Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

10 minutes ago, Tomiprunet said:

Svaka cas5 erwinu na postevima, ali ja svaki post prekinem da citam vec posle druge recenice. 

Fajzer mi je mrzak da ne moze biti mrzi, pa da leci 200% odvratni su. 

 

Kako uvek nadjete neke izgovore kad je Izrael u pitanju? oni su se vakcinisali samo Fajzerom, niko nije brze niti sporije, vakcine su tek od Decembra 2020, znaci jos ni godinu dana. UK ima bolje rezultate jer su vakcinisali pored fajzera i AZ i modernom. Fajzer je malo jaca secerna vodica, eto i kao dokaz nivo antitela koje ima Akiro i njegova supruga.

 

 

Cekaj, da li si ti zaista realan sa ovim sto si napisao ili samo dobro podjebavas ljude ovde, ma koja tema da je u pitanju?!

 

1. kazes da prestanes da citas posle druge recenice. Pa kako onda ocekujes da nesto razumes, da shvatis situaciju, ako se ne udubis? Ruzno je pre svega, nepostovanje prema onima koji se trude da ovde sto argumentovanije objasne ljudima situaciju. 

2. i kad vec ne procitas argumente, cinjenice, zasto jbt prosipas nesto tipa "Fajzer je malo jaca secerna vodica"?! Koji dokaz? Dve osobe (Akiro i draga mu) koji nakon 5 meseci i 20 dana nemaju dovolno antitela?! Pa zato se i daje booster doza.

 

Daj bre prestani vise za glupim upisima, stvarno preterujes.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ima nečeg i u medijskoj histeriji  i tu je @Tomiprunetna tragu evo mala stilska vežba:

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je pozitivno 8.467 dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

Ili 

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je negativno - potpuno zdravo 17 825 osoba dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

 

Sama matematika je identična u krajnjem rezultatu 🙂

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Cekaj, da li si ti zaista realan sa ovim sto si napisao ili samo dobro podjebavas ljude ovde, ma koja tema da je u pitanju?!

 

1. kazes da prestanes da citas posle druge recenice. Pa kako onda ocekujes da nesto razumes, da shvatis situaciju, ako se ne udubis? Ruzno je pre svega, nepostovanje prema onima koji se trude da ovde sto argumentovanije objasne ljudima situaciju. 

2. i kad vec ne procitas argumente, cinjenice, zasto jbt prosipas nesto tipa "Fajzer je malo jaca secerna vodica"?! Koji dokaz? Dve osobe (Akiro i draga mu) koji nakon 5 meseci i 20 dana nemaju dovolno antitela?! Pa zato se i daje booster doza.

 

Daj bre prestani vise za glupim upisima, stvarno preterujes.  

Da prosipam stav da je fajzer malo jaca secerna vodica isto kao sto i mek prosipa da je sinofarm shit nad sjtovima vakcina.

bila je ona neka studija da fajzer stiti od delta soja neki 38% sto je malo vise od sinofarm, pa zato kazem.

inace nemam nista protiv az, sputnik, pa ni sinofarm, vec iskljucivo protiv fajzer vakcine. za mene je smece i ja to mogu da tvrdim za sebe, svako nek misli sam za sebe.

 

inace evo sad bas citam subotica info i kaze da u subotickoj bolnici broj dnevnih prijema za bolnicko lecenje blizi se dvocifrenom. Mislim ok, sta to znaci? blizi se dvocifrenom, moze biti i 2 a moze biti i 9 pacijenata, pa koliko je? 

bitno je izgleda naglasiti dvocifrenom jer tako zvuci vise.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Da prosipam stav da je fajzer malo jaca secerna vodica isto kao sto i mek prosipa da je sinofarm shit nad sjtovima vakcina.

bila je ona neka studija da fajzer stiti od delta soja neki 38% sto je malo vise od sinofarm, pa zato kazem.

inace nemam nista protiv az, sputnik, pa ni sinofarm, vec iskljucivo protiv fajzer vakcine. za mene je smece i ja to mogu da tvrdim za sebe, svako nek misli sam za sebe.

 

inace evo sad bas citam subotica info i kaze da u subotickoj bolnici broj dnevnih prijema za bolnicko lecenje blizi se dvocifrenom. Mislim ok, sta to znaci? blizi se dvocifrenom, moze biti i 2 a moze biti i 9 pacijenata, pa koliko je? 

bitno je izgleda naglasiti dvocifrenom jer tako zvuci vise.

 

Znaci ako neko (prema tvom misljenju) lupeta, onda i ti sebi dajes za pravo da lupetas? 

 

Seems legit. Yeah.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u vezi kovida i medija i politike.

Grcka, otvorila granice za vreme letnje sezone, svi su dobrodosli, samo prikazi sertifikat o vakcini ili negativan test, i sve super. 

onda , napokon ovaj siroti prijatelj francuz odleti u Grcku ali izgleda da mu je let tamo bio jos u vreme letnje sezone, a povratni let vise nije pa su odmah pozurili da otkazu let. Znaci sad ponovo viru hara u Grckoj kad se sad otkazuju letovi, a Akiro svaki dan postavlja izvestaje kako testiraju preko 200k pa cak i 400k ljudi dnevno i imaju samo oko 1000slucajeva. Znaci sad virus oped napada, a letos nije. To isto ono kad zabrane izlazke iz kuce posle 21h jer virus ne napada pre 21, samo posle.Pa ko je tu lud?

Sve je cista politika. 

1 minute ago, Kooineeperk said:

 

Znaci ako neko (prema tvom misljenju) lupeta, onda i ti sebi dajes za pravo da lupetas? 

 

Seems legit. Yeah.

Mislis na Meka? da on lupeta?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, urosg3 said:

Ima nečeg i u medijskoj histeriji  i tu je @Tomiprunetna tragu evo mala stilska vežba:

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je pozitivno 8.467 dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

Ili 

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je negativno - potpuno zdravo 17 825 osoba dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

 

Sama matematika je identična u krajnjem rezultatu 🙂

 

 

Pa i ne baš.

 

Dosta njih su neka ponovna testiranja, kontrole, a mnogi su i bolesni ali ne od covida.

 

Niko ne ide na testiranje tek tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tomiprunet said:

Mislis na Meka? da on lupeta?

 

Da li si ti realan sta me pitas? 😄 

 

 

 

Premotaj malo... 

Ja ti skrenem paznju da pises glupost nazivajuci vakcinu "secernom vodicom" a tvoj argument je 

14 minutes ago, Tomiprunet said:

Da prosipam stav da je fajzer malo jaca secerna vodica isto kao sto i mek prosipa da je sinofarm shit nad sjtovima vakcina.

 

Ja ti kazem: 

6 minutes ago, Kooineeperk said:

Znaci ako neko (prema tvom misljenju) lupeta, onda i ti sebi dajes za pravo da lupetas? 

 

A ti me pitas da li JA mislim na Meka i da on lupeta?! 😄 

 

 

 

Ajooooooooooj komedije, kome sam ja nasao da objasnjavam. Pa ti ne razumes ni ono sto sam napises. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, urosg3 said:

Ima nečeg i u medijskoj histeriji  i tu je @Tomiprunetna tragu evo mala stilska vežba:

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je pozitivno 8.467 dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

Ili 

 

U poslednja 24 sata u Srbiji su na koronavirus testirane 26.292 osobe, od kojih je negativno - potpuno zdravo 17 825 osoba dok je, nažalost, 45 osoba preminulo.

 

Sama matematika je identična u krajnjem rezultatu 🙂

 

 

.

 

Podsetio si me na stari sovjetski vic..

 

SAD i SSSR su odlučili da odmere snage i organizuju trku između svojih lidera. Jasno je da je zdraviji i sportskiji Karter zaobišao bolesnog i nespretnog Brežnjeva. Sledećeg dana, u američkoj štampi se pojavljuje kratka poruka:

 

održalo se takmičenje na 400 m  između predsednika Kartera i generalnog sekretara Brežnjeva. Karter je pobedio. "


U sovjetskim novinama: "održana međunarodna trka na 400m . Među učesnicima ..." - zatim se nastavlja čitav niz pohvala i navode se regalije Leonida Iljiča Brežnjeva i Jimmija Kartera. Članak završava:

 

Kao rezultat toga, Leonid Iljič je završio drugi, a predsednik SAD - Karter - pretposlednji 

 

.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, erwin said:

Dobra neka "šećerna vodica" zahvaljujući kojoj je Izrael trenutno tek 73. u svetu po broju umrlih uprkos tome što je 13. po zaražavanju.

 

6cZyvH9.png

 

https://www.worldometers.info/coronavirus/weekly-trends/#weekly_table

 

 

Da preduhtrim stvar stoji još bolje ako gledaš ukupne podatke a ne samo weekly, Izrael je u stvari odličan.

Link to comment
Share on other sites

Jos nesto u vezi statistike kod nas i efikasnosti vakcina. Kad sam isao da se vakcinisem, zeleo sam Fajzer vakcinu. U Subotici sam se vakcinisao, kad sam otisao bio sam 4 koji je zeleo Fajzerom da se vakcinise, ali sam morao cekati tj svi mi da nas bude ukupno 6. I cekali smo 2h da jos to dvoje dodju. Pored nas su dolazile gomile ljudi da se vakcinisu sinofarmom. Od mojih bliskih prijatelja i poznanika, samo sam se ja i shogor vakcinisali Fajzerom, ostali su AZ ili Sputnik. Mislim da je jako mali postotak ukupno u Srbiji vakcinisan Fajzerom, i da rezultati i studije nisu validni.  Mislim validni su oni ali ne dokazuju nista konkretno. 

Naravno da je bolje bilo koja vakcina nego ni jedna.

3 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Da li si ti realan sta me pitas? 😄 

 

 

 

Premotaj malo... 

Ja ti skrenem paznju da pises glupost nazivajuci vakcinu "secernom vodicom" a tvoj argument je 

 

Ja ti kazem: 

 

A ti me pitas da li JA mislim na Meka i da on lupeta?! 😄 

 

 

 

Ajooooooooooj komedije, kome sam ja nasao da objasnjavam. Pa ti ne razumes ni ono sto sam napises. 

 

 

Pa ja ne lupetam, ja samo donosim zakljucke na osnovu informacija. Da je Fajzer malo bolji od sinofarma kad je rec o delta soju, i to znaci da je malo jaca secerna vodica jer je sinofarm obicna secerna vodica.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tomiprunet said:

Jos nesto u vezi statistike kod nas i efikasnosti vakcina. Kad sam isao da se vakcinisem, zeleo sam Fajzer vakcinu. U Subotici sam se vakcinisao, kad sam otisao bio sam 4 koji je zeleo Fajzerom da se vakcinise, ali sam morao cekati tj svi mi da nas bude ukupno 6. I cekali smo 2h da jos to dvoje dodju. Pored nas su dolazile gomile ljudi da se vakcinisu sinofarmom. Od mojih bliskih prijatelja i poznanika, samo sam se ja i shogor vakcinisali Fajzerom, ostali su AZ ili Sputnik. Mislim da je jako mali postotak ukupno u Srbiji vakcinisan Fajzerom, i da rezultati i studije nisu validni. 

Aham, znaci na osnovu uzorka jednog dana u osrednjem mestu u Srbiji, ti iznosis zakljucak o % zastupljenosti Fajzerom od pocetka vakcinacije u Srbiji. 

Jos jedan legitiman stav. 

 

Aj da probam ovako: Znaci imas 10 kokosaka, svako jutro saceka te 10 jaja. Ti pozelis da vidis kako izgleda sam proces nosenja jaja i odlucis da ih posmatras. I cekas, cekas, i u jednom trenutku vidis kako je ona sarena snela jaje. Sav srecan ali i umoran od cekanja, odlucis da neces vise posmatrati i mudro zakljucis da je sigurno svih 10 snela samo ta jedna, a ostalih 9 su neke dzabalebarke... 

 

1 minute ago, Tomiprunet said:

Mislim validni su oni ali ne dokazuju nista konkretno. 

Cekaj, kako sad, jesu li validni ili nisu validni?! N

 

1 minute ago, Tomiprunet said:

Naravno da je bolje bilo koja vakcina nego ni jedna.

E nesto i ti pametno da napises na kraju. Slobodno obrisi sve iznad i ostavi samo ovo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, koca popovic said:

Koji vam je djavo? Sta vam treba da raspravljate sa tipom koji tupi cijelo vrijeme. Ovaj sto ne pere ruke je ili teski tupan ili zajebant. U oba slucaja nije vrijedan pomena.

Ko ne pere ruke?

 

ako mislis na mene? perem ja ruke, ali ne sapunom svaki put.

Mozda ja zvucim glupo ili ne znam kako, ali jednostavno ne zelim da podlegnem medijima, a po meni mediji ustvari stvaraju sliku o covidu, po meni istina je negde izmedju, kao i uvek. Idi samo na sajt b92, pa procitaj naslove, nemoj citati tekst ( ni ja ne citam) pa po tim naslovima samo covek prebledi od straha kakvo je stanje kod nas. A eno napisao sam ti kako je stanje u Subotickoj bolnici, blizi se dvocifrenom .... Subotica nije neko malo mesto pa da kazes da je to zato. I nisu samo iz grada Subotice oni koji idu na lecenje od covida, vec iz celog severno backog okruga najmanje nekih 200000stanovnika.

 

 

5 minutes ago, Hugo Punch said:

Dosta je valcinisano Fajzerom, ali tek od maja je počelo, do tad je nije bilo.

 

Videh da je kod kineske problem ćelijski imunitet.

 

Svim vakcinama opada titar antitela posle 5 meseci ali sve one sem kineske stvaraju ćelijski imunitet, one T ćelije.

 

Zato je kineska slaba.

Ja sam se vakcinisao prvom dozom 8 Juna, onda sam morao cekati 2 sata da nas bude 6

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Wookie said:

Jel još neko primetio da većina antivaksera ima neke mentalne i psihičke probleme? Pored očiglednog problema što su antivakseri.

 

Ja ne mogu da se otmem utisku da ljudi ovo gledaju kao bukvalno laz, kao nesto sto ne postoji, sa cim se treba sprdati. A glavni neprijatelj su im neki Masoni...sta li... 

 

Kao necete vi mene da trujete, ja sam pametan, provalio sam vas. A ovamo ljudi umiru kao muve.

 

I jos nesto. Mi smo jedno govno od naroda. Tacno se vidi da mlade boli kurac za starije. Ne ugrozava me, zabole me da se vakcinisem. Starci nek krepaju...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Tomiprunet said:

Pa ne znam, zato pitam.

Nikako mi nije jasno otkud toliko zarazenih i u bolnicama jer ja evo ne znam nikoga ko se zarazio ili rezarazio, dok zimus sam znao poprilican broj.

Evo ja znam, zarazila se cela porodica budućeg muža moje bratanice. A i da ne znam lično nikog, skoro svaki dan prođem pored kovid ambulante u Vojvode Stepe u Beogradu i vidim puno dvorište ljudi koji čekaju na pregled.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...