dan da izaberu.

 

Da, s tim da se to odnosilo na one timove koji nemaju nijedno ime za generalni i/ili u redovima imaju nekog top specijalistu (tipa vrhunskog hronometrasa, spustasa ili eksplozivnog vozaca za kratka i jako strma brda). Za tim poput Bahraina u kome je pomenuti Landa, sve se vrti oko njegovog generalnog plasmana i podijuma i na etape se gleda kao na stepenike ka tom konacnom cilju. Njih ne zanima (ili vrlo malo zanima) da osvoje neku konkretnu etapu, ona dolazi kao podrazumevani bonus dobre voznje lidera. Jedino ako se u toku trke dogodi da iz nekog razloga lider ostane bez ikakvih sansi za neki plasman, onda se ide na plan B, a to je pobedjivanje etapa.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim neko drugo objašnjenje, nego da je pao neki dogovor da danas izbleje ovako po ruti do pred finiš..

 

U nedostatku bilo kakve akcije, mali off.. 

Škoda juče imala sveCku premijeru full electric modela Enyaq, a 3 komada dali TDF-u za današnju etapu. Superb hybrid day off. 

Super izgleda, a dobar je i specs.. 

Range 500km

Fully charged in 1h!

 

Back on, sutra će GC da se fino pošibaju na kraju.. 

Edited by Lesa
Link to comment
Share on other sites

Ova kazna je smesna. Ako one ostre sankcije za skidanje kacige mogu da razumem, ovo je bas preterano.

 

Sto se fantazija tice, vazda brljam sa kapitenom. U drugoj etapi zaboravim ga postaviti uopste, a bio bi Alafilip, u cetvrtoj se dvoumio izmedju Roglica, koga sam upravo tad kupio i Alafilipa, i naravno izaberem Francuza jer sam se uplasio da ce ovi glavni momci opet iskulirati i nicim izazvano pokloniti etapu nekome kao sto to obicno rade. I juce dilema Sagan ili Van Aert, na kraju naravno resim se pogresno za ovog prvog. Te tri greske vrede skoro 500 poena u zbiru, i d aih nie bilo bio bih negde izmedu 200-300 u generalnom plasmanu sa realnim izgledom da napadnem vrh do kraja 😞

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...