Jump to content

Recommended Posts

Pocinje i Giro... 

 

Upada u oci skoro 65km hrona sa vrlo skromnim brdskim segmentima, vrlo neuobicajeno za Giro, sto ce svakako pogodovati Thomasu. Imali smo prilike da vidimo i da je Nibs u (skandalozno) losoj formi neposredno pred trku, tako da od njega izvesno nema nista. Trek de fakto ima najjacu ekipu na papiru, bez dileme, ali dzabe to kad prvi vozac jos nije pronasao noge. Zanimljivo je da ce Lopez voziti i po Italiji, a bez obzira na to sto je Jakob oficijelno lider Astane, mislim da Vlasov zaista moze vise na brdima. Yates ni riba ni meso, ostaje jos Kruijswijk. Zanimljivo ce biti videti i malog Almeidu. Prakticno je na Thomasu da izgubi trku, verovatno ce Kruijswijk i Vlasov/Fuglsang biti nekakvi izazivaci i to bi bilo to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sprivel said:

18a etapa ide na Stelvio na 2700 i kusur metara. Rip

 

I u 20oj se ide preko 2700 - Agnello. 24km penjanja, s tim sto je prvih 13-14 km prilicno lako, ali sledecih 10 je na skoro 10% prosecno i to racunajuci i taj poslednji km koji je nesto laksi. Mislim da ce mnogim dizelasima znatno teze pasti od Stelvia. Pa i Etna (Piano Provenzana) vec u trecoj etapi je zajebana vrlo, ipak je to preko 18km penjanja, pa jos tako rano.

Link to comment
Share on other sites

Ludi Giro, ne cekaju oni nista... odmah treca etapa pokolj da padne, cisto da se na startu sve razjebe i da nema kalkulacija.

 

Te 18. i 20. etape se plasim da ne budu pod snegom pa da se otkazu. Inace, 20. etapa je toliko brutalna da ce jedan Izoard posluziti da se odmore noge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Pocinje i Giro... 

 

Upada u oci skoro 65km hrona sa vrlo skromnim brdskim segmentima, vrlo neuobicajeno za Giro, sto ce svakako pogodovati Thomasu. Imali smo prilike da vidimo i da je Nibs u (skandalozno) losoj formi neposredno pred trku, tako da od njega izvesno nema nista. Trek de fakto ima najjacu ekipu na papiru, bez dileme, ali dzabe to kad prvi vozac jos nije pronasao noge. Zanimljivo je da ce Lopez voziti i po Italiji, a bez obzira na to sto je Jakob oficijelno lider Astane, mislim da Vlasov zaista moze vise na brdima. Yates ni riba ni meso, ostaje jos Kruijswijk. Zanimljivo ce biti videti i malog Almeidu. Prakticno je na Thomasu da izgubi trku, verovatno ce Kruijswijk i Vlasov/Fuglsang biti nekakvi izazivaci i to bi bilo to.

 

Ja pomislio etapa sa ovakvim hronometrom, kad ono tri mala hronometra. Ovaj prvi uopste nije za hronometrase vec vise za sprintere, 15km od cega je pola nizbrdo, to lagano svi izvlace pun gas i Tomas tesko da ce nesto napraviti spram konkurencije.

 

Ja generalno ne pratim skoro nista sem grand turova pa nisam siguran u kakvoj je formi Tomas, ali opet ne mislim da je ovo njegov Djiro. Njegovo je vreme proslo, jedini je problem sto sem njega imamo jos  samo 2 jaka imena (Jejtsa i Lopeza, Nibali ima ime ali jedino to mu je i ostalo) pa je tesko pretpostaviti ko ce se istaci iz ovog sledeceg esalona.

Link to comment
Share on other sites

Pa sad, vreme mu je proslo.... Ima 34, ne 40. Uostalom, Horner je Nibaliju skinuo Vueltu u 41oj. Thomas mozda nije impresivan u poredjenju sa vunderkindom poput Pogacara, ali u ovoj konkurenciji jeste prvi favorit imajuci sve u vidu. Nije ni bitno hoce li napraviti neku razliku vec sada, poenta je da ima dosta trkanja na stopericu sto moze samo da mu odgovara i pomogne mu da nadoknadi ono sto eventualno izgubi na brdima. Yates je nedovoljno kompetentan hronometras za nesto konkretnije, na TA je izgubio preko 20 sekundi od Thomasa na samo 10km tepsija ravnog ITT-a. Inace je generalno bio i vise nego solidan na usponima na toj trci koji mu uopste ne odgovaraju narocito. Lopez vozi verovatno samo kao ispomoc Jakobu i Aleksandru i vreba neku etapicu posle meh TdF-a, da popravi utisak. Za Kruijswijka znamo da moze da napadne GC, samo je pitanje u kakvoj je formi. 

 

Ne treba ovo shvatiti kao da branim Gerainta, za mene je najblaze receno sumnjiva njegova transformacija iz light klasik vozaca u GT osvajaca prakticno preko noci, kao i aktivnosti citavog Sky/Ineos tima, o cemu sam pisao x puta vec. Ovo se samo odnosilo na, imo, realno stanje stvari u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Kakvo trkanja na Liege - Bastogne - Liege, Alafilip je pokusao gotovo identican napad kao na svetskom, na nekih 12-13km, ali su ispratili Hirsi, Roglic i Pogacar. U poslednjem kilometru ih uhvatio i Mohoric ali nije bio faktor u sprintu. Na kraju Alafilip slavi pobedu, i dok slavi Rogla mu u poslednjim santimetrima krade prvo mesto... Da Alafilipu bude manje krivo kasnije je kaznjen zbog nelegalnog sprintanja. Inace bi bila epska glupost kako je poklonio pobedu, mada i jeste je poklonio Roglicu jer mislim da bi Hirsi, eventualno Pogacar, bio prvi. Ovako je njih izbacio iz borbe

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lesa said:

Kako baguje Eurosport sa završnicom Liege-a, ne puste zadnjih 4_5km ?! 

Bravo Rogla, mala kompenzacija za "prosuti" TDF.. 


Da, i sinoc su isto uradili, otisli na reklame kad je bilo 5km do cilja a posle reklama umesto LBL puste etapu Djira

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...