Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

29 minutes ago, McLeod said:

Cudno da joj nisu dali papir posle prve doze. To moras da pokazes kad ides na revakcinaciju, a onda ti daju i drugi kao potvrdu posle primanja druge doze, kao sto su ostali napisali.

Vidiš da ni Uroš nije dobio. Njoj su samo rekli da bi revakcinacija trebala da bude 08.06. ali da će joj potvrditi SMS-om. Super je ova varijanta sa potvrdom na e-upravi. Lepo i izgleda. Imaš da odabereš par opcija. Jezik na kom će biti potvrda, srpsko-engleski a može i srpsko-kineski. Broj pasoša da se doda ako treba za putovanje u inostranstvo. Da odabereš varijantu za mobilni ili desktop.

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Ostali klinka i ja. Ona ima 15 godina a ja ću sačekati još malo, verovatno 2 meseca, da se oporavim kako treba.

 

Ti s obzirom da si bio neki srednje tezak slucaj stvarno ne morass da zuris. Znam da test na antitela ne mora nista da znaci ali ja bih na tvom mestu prvo uradio isti pa u zavisnosti od njega bih odlucio kada da se vakcinisem

Link to comment
Share on other sites

686/11.870/14

 

Na respiratorima 86.

 

Hospitalizovano 2.410.

 

 

Mislim da he ovo prvi put da je broj novozarazenih pao ispod 6% jos ko zna od kada. 
Padaju i brojevi hospitalizovanih i onih na respiratorima. Samo da se nastavi... 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ako bi mogli mediji da jašu po grbači Faučiju da objasni gde je neandertalski pomor i zašto ga nije bilo, i šta je tačno neandertalno u celoj priči osim potrebe da se bude glavna zvezda pandemije, i onaj koji propisuje, strog ali pravedan.
Koliko je dobro što je Teksas ogolio mantru [emoji846]
Texas ima 52% vakcinisanih. Možda u tome ima nešto?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Texas ima 52% vakcinisanih. Možda u tome ima nešto?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Možda, ali ne sumnjam da je predsednik Bajden znao za taj procenat, ali je ipak odluku nazvao "Neanderthal thinking". Ni manje ni više
I ne sumnjam da je taj procenat Faucci imao na umu kad je rekao da je neobjašnjivo. i da nije jasno. A on bi morao da zna, da vaga reči ako mu je stalo do kredibiliteta.
Ono što znamo sigurno je da je tako, 52% vakcinisanih, i imamo realan pad brojeva, sve ostalo je politika, politička potreba i ostala uobičajena zamagljivanja činjenica.
Nema previše prostora za relativiziciju, ne može istovremeno da kritikuješ odluku (političku odluku) da je loša, i kad vreme pokaže da ta odluka nije štetna da relativizuješ da je odluka nebitna. Mislim ono - možeš...
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Ridji said:

686/11.870/14

 

Na respiratorima 86.

 

Hospitalizovano 2.410.

 

 

Mislim da he ovo prvi put da je broj novozarazenih pao ispod 6% jos ko zna od kada. 
Padaju i brojevi hospitalizovanih i onih na respiratorima. Samo da se nastavi... 

 

I vazno je to sto 15 dana nakon praznika nemamo eksploziju novih slucajeva. Nama su brojevi mesecima unazad najjaci u ponedeljak i utorak, tako da ocekujem da u petak ili za vikend padnemo ispod 500 novozarazenih dnevno. Situacija zaista ide na bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Nego, jel ste dobijali neku potvrdu kada ste primili prvu dozu vakcine? Supruzi traže u firmi a nije ništa dobila.

 

Ja sam dobila potvrdu. Gore stoji broj-šifra pod kod kojim je zavedena potvrda. Piše i koja vakcina je data.

 

Dopisali su rukom kada je revakcinacija i u kom vremenu..31.05. od 8-12. 

 

Sutradan sam dobila i SMS E uprave -potvrda da sam vakcinisana i da treba za 21 dan da primim revakcinu.

 

Moja mama je takođe dobila istu potvrdu, ali nije dobila SMS..Pa sam ja pisala E upravi 😄 i pre neki dan je E uprava odgovorila da je sve u redu, i da će dobiti SMS posle revakcine...videćemo..

 

Malo im je neobično to sa slanjem SMS-a..Šta će mi SMS ako sam išla na vakcinaciju bez poziva i ako sam dobila jednu potvrdu, a posle revakcinacije i drugu?

 

@Ridji @zoe Bg Ne znam kako sam kopirala taj broj testiranih, verovatno sam sama dodala ( nesvesno ) još jedan broj 😄  Ali, važno da smo se razumeli.

 

I drago mi je što ovde ima puno optimista kada je korona u pitanju 🙂 Nadam se da ćete svi biti u pravu i da ćemo imati mirnije leto.

 

Usput, sinoć na Fejsu sam videla "novu teoriju antivaksera"- "Vakcinisani štete nevakcinisanima, nevakcinisani imaju zdravstvene probleme ako duže vreme provedu sa vakcinisanima"..i onda su lupali i lupali..a izvor su im neimenovani američki lekari!     

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

cime si se vakcinisala, devojko..ja ne znam zasto bilo ko vise cita sta antivakseri pisu, baljezgarije od kojih smao moze da ti opadne iq i da se nerviras..evenutalno haha smajli ubacis, nasmejes im se u lice od muke, kad se vec oni bolesnici smeju anvesti o zarazaenima i preminulima..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

@Harmonika Vakcinisala sam se Fajzerom i nisam imala nuspojave.

 

Ovu antivaks priču sam videla kod ex koleginice..i onda ušla u tu njihovu grupu i...bilo mi je i smešno, ali i tužno..

 

Smešno je jer veruju u te budalaštine koje neko postavlja, smešno je što su "dokazali" da je nama vakcinisanima stvarno ugrađen čip.

 

Dobra stvar je što Fejs počinje da briše te njihove budalaštine, videla sam ispod nekih 5-6 tih postova da su to neproverene, lažne vesti...i Fejs sakriva taj sadržaj. 

 

Tužno je što postoje ljudi  koji u to veruju i što su baš  fanatici u toj svojoj veri..u 21.veku postoje takvi ljudi.. 

 

Plašim se da zbog takvih ljudi nećemo doći do kolektivnog imuniteta i da će ovo sa koronom da traje i traje...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

686/11.870/14

 

Na respiratorima 86.

 

Hospitalizovano 2.410.

 

Je li bre, što ti i Devojka kradete @zoe Bg leb iz ruke, ovo je njen posao?!

😛

 

1 hour ago, urosg3 said:

Ono što znamo sigurno je da je tako, 52% vakcinisanih, i imamo realan pad brojeva, sve ostalo je politika, politička potreba i ostala uobičajena zamagljivanja činjenica.


Jesu nakon tog ukidanja mandata svi kolektivno i euforično pobacali maske, a sve institucije, prodavnice i restorani polupali i pocepali znake za obavezno nošenje maski i pustili svakog Redneck-a da bez maske urla i divlja? Ili pak nisu?

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Eddard said:


Jesu nakon tog ukidanja mandata svi kolektivno i euforično pobacali maske, a sve institucije, prodavnice i restorani polupali i pocepali znake za obavezno nošenje maski i pustili svakog Redneck-a da bez maske urla i divlja? Ili pak nisu?

Nisu naravno.  Nisam čak ni siguran šta se desilo da uzrokuje ovaj rezultat. Ali vidi šta znam:
1. Da je Bajden rekao da je odluka plod neandertalnog razmišljanja. 
2. Da je Fauči rekao da je zbunjen razvojem i da ne može da ga objasni

Prvo za Bajdena, da se razumemo, on je političar i politički tumači potez i promašio je, sigurno. Koja je potreba da koristi teške reči nije mi jasno.
Drugo - Fauči očigledno izbegava zaključak, Osnovano sumnjam da ga izbegava iz političkih razloga.

Ne pričam napamet, obe izjave su dokumentovane, postoje, nisu fake news.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:

 

Je li bre, što ti i Devojka kradete @zoe Bg leb iz ruke, ovo je njen posao?!

😛

 

 

Pa kad kasni 😛

Ja došao da vidim danasnje rezultate ono nema, čekah do pola 5 nema, čak sam morao da otvorim n1 da pronadjem, a kad sam već našao i još hteo da ih iskomentarisem... :classic_biggrin:

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

 

Pa kad kasni 😛

Ja došao da vidim danasnje rezultate ono nema, čekah do pola 5 nema, čak sam morao da otvorim n1 da pronadjem, a kad sam već našao i još hteo da ih iskomentarisem... :classic_biggrin:


Da znaš... @zoe Bg, nema leba danas!

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@Harmonika Vakcinisala sam se Fajzerom i nisam imala nuspojave.

 

Ovu antivaks priču sam videla kod ex koleginice..i onda ušla u tu njihovu grupu i...bilo mi je i smešno, ali i tužno..

 

Smešno je jer veruju u te budalaštine koje neko postavlja, smešno je što su "dokazali" da je nama vakcinisanima stvarno ugrađen čip.

 

Dobra stvar je što Fejs počinje da briše te njihove budalaštine, videla sam ispod nekih 5-6 tih postova da su to neproverene, lažne vesti...i Fejs sakriva taj sadržaj. 

 

Tužno je što postoje ljudi  koji u to veruju i što su baš  fanatici u toj svojoj veri..u 21.veku postoje takvi ljudi.. 

 

Plašim se da zbog takvih ljudi nećemo doći do kolektivnog imuniteta i da će ovo sa koronom da traje i traje...  

Jbt, zato meni ovaj narod cudno izgleda. Ne znam sta da radim. Inace cekam na vakcinu. Hm......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Usput, sinoć na Fejsu sam videla "novu teoriju antivaksera"- "Vakcinisani štete nevakcinisanima, nevakcinisani imaju zdravstvene probleme ako duže vreme provedu sa vakcinisanima"..i onda su lupali i lupali..a izvor su im neimenovani američki lekari!     

Odlicno, onda neka sede u svojim brlozima i nemoj da izlaze među normalan svet, sto bi u stvari bio povratak na normalno stanje, kakvo je bilo pre nego što je takvima vraćeno dostojanstvo, ili pre nego sto su takvi pusteni na internet :classic_biggrin:

 

Ja da sam na mestu Šećeroskog (Zuckerberg) i tako bi ih sve pobrisao i zauvek banovao da mi ne gade sajt :thumbsup:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, urosg3 said:

Ok ali najgori su ovi poluvakcinisani ni tamo ni `vamo 🙂

 

Misliš na poluvakcinisane, bez druge doze:smiley33: ili na one koji još razmišljaju?

 

Usput, na Tviteru sam juče pročitala tvit Dušana Teodorovića u kome navodi da se mnogi lekari još nisu vakcinisali. 

 

Da li neko zna broj vakcinisanih lekara ( u procentima ) i da li ja kroz mesec, dva, tri, kad budem htela da odem na neki pregled moram da razmišljam da li je lekar X vakcinisan ili ne ( ili ne moram da mislim na to jer sam full vakcinisana ) ? 

 

Za moje stomatologe znam da su vakcinisani.   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...