Jump to content

Filmovi jugoslovenskog/juznoslovenskog prostora


Drug Crni

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
41 minutes ago, Crni Bombarder said:

Cestitke Jasmili i celoj ekipi!
 


Posebne cestitke Jasni Djuricic koja je osvojila nagradu za najbolju evropsku glumicu.
 


Bilo bi lepo kada bi neko u Srbiji (RTS) imao hrabrosti da prikaze film. Ne samo lepo,vec i korisno. 

 

Bilo bi lepo, ali Jasmina se posle Grbavice i Aide na srpskim nacionalnim televizijama uglavnom etiketira kao bosanska Leni Rifenštal, pa će to biti malo teže...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sinoć na TV bio "Toma". Vrlo dobar film, Bjelogrlić je odradio dobar posao za naše uslove. Još je to daleko od ozbiljne kinematorgrafije ali je i budžet verovatno bio daleko od iste. Posebno su mi se svidele uloge Tome i Doktora a menadžer je bio fenomenala uz zamerku za šminku da je u 90-im izgledao mlađi nego u 70-im.

Link to comment
Share on other sites

Gledala i ja "Tomu". Nisam oduševljena Bjelom nakon Montevidea, mišljenja sam da se prilično pogubio u "vrhunskoj produkciji" i kad se ogoli suština njegovih projekata, ostanu jeftina erotika i misterija koju pokušava da plasira na ovim prostorima. Međutim sa filmom "Toma" je uhvatio publiku na emociju, što je skroz očekivano s obzirom na ličnost Tome Zdravkovića i boemsku priču kakvu mi volimo. 

 

Iako nije dokumentarac, opet mislim da nije trebalo da sebi daju toliku slobodu za konstrukciju Tomine životne priče. Ali hajde. Milan Marić i Tamara Dragičević su odlični kao Toma i Silvana, pored njih bih izdvojila Andriju Kuzmanovića i Petra Benčinu. Milan je fenomenalan glumac, uz Nikolu Rakočevića za mene definitivno najbolji u toj kategoriji glumaca od 30-40 godina.

 

Btw, ovo mi je fenomenalno 🙂

 

 

 

Tamara je mogla ovo i u originalu da otpeva sa Acom Pejovićem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao puno Tvoje Lici Zvuci Poznato, ali mi je vec tada Tamara Dragicevic sa svojim nastupom zapala za oko. Bas je porasla tada u mojim ocima.

 

A sto se tice Bjele, mislim da si malo prezahtevna i da imas velika ocekivanja. Ima on tu slabih projekata, ali kvalitet tu odskace. Meni licno je prva sezona Senki ostavila jaci utisak od celog Montevida. Drugu tek treba da pogledam. Cika Kure mora da ima lose ili osrednje projekte koji izvlace pare, da bi mogao da ima one koji odskacu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odgledala sam sve sezone TLZP i Tamara se tad baš pokazala, još uvek pamtim njenu imitaciju Lady Gage i Applause

 

Pa da, imam visoke zahteve, to stoji, ali ne bih da on nema potencijal. 😄 Bjela je Montevideom prikazao sa može mnogo kao producent i režiser, očekivala sam da će to ići samo gore. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao i ja Tomu pre neko veče na tv-u. Meni je jasno zašto se prosečnom "montevideo konzumentu" film sviđa, veoma je dinamičan i praktično nema stajanja, ide se iz scene u scenu brzinski, gledalo se da se što više toga natrpa u film, meni se ne sviđa što se ne zadržavaju na nekim momentima da bi se junaci emocionalno bolje portretisali, ovako je sve zbrzano i banalno. Meni Toma ništa u životu nije značio, šta više dosta mi je odbojna ta totemizacija njega (mada je ovo jedna šira društvena priča o kojoj ne bih sada) iako nema sumnje da je bio teška klasa za većinu njegove priproste konkurencije, em je bio autor svojih pesama em je bio true to da game. 

 

Nažalost, dosta pažnje sa filma odvraća baš očajna maska na Mariću, morali su to bolje da urade, ili da mu uopšte ne stavljaju masku. Hajde dok je mlađi još bože pomozi, ali ono kasnije pljunuti Brnaba, baš groteskno izgleda. Što se glume tiče, Marić nit smrdi nit miriše, meni je dosta zaličio na Čedu Jovanovića koga je odlično glumio u seriji Porodica, kao da još uvek nije izašao iz njegovog lika dok je snimao Tomu. Tamara Dragičević je dosta loša, sve je prenaglašeno kod nje, ne zanima me kako peva ali glumi dosta loše. Benčina je skandalozno loš, bukvalno ne mogu da verujem koliko kamen lik, može eventualno da glumi supermena kad ga Bjela bude ekranizovao, ima taj Klark Kentovski stav i izraz lica koji se u principu i ne menja, kao da sve vreme nosi masku, baš tvrd lik, kao Branko Lazić kad je učio da radi ukršteni korak ili leđnu promenu. Sa druge strane, Kuzmanović je super glumac, snalazi se u raznim ulogama, Mira Karanović odlična, Milena Radulović vrlo dobra (na stranu što teško da imamo naših glumica koje mogu toliko raskoša da ponude u erotskim scenama, devojka je jbga prelepa), dobar i onaj mali što je glumio Novicu jer meni Novica i inače deluje kao lik koji ima IQ 50, ali daleko najbolji glumac od koga očekujem čuda u budućnosti je Denis Murić, mali je bio vrhunski gde god da sam ga gledao pa i ovde je ukrao šou.

 

Sve u svemu, jedan dosta loš film sa mnogo cringe momenata iako nije baš za smeće kategoriju. Nikako nije dočaran taj kafanski duh besmisla i ništavila, alkoholnog delirijuma i slično, što sam očekivao bar u naznakama. Nisam stekao utisak Tome kao nekog iole kompleksnijeg lika već kao dobrodušnog, priprostog klovna. No, od Bjele ni ne očekujem ništa osim za naše uslove jaku produkciju i podilaženja najširim masama sa opštim mestima i mediokritetstvom, veoma nemaštovit čovek za jednog umetnika. 5/10

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledah 'Deset upola' nakon sto ga je neko pomenuo na forumu. Nije neki film - ali ga gledajte... jer je opustajuc i lep za gledanje, nema nijedne teske teme. 🙂

 

A ovaj Maric, mislim da mi (nam) se vise svidja zivotan karakter koga glumi (trebalo bi kao da to bude Toma Zdravkovic al ajd') nego to kako je odglumio i kakav je generalno glumac. U drzavnom sluzbeniku sam se bas namucio da ga shvatim kao db-ovca. 

 

A sto se tice Kuzmanovica svaka cast Bijeli sto ga je izvukao, pravi ubod. Odmah mi je sinulo - da li vas mozda podseca na tamnoputog glumca u prilogu? 🙂

 

 

 

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

može eventualno da glumi supermena

Meni je na pamet pao Kristofer Riv.

2 hours ago, Chaos Is Me said:

ali daleko najbolji glumac od koga očekujem čuda u budućnosti je Denis Murić,

Jedini kod koga se vidi da ima ozbiljan talenat za glumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Hahaha nisam lud... ili barem nisam jedini lud 😄 prokomentarisao sam u toku filma da je Bencina isti Kristofer Riv.

 

Osim sto cu da pljunem Haosa elitistu koji previse trazi od filmova i muzike dok u isto vreme slusa metalike koje kaslju u mikrofon ubi zakolji dusa na nebo putuje o jer zivot samo tren, nije mnogo pogresio u oceni filma. atmosfera promasena, gluma onako, naslovna numera Ponoc 10/10 bas dobar fazon, onaj skandalozni snimak iz serije Ljubav na seoski nacin kada Silvana peva Ckalji gde su namontirali Dragicevicku je za otkaz svima koji su ono dozvolili. Obrnuti Pero radi 100 puta bolji CGI u fotosopu i kaci na Tviter od onog blama. 

Licno su mi scene sa doktorom koji ga vozi na poslednju turneju dok ovaj umire prepateticne, igraju na odnosu Silvane i Tome i to je super, cim skrenu malo van toga nekako izgubim fokus. Ne znam ni sto se pojavljuju Cune Lepa Tozovac i ekipa, cisto da se kaze eto i oni su u filmu, posto nikakvu ulogu nemaju u odnosu sa Tomom. Bas promaseni likovi. 

Nekako su nagurali sve i svasta a na kraju nista konkretno i posto generalno ne volim muzicko biografske filmove jerbo su svi isto smece a opet necu budem hejter kao Haos eto mu 6.5/10. 

 

Apsolutno nije jasno zasto su ljudi ridali i plakali uz ovaj film potresnija je scena u Lepota poroka kad devojka ostavi Kuma Zorza zbog k.... u slamenom sesiru. 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam pogledao Tomu jos uvek, ali sam siguran da bih mu dao 7 ili 7.5.😄

 

Otprilike znam sta da ocekujem od biografskih filmova, pa valjda se zato nisam iscimao do bioskopa jer sam zeleo vise da pogledam mini-seriju. Sto je duza forma, pokriva vise dogadjaja i deluje manje nabacano a i neki likovi dobiju ulogu u seriji jer nisu mogli da stanu u film, ali moze da ode na drugu stranu i da bude napunjena filerima kao sto mi se i cinio da je bio slucaj sa Montevideom. Kada gledam biografske filmove iskljucivo kao celinu, smatram da je to najlosiji filmski zanr (a nije ni relevantan), ali ako te natera na razmisljanje i ti krenes da istrazujes o toj osobi i da u vezi nekih stvari dolazis do prave istine, film je uspeo. Lepota kod takvih filmova je sto ti sklapas slagalicu, da gledas film iskljucivo kao film i ne izlazis iz tih okvira nije to to jer su mnoge stvari i informacije izostavljene. Druge zanrove kada gledas, uglavnom imas skoro kompletnu sliku i vise guglas u vezi detalja koji su se desili u filmu. 

 

Za one koji nisu gledali Tomu, bice kvalitetnog piratizovanog snimka. Gledao sam na kompu nedavno Zaspanku za Vojnike koja se emitovala negde tokom prosle godine, u jednom trenutku krenulo gore obavestenje o broju zarazenih.  🤣😅

 

Ja kao sto rekoh, sacekacu mini-seriju. Nedavno sam gledao Lincovu duzu verziju Dine, Watchmena samo verziju od cetiri sata, neke filmove sam gledao u vise verzija, ali uglavnom gledam da izaberem sto duze a ako budem dokon gledam na netu da vidim sta je ubaceno/izbaceno u odnosu na druge verzije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Chaos Is Me said:

Gledao i ja Tomu pre neko veče na tv-u. Meni je jasno zašto se prosečnom "montevideo konzumentu" film sviđa, veoma je dinamičan i praktično nema stajanja, ide se iz scene u scenu brzinski, gledalo se da se što više toga natrpa u film, meni se ne sviđa što se ne zadržavaju na nekim momentima da bi se junaci emocionalno bolje portretisali, ovako je sve zbrzano i banalno. Meni Toma ništa u životu nije značio, šta više dosta mi je odbojna ta totemizacija njega (mada je ovo jedna šira društvena priča o kojoj ne bih sada) iako nema sumnje da je bio teška klasa za većinu njegove priproste konkurencije, em je bio autor svojih pesama em je bio true to da game. 

 

Nažalost, dosta pažnje sa filma odvraća baš očajna maska na Mariću, morali su to bolje da urade, ili da mu uopšte ne stavljaju masku. Hajde dok je mlađi još bože pomozi, ali ono kasnije pljunuti Brnaba, baš groteskno izgleda. Što se glume tiče, Marić nit smrdi nit miriše, meni je dosta zaličio na Čedu Jovanovića koga je odlično glumio u seriji Porodica, kao da još uvek nije izašao iz njegovog lika dok je snimao Tomu. Tamara Dragičević je dosta loša, sve je prenaglašeno kod nje, ne zanima me kako peva ali glumi dosta loše. Benčina je skandalozno loš, bukvalno ne mogu da verujem koliko kamen lik, može eventualno da glumi supermena kad ga Bjela bude ekranizovao, ima taj Klark Kentovski stav i izraz lica koji se u principu i ne menja, kao da sve vreme nosi masku, baš tvrd lik, kao Branko Lazić kad je učio da radi ukršteni korak ili leđnu promenu. Sa druge strane, Kuzmanović je super glumac, snalazi se u raznim ulogama, Mira Karanović odlična, Milena Radulović vrlo dobra (na stranu što teško da imamo naših glumica koje mogu toliko raskoša da ponude u erotskim scenama, devojka je jbga prelepa), dobar i onaj mali što je glumio Novicu jer meni Novica i inače deluje kao lik koji ima IQ 50, ali daleko najbolji glumac od koga očekujem čuda u budućnosti je Denis Murić, mali je bio vrhunski gde god da sam ga gledao pa i ovde je ukrao šou.

 

Sve u svemu, jedan dosta loš film sa mnogo cringe momenata iako nije baš za smeće kategoriju. Nikako nije dočaran taj kafanski duh besmisla i ništavila, alkoholnog delirijuma i slično, što sam očekivao bar u naznakama. Nisam stekao utisak Tome kao nekog iole kompleksnijeg lika već kao dobrodušnog, priprostog klovna. No, od Bjele ni ne očekujem ništa osim za naše uslove jaku produkciju i podilaženja najširim masama sa opštim mestima i mediokritetstvom, veoma nemaštovit čovek za jednog umetnika. 5/10

 

U ovom tvom komentaru je sve prenaglašeno otprilike kao kod Bjelogrlića.

 

Ali hajde, imaš tri istinite tvrdnje: Milanova maska je bila blagi užas (jbt samo je trebalo da pozovu nekog ko je radio na prvoj i drugoj sezoni TLZP-a) i Bjela stvarno podilazi publici. Treća je da će Denis izrasti u fenomenalnog glumca (ko nije gledao "Ničije dete", gledajte). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene isto "nateralo" da gledam.

Nisam ljubitelj kafanske muzike nit kafane, tako da sam ovde uleteo u nekošeno.

Nos neću da spominjem, ali kad smo kod likova, moram da pohvalim dvominutno pojavljivanje Zorana Radmilovića - ubod totalni.

Meni je jedna rečenica ostala urezana nakon odlgedanog filma - na konstataciju Benčine da ne sluša narodnu muziku, Marić odgovara:

"Nema narod ništa sa tim, to je moja muzika."

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 2:04 AM, Betolingar Misdongard said:

U pravu je za Bjelogrlića. Lik samo štanca neke biografske priče. Očekujem da ove ili sledeće godine napravi neki film o Balaševiću ili Marinku Rokviću. Njegovi filmovi počinju da me podsjećaju na Šotrine radove. Nema tu neke velike umjetničke vrijednosti.

Au jbt, ovo si pet puta napisao. Kako su Senke biografske?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Au jbt, ovo si pet puta napisao. Kako su Senke biografske?

Napisaću koliko god puta budem mislio da treba. Ne vrijeđam nikog. Bjelogrlić je umjetnik bez nekog posebnog pečata i značaja. Ja nemam ništa protiv njega, čak su mi i njegovi radovi solidni, ali smeta mi što se Bjelogrlić uzdiše u neke umjetničke visine kojima nije dorastao. Od jedne jako pristojne kinematografije smo spali na to da padamo u trans kad Bjelogrlić izbaci neki film. To je ozbiljna degradacija u toj oblasti kulture.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, alcesta said:

a u današnjim uslovima i kriterijumima i to je nažalost velika stvar.

Uvek je bilo važno !

 

1 minute ago, Betolingar Misdongard said:

To je ozbiljna degradacija u toj oblasti kulture.

Kakvo vreme takva i kultura.

Za koga je , još je i odlična.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...