Jump to content

Izvan i iza turnira


wwww

Recommended Posts

"Neću da lažem, nije mi nedostajala igra tako mnogo. Ja sam takmičar, bukvalno u svemu što činim. Šta sam radio? Igrao kompjuterske igrice, slične stvari, igra mi stvarno nije nedostajala. Ni svi ti ljudi iz sveta tenisa, osim kolega iz Australije i nekoliko dobrih prijatelja", kaže Kirjos.

 

Kakva debilna izjava 🤢

On i Tomic ne zna se ko je veca lenguza. Ma ok ne igra ti se tenis, idi brate radi ono sto ti se svidja i prestani da pljujes po tenisu!

Sad on u fazinu, ja bih bio prvi samo da sam se trudio, pa sto nisi? 

Bog mu dao ogroman talenat, a on ga nije iskoristio jer je lenj i nadobudan. 

Kad bi mu neko rekao da mora svaki dan ovako da vezba

Odmah bi se penzionisao:lol_2:

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

Na Kirgiosa ne vredi obraćati pažnju, ja već neko vreme ne čitam njegove izjave o bilo čemu, a i ponavlja se.

Osim što je generalno kreten (za šta ipak više krivim njegove roditelje), nervira me taj manir večitih talenata koji će ceo život okolo da pričaju "eeeeee, šta sam ja sve mogao samo da sam hteo, nego me mrzelo". Kao da imaju ko zna kakve zasluge što su se rodili talentovani, a nikakvu odgovornost što su talenat protraćili. Nije on jedini, naravno, daleko od toga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma on se krije iza toga, jer ako krene ozbiljno da trenira, a na kraju ne ostvari sve ono sto je umislio, vise nece imati nikakav izgovor i ocigledno ima ogroman strah od toga.

Ovako moze da se zeza, igra na mahove, dobija najbolje jer je ipak ekstremno talentovan, ali nikakvu konstantnost nikad nece imati.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne obracam paznju ni ja na njega ali kad novinari non stop podmecu ovakve vesti i prave od njega zvezdu samo zato sto napada Novaka. Da nije toga davno bi pao u zaborav. 

Ja ne krivim roditelje, ne moze ti to obuzdati, on nije mali da ne moze da sagleda situaciju u kojoj se nalazi ali ga boli uvo. Kad je nedavno izjavio da nema trenera jer ne trpi da mu iko ista objasnjava kad on zna sve, o cemu dalje da pricamo? Mogu li tu roditelji ista? 

26 minutes ago, alcesta said:

 "eeeeee, šta sam ja sve mogao samo da sam hteo, nego me mrzelo" Kao da imaju ko zna kakve zasluge što su se rodili talentovani, a nikakvu odgovornost što su talenat protraćili.

To je to:high_five:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Boxy said:

Ma on se krije iza toga, jer ako krene ozbiljno da trenira, a na kraju ne ostvari sve ono sto je umislio, vise nece imati nikakav izgovor i ocigledno ima ogroman strah od toga.

Ovako moze da se zeza, igra na mahove, dobija najbolje jer je ipak ekstremno talentovan, ali nikakvu konstantnost nikad nece imati.

Bukvalno ovo..izgovor i nista vise.
+
Balkanska glava

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Boxy said:

Ma on se krije iza toga, jer ako krene ozbiljno da trenira, a na kraju ne ostvari sve ono sto je umislio, vise nece imati nikakav izgovor i ocigledno ima ogroman strah od toga.

Ovako moze da se zeza, igra na mahove, dobija najbolje jer je ipak ekstremno talentovan, ali nikakvu konstantnost nikad nece imati.

Pa na to sam i mislila, alibi priča jer ne sme da proba pa da se razočara, zato i kažem da nije jedini takav. A verujem da ima nešto i do toga što ozbiljno treniranje traži odricanje u kontinuitetu na koje nije svako spreman. Ono što me zapravo najviše nervira kod tih talenata, ne samo u tenisu, jeste što očekuju da im se drugi dive (što je nažalost isto čest slučaj) samo zato što mogu da postignu velike jednokratne rezultate na talenat, pa oni drugi koji se svakodnevno ubijaju od rada ispadaju budale. Više poštujem u svako doba jednog Davida Ferera nego deset zamlata Kirgiosovog tipa.

 

18 minutes ago, Milica said:

Ja ne krivim roditelje, ne moze ti to obuzdati, on nije mali da ne moze da sagleda situaciju u kojoj se nalazi ali ga boli uvo. Kad je nedavno izjavio da nema trenera jer ne trpi da mu iko ista objasnjava kad on zna sve, o cemu dalje da pricamo? Mogu li tu roditelji ista? 

Neko ga je vaspitao tako, a brat mu je još veći kreten, majčini istupi su blago rečeno diskutabilni bili, ne bih isključila odgovornost roditelja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alcesta said:

Neko ga je vaspitao tako, a brat mu je još veći kreten, majčini istupi su blago rečeno diskutabilni bili, ne bih isključila odgovornost roditelja.

 

Možda, ali ne mora da znači. Ono čega se sećam iz psihologije na ovu temu, je da su ovakvi ljudi takvi što zbog lošeg vaspitanja, što zbog odsustva istog. Roditelja ima raznih, i onih koji pogrešno vaspitaju (sopstvenim primerom), a i onih koji se svojom decom ne bave ili se samo delimično bave. Nema čistih primera naravno, uvek je tu i jedno i drugo. U njegovom slučaju, da ne davim previše sa ovim, on meni liči da je koliko pogrešno vaspitan, toliko i zapušten. Tako formirani ljudi, teško se menjaju. Ali, konvencionalna mudrost kaže da se poboljšaju u zrelijim godinama. Verovatno će mu tad doći iz dupeta u glavu, ali bože moj, nije ni prvi ni poslednji. Hteo bih da se maksimalno ozbiljno spremi za jedan slem, da vidimo dokle bi došao. 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni sigurna za koju je ovo temu, valjda je ova najpribližnija, mada je i za Istoriju tenisa.

Elem, nekako je promakla vest da je pre nedelju dana Margaret Kort odlikovana najvišim australijskim priznanjem. I naravno digla se prilična dževa oko toga je li trebalo ili ne da ga dobije. Izgleda da niko nije siguran kako da reaguje od zvaničnika, pa je tako s jedne strane odlikovana, a s druge strane organizatori AO se prave ludi i nisu je pozvali na ovogodišnji turnir, ali se ime MC Arene neće menjati. verovatno se nadaju da će sve da se zaboravi.

 

https://thesportsdaily.com/2021/01/28/tennis-legend-margaret-court-receives-the-order-of-australia/

 

Quote

Outside of tennis, Dr. Clara Tung Meng Soo has returned the Order of Australia medal she received in 2016 in protest of Court’s honor, according to Shibu Thomas of Australia’s Star Observer. Soo who is transgender, was recognized for assisting those with HIV.

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

“But his (Federer) game style, the way he's carried himself – Rafa spoiled it by dominating the French Open with 13 Grand Slam titles," Woodbridge added. "If Roger could've won three of them and Rafa just 10 – well then yes, he would've been (the greatest of all time)”.

Ovako je i Novak Conginu karijeru unistio:classic_rolleyes:

https://www.tennisworldusa.org/tennis/news/Roger_Federer/94567/-roger-federer-would-ve-been-the-goat-if-says-legend/

Edited by Milica
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milica said:

eh, da sam ja trenirala tenis, ne bi ni Stefi ni Serena imale toliko GS titula i bile kandidati za GOAT-a :innocent:

:lol_2:

mislim, kakva mu je ovo izjava?

 

a tek ovo:

Quote

Woodbridge also expressed his disappointment at the way the COVID-19 pandemic has disrupted Roger Federer's signing off years. "I think it's such a shame that if this is what happens to Roger, COVID has taken away from it being on his terms,” Woodbridge said.

 

:ajme:

Fed bi i onako pauzirao godinu dana zbog povrede, nema to nikakve veze s covidom.

ako je koga covid zeznuo (ako cemo da izuzmemo "sitnicu" da su mnogi oboleli, umrli, imali svakojake druge posledice...) to je Novak jer je "izgubio" 22 sedmice koje je trebalo da bude #1. plus je bio u naletu forme, pa bi moza jos jedan Wimbldon 🏆 pao.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, wwww said:

eh, da sam ja trenirala tenis, ne bi ni Stefi ni Serena imale toliko GS titula i bile kandidati za GOAT-a :innocent:

:lol_2:

mislim, kakva mu je ovo izjava?

 

a tek ovo:

 

:ajme:

Fed bi i onako pauzirao godinu dana zbog povrede, nema to nikakve veze s covidom.

ako je koga covid zeznuo (ako cemo da izuzmemo "sitnicu" da su mnogi oboleli, umrli, imali svakojake druge posledice...) to je Novak jer je "izgubio" 22 sedmice koje je trebalo da bude #1. plus je bio u naletu forme, pa bi moza jos jedan Wimbldon 🏆 pao.

 

 

Sramotno je tenisko novinarstvo u globalu. Sadržaj je uglavnom u rangu tabloidnih naslova domaćih portala koji se dovlače na forum.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...