Jump to content

Recommended Posts

41 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Usi krvare od aktuelnog komentatora, bukvalno mi pricinjava fizicki bol

Plačem od smeha..  😂

A smejem se od muke..  :classic_ohmy:

 

Svako malo pišemo isto, ajd' da probamo još jednom.. ko ti je provajder, i koja je marka televizora?? 

Link to comment
Share on other sites

Supernova+LG UJ (4KUHD)

 

Inace, moze biti indikativno da je Herrada otisao napred kao daleko najozbiljniji Martinov pomocnik. Znaci li to da planiraju springboard taktiku za danas?

 

EDIT: Kakva banda prokletih smaraca... Nista, najbolje bi bilo da od sad pa nadalje timovi sednu zajedno za sto koju nedelju pre pocetka TdF-a i izaberu 2-3 etape koje su im interesantne i koje ce zaista da voze, a ove ostale da se uopste i ne startuju, da se ne trose bezveze sredstva oko organizacije i obezbedjuje logistika. To sve kosta, a ionako je post COVID kriza pred nama.

 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Fina etapa danas, konacno malo akcije kod favoorita, ali nazalost razocaravajuci zavrsetak kad su nakon onih napada negde na sredini poslednjeg brda i totalnog razbijanja grupe i distanciranja Jejtsa ovi napred, a  pre svega Roglic i Kintana, dozvolili ponovno spajanje grupe, umesto da su bar jednu etapu ispostovali i isli pun gas.

Link to comment
Share on other sites

Fina etapa danas, konacno malo akcije kod favoorita, ali nazalost razocaravajuci zavrsetak kad su nakon onih napada negde na sredini poslednjeg brda i totalnog razbijanja grupe i distanciranja Jejtsa ovi napred, a  pre svega Roglic i Kintana, dozvolili ponovno spajanje grupe, umesto da su bar jednu etapu ispostovali i isli pun gas.

Poslušali su te, pa su razbili etapu danas :)

Primoź u žutom, Tadeju etapa :)
Link to comment
Share on other sites

Dobar weekend na Pirinejima, i to produženi, sa sve onim vetrom u petak što ih je pomeo. Mislim da je sada već izvesno da trofej ide u SLO, samo je pitanje na koju adresu. 

Bi mi žao Hirschi-a na kraju što ostade kratak za 2_3km.. sjajan na usponu, fenomenalan na spustu, ali je četvorka iza odvezla vrhunski team TT u završnici. 

 

Ali čukanje Roga i Poga na vr' brda.. :100:

 

.. ovi sa ES ih zovu Rog and Pog  :thumbup:

Edited by Lesa
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Glavni utisak je da Martin vozi spust gore nego Basso

 

Gijom?

 

To i nije čudo budući da momak ima master diplomu filozofije. Čak je i objavio jednu knjigu, mislim da se zove Sokrat na biciklu. 

Link to comment
Share on other sites

:))

Da, mislio sam na Gia. Nisam ga do sada gledao na nekom tehnickom spustu van opustene kruzing varijante. Bukvalno ja spustam bolje od njega. Simpa je lik skroz, samo je svuda izuzev u penjanju vrlo ogranicen, sto mu ozbiljno smanjuje sanse za podijum. 

 

Od ostalih stvari, Veljko Stojnic vozi Tirreno-Adriatico. Mislim da je to u ovom trenutku za nas biciklizam gotovo uporedivo sa Pogacar-Roglic podelama etapa na TdF.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sad kad pomenuste Martina, osetim fizicki bol kad nas komentator kaze Zulijan Martin ili Robert Geshnik.

 

Ajde za Martina i da razumem, ali kako ne zna ko je Hesink.

 

Welcome to the club bro

 

Zaista je nepodnosljiv. Stvarno je fascinantno da ne ume da izgovori pravilno cak ni imena vozaca koji su 10+ godina na drumovima, poput pomenutog Geshnika :hail: Razumem da ne mozes znati pravila citanja i izgovora svih jezika koji su na turu zastupljeni, ali brate imas internet pa potrazi. A burazer je na sve to bivsi biciklista. Posebna prica je sto prakticno nijednog vozaca ne ume da prepozna i identifikuje, pa uvek moras da cekas da izadje grafika ako vec nisi sam u stanju da prepoznas (a realno je tesko na prvu loptu kad su u pitanju ovi manje poznati epizodisti), dok on recimo samo lupa ko maksim, u fazonu nekad ce da ubode. Generalno poznavanje vozaca i njihovih karakteristika i vrlina/mana mu je katastroficno pa cesto baca neke vrlo egzoticne 'opservacije'. 'Prevodjenje' izjava biciklista tek da ne komentarisem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Secam se pre par godina dok je prenosio Giro, na nekoj etapi muceni Nibali otpada, ne moze da dise covek, on vidi da je Nibali sam i krece da urla "I evo napada Nibali, resio je da podje po etapnu pobedu". Covek ni ne gleda trku u nekim momentima.

 

Bas je pre neki dan na onom spustu Porte bio sa Landom, i cak izlazi ona grafika 5x, on i dalje ubedjen da je to Bauke.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se svidjalo, dok sam živeo u Srbiji, kako Eurosport UK radi prenos - David Harmon. Kad sam prvi out video kako rade Eurosport SR, hteo sam da plačem. Nisam hteo da gledam na TV, nego sam tražio strimove po netu. Davne ‘07.

Ovih dana, NBC - Phill Liggett, Bob Roll i Christian Vande Velde.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Direktor Tur d'Fransa Kristijan Prudom pozitivan je na koronavirus, objavio je Rojters.

 

59-godišnji Francuz je u ponedeljak u Šarent-Maritimu, gde su svi provodili prvi slobodan dan na ovogodišnjem izdanju najveće trke na svetu, a mediji su tada preneli da se čeka rezultat njegovog drugog testa.

 

Dan ranije, Prudomu se u automobilu u kojem prati Tur pridružio premijer Francuske Žan Kasterks.

Prudom će sedam dana odsustvovati sa Tura, a za to vreme će njegove dužnosti preuzeti Fransoa Lemaršan.

Svi timovi, a ima ih 22, započeće 10. etapu Tura, pošto su svi njihovi vozači bili negativni na koronarivus. Međutim, Rojters prenosi da je četvoro članova tima bilo pozitivno.

Pravila nalažu da ukoliko dva vozača ili člana jednog tima budu pozitivna na koronavirus u razmaku od 24 sata ta ekipa će biti izbačena sa Tura. Organizatori su, ipak, potvrdili da su svi zaraženi iz različitih timova, što znači da svi mogu da se nađu na startu etape u Oleronu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Sad kad pomenuste Martina, osetim fizicki bol kad nas komentator kaze Zulijan Martin ili Robert Geshnik.

 

Ajde za Martina i da razumem, ali kako ne zna ko je Hesink.

 

Ima problem sa imenima, istina, ali to mi je više smešno nego što mi smeta. Za razliku od mnogih drugih komentatora u Srbiji, čovek stvarno razume biciklizam, i voli ga. Uvek ima i neke anegdote i pošalice. Nemam zamerke na čoveka. Jedini bolji komentator za biciklizam od Radomira Pavlovića je Ognjen Veljić. Ali njega nigde nisam čuo od Tur de Fransa prošle godine, čak ni na bijatlonu/kros kantri prenosima. 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Osim sto iznosi anegdote iz svojih aktivnih dana, zaista ne vidim cime pokazuje dubinsko razumevanje sporta, bar na osnovu onoga sto kaze za vreme prenosa. Verujem da voli sport, to se i podrazumeva za coveka sa tim backgroundom. 

 

Djordje >>> Ognjen >>> Rade

 

Ognjen jeste najprofesionalniji i nekako zanatski najprofilisaniji, ali je Djordje daleko bolji poznavalac, sa pravom insajd pricom, autenticnom emocijom prema biciklizmu i ogromnim iskustvom pracenja. Nebrojeno puta je samo na osnovu profila etape predvidjao imena sa podijuma, u vreme dok internet jos uvek nije bio ovoliko snabdeven specijalizovanim sajtovima i podacima. Ako je  neko znao da baci dobru anegdotu i komentarise na originalan i poseban nacin, to je bio Djordje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...