Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Mojoj Izi treba maciji insulin.  S obzirom da ni jedan vet. insulin nije registrovan u Srbiji, juce je dobila dozu humanog, jutros dozu pseceg koji cu veceras kupiti od nekog ko ga je nabavio na crnom trzistu za svog psa. Imam kontakte u nekim zemljama EU koji bi mogli da mi nabave maciji isulin ali je prelazak granica komplikovan a insulin mora da se transportuje u rashladnom uredjaju. Prelazim svesno u crnu zonu sto se tice trzista i crvenu sto se tice bankovnog racuna. Kako je onim porodicama koje nabavljaju ozbiljne lekove za svoje drage, kako resavaju ove probleme sa granicama, ne smem ni da mislim.

Uzgred, imam i besnog sina koji mi zvoca sto se smucam po taksijima i punim vet ambulantama "zbog macketine"- znam da je voli ali znam i da je uplasen da cu da pokupim nesto sto ne treba. Eto nam je - "nove normalnosti". Cini mi se da je potpuno - nenormalna. 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da su preračunali ovi iz vlade. "Mere" donete za izbore mogu lako da im dođu glave. I ne samo direktno od virusa. A što više lažu, dublju jamu kopaju.

 

Mada šta ga znaš, ne bi me čudilo da narod proguta još govana

Link to comment
Share on other sites

Svi ljudi iz Exita bi najrađe otkazali danas. Mnogo je tu stvari, prvo pogledajte lineup, svaki DJ i domaći bend je nastupao 3000 puta jer sa njihovim agentima imaju takav odnos da se nadaju da mogu da im kažu "ako nas otkažu, jbg nemoj da se ljutiš" i da nema problema. Baš vole što će potencijalno da pokvare odnose sa izvođačima 😄 Exit ne može da se otkaže zato što, kao što je Sprivel napisao, 50% festivala drže biznismeni koji su na vlasti (inače se ništa ne pitaju oko organizacije, samo daju opremu i posle skupe pare), a druga stvar Exit ako bi se sam otkazao bi morao da plati iz svog džepa svim izvođačima a ako ih otkaže država onda osiguravajuće kuće pokrivaju te troškove. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, McLeod said:

 

Ako pratimo logiku da su lagali i skrivali, onda je pad vec poceo, a sad ce plato da pegla statistiku.

 

Ili to kasno potvrdjivanje, posto jeste dokazano da neki cekaju i po nedelju dana na pozitivan rezultat, pa nas to sad pumpa, a realno je isto kao sto je bilo i prosle nedelje.

 

Kako da krene padanje kad su se do pre deset dana svi ponasali kao da korone nema? Tek sledece nedelje moze da dodje do udporsvanja. Mada po Beogradu jos uvek nedovoljan broj ljudi nosi maske

Link to comment
Share on other sites

Ako je bolnica u Novom Pazaru "najopremljenija" (valjda je Antivirus Vrhovni tako nesto rekao),zasto Marko od Kosova Djuric, Maja Sedam Stranaka i Julin nisu tamo upuceni na lecenje?
Jos imamo nove helikoptere,nema magle..evo ne znam..

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Darko said:

Mislim da su preračunali ovi iz vlade. "Mere" donete za izbore mogu lako da im dođu glave. I ne samo direktno od virusa. A što više lažu, dublju jamu kopaju.

 

Mada šta ga znaš, ne bi me čudilo da narod proguta još govana

Mhmm, da im dodju glave... 60% glasova na izborima, sad ih boli uvo i da budemo Severna Koreja 2.0, narod bi blejao.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Ne znam, ja sam juce morao od Sava Centra do Pancevca gradskim prevozom (95) i samo jedan putnik u celom autobusu nije nosio masku.

 

U prodavnicama i na pijaci vecina jos uvek bez. Bar ovde kod mene na Čuburi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sprivel said:

359/6/9013

 

Kao sto onomad napisa @Klotzen, sad se peglaju podaci precutani u poslednje 2 nedelje, pa zato i ovakav broj testiranih i pozitivnih. Minimalno trecina od ovih brojeva je frizirana (Bog zna kad su trestirani i kada su otkriveni).

 

Inace, u Hrvatskoj 81 pozitivan na 981 testiranog. Hrvati bas malo testiraju, a procenat "uhvacenih" je poprilicno visok.

 

Link to comment
Share on other sites

 

prilicno se cuvam i pazim, nikakve guzve, ne planiram jos da putujem i cudim se svima koji ne moraju a ipak putuju, cudim se onima sto su izlazili na izbore i na utakmice i na proslave i sve ono sto je bilo...

 

a onda sednem u kafic, vidim za susednim stolom neko mi je poznat, boze ko li je ovaj, licio mi na onog misu vasica sto ste ga pominjali

medjutim ne, pogledam u mobilni vidim nije to taj, vec to je bio jedan slican njemu mislim iz sns

 

iz sns? setim se i maje gojkovic i ostalih sa kojima se ljubila,

pa sigurno je i sa ovim...

 

sada u mislima merim rastojanje izmedju stolova - bilo je vise od dva metra....svejedno ni masku nije imao kao ni ja

sve zbog glupe kafe

 

ovim sam htela da kazem kako je to kada se Djavo poigrava sa vama i navlaci vas na lepu crnu tekucinu sa oker penom u debeloj obloj soljici

...ali vise nemate spokoja...

 

Njima bi trebalo zabraniti ta kretanja

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Sunshine State said:

Je l' ima jos neko kome razmisljanja/osecanja idu od:

"Ma daj vise da se svi pozarazavamo i zavrsimo s agonijom, pa ko prezivi-prezivi!"

 

do:

"Ne daj boze da se zarazi/razboli neko moj, neko koga znam....samo se cuvajte"?

 

Kazite da vas ima!!

Ja sam vise pristalica one orgije. Znas kako kazu kad je epidemija kuge zavrsila, na trgovima su imali javne orgije. Ovo mi je poslednja prilika, ako se slicno ponovi za 10-ak godina, ko zna da li cu i moci. 😛

Shalu na stranu, smatram da moramo da pokrenemo drustvo iz 1984 filozofije, posto cemo uskoro svi da imamo velikog brata. Vec mi je dosta svinjarija, da ako ne nosis masku ulicom, bar 1 prolaznik ce da komentarise, kako je njegov/njen bitak ugrozen. 🙂

Ako nista, bar se da videti, koliko ljudi misli svojom glavom. 😛

Edited by mrd
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, todorovic said:

Gledam ove grafike i interesantno mi je kako povecan broj zarazavanja ne podize broj mrtvih. Nemam bas objasnjenje zasto se to desava. Optimisticno bi bilo da se ljudi sve bolje lece.f866fd208c2da84c35512283368f65a5.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 

 

A na worldometer je broj kriticnih slucajeva vec 2 meseca konstantno izmedju 50 i 60 hiljada. Sada to iznosi samo 1 posto od ukupnog broja aktivnih slucajeva.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kao da pandemija nije nesreća po sebi nego će Kon i Kisić ponovo da se pitaju za nešto, a terciraju Janković i Nestor. 

Onaj iz NS će ionako da falsifikuje neke nalaze, a Tiodorović da se strašno brine, ali uzalud.

Na nesreću  će  i Predsednik Republike da bude personifikacija Srbije, van svake razumne kritike, iako su taj posao pre njega obavljali čak i Milutinovići i Tadić, pa stvarno nesreća ne ide sama.

Sprem`te se sprem`te šerpe 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Sunshine State said:

Je l' ima jos neko kome razmisljanja/osecanja idu od:

"Ma daj vise da se svi pozarazavamo i zavrsimo s agonijom, pa ko prezivi-prezivi!"

 

do:

"Ne daj boze da se zarazi/razboli neko moj, neko koga znam....samo se cuvajte"?

 

Kazite da vas ima!!

S obzirom da su jedina worldwide sredstva borbe protiv virusa karantin i pranje ruku ( dobro, i  spaljivanje zarazenih, ali to nije politicki korektno) ova oba razmisljanja su zdravorazumska.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, mrd said:

Ja sam vise pristalica one orgije. Znas kako kazu kad je epidemija kuge zavrsila, na trgovima su imali javne orgije. Ovo mi je poslednja prilika, ako se slicno ponovi za 10-ak godina, ko zna da li cu i moci. 😛

Shalu na stranu, smatram da moramo da pokrenemo drustvo iz 1984 filozofije, posto cemo uskoro svi da imamo velikog brata. Vec mi je dosta svinjarija, da ako ne nosis masku ulicom, bar 1 prolaznik ce da komentarise, kako je njego bitak ugrozen. 🙂

Ako nista, bar se da videti, koliko ljudi misli svojom glavom. 😛

Za orgije zovi,  makar koji sat ranije da se plaknemo 🙂

A za okupljanje, nije ni to loše, javni ako treba da pokrenemo platformu po izboru... Ako treba na darknet nije nama teško.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

I zapdnu te na orgijama na trgu Maja Gojkovic i Nada Macura.

Bolje daj duplu koronu i dodaj malo kuge i lepre.

vala kakve sam sreće, mene bi zapao čale a nisam gej majkemi...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Clash said:

I zapdnu te na orgijama na trgu Maja Gojkovic i Nada Macura.

Bolje daj duplu koronu i dodaj malo kuge i lepre.

Ja sam mislio da ovde nema diskriminacije. Moim da se obrati paznja na ravnopravnost. 

P. S.

Upalicemo svetlo. 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Ne znam, ja sam juce morao od Sava Centra do Pancevca gradskim prevozom (95) i samo jedan putnik u celom autobusu nije nosio masku.

Popodne oko 16h mi drugarica rece da je usao redar u bus da proverava maske, bus za Mirijevo 27(e). Narod se istripovao da je busplus kontrola :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...