Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Slaviša, iznosiš neistine. A ako zaista ne kapiraš u čemu je problem u tvom postu, ne znam šta da ti kažem. 

 

Ako imaš zamerke na ban, postoji tema za žalbe, ovde ova rasprava prestaje. 

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio previše aktivan prethodne 2 nedelje, pa da vam se pohvalim, pre 12 dana moja supruga i ja smo postali roditelji jednog malog dečaka. [emoji846]
Nisam ranije ništa pisao o tome, na njenu molbu da ne držim ovde livestream trudnoće. [emoji1] 
 
Zašto pišem na ovoj temi, jeste jer se tiče našeg iskustva sa vakcinacijom trudnica, pa da prenesem utiske. Naime, nakon što je doktor ''vratio film'', moja supruga je primila prvu dozu dan dva pre ili kasnije od momenta začeća. Imala je blagu temperaturu i malaksalost 2 dana i plod se normalno održao. Kada je prošlo 3 meseca, otišla je da primi drugu dozu i naišla je na ogromne osude lekara iz ambulante ''KAKO SI SMELA DA OSTANEŠ TRUDNA, KAD SI PRIMILA VAKCINU'', pa su je naravno vratili kući. 
E sad kako. Mi smo planirali trudnoću odmah čim smo preležali koronu krajem februara, ali i vakcinaciju i jednostavno se hvalabogu desilo brže nego što smo uopšte planirali. Ono što mi je neverovatno koliko je medicinsko osoblje bilo iznenađeno njenom pojavom, kao da je to situacija koja je neverovatna ili sve već sigurno nije desilo hiljadama žena na svetu. 
Otišli smo privatno kod jednog od najboljih doktora raspoloživih u SRB da joj vodi trudnoću, i čovek je rekao da je na nekom međunarodnom nivou ginekologa ili šta ti ja znam usvojeno da može da se primi vakcina dan, dva, 3, pre trudnoće, na začetku, prvi trimestar, drugi, whatsoever, i da naravno treba da primi što pre drugu dozu. Na kraju smo to rešili tako što je otišla kod izabranog ginekologa u DZ da joj napiše neku potvrdu da može da primi i to je teškom mukom nagovorila doktorku tek kad je rekla da joj je taj doktor rekao, kog izgleda i ta doktorka ceni. 
 
Kako je bilo posle. Moram da vam priznam, da je posle toga u životu sve bilo lakše. Išli smo na more, šetnja svaki dan, sedenje u baštama kafića dok je moglo, izleti za vikend, čak smo i u bioskopu bili 2 puta. Možda neke stvari malo nesavesno, ali često smo imali osećaj kao da je sve normalno i mislim da je to na moju ženu dosta uticalo da bez stresa iznese trudnoću, jer je prema rečima doktora, fizička aktivnost izuzetno bitna za pravilan razvoj itd.
 
Eto našeg iskustva. Rodio nam se dečak od 3.900g. [emoji846]
Čestitke!!! [emoji64]

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam... noc sreda na četvrtak "sitna" temperatura , cetvrtak kratkotrajna glavobolja, petak pozitivan na schnelltest-u, danas stigao i pozitivan PCR ... pet-ned upala grla, praćena povremenim kasljanjem , i mozda par puta cureo nos ...   I to je sve...

Mnogoooo "teži"  i duži  su mi bili simptomi "obicnog" gripa koji sam imao krajem dec. 

Ovo sada,   karantin , je sve jedno obicno maltretiranje ( svestan sam ja svega i svih posledica i načina na koji se širi virus itd itd )

 

Da napomene,  sto u firmi,  sto u "drustvu"  je poslednjih 7 dana  bas bas ogroman broj obolelih... I da se simptomi i jačina tih simptoma bukvalno ne razlikuju kod osoba koje su vakcinisane i onih koje nisu .

 

Tako da, vise ne vidim svrhu karantina i izolacije,  maski i ostalih ograničenja. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AgroLaki said:

Nisam bio previše aktivan prethodne 2 nedelje, pa da vam se pohvalim, pre 12 dana moja supruga i ja smo postali roditelji jednog malog dečaka. 🙂

Nisam ranije ništa pisao o tome, na njenu molbu da ne držim ovde livestream trudnoće. 😄 

 

Zašto pišem na ovoj temi, jeste jer se tiče našeg iskustva sa vakcinacijom trudnica, pa da prenesem utiske. Naime, nakon što je doktor ''vratio film'', moja supruga je primila prvu dozu dan dva pre ili kasnije od momenta začeća. Imala je blagu temperaturu i malaksalost 2 dana i plod se normalno održao. Kada je prošlo 3 meseca, otišla je da primi drugu dozu i naišla je na ogromne osude lekara iz ambulante ''KAKO SI SMELA DA OSTANEŠ TRUDNA, KAD SI PRIMILA VAKCINU'', pa su je naravno vratili kući. 

E sad kako. Mi smo planirali trudnoću odmah čim smo preležali koronu krajem februara, ali i vakcinaciju i jednostavno se hvalabogu desilo brže nego što smo uopšte planirali. Ono što mi je neverovatno koliko je medicinsko osoblje bilo iznenađeno njenom pojavom, kao da je to situacija koja je neverovatna ili sve već sigurno nije desilo hiljadama žena na svetu. 

Otišli smo privatno kod jednog od najboljih doktora raspoloživih u SRB da joj vodi trudnoću, i čovek je rekao da je na nekom međunarodnom nivou ginekologa ili šta ti ja znam usvojeno da može da se primi vakcina dan, dva, 3, pre trudnoće, na začetku, prvi trimestar, drugi, whatsoever, i da naravno treba da primi što pre drugu dozu. Na kraju smo to rešili tako što je otišla kod izabranog ginekologa u DZ da joj napiše neku potvrdu da može da primi i to je teškom mukom nagovorila doktorku tek kad je rekla da joj je taj doktor rekao, kog izgleda i ta doktorka ceni. 

 

Kako je bilo posle. Moram da vam priznam, da je posle toga u životu sve bilo lakše. Išli smo na more, šetnja svaki dan, sedenje u baštama kafića dok je moglo, izleti za vikend, čak smo i u bioskopu bili 2 puta. Možda neke stvari malo nesavesno, ali često smo imali osećaj kao da je sve normalno i mislim da je to na moju ženu dosta uticalo da bez stresa iznese trudnoću, jer je prema rečima doktora, fizička aktivnost izuzetno bitna za pravilan razvoj itd.

 

Eto našeg iskustva. Rodio nam se dečak od 3.900g. 🙂

Čestitam, a ovo sve sto si opisao oko ovih kvazilekara je samo dokaz zaparloženosti, divljaštva i primitivizma poslednje vrste.

 

Vazno vi ste dobro prosli, i uspeli ste da ih naterate da se ponasaju normalno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za one sto se pitaju kako ja ne verujem istrazivanjima koje CDC preporucuje:

ovo je iz Decembra, istrazivanje koje su iskoristili za opravdavanje maski u skolama za decu od 2 godine pa na vise, za koje je potpuno dokazano da ima toliko problema da podaci bukvalno ne znace nista

 

Given its apparent flaws, the Arizona study would seem to bear out Haber’s point, offering little evidence, one way or another, on whether mask mandates “work” in schools, or to what degree. Even taken at face value, though, its findings don’t appear to fit with those from other research. Abaluck’s huge, randomized trial of mask use in rural Bangladeshi villages, for example, estimated just an 11 percent reduction in confirmed symptomatic SARS-CoV-2 infection among adults wearing surgical masks (and relatively little evidence of any effect for cloth masks).

....

Still, the publication and agency endorsement of the Arizona study is especially demoralizing. How did research with so many obvious flaws make its way through all the layers of internal technical review? And why was it promoted so aggressively by the agency’s director? I reached out to Walensky’s office to ask about the study, noting its evident limitations and outlier result. How, if at all, does this research figure into the agency’s continuing guidance for schools around the country? The CDC did not respond to my inquiries.

With Biden in the White House, the CDC has promised to “follow the science” in its COVID policies. Yet the circumstances around the Arizona study seem to show the opposite. Dubious research has been cited after the fact, without transparency, in support of existing agency guidance. “Research requires trust and the ability to verify work,” Ketcham, the ASU public-health economist, told me. “That’s the heart of science. The saddest part of this is the erosion of trust.”

 

https://www.theatlantic.com/science/archive/2021/12/mask-guidelines-cdc-walensky/621035/

 

Za one koje interesuje ovo istrazivanje iz bangladesa (to istrazivanje je CDC imao odavno) i zasto mask mandates ne rade, i koliko imaju efekta:

Free mask distribution and promotion reduced the proportion of people who reported COVID-like symptoms on average by 11 percent, which was driven mainly by the effects of surgical masks. Villages where cloth masks were distributed experienced a 9 percent reduction in symptoms, while villages where surgical masks were distributed saw a reduction of 12 percent. About a third (40 percent) of those who reported COVID-19 symptoms agreed to have their blood tested for SARS-CoV-2. On average, researchers found a decrease of symptomatic SARS-CoV-2 infections of 9 percent. This reduction was higher in villages that wore a surgical mask (11 percent) and in these, among individuals aged 60+ (35 percent).

 

https://www.poverty-action.org/study/impact-mask-distribution-and-promotion-mask-uptake-and-covid-19-bangladesh

 

Znaci, obratiti paznju sta su sve radili da postignu i ovakav efekat, a koji uopste nije znacajan. To je studija u realnom zivotu efekta maski, i to nije ni mandat, mandat je imao gore rezultate. Znaci nije teoretska prica "kako bi maske mogle da rade kad bi se koristile pravilno". BTW oni inace u ovom istrazivanju nemaju koliko je mozda bilo asimptomatskih, tj kakav je efekat imalo na sirenje virusa.

Link to comment
Share on other sites

Čuo sam danas od ženinog sinka da u Švajcarskoj polako povlače sve mere i sve vraćaju u normalu, uključujući i to da se više u javnom saobraćaju ne moraju da nose maske te da nema više tako lako bolovanja za Omicron. U Švajcarskoj je visok procenat vakcinacije i boostera i to Pfizerom i Modernom, te su simptomi uglavnom veoma blagi pa smatraju da nema više potrebe za merama. Izleda da su mnogi odustali od borbe sa Omicronom.

 

Meanwhile braća Grci ne odustaju, već pooštravaju:

 

No booster shot, no valid vaccination certificates in Greece as of Feb 7

February 7, 2022 CORONAVIRUS, FEATURED 9 Comments

 

People over 18 years old who have been administered two doses of vaccination at least seven months ago but failed to receive the booster shot will be considered as “unvaccinated” and will lose the benefits of  “vaccinated” as of today, Monday, February 7, 2022. Their vaccination certificates will expire.

According to a decision by the Greek Health Ministry that goes into force today, their vaccination certificates expire.

They will no longer be able to seat indoors of restaurants, entertainment venues, theaters, cinemas, gyms and museums. They will need a Rapid-test to go to a bank, to the hairdresser and other activities.

Citing official sources, media report that a total of 324,000 people who had two vaccine doses have not received the booster shot, so far and therefore their vaccination certificates expired today.

 

According to current Greek regulations, the vaccination certificates are valid for 7 months from the day of the second vaccination for those who received the double-dose vaccines, and 3 months for those with the single-shot vaccines.

Booster shots may be administered 3 months after a completed vaccination.

The measure was supposed to go into force from February 1 but it was delayed due to the snow weather.

 

That vaccination certificates in Greece expire in 7 months has angered Greeks who were promised by the government that they would take their lives back and return to normalcy if they get vaccinated.

It also angers specific business sectors who will see their customers and revenues decline even more.

Access to retail and other facilities including private health care facilities as well as outdoor restaurants and cafes will be possible only with negative Rapid test as for the unvaccinated citizens.

 

The measure creates confusion also among tourists and travelers as they can now enter the country without mandatory Covid-test if they hold an active European Digital Vaccination Certificate that is valid for nine months.

Will they be able to visit museums and indoor restaurants, cafes and other venues if they do not have the booster shot?

Greece’s government, the health and the tourism ministry owe an official clarification.

The clarification came on Monday evening at the Life Briefing:  Travelers without booster after 7 months subject to same restrictions as Greeks, says official

 

 

Edited by Akiro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Akiro said:

Čuo sam danas od ženinog sinka da u Švajcarskoj polako povlače sve mere i sve vraćaju u normalu, uključujući i to da nema više tako lako bolovanja za Omicron. Izleda da su mnogi odustali od borbe sa Omicronom.

 

Meanwhile braća Grci ne odustaju, već pooštravaju:

 

No booster shot, no valid vaccination certificates in Greece as of Feb 7

February 7, 2022 CORONAVIRUS, FEATURED 9 Comments

 

People over 18 years old who have been administered two doses of vaccination at least seven months ago but failed to receive the booster shot will be considered as “unvaccinated” and will lose the benefits of  “vaccinated” as of today, Monday, February 7, 2022. Their vaccination certificates will expire.

According to a decision by the Greek Health Ministry that goes into force today, their vaccination certificates expire.

They will no longer be able to seat indoors of restaurants, entertainment venues, theaters, cinemas, gyms and museums. They will need a Rapid-test to go to a bank, to the hairdresser and other activities.

Citing official sources, media report that a total of 324,000 people who had two vaccine doses have not received the booster shot, so far and therefore their vaccination certificates expired today.

 

According to current Greek regulations, the vaccination certificates are valid for 7 months from the day of the second vaccination for those who received the double-dose vaccines, and 3 months for those with the single-shot vaccines.

Booster shots may be administered 3 months after a completed vaccination.

The measure was supposed to go into force from February 1 but it was delayed due to the snow weather.

 

That vaccination certificates in Greece expire in 7 months has angered Greeks who were promised by the government that they would take their lives back and return to normalcy if they get vaccinated.

It also angers specific business sectors who will see their customers and revenues decline even more.

Access to retail and other facilities including private health care facilities as well as outdoor restaurants and cafes will be possible only with negative Rapid test as for the unvaccinated citizens.

 

The measure creates confusion also among tourists and travelers as they can now enter the country without mandatory Covid-test if they hold an active European Digital Vaccination Certificate that is valid for nine months.

Will they be able to visit museums and indoor restaurants, cafes and other venues if they do not have the booster shot?

Greece’s government, the health and the tourism ministry owe an official clarification.

The clarification came on Monday evening at the Life Briefing:  Travelers without booster after 7 months subject to same restrictions as Greeks, says official

Oh well, promises, promises...
Vidim ja da ni ove sezone Grci neće prihodovati od našeg budžeta. Pa ok, ili Dalmacija ili Istra. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Daleko je jos leto. Do tada ce i oni kao Izrael izbaciti covid propusnice iz upotreba. 

Ma to je tačno, daleko je. Kao što je tačno da mogu da se predomisle kad im padne na pamet. Ozbiljne države to ne rade tako.
Kao i Srbija uostalom, na našem zelenom sertifikati nakon treće vakcine piše "poslednja doza"
BSi9rou.png
To nije ozbiljna tvrdnja, niti može biti.

Ta vrsta politikanstva ubija svaki kredibilitet.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ma to je tačno, daleko je. Kao što je tačno da mogu da se predomisle kad im padne na pamet. Ozbiljne države to ne rade tako.
Kao i Srbija uostalom, na našem zelenom sertifikati nakon treće vakcine piše "poslednja doza"
BSi9rou.png
To nije ozbiljna tvrdnja, niti može biti.

Ta vrsta politikanstva ubija svaki kredibilitet.

Meni je to ok sto pise poslednja doza, znaci ona kuju si primio poslednju. ne mora da znaci da je stvarno poslednja.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, urosg3 said:

Nije baš jednostavno pozvaćemo engleski upomoć
Last dose vs most recent 🙂

Meni pise "booster". Potpuno si u pravu, last dose, je uobicajeno poslednja doza koja predpostavlja da nema vise (u slucaju necega sto ne bi trebalo da ima normalno ponavljanje). Da su hteli da kazu ona koju si primio zadnju (sa predpostavkom da ih ima jos) pravilnije bi bilo "latest dose". Posto se radi o vakcini last dose bi trebala da bude ona koja finalizuje "doziranje".

Nije mi gramatika toliko dobra ali jedino gde ja znam da se last koristi u smislu zadnji (pre sledeceg) je kad prati vreme, tipa last month, last year, last Monday, last time....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, shonke said:

Ima nas više nego što misliš. emoji3.png

Evo 12 godina je prošlo od kad je počelo. Vitamini, ginko i ostala sr... Ništa ne pomaže. Radio sve žive analize, testovi, nmr glave. Ništa. Batalio sam odlazak na kliniku u KC kad mi je dr rekla da postoji još samo mogućnost da se proba sa uređajem (aparatom) koji se nosi u uvetu i koji maskira frekvenciju tog šuma ali treba "milion" proba da se nađe ta frekv.
99% vremena ne primećujem, mogu da spavam. Samo kad mislim na to onda primetim (evo dok ovo pišem!).

Tako da, prerano ste otkazali tu studiju. emoji3.png

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 


 

 


Bio sam mlad kad je počelo, nekako sam se navikao. Kod mene nikakva trauma nije bila okidač. Samo jedan dan primetim šum i to se sećam i vremena i mesta gde sam bio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

Ja batalio dalja ispitivanja kada su me dva lekara ubedila da razlog zujanja nije ozbiljniji problem (da nemam ništa u glavi :classic_biggrin:).

 

A takodje se tačno sećam kad i kako je počelo. U subotu smo sa tada devojkom sada suprugom bili na nekoj svadbi kod njene sestre gde je muzika bila nenormalno glasna a mi blizu zvučnika (jedva se čujes sa ljudima odmah pored sebe), u nedelju bili na drugoj svadbi, manje glasna muzika ali opet relativno blizu zvučnika. Ponedeljak sve normalno, u utorak tokom treninga koji je bio vrlo naporan i u kome sam naprezao dosta vrat sam počeo da čujem zujanje. Isprva sam mislio napor, pritisak, umor… Kad odspavam nestaće… 
 

4 hours ago, Eddard said:


Taj rad, tuga… već evo 10 godina zuji niskim intenzitetom s obe strane, nemam pojma zašto i od čega. Čujem ga kad obratim pažnju ili u tišini. Dušu bi dao da mogu samo malo da odmorim u potpunoj tišini… a znam da nema pomoći… to je najgore.

Najteži i najdepresivniji momenat je bio kada sam shvatio da neću više nikad čuti tišinu, da će zujanje prestati onda kad i život prestane. 
 

Ali kao što kažeš, navikne se čovek i zaboravi da postoji, čujem ga ako baš razmišljam o tome ili kad je skroz tišina. Jedino što treba voditi računa i paziti se buke, jer postoji opasnost da se vremenom pojača.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@AgroLaki čestitam, i želim sve najlepše bebi i mami i naravno, tebi. 🙂 

 

@urosg3 Na onom papiru koji sam dobila posle bustera piše 3 doza.   

U US je bila rasprava u medijima da se booster ne zove treca doza, zato sto su to dve razlicite stvari. Recimo neki imunokompromitovani primaju trecu dozu a ne booster.

 

A third dose is for people who are moderately or severely immune-compromised; their original immune response from the first 2 doses may not have been strong enough, so a third dose is recommended as part of their primary vaccine series. These individuals are able to get a third dose as soon as 28 days after their second.

A booster shot is an additional dose of vaccine given after the protection provided by the original shot(s) has begun to weaken over time. A booster is intended to help people maintain immunity for a longer period of time.

 

Imaju valjda i razlicite kolicine ta dva tako da zbog neusaglasene terminologije moze biti kasnije problema.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da prijavim novosti:

Bilo je 11 od 50 drzava sa mandatima za maske u skolama zadnje kad smo brojali I to su uglavnom drzave sa najstrozim merama. 

Kod mene PA ukinut je mandat za maske na nivou drzave u skolama, ali neki skolski okruzi jos uvek zahtevaju. Mandat je pravno oboren u Decembru kao nelegalan. Philly I dalje drzi njihov I kazu da nece ukidati mesecima. Stoga I moj klinac ima mandat na fakultetu, iako su oni privatan fakultet pa mogu da odredjuju svoja pravila.

NJ je najavio ukidanje mandata za skole za 7.3

CA je danas najavila ukidanje mandata za maske u zatvorenim prostorima za vakcinisane od sledece nedelje, po principu honor system, znaci nece traziti dokaz o vakcinaciji. Zadrzavaju mandat u skolama 😳 sto je totalno bezveze na osnovu statistike i jos neke "visoko rizicne prostore", nisam videla da li je to samo zdravstvo i transport, ili jos nesto.

NY je najavio objavu u sredu pa cemo videti sta od mandata oni ukidaju.

Delaware ukida 31.3 skolski mandat a indoors mask mandate istice ove nedelje.

 

Svi oni skoro u prici pominju "endemic" I "zivot sa virusom". Nije to posledica toliko statistike nego pritiska javnosti jer statistika ne podrzava mandate za maske u skolama, a ostalo...pa izbori se priblizavaju.

 

@erwin toliko o tome ko ce odluciti kad staje pandemija. 

 

Update:

CT ukida mandate za skole I indoors, 28.2

A Oregon 31.3 za oboje.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, urosg3 said:

Nije baš jednostavno pozvaćemo engleski upomoć
Last dose vs most recent 🙂

BTW recimo za tetanus, koji se prima periodicno, niko ne kaze kad si primio/la last dose, nego latest. Kad je mom klincu falila druga doza vakcine za meningitis ni tu nisu rekli last dose, nego second. Ne znam da li tu postoji mogucnost neke sledece, ali kad se radi o dozi, zadnja je zadnja.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

 

@erwin toliko o tome ko ce odluciti kad staje pandemija.

 

Najbolje da će virus da se obazire na to šta su neke budale u zemlji koja je verovatno najneuspešnija među razvijenima kad je u pitanju čuvanje sopstvenog stanovištva od virusa proglasile.

 

Kako stvari trenutno stoje, "staće" tako što će da se gurnu pod tepih mrtvi i pritisnu mediji da manje izveštavaju o sranju po bolnicama kad naiđe sledeći talas i tako će ostati sve dok lekovi masovno ne budu dostupni.

Edited by erwin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, erwin said:

 

Najbolje da će virus da se obazire na to šta su neke budale u zemlji koja je verovatno najneuspešnija među razvijenima kad je u pitanju čuvanje sopstvenog stanovištva od virusa proglasile.

 

Kako stvari trenutno stoje, "staće" tako što će da se gurnu pod tepih mrtvi i pritisnu mediji da manje izveštavaju o sranju po bolnicama kad naiđe sledeći talas i tako će ostati sve dok lekovi masovno ne budu dostupni.

Pa to sam ti I rekla prethodno. Stace kad politicari odluce, ono zgodno su se u medijima pojavile price kako brojke u bolnicama nisu tacne, sad su odlucili da bolnice ne prijavljuju cifre, nije samo US, UK takodje.

U US vec pritiskaju medije kad im nesto ne odgovara, pozivaju ih na razgovor o "negative coverage". Sa podijuma Bele Kuce se poziva na cenzuru,  pazljivo "mozete vi bolje da suzbijate misinformation". Tako se suzbijala prica o lab leak, svako ko je pomenuo da logika kaze da se virus pojavio u gradu koji ima takvu labaratoriju, logicno, je proglasen za ludaka.

Zbog straha od virusa dali smo im moc da kontrolisu ama sve. Statistika ne podrzava mandate za maske u skolama, ni istrazivanja, ali kad su ljudi rekli "ovo nema smisla" u US, zemlji koja se ponosi slobodom govora, FBI je roditelje proglasio domacim teroristima. 

 

Ben Frenklin je bio u pravu. Das im prst, oni uzmu i bubrege.  Ovde cak i ne znas ko laze, toliko se lazi napakovalo. E sad Eddard ce reci struka, ama Lancet je pao na ispitu.

 

Svaka cast zemljama koje su ocuvale poverenje. Ja recimo gledam Izrael pa sta kazu, racunam da je tacno.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, shonke said:

Ima nas više nego što misliš. emoji3.png

Evo 12 godina je prošlo od kad je počelo. Vitamini, ginko i ostala sr... Ništa ne pomaže. Radio sve žive analize, testovi, nmr glave. Ništa. Batalio sam odlazak na kliniku u KC kad mi je dr rekla da postoji još samo mogućnost da se proba sa uređajem (aparatom) koji se nosi u uvetu i koji maskira frekvenciju tog šuma ali treba "milion" proba da se nađe ta frekv.
99% vremena ne primećujem, mogu da spavam. Samo kad mislim na to onda primetim (evo dok ovo pišem!).

Tako da, prerano ste otkazali tu studiju. emoji3.png

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 


 

 


Bio sam mlad kad je počelo, nekako sam se navikao. Kod mene nikakva trauma nije bila okidač. Samo jedan dan primetim šum i to se sećam i vremena i mesta gde sam bio.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

 

 Kada sam pre 2 godine imala "virusnu upalu srednjeg uha" (nista istrazivanje, analize, dijagnoza data nakon obicnog pregleda i simptoma) dobila sam Urutal lek, zujanje se smanjilo do jedva prisutnog. Medjutim, terapija Urutalom je vremenski ogranicena i sve se vratilo na staro. Srecom, meni nista ne zuji, u pitanju je zvuk slican prskanju mehurica kod otvaranja boce kisele vode ili shampanjca. ☺️

Kad bolje razmislim, verovatno sam sama kriva za tinitis: cim sam dobila od firme prvi mobilni telefon, nabavila sam slusalice i godinama sam nosila 1 slusalicu na levom uhu i slusala radiostanice i muziku koju volim, benefit je bio ogroman jer sam tako ublazavala stres na poslu. Nakon odlaska u penziju, slusalice, obe, stavljam kad god izlazim iz kuce, jednostavno, kao da mi susret sa spojnim svetom nije moguc bez muzike.  Kad vec mora da zuji, neka zuji u tonalitetu koji mi prija☺️

Edited by Pletilja
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, erwin said:

Teško bolesni u Izraelu po starosnim grupama na 100.000 stanovnika istog vakcinalnog statusa (tamnozeleno - sa busterom, svetlozeleno - bez bustera, plavo - nevkacinisani):

 

 

 

Mozda je malo glupo pitanje, ali me zanima ta definicija "tesko bolestan", a pitam zato sto sam citao razna tumacenja. Najblize sto sam uspeo da izvucem je da je teska bolest ta koja zahteva hospitalizaciju i nosi sa sobom pad saturacije i upalu pluca.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2022 at 9:43 PM, erwin said:

 

Prva ispitivanja antitela kažu da oni koji su preležali omikron nisu ni približno zaštićeni koliko oni koji su preležali deltu, što ima smisla: blaža bolest dovodi do manjeg stvaranja antitela, a veća zaraznost (tj. znatno veća količina virusnih čestica koju svaki kliconoša ispaljuje okolo kod omikrona) lakše probija takvu zaštitu.

 

 

 

 

 

giphy.gif?id=5326&width=225

 

E jbg, kako sad to? Čini mi se da je neko skoro pričao ovde da ipak postoji neki imunitet, možda ne baš dugotrajan, na sve sojeve kada preležiš Omikron?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...