Jump to content

Covid-19 / SARS-Cov2 - naučne/medicinske informacije i analize


wwww
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Recommended Posts

On 12/22/2020 at 10:44 AM, wwww said:

Ep2al1QXcAQIbYd?format=jpg&name=large

 

Ep2kwcCXUAMlTMC?format=jpg&name=4096x409

 

Jedan ortak koji je strucan i rano znao o ovome svemu je to objasnjavao kao:

1. Pfizer ti posalje email sa linkom na koji kliknes i pocnes da izvrsavas program, pravljenje 'proteina siljka' a zatim i antitela

2. Astra Zeneca posalje neki spor virus sa instrukcijama na papiru da ih stavi na oglasnu tablu. Virus usput lupa u bubanj i vice: Korona! ne bi li ga primetio imuni sistem, poceo da pravi te siljke a zatim i antitela.

 

E sad, najjaci deo je bio kad je ortak objasnjavao treci pristup, tzv. 'protein unit' (Novavax, Sanofi, Medicago...) gde dobijes direktno te siljke u vakcini, koje je napravio neko drugi, u ovom slucaju biofarma moljaca, uposlenih na ovom zadatku.

Ja: Molim?

Ortak: Kao kad ti neko isporuci kamion cigli ispred kuce...

Ja: WTF, moljci prave siljke ?

Ortak: Shaka Zulu fazon, poglavici istresu kosti neprijatelja pred noge, on napravi onaj ogrtac od kostiju....

Ja: O...K....

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sunshine State said:

 

Moja mama je u bolnici, zaražena je Covidom.

 

Preneću šta sam napisao na drugom mestu, radi razumevanja vremenskog sleda;

Quote

 

Danas sam računao vremenski sled događaja što se tiče korone i majke.

 

Ona se skoro sigurno zarazila 1.12. Nakokon tog datuma, viđao sam je svakodnevno u periodu od 2-4.12, a zatim od 7-9.12., i to na način da smo provodili zajedno u kolima oko sat i po, plus jedno pola sata u stanu, dakle oko dva sata dnevno po danu. Doduše, u kolima smo oboje nosili maske, u stanu nismo.

 

Korona ju je oborila (doslovce, mada to tada još nismo znali, tj nije bilo dijagnosticirano) s petka na subotu, dakle 11/12.12.

 

U periodu od 12.12., zaključno sa 16.12 (punih pet dana), dok joj nije postavljena dijagnoza, ja sam bio u bliskom i nezaštićenom kontaktu sa njom. To znači da mi je disala u lice (jer sam je nosio i premeštao iz kolica u krevet i obratno, npr), dok sam je hranio itd. Dakle, punih pet dana smo 24h dnevno provodili u istom stanu, bez ikakve zaštite (maski i slično).

 

 

Iz gore navedenog vidi se  da sam bio u bliskom kontaktu sa majkom u svim fazama bolesti i zaraznosti, naročito od 12-16. dana od momenta oboljevanja. Nakon toga, od 17. dana, nosio sam polumasku sa P3R filterima kada sam ulazio u sobu kod nje, nabavio sam nekoliko ozonizatora i Šaomijev purifajer. Napominjem da sam sve do pre tri dana, kada je prebačena na KBC Zvedzdara takođe (mada pod zaštitom), bio opet u krajnje bliskom kontkatu sa njom - budući da niko nije hteo da dođe da je sređuje (negovateljice/patronažne sestre), sve sam ja obavljao.

 

Što se tiče preventive, svakodnevno koristim vigantol, NAC, selen, C vitamin, Selen, ulje divljeg origana i cink u pastilama.

 

Međutim, moje lično mišljenje je da me je spasio upravo Ivermektin (kod nas Endectovet), koji sam uzimao četri dana uzastopce, od 17-20.12. 2020., ili kombinacija svega navedenog sa njim.

  • Like 4
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

 

Moja mama je u bolnici, zaražena je Covidom.

 

Preneću šta sam napisao na drugom mestu, radi razumevanja vremenskog sleda;

 

Iz gore navedenog vidi se  da sam bio u bliskom kontaktu sa majkom u svim fazama bolesti i zaraznosti, naročito od 12-16. dana od momenta oboljevanja. Nakon toga, od 17. dana, nosio sam polumasku sa P3R filterima kada sam ulazio u sobu kod nje, nabavio sam nekoliko ozonizatora i Šaomijev purifajer. Napominjem da sam sve do pre tri dana, kada je prebačena na KBC Zvedzdara takođe (mada pod zaštitom), bio opet u krajnje bliskom kontkatu sa njom - budući da niko nije hteo da dođe da je sređuje (negovateljice/patronažne sestre), sve sam ja obavljao.

 

Što se tiče preventive, svakodnevno koristim vigantol, NAC, selen, C vitamin, Selen, ulje divljeg origana i cink u pastilama.

 

Međutim, moje lično mišljenje je da me je spasio upravo Ivermektin (kod nas Endectovet), koji sam uzimao četri dana uzastopce, od 17-20.12. 2020., ili kombinacija svega navedenog sa njim.

 

Sta god da je pomoglo, drago mi je da si ok!

 

Kako je mama?

 

p.s. ako nije tajna - ko ti je preporucio Endectovet?

Edited by Sunshine State
Link to comment
Share on other sites

Pu pu pu, da ne ureknem, mislim da mama sada ima već solidne šanse da se izvuče, danas su je skinuli sa kiseoničke podrške, što znači da može sama da diše.

 

Što se Endectoveta tiče, kao i sve ostalo što uzimam, odlučio sam se za to na osnovu zdravog razuma i istraživanja koja sam vršio. Redovno pratim forume, vesti, i ono što mi se pokaže kao zanimljivo propustim kroz filtere različitih izvora. Dakle, istražujem i tražim što više izvora, pokušavam da pronađem što relevantnije, a zatim ukrštam informacije. Za ono što dođem do zaključka da je validna informacija ili validna informacija sa velikim procentom verovatnoće, to primenim u praksi.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Laki21 said:

Pu pu pu, da ne ureknem, mislim da mama sada ima već solidne šanse da se izvuče, danas su je skinuli sa kiseoničke podrške, što znači da može sama da diše.

 

Što se Endectoveta tiče, kao i sve ostalo što uzimam, odlučio sam se za to na osnovu zdravog razuma i istraživanja koja sam vršio. Redovno pratim forume, vesti, i ono što mi se pokaže kao zanimljivo propustim kroz filtere različitih izvora. Dakle, istražujem i tražim što više izvora, pokušavam da pronađem što relevantnije, a zatim ukrštam informacije. Za ono što dođem do zaključka da je validna informacija ili validna informacija sa velikim procentom verovatnoće, to primenim u praksi.

 

A kada je reč o NAC, koji izvor koristis? Ja sam uzeo propomucil sprej za nos, pošto ionako koristim takve stvari periodično zbog alergija. Vidim da ima u prašku, a čitam da je svejedno kako se uzima.

Link to comment
Share on other sites

Ono kad već imaš ivermektin kući, ali ti otac ne da da ga koristiš.

Moj stari je doktor veterine i koristi ivermektin s vremena na vreme u lečenju živine, ali kad sam mu poslao ove radove i predložio da ga koristi preventivno, on i dalje neće. Malo me nervira jer je u baš rizičnoj grupi, a još nije u penziji, pa je u stalnom kontaktu sa ljudima. Prilično je disciplinovan, nosi masku, alkohol, pije probiotik, vitamin C, D, Cink i magnezijum, ali neće da uzme ivermektin.

Uglavnom kaže da ga ne bi uzeo preventivno, jer lek može da izazove osip, temperaturu, bol u zglobovima, lupanje srca, itd.

Računali smo onako iz glave, ako bi se koristio za prevenciju, 12mg po čoveku nedeljno, 300 dinara ivermektina bi bilo dovoljno za prevenciju 80 ljudi mesečno.

20201225_085354.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se maski tice, verujem da one pomazu, ali same po sebi ne..mislim da ko hoce stvarno da se zastiti, maska, higijena, i da nema intenzivne kontakte..znam z aljude koji su na poslu fasovlai virus,a niti su nesto mnogo komunicirali sa kolegama, a maske se nose, a cak ima is voj rasni rostor..ili higijena i povetravanje nisu dovoljni, ili u tim okolnostima maske nisu biledovoljne..na krjau je mogme bio i hospitalizovan cak..laksi slucaj, ali, morao je u bolnicu..

Link to comment
Share on other sites

pretpsotavljam da ovaj primer koji navodis podrazumeva zgradu, unutrasnji prostor..ja masku svakako nosim kad god sam u nekom unutrasnjem rpostoru, a desilo se pre pet sest dana d aje moja majka, na strogoj distanci, napolju razgovarala sa pozitivnom osobom..mislim da su tu vec minilalne sanse..ja cak i to izbegavam, i ovako nesto ne volim da pricam sa okolinom, samo me nerviraju..ali, ko ce ga znati..mi bas stroge mere sprovodimo,pa opet, immao strah,tj, ja imam..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wwww said:

Npr. odes caskom da bacis djubre ili da uzmes postu iz sanduceta, racunas ne treba ti maska za toliko, to je trenutak, i onako obicno ne sreces nikog kad obavljas ove radnje. I onda sretnes nekog komsiju, takodje bez maske i komsija ti se kulturno javi i onda i ti kulturno moras da odgovoris, nije fino da cutis. E sad, ako je komsija zarazen (a jos uvek ne zna), pa tokom tog pozdrava izbaci neke kapljice u tvom pravcu - eto belaja. Dzabe ti sto sve vreme nosis masku na svim propisanim i nepropisanim mestima, sto si ovu radnju vec obavljao stotinama puta bez ikakvih posledica.

Ili: prodjes prostorijom kojom je prethodno proslo nekoliko inficiranih pricajuci (pa ostavilo mnogo aerosola s virusima iza sebe), a ti bez maske jer racunas da nema nikoga pa ti ni ne treba maska. Bad luck :classic_sad:

 

Mislim da ovde grešiš. Tvoji primeri su izlaganje virusu mereno u sekundama i to u tim sekundama niko nije kihnuo niti kašljao u tebe. Zaista ne verujem da je moguće da primiš infektivnu dozu u tako kratko vreme.

Pričao je Šekler na N1 o količinama virusa koji se izbacuju i o onome što treba uneti da bi se zaista inficirao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2020 at 11:22 PM, AgroLaki said:

Ono kad već imaš ivermektin kući, ali ti otac ne da da ga koristiš.

Moj stari je doktor veterine i koristi ivermektin s vremena na vreme u lečenju živine, ali kad sam mu poslao ove radove i predložio da ga koristi preventivno, on i dalje neće. Malo me nervira jer je u baš rizičnoj grupi, a još nije u penziji, pa je u stalnom kontaktu sa ljudima. Prilično je disciplinovan, nosi masku, alkohol, pije probiotik, vitamin C, D, Cink i magnezijum, ali neće da uzme ivermektin.

Uglavnom kaže da ga ne bi uzeo preventivno, jer lek može da izazove osip, temperaturu, bol u zglobovima, lupanje srca, itd.

Računali smo onako iz glave, ako bi se koristio za prevenciju, 12mg po čoveku nedeljno, 300 dinara ivermektina bi bilo dovoljno za prevenciju 80 ljudi mesečno.

20201225_085354.jpg

 

WWWW, da li ovaj rastvor za inekcije može da se koristi i oralno, ili samo kako je i namenjen?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vanjabarsa said:

 

ja se izvinjavam sto upadam u pricu, moze i oralno

 

 

https://www.webmd.com/drugs/2/drug-1122/ivermectin-oral/details

 

 

Izvini, ja ovako na brzinu bacih pogled na ove stranice, ali nigde nisam video da moze i oralno, tj, da rastvor za inekciju moze oralno, ovde se konkretno mislilo na tablete. 

 

A sto se tice sporednih efekata:

Side Effects

Headache, dizziness, muscle pain,  or diarrhea may occur.  including joint pain, eye swelling/redness/pain, weakness, fever....

Sve siptomi korone. 😄

Edited by AgroLaki
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Za ljudsku upotrebu (ne slusaj me!!) samo "per os" - oralno, kao sto wwww rece, 0.2 mg/kg telesne tezine

 

Ako pacijent ima npr. 80 kg, to je 16 mg, a obzirom da je u 1 ml 10 mg, znaci treba 1.6 ml  rastvora

Ono sto @Laki21 pokusava da pita je, da li rastvor za inekcije, koji sam ja postavio moze da se koristi oralno? Ja ne smem da pitam oca, ali mislim da ne sme. 

Edited by AgroLaki
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...