Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

3 minutes ago, Crni Bombarder said:

Kakav je zahtev u pitanju?

Mislim da je u pitanju da se prekine policijski čas za Vaskršnju,valjda liturgiju, nešto na tu temu, nisam siguran, a moje versko obrazovanje je kranje nisko. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije moje da komentarisem ovo oko Kona, ali od duga vremena prilicno pratim njegove nastupe u poslednje vreme. Zato cu si dopustiti da se zapitam da li je moguce da profesionalac njegovog znanja i iskustva nije znao u sta se upusta i s  kim se hvata u kolo? Verovatnije mi je da je znao, ali mu bas profesionalizam nije dao da ovako vazna pitanja prepusti kojekakvima. U tom slucaju je jedina moralna odluka ostati u igri do kraja. Ove objave na fejsbuku su bas onako klinacka fora. Jos ako se predomisli kad ga gazda lepo zamoli, jos manje ce ostati od mog poverenja u njegov profesionalizam. Tako se ove stvari jednostavno ne rade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Crni Bombarder said:

Kakav je zahtev u pitanju?

 

30 minutes ago, urosg3 said:

Mislim da je u pitanju da se prekine policijski čas za Vaskršnju,valjda liturgiju, nešto na tu temu, nisam siguran, a moje versko obrazovanje je kranje nisko. 

 

Traže da se u nedelju, od 5 do 10 sati, dozvoli izlazak kako bi vernici mogli da prisustvuju liturgijama. Malopre čuh da će se sastati predsednik i premijerka da razmotre zahtev, očekujem neko konfuzno rešenje, nešto kao, može, ali samo malo, ništa ispod pojasa.

 

Bezobrazluk je i sam tzahtev sSinoda, glupost je razmatrati ga posebno, postoji odluka, važi za sve, ne vidim što je liturgija važnija i manje opasna od odlaska zemljoradnika na njivu.

 

 

3 minutes ago, vilhelmina said:

Nije moje da komentarisem ovo oko Kona, ali od duga vremena prilicno pratim njegove nastupe u poslednje vreme. Zato cu si dopustiti da se zapitam da li je moguce da profesionalac njegovog znanja i iskustva nije znao u sta se upusta i s  kim se hvata u kolo? Verovatnije mi je da je znao, ali mu bas profesionalizam nije dao da ovako vazna pitanja prepusti kojekakvima. U tom slucaju je jedina moralna odluka ostati u igri do kraja. Ove objave na fejsbuku su bas onako klinacka fora. Jos ako se predomisli kad ga gazda lepo zamoli, jos manje ce ostati od mog poverenja u njegov profesionalizam. Tako se ove stvari jednostavno ne rade.

 

Da, ali možda je to način da ipak iščupa neki ustupak, da dobije više prostora. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Sve ovo sa Konom je bila jeftina predstava za javnost. Verujem da mu je vođa lepo objasnio da bi ona afera sa nabavkom vakcina lako mogla da se izvuče iz neke fioke, pa je doca odmah pristao da nastavi da glumi u SNS-ovom cirkusu.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DJ_Vasa said:

Sve ovo sa Konom je bila jeftina predstava za javnost. Verujem da mu je vođa lepo objasnio da bi ona afera sa nabavkom vakcina lako mogla da se izvuče iz neke fioke, pa je doca odmah pristao da nastavi da glumi u SNS-ovom cirkusu.

 

Ma najverovatnije mu je i receno da to napise na fejsbuku. Svi mediji objave to, krivac za povlacenje najboljeg doktora na svetu su zle narodne mase koje ne cene zrtve velikog vodje, glavnog fikusa, glavnog epidemiologa, doktorice starlete i doktora soping u Milanu, koji izginuse da nama bude bolje.

 

Vec vidjeno hiljadu puta. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, A sad said:

 

Ma najverovatnije mu je i receno da to napise na fejsbuku. Svi mediji objave to, krivac za povlacenje najboljeg doktora na svetu su zle narodne mase koje ne cene zrtve velikog vodje, glavnog fikusa, glavnog epidemiologa, doktorice starlete i doktora soping u Milanu, koji izginuse da nama bude bolje.

 

Vec vidjeno hiljadu puta. 

Kad već to kažeš, pade mi na pamet da bi to sasvim lepo moglo da se iskoristi za ovaj vikend, za kada je ionako planiran ključ. Doduše, verujem da doci mašu optužnicom za slučaj da počne previše samostalno da razmišlja.

Edited by DJ_Vasa
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Div said:

Traže da se u nedelju, od 5 do 10 sati, dozvoli izlazak kako bi vernici mogli da prisustvuju liturgijama. Malopre čuh da će se sastati predsednik i premijerka da razmotre zahtev, očekujem neko konfuzno rešenje, nešto kao, može, ali samo malo, ništa ispod pojasa.

 

dve kaste u koje se ne dira  i koje ti trebaju ako misliš da vršiš vlas' ovom blesavom narodu:  penzioneri sa jugoslovenskim kompleksom, koji su ceo život "radili" u nekom preduzećetu za neku platicu i kupovali letovanje i konzerve preko sindikata i religiozni fanatici i kvazireligiozni fanatici...   i ceo život nam prodje dok se država dodvori ovim dvema grupama funkcionalno nepismenih...

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kad već to kažeš, pade mi na pamet da bi to sasvim lepo moglo da se iskoristi za ovaj vikend, za kada je ionako planiran ključ. Doduše, verujem da doci mašu optužnicom za slučaj da ppreviše počne samostalno da razmišlja.

 

Cilj ovoga je pritisak na medije i eventualno blokiranje drustvenih mreza. Primetio si da je Krle non stop na tv-u ovih dana, a on se zalaze za blokiranje drustvenih mreza. Eto ni doktor Konj ne moze da radi svoj posao od stresa zbog kritika na fejsbuku i tviteru. Doktorici starleti cerka cita svakakve gadosti koje pisu o njoj, a i doktor soping u milanu se uzrujao iako ga inace to ne dotice. A sta tek pisu o vodji i fikusu... Pa kako onda da se oni u takvoj situaciji bore sa ovom posasti.

 

Inace, nesto se definitivno dogadja. Dogadja se od samog pocetka, ali izgleda da sad dolazi do kulminacije. Zato se uvode ovi sve duzi policijski casovi i priprema se teren za blokadu medija i drustvenih mreza. Ne sme da se sazna stvaran broj zarazenih i umrlih i na koji nacin i koliko vlast manipulise sa podacima.

 

Sto se doktora tice. Mi zapravo i ne znamo kakav je strucnjak. On je ceo zivot na toj funkciji bukvalno, a tamo se dolazi po politickoj liniji. Niko od nas nije dovoljno kompetetan da proceni njegovu strucnost, ali to nije toliko ni bitno. Bitno je da je on verni sluga svake vlasti. On je sklon korupciji i njegovo delovanje je posveceno tom cilju. I u ovoj situaciji se pokazao kao odlican partijski vojnik. Ocigledno inteligentan, pa zna da to dobro uvije da nije previse ocigledno, ali takva podrska najvise i vredi. Inace on vrlo cesto daje konttradiktorne izjave. Sigurno mu masu sa optuznicom za ono sranje oko vakcina, ali to je samo da njegov deo u pratecoj korupciji bude manji, on bi ovaj posao obavljao i bez toga, samo bi morao da bude bolje placen ovako mora da se zadovolji sa unapredjenjima i odlikovanjima. 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJ_Vasa said:

Sve ovo sa Konom je bila jeftina predstava za javnost. Verujem da mu je vođa lepo objasnio da bi ona afera sa nabavkom vakcina lako mogla da se izvuče iz neke fioke, pa je doca odmah pristao da nastavi da glumi u SNS-ovom cirkusu.

 

Od te nabavke je prošlo 11 godina, ne znam koje bi mu delo stavili na teret (verovatno zloupotreba služ. položaja) ali je zastarelost tog krivičnog gonjenja gotovo izvesno nastupila. Tako da od bolda nema ništa.

 

Da li ima nešto drugo u fioci, to je pitanje. 

 

Ja ne mislim da je ovo farsa. AKo ništa drugo, ova farsa posebno AV ne treba, pa da mu Kon škraba po fejsbuku a on ga kao moli da se vrati. Psiho svaki potez analizira u odnosu na podršku javnog mnjenja i ovo sigurno nije plus za njega. 

 

Ja verujem da se Kon susreće sa pitaj boga kakvim opstrukcijama, da radi sa budalama i u samom timu, da svaku odluku mora da provuče kroz političku prizmu pa da vidi šta je činiti što verujem da nijedan nezavistan epidemiolog ne želi. 

 

Ako ćemo već da maštamo šta je razlog ovog poteza, ja bih pre tipovao na Konovu već više puta izrečenu kritiku pričešća i okupljanja po verskim objektima. I ako je uspeo da izdejstvuje ovim potezom da se Vaskrs ne slavi kao i svake godine, ima moju podršku. Eto...my 2 cents my 2 conspiracy theories. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On kakav god da je, ako stvarno da ostavku, obicna populacija je nadrljala i vise od ovog koliko je nadrljala do sada. Ova zena taman da je savrsena nikad ne bi imala autoritet kako god da je obucena. Hteo neko da razume ili ne to je, na moju zalost i razocarenje, primitivna sredina cak i medju formalno obrazovanom populacijom.

 

U ovakvim situacijama kad radi tim, cak i kad ne postoji formalna hijerarhija, dele se duznosti i preuzima odgovornost da bi se problem procesno savladao. I ako je oficir u rezervi on sigurno ima osnovna znanja vodjenja ovakve situacije i kvalifikovaniji je od ministra odbrane.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NMX said:

 

Od te nabavke je prošlo 11 godina, ne znam koje bi mu delo stavili na teret (verovatno zloupotreba služ. položaja) ali je zastarelost tog krivičnog gonjenja gotovo izvesno nastupila. Tako da od bolda nema ništa.

 

Da li ima nešto drugo u fioci, to je pitanje. 

 

Ja ne mislim da je ovo farsa. AKo ništa drugo, ova farsa posebno AV ne treba, pa da mu Kon škraba po fejsbuku a on ga kao moli da se vrati. Psiho svaki potez analizira u odnosu na podršku javnog mnjenja i ovo sigurno nije plus za njega. 

 

Ja verujem da se Kon susreće sa pitaj boga kakvim opstrukcijama, da radi sa budalama i u samom timu, da svaku odluku mora da provuče kroz političku prizmu pa da vidi šta je činiti što verujem da nijedan nezavistan epidemiolog ne želi. 

 

Ako ćemo već da maštamo šta je razlog ovog poteza, ja bih pre tipovao na Konovu već više puta izrečenu kritiku pričešća i okupljanja po verskim objektima. I ako je uspeo da izdejstvuje ovim potezom da se Vaskrs ne slavi kao i svake godine, ima moju podršku. Eto...my 2 cents my 2 conspiracy theories. 

Sigurno mu nije lako ni što je sa budalom Nestorovićem u kriznom štabu, a zna se njihova istorija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NMX said:

Ako ništa drugo, ova farsa posebno AV ne treba, pa da mu Kon škraba po fejsbuku a on ga kao moli da se vrati. Psiho svaki potez analizira u odnosu na podršku javnog mnjenja i ovo sigurno nije plus za njega. 

 

"Ne dam Kona".

I to bas ove druge recenice.

 

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

dve kaste u koje se ne dira  i koje ti trebaju ako misliš da vršiš vlas' ovom blesavom narodu:  penzioneri sa jugoslovenskim kompleksom, koji su ceo život "radili" u nekom preduzećetu za neku platicu i kupovali letovanje i konzerve preko sindikata i religiozni fanatici i kvazireligiozni fanatici...   i ceo život nam prodje dok se država dodvori ovim dvema grupama funkcionalno nepismenih...

 

 

E, ima gorih i od penzionera i od verskih i kvaziverskih fanatika, a to su ti, ne znam u kom licu da kažem, kojim život prođe u čekanju da ih drugi puste da pokažu koliko su pametni i sposobni.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Laki21 koji lebdi said:

 

"Ne dam Kona".

I to bas ove druge recenice.

 

Ma da bre. Ovakve situacije kod nas, a posebno u njegovoj ciljnoj grupi, uvek donose ogromne politicke poene. Plus se otvara mogucnost za dalje zatezanje medija, drustvenih mreza, neposlusnih gradjana...

 

Vec vidim babu kako komentarise, eto taj fejZbuk je hteo da otera doktora, da svi pomremo ( a nema pojma ni sta je fejs), ali ne da Vucic, opet nas je spasio, a jadan on dete mu bolesno i jos mora sa tim da se bore. Taj rad, opet je spasio svet, to uvek prolazi. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Div said:

 

E, ima gorih i od penzionera i od verskih i kvaziverskih fanatika, a to su ti, ne znam u kom licu da kažem, kojim život prođe u čekanju da ih drugi puste da pokažu koliko su pametni i sposobni.

 

 

sve se slažem,  osim dela gde te pitam onako direktto da direktnije ne može:  a gde se to država ulaguje takvima?

Link to comment
Share on other sites

Kad vec tradiconalno udarate na SPC a da mudro prećutkujete aktivnosti ostalih verskih zajednica mora da vas podsetim da je na ovim prostorima čudna sorta ljudi koja kad im nešto zabranjuješ to sve više gotivi i namerno uparznjuje. Tako sad svi naprasno šetaju, džogiraju, izvode kučne ljubimce. Tako će i restriktivna mera protiv SPC izazvati još jači odlazak ljudi u crkve a to AV i njegovi odlično znaju pa sad pokusavaju da sa što manje autogolova izađu iz te priče. Videsmo skoro u CG da jedna zakonska zajabancija izvuce pola drzave na litije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...