Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

i sad vi koji pratite svakodnevno ovaj cirkus, i dalje tvrdite da ovo sve nije jedan malo je reci cirkus?!

koliko me secanje sluzi, kad su zatvorili kafice i trzne centre pre koliko 2-3 nedelje?, bilo je manje zarazenih i preminuli, a sada kad je taj broj veci u oba slucaja, oni ih ponovo otvaraju?!

o cemu mi, tj vi ovde pricate?!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Tomiprunet said:

Zasto pratite drustvene mreze? Dal ste marginalci onda? Ako niste marginalci zasto se plasite drustvenih mreza?

Zabranjivali bi, eno vam Rusija i Severna Koreja, a moze i Belorusija, mislim to su floskule sa ovog foruma

Ja pratim jer ima nekih devojaka koje se na tik toku setaju napred-nazad u kupacim kostimima. I nesto ima kad su u trenerkama nesredjene pa onda bace stiklu na na nogu i odjednom top sredjene.

  • Like 3
  • Love 3
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Clash said:

Ja pratim jer ima nekih devojaka koje se na tik toku setaju napred-nazad u kupacim kostimima. I nesto ima kad su u trenerkama nesredjene pa onda bace stiklu na na nogu i odjednom top sredjene.

To je jedini i ispravan razlog da se prate drustvene mreze. Sve ostalo nije. tj za sve ostalo je neozbiljno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

i sad vi koji pratite svakodnevno ovaj cirkus, i dalje tvrdite da ovo sve nije jedan malo je reci cirkus?!
koliko me secanje sluzi, kad su zatvorili kafice i trzne centre pre koliko 2-3 nedelje?, bilo je manje zarazenih i preminuli, a sada kad je taj broj veci u oba slucaja, oni ih ponovo otvaraju?!
o cemu mi, tj vi ovde pricate?!
Ponasanje drzave prema virusu jeste "cirkuzantsko", ali ne vidim kako to utice na nase shvatanje samog virusa.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, n4l1m said:

i sad vi koji pratite svakodnevno ovaj cirkus, i dalje tvrdite da ovo sve nije jedan malo je reci cirkus?!

koliko me secanje sluzi, kad su zatvorili kafice i trzne centre pre koliko 2-3 nedelje?, bilo je manje zarazenih i preminuli, a sada kad je taj broj veci u oba slucaja, oni ih ponovo otvaraju?!

o cemu mi, tj vi ovde pricate?!

Svako svoju muku muci odje, moj druze Tito.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/krizni-stab-upravo-prelomio-ovo-su-nove-mere-i-ima-znacajnih-promena/t4c3g7s

Vidi se da je pažljivo promišljeno o ovim merama...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

I ja sam se iznenadio. Nije im trebao sastanak za donosenje ovakvih mera. :classic_biggrin: I onda se cudite sto ljudi stvaraju odbojnost prema svemu.

Link to comment
Share on other sites

veoma interesantan poslednji podcast prof. Drostena:

https://www.ndr.de/nachrichten/info/82-Coronavirus-Update-Die-Lage-ist-ernst,podcastcoronavirus300.html

 

ima jedan deo pod naslovom PLURV-Prinzip (Pseudo-Experten, Logik-Fehler, Unerfüllbare Erwartungen, Rosinenpickerei und Verschwörungsmythen iliti Pseudo-experts, logic errors, unrealizable expectations, cherry-picking and conspiracy myths)

 

Kako lepo opisuje neke stvari koje se i ovde mogu procitati!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, n4l1m said:

i sad vi koji pratite svakodnevno ovaj cirkus, i dalje tvrdite da ovo sve nije jedan malo je reci cirkus?!

koliko me secanje sluzi, kad su zatvorili kafice i trzne centre pre koliko 2-3 nedelje?, bilo je manje zarazenih i preminuli, a sada kad je taj broj veci u oba slucaja, oni ih ponovo otvaraju?!

o cemu mi, tj vi ovde pricate?!

A bre, to što su oni nesposobni za bilo šta nema veze sa zarazom. Za šta su oni ikada bili sposobni? U pravu je bio onaj Amer devedesetih, Srbija nije "failed state" kao Irak, nego "faked state". To je lazna drzava koja sluzi samo da oni koji je cine muzu drzavnu kasu, i nikad oni ni za sta nisu bili sposobni. Hale i novosagrađeni objekti im prokisnjavaju, putevi se ruse, u posti masovno kradu pakete pa jos posle deo tih paketa prodaju na nekakvim aukcijama za neisporucene posiljke sto je organizovani kriminal, i tako dalje, i ko uopste od takvih ocekuje da umeju da se ozbiljno nose sa epidemijom? Ali to ne znaci da neko sad da bi takvima kontrirao, za sta oni i ne znaju, treba da ide golim dupetom u koprive. Takav onda nije normalan.

 

Treba ovi lekari i ostalo osoblje svi da bace peskir u ring, i da zavrse posao. Oni nisu psihijatri, pa da lece sumanute od kojih su se garantovano pola zarazili zato sto se ponasaju kao da nije pandemija.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, n4l1m said:

i sad vi koji pratite svakodnevno ovaj cirkus, i dalje tvrdite da ovo sve nije jedan malo je reci cirkus?!

koliko me secanje sluzi, kad su zatvorili kafice i trzne centre pre koliko 2-3 nedelje?, bilo je manje zarazenih i preminuli, a sada kad je taj broj veci u oba slucaja, oni ih ponovo otvaraju?!

o cemu mi, tj vi ovde pricate?!

meh, takva pitanja smo apsolvirali pre hiljadu stranica otprilike, vrati se pa polako, polako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono i ovo je tacno ovaj sto je pisao negde u komentarima:

 

Quote

Дозволите да понудим други угао гледања на ову ствар.
Свима је ваљда познато какав статус у српском друштву уживају лекари. Ни врачеви међу Папуанцима не могу да се похвале таквим угледом и привилегијама…
Слично стоји и са официрским кором – њихов престиж и компензације су у потпуном нескладу са оним што свакодневно чине за заједницу (бријање, ношење униформе и салутирање), а оправдање за то је да иако потпуно бескорисни у мирнодопским условима, ови трутови имају задатак да када дође до ратне ситуације раде прековремено, у нехуманим условима и ризикују животе. То је наш „друштвени уговор“ са мундирлијама.
Ценим стога да и господа у белим мантилима имају једнаку обавезу спрам „шире друштвене заједнице“ и да сада када је ситуација ванредна имају обавезу да подметну леђа, раде прековремено у нехуманим условима и да се излажу несразмерном ризику, и тако се одуже друштву за све оне ничим заслужене привилегије из мирнодопских времена.
И да нам не соле памет и не прозивају „неодговорне појединце“ зато што ће њима да буде тешко…
Поштено?

 

Ali i to ima granice. Evo ovi sto pricaju koji su malo gore prosli pa morali da budu u bolnici, padaju tamo kao snoplje, i bolesnici umiru, i osoblje pada sa nogu, a zasto, sto neko ne moze bez kafenisanja i gluposti. Ajde nemoj da zajebavate vise. Pa posle njima neko nesto naudio, svejedno da li (po njima) unutrasnji ili spoljasnji zlotvor, a oni se ponasaju kao sumanuti non stop, kako da ne. Kad sam onomad cuo na radiju da su poleteli avioni iz Avijana i kad sam javio nekima da ocekuju bombe za 20, 30 minuta, i tada su rekli "ma to lazu, nece to ni biti". Ljudi bez mozga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I sad dolazimo do mog nekog vidjenja svega..na stranu sto su i dosadasnje mere bile, pa d abudem blag, truli kompromis, mogle su ostati jos jednu nedelju, za svaki slucaj, ako vec nisu hteli da idu na ostrije, na stranu sto bi, da su uveli ostrije pre dve nedelje, sad bili u ipak povoljnijoj situaciji, pa bi o nekim popustanjima i bilo realnije pricati..ovako, najgoru mogucu varijantu imamo, po obicaju, i mislim da se i namenro toradi, ako se smiri situacija, bice, spasli smo vas od najgoreg, ako nas scepa npr Prtugalkis cenario, ima da nas zatvore ko pacove, mislim, koji preteknemo, sa sve pc..i nece niko ni smeti da zakuka..alia, jde da se zarazi prethodno jos stotinak hiljada, why not..naravno, da su zatvorili sve na dve nedelje odmah, usput vakcinisali one ba rkoji zele, ne bi sad bila idila odjendom, ali, bilo bi bolje..i mozd abi cak bilo uslova i za skole..ali, ako, tako nam i treba..

Link to comment
Share on other sites

Citam sta u onoj strucnoj grupi pis jedan nas lekar, koji radi u inostranstvu:

 

"Malopre procitah da je direktorka kovid bolnice u Batajnici izjavila da je plasi italijanski scenario i da nece nigde biti mesta. Kaze i da pacijenti dolaze na vreme, drugog ili treceg dana.

Da nije mozda problem bas u tome sto pacijenti dodju drugog ili treceg dana,  tj. kada su najzarazniji?
Zatim budu smesteni u visekrevetne sobe gde povecavaju koncentraciju virusa i tako dobijaju teze oblike infekcije.
Nije uobicajeno da pacijenti vec drugog dana bolesti moraju biti hospitalizovani.
Nornalno da nece biti mesta,  ako ih smestaju vec drugog dana na osnovu rtg nalaza  i stalno ih plase da ce zakasniti.
Mozda je tacnije da dolaze u nevreme umesto na vreme."

 

Dosta lekara se slozilo s njegovim vidjenjem

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ja opet, suprotne price cujem, da, posto sad mladi dosta oboljevaju, ne idu ni n test, ili odu, ali se prve blesavi, u fazonu, nijr mi nista, cak ni ne miruju, i onda kad je stani pani, trk u bolnicu..ne veruju ljudi u kovid, ili bar da cak i za njih moze biti opasan, dok ne krene borba za dah, jbi ga, zalosno, ali tako je..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Nabasala sam jutros na nekoj tv reportazu iz batajnicke kovid bolnice.....novinarka ide hroz hodnik i kaze kako su na krevetima u hodniku, u crnim plasticnim kesama - preminuli u toku noci, nisam brojala jer sam bila zatecena ali bilo ih je vise od 5.....i sam razgovor sa direktorkom i jednom poacijentkinjom je bio potresan. Nadam se da je moja sestra od strica koja zivi u Nisu, stomatolog u penziji, videla reportazu, ona  ni pod pretnjom heklara ne bi primila vakcinu, ni jednu....

Link to comment
Share on other sites

Čitam sad malo o ovim novim sojevima. Južnoafrički soj koji lagano zaobilazi SVE vakcine koje imamo, više ili manje. Bukvalno smo najebali ako se to smeće ovde raširi. Ovaj englez nam jebe mater ali ga bar vakcina drži koliko toliko na odstojanju.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NMX said:

Čitam sad malo o ovim novim sojevima. Južnoafrički soj koji lagano zaobilazi SVE vakcine koje imamo, više ili manje. Bukvalno smo najebali ako se to smeće ovde raširi. Ovaj englez nam jebe mater ali ga bar vakcina drži koliko toliko na odstojanju.

 

 

 

Daj link, posto je ranije bilo da je Fajzer efikasan i protiv JA soja. I protiv bilo kog drugog soja koji do sad postoji.

 

Evo od juce frisko:

 

https://www.cnbc.com/2021/04/01/pfizer-covid-vaccine-is-91percent-effective-in-updated-data-protective-against-south-african-variant.html

 

Updatovana efikasnost je 91% sto je pad sa 95%, ali od tih 95% su Britanac i Juznoafrikanac postali dominantni, tako da je ovaj pad vrlo mali i znaci da je ova vakcina efikasna protiv svakog soja.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Daj link, posto je ranije bilo da je Fajzer efikasan i protiv JA soja. I protiv bilo kog drugog soja koji do sad postoji.

 

Bilo je nesto ovde:

 

"https://www.medicalnewstoday.com/articles/pfizer-jab-may-not-be-as-potent-against-b-1-351-variant

 

Naslov sugerise jedno, a tekst pojasnjava nesto drugo:

 

"Pfizer jab may be less potent against B.1.351 variant than B.1.1.7 variant"

 

"The research suggests that the second dose of the Pfizer vaccine provides a major boost to protection against both new variants."

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...