Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Japan, veliki aqua park, svima moraju da budu poprskane ruke alkoholom i onim meracem izmerena temperatura.

Isto i po restoranima.

 

Hotel (u kome smo sada), dezinfekcija ruku i merac temperature pre nego sto se predje na check-in. Provincija, Fukui, sa strane Japana prema Kini.

Hoteli nisu isli na snizavanje cena (sada, kada nema puno gostiju) nego na bezbednost.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Yoyogi said:

Japan, veliki aqua park, svima moraju da budu poprskane ruke alkoholom i onim meracem izmerena temperatura.

Isto i po restoranima.

 

Hotel (u kome smo sada), dezinfekcija ruku i merac temperature pre nego sto se predje na check-in. Provincija, Fukui, sa strane Japana prema Kini.

Hoteli nisu isli na snizavanje cena (sada, kada nema puno gostiju) nego na bezbednost.

 

S obzirom da je Japan u pitanju, znaci nista se nije promenilo u odnosu na nacin rada iz svake od prethodnih godina 😛

 

4 minutes ago, ZiS said:

Juce radio redovan pregled, zbog posla... Izmedju ostalog, negativan na virus ali pozitivan na antitela... Projurilo ovo kroz mene izgleda, niti jedan simptom nisam imao... 😁

 

Ja necu da se testiram na antitela iako je prilicno jeftin i pristupacan test, jer zelim da verujem da sam vec prelezao. Negativan rezultat testa bi me "skenjao".

Inace, ako se ne varam, tvoj rezultat je samo jos jedan dokaz koji podupire @Clash - ovu hipotezu o vezi korone i pusaca, jel tako? 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, RatzenStadt said:

 

S obzirom da je Japan u pitanju, znaci nista se nije promenilo u odnosu na nacin rada iz svake od prethodnih godina 😛

 

 

Japan je uvek bio klinicki cist, ovo sada je dodatak.

Ko je u Japanu merio temperaturu prosle godine pre nego sto te puste u bilo koji objekat, cak i u opstinsku  zgradu.  Sada to ima.

 

Rekoh vam ranije, kada smo se preselili u novi stan, svim stanarima sam ubacio letak sa nasom slikom, ko smo mi i da smo dosli sa laokacije 5km udaljene, nigde putovali, niodakle iz inostranstva dosli.

Edited by Yoyogi
spelling
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ZiS said:

 

Godinama Davidoff (crni), poslednje dve Lucky... Uglavnom, sto jace 😄

dakle moj Gitanes se uklapa, oh well.

 

11 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Da su pluca sto crnja :smiley53: da se virusu smuci kad sidje do njih.

Ušla Korona ovde, pogleda levo, pogleda desno i kaže:
"Ovde je već neko bio!"

Link to comment
Share on other sites

Poneo u Grčku 4 kila makedonskog duvana (a ostalo još dva kila od prošle godine kad smo se pre vremena vraćali) pošto fabričkih pod milim bogom nisam uspeo više od 18 boksova da smestim neupadljivo u kola. Kad nestanu fabričke biće motanja i crnja pluća od pakla.

 

BTW, mi pobegosmo u Grčku da se sklonimo na bezbedno mesto sa svega oko 26 novozaraženih dnevno, kad nas ovi dostigoše sa peakovima oko 260 sa tendencijom na gore. Većina obolelih između 20 i 40 godina, prosek 36. Mlađarija luda kao i kod nas, tu nema pomoći. Šta vredi što su ozbiljniji beach barovi stvarno stavili suncobrane na po 4 m razmaka kad ovi dovuku ležaljke da se spoje ili ih pomeraju prema senci pa se sudaraju sa onima kojima sunce ne smeta i koji se ne pomeraju. Trebalo je da ležaljke vežu za suncobrane kao što su rekli da će uraditi.

 

Sistem u maloprodaji besprekorno funkcioniše, bar u super i hipermarketima, nema ulaza bez maske, u Masoutisu (najveći lanac) kontrola na ulazu sa obaveznom dezinfekcijom ruku, puštanjem samo ograničenog broja kupaca, unutra, gde god je to moguće (nije svuda moguće), dva metra razmaka pred kasom i svi se toga striktno drže. Većina kelnera nosi maske, mnogo manji broj nego kod nas ih koristi kao portikle, a nema nijednog potpuno bez maske. Na ulici ili u kafiću, na molbu da drže razmak Grci ne reaguju ljutito i drčno sa nagoveštajem nasilja kao mnogi naši, već ono "Sorry, OK, OK", pa će to za pet minuta zaboraviti ali makar nema one patološke nasilne komponente "ti ćeš meni" kao kod nas. Umeju da sponašaju neozbiljno kao mala deca, međusobno umeju da budu i prznice i da se svađaju, ali nema nekako one zle komponente nakupljenih frustracija koje se leče nasilnim ponašanjem, koja je kod nas od devedesetih sve zastupljenija. Vidi se da su ipak živeli bolje od nas i da nisu imali niz kretena na vlasti. Na ulicama, bar na Kasandri, za razliku od nas, baš niko živi ne nosi masku, nju koriste samo u zatvorenim prostorima, ali tu je veoma dosledno koriste. Kako je u većim gradovima, u ovom slučaju Solunu, ne znam a i ne želim skoro da saznam. Na Halkidkiju 16 slučajeva, u Solunu 70, na Atiki novi rekordi. Divno je biti na selu. Samo još da se *ucking Solunjani vrate u Solun i mirna Bačka.

 

BTW, ko se (iz zlobe jer nas ne puštaju ili nade da će uživati u praznim plažama) nadao da će sve biti pusto grdno se vara. Ovi su dovoljni sami sebi. Svi beach barovi i kafane na Kasandri krcati puni Grka. Mi već znamo da su Solunjani nosioci gužvi na Kasandri a da turisti sa Balkana samo "uveličavaju" cirkus, pa ništa novo. Ono što je i nas iznenadilo da su Grci sada preplavili neke slobodne plaže i beach barove, koji su inače u normalnoj situaciji sa full turistima samo polu i četvrt puni (hint: na primer White Season u Mola Kalivi, za one koji ga poznaju). Sreća naša da mi volimo ozbiljno plivanje dok su Grci definicija pojma osoliti dupe u moru (nakupe se u grupu u plićaku i usta ne zatvaraju od priče) pa mi uđemo tamo gde ih ima malo i čim izađemo malo u more, milina (niko sem nas da ide na pola kilometra od obale). Kako nema naših, Grci izgleda jedva dočekali da se razmile svuda po svojoj zemlji. Hitno ih treba vratiti u standardnu situaciju da se ne oslobode previše. Da se zna ko je gazda na Kasandri. 😂  

 

Možda naše i puste uz PCR u Septembru, jer sada više ne mogu da se vade na uvezene slučajeve, ovaj peak sada je kompletno interna priča njihove mlađarije. Čim popuste mere, "klinci" (od 20-40) se ponašaju kao majmuni. U svakom slučaju, ekonomski im nedostaju stranci jer interni turizam samo seli potrošnju iz Soluna na Kasandru i druga mesta. Cvetaju kafane, kafići i beach barovi, pogotovo oni nešto malo bolji, a propadaju jeftini smeštaji i jeftin giros i generalno nema dodatne potrošnje, koju turisti donose. Doduše, kod nas u mestu zatvoren odličan pub, čija je suvlasnica, engleskinja, naciljala severnjačku publiku i zabranila pušenje pa time oterala Grke. Valjda jedino mesto na Kasandri gde ne sme da se purnja i jedini kvalitetniji ugostiteljski objekat, koji je u ovoj situaciji pukao.

 

Sada će Grčka opet pooštravati mere, već se skratilo radno vreme kafića, a ja se iskreno nadam karantinu Soluna, pa da smo na selu (selima) ovde mirni.  Samo da prođe još nedelju dana pa da budemo sigurni da kretenuša od medicinske sestre na granici nije zarazila suprugu pri uzimanju test uzorka. Doduše, uz količinu vitamina i katrana u organizmu Corona se kod nas ionako ne bi osećala dobrodošlo. 😀

Edited by Akiro
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Akiro said:

Poneo u Grčku 4 kila makedonskog duvana (a ostalo još dva kila od prošle godine kad smo se pre vremena vraćali) pošto fabričkih pod milim bogom nisam uspeo više od 18 boksova da smestim neupadljivo u kola. Kad nestanu fabričke biće motanja i crnja pluća od pakla.

 

 

Kakav je Makedonski duvan? Ima negde u Bgd da se proba?

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, urosg3 said:

Kakav je Makedonski duvan? Ima negde u Bgd da se proba?

 

Blaži od Hercegovca, još kad se stavi u filter čaure sa karbon filterima, nije baš da je light, ali i ne dere pluća i ne vuče naš toliko na kašljanje kao suvlji i jači Hercegovac. Meni dosta aromatičniji od Winston White-a, koji pušim, a da ne ubija baš. Kad ga zavijaš je jači, odnosno zavisi od veličine i dužine filtera (ako isti umetneš u motanje) i da li si zategao da ništa ne prođe mimo filtera. Podseća na beli Drum. Klasičan American Blend. Jeste za ljubitelje Marlboroa i sl., nije za ljubitelje Guitanes i sl. Svejedno, iako je među duvanima nešto blaži, vuče na kašljanje (pogotovo ako si navikao na 0,1 i 1 kao ja) a povremeno izbaciš i šlajmaru (sorry na gadosti) sa njim. To mi se sa fabričkim nikada ne dešava.

 

Ima ga kod lika na zemunskoj pijaci, tamo kod cveća, 1200 RSD za 400gr. Kupujem svake godine pre odlaska u Grčku po par kila kod njega. On ima i Hercegovac, možda i druge vrste. Gde vidiš prodaju filter čaura za mašinice, tu ispod tezge (ili u drugoj tezgi) ima i duvana. Jednom sam se snašao i na Zelenjaku, pitaš kod tezge koja drži filter čaure, rizle i sličan pribor pa ili on ima ili te uputi.

 

P.S. Nadam se da ne radiš za poresku, ne bi bilo fer.

Edited by Akiro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poneo u Grčku 4 kila makedonskog duvana (a ostalo još dva kila od prošle godine kad smo se pre vremena vraćali) pošto fabričkih pod milim bogom nisam uspeo više od 18 boksova da smestim neupadljivo u kola. Kad nestanu fabričke biće motanja i crnja pluća od pakla.

 

BTW, mi pobegosmo u Grčku da se sklonimo na bezbedno mesto sa svega oko 26 novozaraženih dnevno, kad nas ovi dostigoše sa peakovima oko 260 sa tendencijom na gore. Većina obolelih između 20 i 40 godina, prosek 36. Mlađarija luda kao i kod nas, tu nema pomoći. Šta vredi što su ozbiljniji beach barovi stvarno stavili suncobrane na po 4 m razmaka kad ovi dovuku ležaljke da se spoje ili ih pomeraju prema senci pa se sudaraju sa onima kojima sunce ne smeta i koji se ne pomeraju. Trebalo je da ležaljke vežu za suncobrane kao što su rekli da će uraditi.

 

Sistem u maloprodaji besprekorno funkcioniše, bar u super i hipermarketima, nema ulaza bez maske, u Masoutisu (najveći lanac) kontrola na ulazu sa obaveznom dezinfekcijom ruku, puštanjem samo ograničenog broja kupaca, unutra, gde god je to moguće (nije svuda moguće), dva metra razmaka pred kasom i svi se toga striktno drže. Većina kelnera nosi maske, mnogo manji broj nego kod nas ih koristi kao portikle, a nema nijednog potpuno bez maske. Na ulici ili u kafiću, na molbu da drže razmak Grci ne reaguju ljutito i drčno sa nagoveštajem nasilja kao mnogi naši, već ono "Sorry, OK, OK", pa će to za pet minuta zaboraviti ali makar nema one patološke nasilne komponente "ti ćeš meni" kao kod nas. Umeju da sponašaju neozbiljno kao mala deca, međusobno umeju da budu i prznice i da se svađaju, ali nema nekako one zle komponente nakupljenih frustracija koje se leče nasilnim ponašanjem, koja je kod nas od devedesetih sve zastupljenija. Vidi se da su ipak živeli bolje od nas i da nisu imali niz kretena na vlasti. Na ulicama, bar na Kasandri, za razliku od nas, baš niko živi ne nosi masku, nju koriste samo u zatvorenim prostorima, ali tu je veoma dosledno koriste. Kako je u većim gradovima, u ovom slučaju Solunu, ne znam a i ne želim skoro da saznam. Na Halkidkiju 16 slučajeva, u Solunu 70, na Atiki novi rekordi. Divno je biti na selu. Samo još da se *ucking Solunjani vrate u Solun i mirna Bačka.

 

BTW, ko se (iz zlobe jer nas ne puštaju ili nade da će uživati u praznim plažama) nadao da će sve biti pusto grdno se vara. Ovi su dovoljni sami sebi. Svi beach barovi i kafane na Kasandri krcati puni Grka. Mi već znamo da su Solunjani nosioci gužvi na Kasandri a da turisti sa Balkana samo "uveličavaju" cirkus, pa ništa novo. Ono što je i nas iznenadilo da su Grci sada preplavili neke slobodne plaže i beach barove, koji su inače u normalnoj situaciji sa full turistima samo polu i četvrt puni (hint: na primer White Season u Mola Kalivi, za one koji ga poznaju). Sreća naša da mi volimo ozbiljno plivanje dok su Grci definicija pojma osoliti dupe u moru (nakupe se u grupu u plićaku i usta ne zatvaraju od priče) pa mi uđemo tamo gde ih ima malo i čim izađemo malo u more, milina (niko sem nas da ide na pola kilometra od obale). Kako nema naših, Grci izgleda jedva dočekali da se razmile svuda po svojoj zemlji. Hitno ih treba vratiti u standardnu situaciju da se ne oslobode previše. Da se zna ko je gazda na Kasandri. [emoji23]  

 

Možda naše i puste uz PCR u Septembru, jer sada više ne mogu da se vade na uvezene slučajeve, ovaj peak sada je kompletno interna priča njihove mlađarije. Čim popuste mere, "klinci" (od 20-40) se ponašaju kao majmuni. U svakom slučaju, ekonomski im nedostaju stranci jer interni turizam samo seli potrošnju iz Soluna na Kasandru i druga mesta. Cvetaju kafane, kafići i beach barovi, pogotovo oni nešto malo bolji, a propadaju jeftini smeštaji i jeftin giros i generalno nema dodatne potrošnje, koju turisti donose. Doduše, kod nas u mestu zatvoren odličan pub, čija je suvlasnica, engleskinja, naciljala severnjačku publiku i zabranila pušenje pa time oterala Grke. Valjda jedino mesto na Kasandri gde ne sme da se purnja i jedini kvalitetniji ugostiteljski objekat, koji je u ovoj situaciji pukao.

 

Sada će Grčka opet pooštravati mere, već se skratilo radno vreme kafića, a ja se iskreno nadam karantinu Soluna, pa da smo na selu (selima) ovde mirni.  Samo da prođe još nedelju dana pa da budemo sigurni da kretenuša od medicinske sestre na granici nije zarazila suprugu pri uzimanju test uzorka. Doduše, uz količinu vitamina i katrana u organizmu Corona se kod nas ionako ne bi osećala dobrodošlo. [emoji3]

Mola Kaliva, ja bio u Aleksandina hotelu pre par godina.

Mir, tisina, plaza prostrana, nema guzvi, ma prosto milina.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Mola Kaliva, ja bio u Aleksandina hotelu pre par godina.

Mir, tisina, plaza prostrana, nema guzvi, ma prosto milina.

 

Sent from my IN2013 using Tapatalk

 

 

 

 

Onda znaš o čemu pričam. Možda, pored mog Afitosa, najbolje mesto na Kasandri. Međutim, sada je Mola Kaliva prepunjena kao Glarokavos (Pefkohori). Čak u White Season-u,  gde sam se uvek pitao kako opstaju sa toliko malo publike (pomislio da peru pare ali se ispostavilo da žive od svadbi i rođendana) i gde se uvek puštao isključivo Soul, Funk, Disco 70ih i Flower Power, počeli da puštaju grčki turbo-folk da se prilagode novonastaloj situaciji. Ne znam, šta je gore, naši ili Solunjani, ali najlepše je kad nema ni jednih ni drugih.

Link to comment
Share on other sites

 
Onda znaš o čemu pričam. Možda, pored mog Afitosa, najbolje mesto na Kasandri. Međutim, sada je Mola Kaliva prepunjena kao Glarokavos (Pefkohori). Čak u White Season-u,  gde sam se uvek pitao kako opstaju sa toliko malo publike (pomislio da peru pare ali se ispostavilo da žive od svadbi i rođendana) i gde se uvek puštao isključivo Soul, Funk, Disco 70ih i Flower Power, počeli da puštaju grčki turbo-folk da se prilagode novonastaloj situaciji. Ne znam, šta je gore, naši ili Solunjani, ali najlepše je kad nema ni jednih ni drugih.
Da, znam o cemu pricas. Sve mi je jasno.
Nikad nisam voleo taj mass tourism

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Akiro said:

Poneo u Grčku 4 kila makedonskog duvana (a ostalo još dva kila od prošle godine kad smo se pre vremena vraćali) pošto fabričkih pod milim bogom nisam uspeo više od 18 boksova da smestim neupadljivo u kola. Kad nestanu fabričke biće motanja i crnja pluća od pakla.

 

Sreća naša da mi volimo ozbiljno plivanje dok su Grci definicija pojma osoliti dupe u moru (nakupe se u grupu u plićaku i usta ne zatvaraju od priče) pa mi uđemo tamo gde ih ima malo i čim izađemo malo u more, milina (niko sem nas da ide na pola kilometra od obale).

 

ne ide ozbiljno plivanje u kombinaciji sa ozbiljnim uzivanjem duhana, ali ajde dobro, spisateljski i plivacki stilovi ionako ne spadaju u istu kategoriju. drago mi je da si se konacno izvukao iz Beograda i onih krcatih kafica, navijao sam za tebe. mogao si btw. hladno zavrsiti i u zatvoru, ovdje kod mene padaju i za puno manje kolicine (imaju pse tragace).

 

...

 

Hrvatice i Hrvati poceli obarati PB u broju novozarazenih. pa se, kao, nesto, strasno cude? ne cude se kako su to odjednom postali najposjecenija turisticka zemlja Evrope, ali ih je podatak o rekordnom broju oboljelih naprosto sokirao. podsjetili me na onu Josipa Lisac macku:

 

16298782-376840989350301-130561782514649

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Vjekoslav said:

 

ne ide ozbiljno plivanje u kombinaciji sa ozbiljnim uzivanjem duhana, ali ajde dobro, spisateljski i plivacki stilovi ionako ne spadaju u istu kategoriju. drago mi je da si se konacno izvukao iz Beograda i onih krcatih kafica, navijao sam za tebe. mogao si btw. hladno zavrsiti i u zatvoru, ovdje kod mene padaju i za puno manje kolicine (imaju pse tragace).

 

 

Hvala , što si navijao, Vjeko. Nemaju Grci vremena da se bave švercom cigareta i drugih stvari, pune su im ruke posla oko Corone na granici. Dok pregledaju PLF-formular, PCR-test, izmaltretiraju nesrećnike čiji PLF-kod počinje sa 9 sa random PCR testom, naprave toliku gužvu i sa malo vozila da ničim drugim ne mogu da se bave.

 

BTW, kad smo već kod "random" testa na granici, ko u septembru eventualno ide u Grčku (ako se otvore) i hoće da izbegne da mu kompjuterska lutrija odredi test u krajnje nehigijenskim uslovima (medicinska sestra uopšte ne menja rukavice,a tek na svakog četvrtog ili petog, koga testira, štrcne malo dezinficijensa na dlan rukavica i protrlja kratko samo dlan ali ne i cele ruke sa sve prstima) bolje da pogleda broj QR-koda, koji dobije, kada im pošalje PLF-formular. Svi, koji počinju na devet, idu na random test. Ovi više ne šalju QR-kod ranije već tek u 00h noću na dan ulaska, tako da nema šanse za ponovno slanje PLF-a, ali pošto broj dobije "vođa" puta a ne članovi porodice koji se kao prateći navode, ima logike da se za svakog punoletng člana pošalje PLF a svi ostali navode samo kao članovi i da se na granici pokaže samo QR-kod onoga, koji nije izvukao devetku. Mada eksplicitno piše da se šalje samo jedan formular za celu porodicu, ovi na granici nemaju vremena da sve detaljno proveravaju. Carinik pogleda samo broj QR-koda i ime nosioca (vođe puta da to tako nazovemo) a i kod PCR-testova je pogledao samo prvi po redu, onaj drugi nije ni gledao. Elem, nemaju oni vremena ni volje da sve članove u kolima proveravaju, pa se isplati da se pošalje PLF za sve punoletne i prikaže samo onaj sa poželjnim brojem. Peh naravno, ako svi punoletni članovi izvuku devetku kao početni broj. U tom slučaju neko će morati na test. Samo da se dobro pripremi i dobro izdere na medicinsku sestru da promeni rukavice. Mi se u šoku nismo snašli. Ali po PS-u bi morali nakon svakog putnika da ili menjaju rukavice ili dobro dezificiraju ruke, što naravno ne rade. Pošto je kretenuša ženi strpala prst u usta, nazvali smo drugaricu lekarku i odmah je supruga isprala usta 70-procentnim alkoholom i pojurili smo u prvo mesto da uzmemo so i da se usta isperu slanom vodom. Ko krene na put, možda nije loše da na vreme ima spremnu slanu vodu i odmah ispere usta, ako ga testiraju. Ko ne sedi za volanom, može da pred put nađe negde austrijski Strohrum, to ima 80% alkohola. Em se dezinfikuješ, em se uradiš (doduše, to se u principu koristi pre za kolače nego za ispijanje na čisto).

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...